15 نکته مهم برای دو ماه پایانی کنکور

۱۵ نکته مهم برای دو ماه پایانی کنکور

اگر آمارها را نگاه کنید متوجه خواهید شد که در اردیبهشت ماه افت زیادی در ساعت مطالعه اکثر داوطلبان وجود دارد. به همین دلیل در این مقاله در قالب ۱۵ نکته مهم به بایدها و نبایدهایی اشاره می کنیم که می‌تواند سرنوشت شما را در کنکور سراسری به شدت تحت تاثیر قرار دهد. توجه داشته باشید که این نکات در طی سالیان اخیر و از روند مطالعاتی داوطلبان گردآوری شده است. سعی کنید تا با دقت این متن را بخوانید و در جهت کسب موفقیت هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید.

۱ـ فرصت مطالعه مباحث جدید

داوطبان کنکوری باید توجه داشته باشند که نهایتا تا آخر اردیبهشت ماه فرصت مطالعه مباحث جدید از هر درس را دارید و ما مطالعه مبحث جدید را برای اردیبهشت به بعد توصیه نمی‌کنیم چرا که شما فرصت اینکه روند مطالعاتی یک مبحث را تا انتها سپری کنید نخواهید داشت؛ بنابراین درس‌های خود را با دقت بررسی کنید در صورتی که نیاز می‌بینید مبحث جدیدی را که تا این زمان آن را به خوبی مطالعه نکرده‌اید در همین اردیبهشت ماه شروع به مطالعه‌ی آن کنید.

ایام اردیبشهت ماه زمانی است که شما می‌توانید مباحثی را که در ماه‌های گذشته مطالعه کرده‌اید ولی در بعضی قسمت‌های آن حس می‌کنید ضعف دارید برای بار مجدد مطالعه کنید و روند مطالعاتی آن را تکمیل کنید.

۲ـ ساعت مطالعه خود را ثبت کنید

همان طور که در تابستان زمانی که قصد شروع برای مطالعه کنکور را داشتید توصیه اکید داشتیم که حتما اقدام به ثبت امور مطالعاتی خود کنید در این زمان هم بر این موضوع تاکید می‌کنیم. نحوه استفاده شما از این ایام تاثیر به سزایی در رتبه شما خواهد داشت. سعی کنید هر روز بهتر از روز قبل خودتان باشید.

۳ـ خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

لطفا فقط و فقط به روند مطالعاتی خودتان بپردازید و به هیچ وجه خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. هر شخص در کنکور سراسری برای صندلی و رتبه دلخواه خودش تلاش می‌کند؛ بنابراین لزومی به مقایسه وجود ندارد و این کار تنها استرس شما را در این ایام سرنوشت ساز دست خوش تغییرات خواهد ساخت.

۴ـ از خلاصه هایتان بهره ببرید

در ایام مختلف شما را به نوشتن خلاصه تشویق کردیم و از اهمیت این خلاصه‌ها در ماه‌های انتهایی سال گفتیم. در زمان حال حاضر بهترین منبعی که می‌توانید برای مرور مباحث مختلف از هر درسی استفاده کنید همان خلاصه‌ها و یادداشت‌هایی هستند که در حین مطالعه در طول سال تحصیلی برداشته‌اید.

۵ـ تمام نکردن مطالعه دروس پیش ۲

ممکن است در بین شما باشند داوطلبانی که دروس را هم چنان تمام نکرده‌اند و بعضی از مباحث پیش دانشگاهی ۲ برای آن‌ها باقی‌مانده است. بهترین کار این است که پا به پای دبیر خود مطالب را مطالعه کنید و استرس بابت این موضوع نداشته باشید. از طرفی اکثر مدارس کار تدریس مباحث دروس را قبل از عید و تا انتهای فروردین تمام کرده‌اند این داوطلبان در این زمان باقی‌مانده باید مرور و تکرار فراوان دروس خوانده شده را داشته باشند. با برنامه ریزی عالی میتوانید به ثبیت هر چه بیشتر مباحث در ذهنتان کمک کنید.

۶ـ دروس عمومی را جدی بگیرید

روند مطلوب برای مطالعه دروس عمومی در زمان‌ باقی‌مانده به این صورت است که در درجه اول نسبت مطالعه دروس اختصاصی و عمومی بهتر است به یک میزان باشد و شما نباید از اهمیت مطالعه این دروس در زمان نزدیک کنکور غافل باشید (رقابت اصلی برای کسب درصدهای عالی در دروس عمومی در این ماه‌های انتهایی در اوج خودش قرار دارد).

علاوه بر مطالعه روزانه دروس عمومی حتماً اقدام به زدن تست های زمان دار کنید. بررسی آزمون‌های زمان دار برای دروس عمومی سرعت عمل شما را افزایش می‌دهد و باعث افزایش دقت شما در مواجهه با تست های دروس عمومی در کنکور سراسری می‌شود. از طرفی اگر در آزمون‌های زمان دار برای درس‌های عمومی در مبحث خاصی مثل قرابت معنایی ادبیات و یا ترجمه عربی و یا هر موضوع دیگری در چند آزمون احساس ضعف کردید می‌توانید سریعاً اقدام به رفع کردن مشکل خودتان در آن مبحث خاص کنید.

۷ـ دروس محاسباتی و آزمون زمان دار

دروس اختصاصی از جمله ریاضی و فیزیک که بیشتر جنبه حل کردنی دارند، بهتر است به این صورت کار شوند که از خودتان آزمون‌ زمان دار بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم تعداد سوالات و هم چنین میزان زمانی که برای پاسخ دهی به سوالات اختصاص می‌دهید مطابق با کنکور سراسری باشد. هم چنین توصیه می‌شود که آزمون‌ها جامع باشد و تمامی مباحث یک درس مشخص را شامل شود. بعد از پاسخ دهی به سوالات و در حین تحلیل پاسخ‌ها ممکن است که چندین سوال را پاسخ نداده و یا اشتباه پاسخ داده باشید. در این صورت می‌توانید به کتاب و خلاصه‌های خودتان رجوع کنید و نکات را برای بار مجدد نگاهی بیندازید.

۸ـ سوالات کنکور را در اولویت خود بذارید

در این زمان باقی‌مانده سراغ تست های تالیفی نروید و اولویت اول شما تست های ۵ سال اخیر و الویت دوم شما تست های ۱۰ سال اخیر باشد. بهترین کار این است با توجه به اینکه سبک سوالات در تمامی دروس مانند سال‌های گذشته است تمام تمرکز خودتان را بر روی سوالات کنکور سراسری بذارید.

۹ـ انجام کارهای کوچک و کسب نتایج حیرت انگیز

در این دو ماه باقی‌مانده انجام کارهای کوچک ولی مداوم می‌تواند نتایج حیرت انگیزی برای شما داشته باشد. به عنوان مثال داوطلبی می‌گوید که در مبحث آرایه‌های ادبی و یا قرابت معنایی احساس ضعف می‌کند و قادر به پاسخ گویی به سوالات این مباحث نیست توصیه ما به این داوطلبان این است که برای این طور مباحث روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان اختصاص دهید و تست های کنکورهای سال‌های گذشته را با دقت بررسی کنید. بدون شک از نتیجه ای که به دست می‌آید شگفت زده خواهید.

۱۰ـ معضل فراموشی مطالب 

خیلی از داوطلبان دچار این تفکر می‌شوند که نکند فلان مبحث از فلان درس را از یاد برده باشم. این تفکر به علت نزدیکی به کنکور سراسری در ذهن اکثر قریب به اتفاق داوطلبان وجود دارد و فقط از کارایی داوطلب کاسته و به استرس او اضافه می‌کند. این حس باعث می‌شود داوطلب دچار وسواس در مطالعه شود و تمامی مباحث را مجدد مطالعه کند، این کار وقت او را به شدت خواهد گرفت. مطمئن باشید اگر این زمان باقی‌مانده را با دقت و با برنامه اصولی مطالعه و جمع بندی کنید با نهایت آمادگی ممکن در سر جلسه آزمون حاضر خواهید شد.

۱۱ـ به نحوه خواب و خوراکتان توجه کنید

روند خواب و خوراک خود را به گونه ای تنظیم کنید که بهترین نتیجه ممکن را در آزمون سراسری بگیرید. به همین جهت بهتر است که از هم اکنون زمان خواب و بیدار شدن خودتان را به گونه ای تنظیم کنید که در سر جلسه کنکور مشکل خاصی از این بابت نداشته باشید.

۱۲ـ شرکت در آزمون‌های جامع

در این ماه‌های انتهایی به کنکور موسسات مختلف در برنامه خود آزمون‌های جامع قرار داده‌اند. این آزمون‌های جامع فرصت بسیار مناسبی برای شما به وجود آورده که خودتان را از نظر علمی به طور جدی محک بزنید. به هیچ عنوان فرصت حضور در این آزمون‌های جامع را از دست ندهید.

۱۳ـ سوالات نشان دار را دوباره کار کنید

در طول سال تحصیلی در حین تست زنی در منزل و یا در آزمون‌های آزمایشی قادر به پاسخ گویی به بعضی از تست ها نبودید و با توجه با توصیه ای که داشتیم آن‌ها را علامت گذاری کرده‌اید. در این زمان باقی‌مانده می‌بایست مجدد به پاسخ گویی به آن تست ها اقدام کنید.

۱۴ـ آزمون‌های سه روز یکبار

در خرداد ماه و در زمان جمع بندی شما می بایست آزمون‌های سراسری ۷ سال اخیر را به صورت ۳ روز در میان در قالب آزمون رسمی از خود امتحان بگرید. دقت داشته باشید که در این آزمون‌ها شما باید خود را در سر جلسه کنکور سراسری تصور کنید و با لباس رسمی به آزمون پاسخ دهید. شما بعد از برگزاری آزمون باید با دقت دو چندان جواب هایش را بررسی کنید و در دو روز و نیم باقی‌مانده تا آزمون بعدی به مطالعه ضعف های خود در آزمونی که برگزار کردید بپردازید.

۱۵ـ دفترچه سوالات عمومی سایر گروه‌های آزمایشی را بررسی کنید

شما در این حین می توانید برای اینکه در دروس عمومی جهش بزرگی داشته باشید سوالات عمومی گروه های دیگر را از خود آزمون بگیرید. به عنوان مثال داوطلب گروه ریاضی می تواند سوالات عمومی رشته های تجربی و انسانی و هنر و زبان را نیز بررسی کند.

 

مطالب بیشتر

نقشه راه کنکور!

برنامه ریزی 6 ماهه

تلویزیون کنکور

مشاوره با رتبه های برتر

همین الان میتونی یک مشاور رتبه برتر و یک مربی موفقیت کنکور در کنارت داشته باشی

guest
38 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
زهرا
زهرا
2021-06-03 11:03

سلام من از شهریور امسال شروع کردم زیاد سفت نگرفتم و کم کاری کردم نمیگم نخوندم اما انجوری که میخواستم نخوندم اما الان میخوام تمام تلاشم کنم تا روز کنکور بتونم به ارزوم برسم یه رشته خوب قبول شم من رشتم کامپیوتر هست ۲۲ مرداد آزمون هسته زمان خوابم یا بیدار شدن صبحم یا ساعت مطالعه ام چه ساعت های باشه تا بتونم به نتیجه های دلخوام برسه

Hamid
Hamid
2021-05-19 00:12

ایشالا حال دلهپ همه بعد کنکور عالی باشه
#۱۴۰۰

فاطمه
فاطمه
2021-05-05 22:14

دوستای خوبم تلاشتونوکنین وخودتونوباکسی مقایسه نکنین چون هرکس سرجلسه کنکورروی صندلی خودش میشینه شک نکنین خداناظربرتلاش همه شماهس وشک نکنین اونچه راکه به صلاحتون هس ولیاقتشودارین بهتون میده موفق باشین
کنکور۱۴۰۰

علیرضا
علیرضا
2021-04-26 23:43

ترسو ها هرگز تاریخ ساز نمیشوند زیرا تاریخ را فاتحان مینویسند علیرضا چهاردولی خرمدره #کنکور_۱۴۰۰

مهرناز
مهرناز
2021-03-23 20:10

سلاممممممم ممنون از همه عشق دلاا که اینقد تو کامنتا انگیزه میدید با اینکه سودی هم براتون نداره
به امید اینکه هم من هم شما به آرزو های قشنگتووووووون برسیدد⚘🍃🍀😜

کاربر مهمان
کاربر مهمان
2020-07-10 15:22

سلام من کنکورم ۱۴۰۰
بیشترین انگیزم واسه دکتری سهیم شدن در زندگی افراد و البته درآمد متوسط رو به بالاشه با وضعیت دلار ۲۲ تومنی

mas
mas
2020-07-28 18:45
پاسخ به  کاربر مهمان

دلار ۲۲تومنی ربطی به کنکورت نداره

DR.H K
DR.H K
2020-06-19 08:05

بچه کنکوراولین گام زندگی
همیشه اولین گام ها مهم ترین ها هستن چون تو ادامه راه تاثیر داره پس اولین گامتون محکم برداریدبه عبارتی زیرساخت ساختمونتون محکم بریزید که بای لرزه کوچیک نلرزه وبریزه تو زندگی سختی های خیلی بیش تری وجوددارد پس واسه کنکور که اولین گام برای ورود به سختی هاس استرس نداشته باشین چون کنکوری فقط یک دره و این درباکلیدی که شمامیسازیدبازمیشه هرچه کلید بهتری به
ی در بخوره آینده به سوی مکان قشنگ تری بازمیشه
تازه به قول آنتوان دو سنت
چیزی که بیابون زیبامیکنه اینکه ی جایی یک چاه مخفی کردن
بیاین اون چاه پیدا کنیم
و داستان زندگیمون اینطوری شروع کنیم
همه چیزازسال۹۹شروه شد
???????????????????? موفق باشید

ستایش
ستایش
2020-05-31 10:23

سلام بچه ها. امیدوارم هممون به اون جایگاهی که میخوایم برسیم. واسه همگی ارزوی موفقیت میکنم. خودمم کمتر از ۳ ماه دیگه باید کنکور بدم:) ایشالا به هدفم میرسم. هممون باید ارامش خودمون و حفظ کنیم و با توکل به خدا بشینیم بخونیم تا کنکور.

سحر
سحر
2020-05-03 11:23

سلام…تمام مطالب بالا رو خوندم تمااام کسایی که بالا استرس داشتند کنکورشون رو دادن و الان انشاالله به اون چیزی که میخواستن رسیدن ..امسال برای من هم دعا کنید رشتم تجربیه شرایط کلاس و آزمون رفتن نداشتم ولی خودم کتابای درسی رو خیییلی خوب خوندم…امیدوارم قبول شم…همین …سپاس از شما.

پیام
پیام
2019-04-04 20:50

دوستان به خودتون اعتماد داشته باشید و به خدا توکل کنید هیچ وقت دیر نیست تا میتونید با انرژی بخونید و کنکور رو (که خیلیم اسونه ) بترکونید
✌✌✌

Yaser
Yaser
2018-06-11 20:39

کنکور خیلی راحت تر از چیزیه که فکرشو بکنین من خودم ۹۶کنکور دادم و تونستم بهترین نتیجه رو کسب کنم به راحتی مطمئن باشید می تونید

میلاد ولایی
میلاد ولایی
2018-06-10 00:44

اگه داری این نظرو میخونی و به خودت میگی من میتونم … پس موفق شدی دکتر شک نکن

محمدرضا
محمدرضا
2018-05-26 00:49

بچه ها استرس از خودتون برونید صبح که از خواب بلند میشید یه لحظه هدفتون مجسم کنید و بگید اگه استرس داشته باشم به هیچ هدفی نمیرسم.یادتون باشه ماشینی که توی۵ سالگی خراب شد توی۱۰سالگی ارزشی نداشت نمره بدی که توی راهنمایی گرفتید تو دبیرستان چیزی از خاطش نمونده دوستی که توی دبیرستان از جدا شدید و از دوره راهنمایی ودبستان باهم بودید الان هیچ ارزشی نداره و یادت باشه مشکل فردات«کنکور»همون ماشین ۵سالگیته و ی روز یه خاطره میشه

مرسانا
مرسانا
2018-05-30 02:24
پاسخ به  محمدرضا

بچه هابرای همتون آرزوی موفقیت وسربلندی دارم?درپناه حق خوشحال باشید.برای منم دعاکنید…

nazi
nazi
2018-05-11 21:18

من خیلی بی انگیزه شدم حس میکنم هرچی خوندم فراموش شده حس میکنم دارم افسرده میشم انگار به اخر دنیا رسیدم ….

سحر
سحر
2018-05-18 13:47
پاسخ به  nazi

حس بدمساوی است بارتبه بد.شماکه خوندید نبایدبه خودتون استرس واردکنید.توکل کنید به خداودرس بخونید.ان شاالله همگی موفق باشید

محمد رضا
محمد رضا
2018-05-08 23:22

سلام.به نظر من روز هایی که تست میزنید،،،، بعد از ظهر رو اختصاص دهید به درس های که توش ضعف دارید و اونارو مطالعه کنید و روز بعد از تست اون نکاتی که رو بلد نبودید حفظ کنیدواسه تست املاء گروه کلمات زبان فارسی۳ رو بخونید واگه تو عربی ضعیف اید ترجمه، حال ،منادی و درک مطلب عربی رو بخونید

ایسکو
ایسکو
2018-05-06 20:26

سلام.آقای کاشف آواخر خرداد میخوای بخونی پس کی دوره میکنی

محمد رضا
محمد رضا
2018-05-02 20:46

سلام.بچه ها اون خلاصه بندی ها تون خیلی خوبه چون باعث میشه نکات فرار یادآواری بشه.الان باید فقط مرور کنید .به نظر من الان دیگه چیز جدید یاد نگیرید. اون نکات تستی که به هنگام تست زدن یاداشت میکردید الان معجزه میکنه.به خصوص زیست و شیمی. و اگه کسی تا الان نخونده یه باره بذاره سال دیگه چون اعابش میریزه بهم. در ضمن توقعات بیارید پایین واسه پزشکی تلاش کنید اما اگه میبینید در حد اون نیستید و در حد پرستاری، معلمی هستید به اون دلتون خوش کنید چون اگه کسی بالاتر از تواناییش خودش رو تصور کنه باعث افسردگی میشه .اما بازم در حد پزشکی تلاش کنید تا پرستاری یا تربیت معلم قبول شید
شاد باشید

kashef
kashef
2018-05-03 20:58
پاسخ به  محمد رضا

دوست عزیز مشاوره ی غلط ندید. بجز اواخر خرداد ماه , زمان خوندن مطالب همیشه مطلوب و شاید باعث زدن یک تست بیشتر بشه. ممکنه با این حرفتون چندین نفر رو غافل کنید و یا حتی امید رو ازشون بگیرید.
بابت نکته ی دوم با شما موافقم. اگه تا به امروز تلاش نکردید بزارید سال بعد و به این فکر کنید که سال بعد میشه جبران کرد و سرخورده نباشید. خیلی ها سال دوم موفق شدن.
نکته ی سوم شماهم کاملا غلطه. انگیزه ی افراد هست که میزان تلاششون برای پای کتاب نشستن و تست ردن اون هم در موقع حساسی مثل ۲ ماه پایانی معلوم می کنه. برای پزشکی “خوندن” خودش نشون میده تفکر شما درباره ی کنکور خیلی درست نیست , در قدم اول کسی برای چیزی نمی خونه بلکه برای هدف خودش تلاش می کنه و مطمئنا اگر تلاش لازم رو بکنه قبول می شه. اگر روزی ۱۲ ساعت درس می خونید مگه میشه قبول نشید؟ پس می بینید؟ همه چیز به انگیزه و راندمان کاری بستگی داره و برای چیزی خوندن عملا امر غلطیه چون اون هدف شماست و باید بهتون انگیزه بده که عملش رو انجام بدید.
باز هم به همه ی شما دوستان اطمینان می دم که اگر تلاشتون به اندازه ی کافی باشه صد درصد قبولی مال شماست و از خودتون انتظار داشته باشید به اندازه ی تلاشتون مزد بگیرید چراکه کنکور همینطور کار می کنه.
من هم پارسال توی وضعیت شما ها بودم و می دونم چقدر دشواره اما ارزشش رو صد درصد داره.
نامید نشید و تلاش کنید این تنها و بزرگترین توصیه ی من به شماست

محمد رضا
محمد رضا
2018-05-05 00:27
پاسخ به  kashef

سلام آقای کاشف.ببینید من به قدر ی خوندم که دیگه کل کتاب هارو حفظم و ماکزیمم یادگیر ی انتهای اردیبهشته اما من به پاس برنامه ریزی هایی که داشتم خیلی زودتر از زمان معین تونستم درسام تموم کنم.ضمن اینکه امسال مدرسه نمیرفتم و سال دوم هست که کنکور میدم.درمورد نکته سوم فرض کنید فردy داره واسه کنکور درس میخونه اما چون هوش و درسی که اون کسی که پزشکی قبول میشه رو نداره بهتر به پزشکی فکر نکنه چون اگه این فکر کرد و رفت و کنکور داد اما پزشکی نیورد موجب افسردگیش میشه اما نمیگم این فرد نباید تلاش کنه چون اگه این فرد واسه پزشکی تلاش کنه مطمئنن پرستاری تربیت معلم رو قبول میشه و اگه کسی به اندازه تربیت معلم تلاش کنه هیچ رتبه ای رو نمیاره

....
....
2018-05-18 13:54
پاسخ به  محمد رضا

خیییلی حرف چرت وپرت میزنی اگرراست میگی بعدکنکوربیاکارنامتومعلوم کن اگه آزمونی جایی میری که ببینیم انقدحرف میزنی چیزی میاری‌.آخ معمولاطبل توخالی صداش زیاده توفقط ی آدم ازخودراضی که احتمالاخودتوبه کلاس و…بستی تونستی ی۴تاتست بزنی توهم وردت داشته.به نظرم یکم سطح مطالعتو وسیع کن که انقدر بقیه راگمراه نکنی.

Sara
Sara
2021-06-10 13:53
پاسخ به  ....

دقیقا 👌

...
...
2018-05-18 16:38
پاسخ به  محمد رضا

قشنگ معلومه از اون دانش اموزایی بودی که همیشه میگفتی نخوندی و بعد امتحانم میگفتی خراب کردی اما نمرت میشده نوزده و هفتاد و بنج
ادمایی مثل تو انقدر وقتشونو صرف تضعیف دیگران میکنن که از کار خودشون غافل میشن
طوطی را کز خیال شکرین دلخوش بود
ناگهش سیل فنا نقش امل باطل کرد…

محمدرضا
محمدرضا
2018-05-19 10:51
پاسخ به  ...

هههههههههههههههههههههههههههههههه.بخدا انقدر بدم میاد از آدم دو رو.من اگه میخوندم، میگفتم،اگه نمیخوندم بازمراستش میگفتم.پارسال معلم دینی از درس۱_۵نپرسیده بود.گفت امتحان میگرم وعلم یعنیو نمرش واسه مستمری رد میکنم به جان خودم نخوندم رفتم و به همه راستش گفتم.آما اکثرا باور نکردن من نخوندم اون امتحان گرفتم۱۲.والا چرت نمیگم از۱۷ شروع کردم به تست زدن.اگه برنامت خوب باشه مطمئن باش همه چیز ‌درست میشه.در ضمن تو قرآن اومده زود قضاوت نکنید،آره داداش یا خواهر گلم/

قبولی امسال
قبولی امسال
2018-05-04 01:11
پاسخ به  محمد رضا

سلام.من پارسال فرهنگیان شهیدرجایی تهران و پرستاری میوردم ولی امسال فقط دارووو میخوام وحتمامیارم چون منم درسام تموم شده والان تومرحله مرورم.کی گفته به هرچی میاریم قانع باشیم.من الان چندساله برای هدفم که تمام وجودمه تلاش میکنم.بچه ها ناامید نشید بخونید.خداتلاشماومیبینه وبالاخره اون چیزی که باید اتفاق بیفته،اتتفاق میفته.

peeny
peeny
2018-05-16 22:39
پاسخ به  محمد رضا

آقا محمدرضا ممنون از انرژی که بهمون دادید???? ولی بد نیست بدونید تجربه ثابت کرده همه اونایی که میان این جور جاها جو میدن و روحیه بقیه بچه ها رو تضعیف میکنن در واقع خودشون تو وضع مطلوبی نیستن البته شما که مطمئنا خوبه خوب خونید..در ضمن هر کسی خودش رو چیزی تصور کنه قطعا میتونه همون بشه…به قول پرفسور سمیعی «هر کس هر ارزویی داره میتونه بهش برسه…همون طور که یه بره هیچ وقت ارزو نمیکنه مدیر دانشگاه هاروارد بشه» در ضمن خدا به اندازه محبت و شایستگی فرد بهش میبخشه…مثال میگم شاید خود شمایی که دارید این حرفا رو میزنید و میگید خیلی خوب خوندید تو‌روز کنکور دچار دل درد…سر درد…یا ناراحتی دیگه بشید کل زحماتتون به باد بره…البته گفتم که مثاله….به هر حال خدا میبینه کی لیاقت چیو داره همونو بهش میده به هر طریقی که شده….در هر صورت ارزوی موفقیت برای شما و تمام کنکوریا دارم.

محمدرضا
محمدرضا
2018-05-19 10:56
پاسخ به  peeny

آره خیلیا قبول دارنهرکاری رو با عشق انجام بدی به هدفت میرسی.اما من انقدر این کار انجام دادم و به هدفام نرسیدم.که دیگه ارزشی واسم نداره

محمد رضا
محمد رضا
2018-04-30 12:13

ا،، چه خوب من تا ۱۵ اردیبهشت همش تموم میشه و از ۱۶اردیبهشت مرور میکنم و تست میزنم.تازه از۱۴فروردین تا۱۵ اردیبهشت زیست و شیمی و دروس عمومی رو مرور میکنم .انقدر خوندم شماره صفحات هم یادم مونده

E.arya
E.arya
2018-01-28 01:57

من هنوز شروع نکردم یعنی مشکلی داشتم الان میخوام بخونم کمک میخوام همین

سارا
سارا
2017-10-17 20:29

خیلی عالی بود حتما ب نکاتتون توجه میکنم