چگونه زبان انگلیسی کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه زبان انگلیسی کنکور را ۱۰۰ بزنیم

آقا ببخشید زبان رو چه طور میشه ۱۰۰ زد؟ برای ۱۰۰ زدن در زبان چیکار کنیم؟ آیا می تونیم زبان رو در حالتی که پایهٔ ضعیفی هم داشته باشیم بالا بزنیم؟

این‌ها از سوالات مهم و تکراری دانش آموزان کنکوری هست که اگر مایل به دونستن جوابش هستید ادامه مقاله رو بخونید…

 

به دلیل قرار گرفتن زبان در انتهای دفترچهٔ عمومی سوالات کنکور اغلب داوطلبان سر جلسه وقت کمتری به این درس اختصاص میدن و در نتیجه درصد پایین در زبان انگلیسی میتونه رتبهٔ شما رو در کنکور خیلی پایین بیاره. پس به این درس توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

منابع لازم برای ۱۰۰ زدن در درس زبان انگلیسی در کنکور

کتاب درسی

لازمه که بدونید در زبان انگلیسی کنکور اهمیت کتاب درسی برای طراحان کنکور در سال‌های اخیر چند برابر شده. نحوهٔ خوندن کتاب درسی باید به صورتی باشه که هم به سوالات و تمرین‌های کتاب توجه ویژه‌ای داشته باشید و هم لغات پنهان و اصطلاحات و حروف اضافهٔ واژه‌های مهم رو پیدا کنید. پس کتاب درسی تون رو زیر ذره بین قرار بدید و تمام مطالب رو مو به مو بررسی کنید.

 

تست‌های کنکور و کتاب‌های کمک آموزشی

استفاده کردن از کتابی که حاوی تست‌های کنکور سال های اخیر باشه برای موفقییت شما در این درس ضروری هست. طراحان کنکور هر ساله تست‌های زیادی رو مشابه تست‌های سال‌های قبل طرح می کنند بنابراین به سوالات کنکور سال‌های قبل در این درس توجه ویژه ای داشته باشید.

چند نکتهٔ مهم که باید به اون توجه کنید:

۱. تست‌های زیادی کار کنید تالیفی و کنکوری

۲. موضوعی کار نکنید و سعی کنید پراکنده تست بزنید.

۳. آزمون‌ها رو تحلیل کنید تا بدونید در کدام مبحث مشکل دارید. درک مطلب یا لغات یا گرامر و…

۴. بهتره که تست ها رو زمان دار کار کنید تا با شرایط جلسهٔ کنکور آشنا بشید و مهارت پیدا کنید.

 

گرامر زبان انگلیسی

برای تسلط بر گرامر زبان انگلیسی باید پله به پله مراحل زیر رو طی کنید:

۱. تسلط بر گرامرهای کتاب درسی

۲. حل تمرینات کتاب و خلاصه نویسی از گرامر کتاب و تمرین هایی اون

۳. تست‌های کنکور سال‌های اخیر و تالیفی کتاب های کمک آموزشی

۴. مرور خلاصه ها به خصوص در ماه‌های پایانی

 

درک مطلب و کلوز تست

اگر از کنکوری‌هایی که زبان رو ۱۰۰ زده‌اند بپرسید از اهمیت بسیار زیاد درک مطلب و کلوز تست برای شما میگن. برای پاسخ دادن به سوالات وقت گیر درک مطلب و کلوز تست راهی غیر از تمرین کردن ندارید…

برای اینکه سرعت عمل شما بیشتر بشه باید یک برنامهٔ منظم چند ماهه برای پیدا کردن مهارت در ریدینگ و کلوز تست بذارید.

کلوز تست بیشتر به سطح دانش لغت شما بستگی داره ولی درک مطلب به مهارت در کلی نگری به متن و تشخیص تله‌هایی که طراح در نظر می =گیره بستگی داره که این مهارت فقط با تمرین و تست زنی در حجم زیاد بدست میاد.

در کلوز تست حتما به زمان فعل‌ها که مثلا گذشتهٔ ساده هست یا استمراری و … توجه کنید. حتما به مفرد و جمع بودن فعل‌ها و نکات گرامری مثل ضمیر فاعلی و ملکی و …توجه کنید.

 

نکاتی برای درک مطلب

هدف شما هنگام متن خوانی نباید درک کلمه به کلمه و ترجمهٔ اون باشه بلکه باید مفهوم کلی متن رو دریافت کنید و برای این کار از مهارت تند خوانی استفاده کنید. یعنی مداد رو زیر جملات حرکت ندید ولی حتما دور کلمات کلیدی خط بکشید مثلا ماه و سال و اسم و …و فقط از چشم هاتون استفاده کنید. جملات رو تکرار نکنید و هرگز به عقب برنگردید تا متن رو یه بار نخوندید. بهتره که قبل از شروع نگاهی جزیی به سوالات داشته باشید و بعد سراغ خوندن متن برید.

بهتره هر شب دو کلوز و یک متن کار کنید تا طی چند ماه به تسلط و مهارت کافی برسید.

نکتهٔ خیلی مهم این هست که لغات نا آشنا و جدیدی که در سوالات کلوز و درک مطلب پیدا می کنید رو حتما یادداشت کنید.

 

لغت زبان انگلیسی

از ۲۵ سوال زبان درکنکور ۸ سوال مربوط به لغت هست و معمولا ۴ سوال کلوز تست هم به لغت مربوط میشه پس خیلی مهمه که بر لغات زبان مسلط بشید.

برای یادگیری لغات جدید و ناآشنای زبان بهتره لغاتی که نمیدونید رو روی تکه برگی نوشته و معنی اون ها رو در پشتش بنویسید بعد یک جعبه با ۵ قسمت تهیه کنید و لغات رو ابتدا در خانهٔ اول قرار دهید و اون ها رو بخونید اگه لغت رو بلد بودید به خانهٔ ۲ منتقل کنید اگرنه دوباره لغت رو برگردونید به خانهٔ اول. این کار باعث میشه همهٔ لغات حداقل در ۵ روز مختلف مرور بشن و برای یادگیری لغات ناآشنا بسیار کمک کننده هست. حتما سعی کنید که لغات با مشابهت املایی رو در کنار هم یادداشت کنید. سعی کنید لغات رو در قالب جمله و تصاویر یاد بگیرید.

برای تسلط بر لغات انگلیسی خارج از کتاب باید بگم که طراحان کنکور برای لغات خارج از کتاب معمولا از کنکورهای اخیر استفاده می کنند پس تسلط بر لغات ناآشنای کنکور های اخیر می تونه خیلی موثر باشه.

در آخر باید بگم که موفقیت در درس زبان انگلیسی در کنکور به تمرین و یادداشت نویسی قوی احتیاج داره تا به ۱۰۰ درصد در کنکور برسید.

مطالب بیشتر

این پست رو برای دوستانت هم بفرست

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

این پست ها رو از دست نده!

همین الان اینستاگرام محصل ایرانی رو دنبال کن تا راه موفقیت در زمان باقی مونده رو بدونی

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها