چگونه رتبه برتر کنکور شویم

چگونه می توانم رتبه برتر کنکور شوم؟

  • چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟
  • چگونه رتبه تک رقمی و دو رقمی کنکور شویم؟
  • چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور سراسری شوم؟

هر ساله خیلی از داوطلبان کنکور سراسری با آرزوی رتبه برتر شدن در کنکور سراسری مطالعه خود را آغاز می کنند و اما ناگهان وسط راه عشق و علاقه خود را از یاد می برند و سرگرم روزمرگی ها و خوشی های گذرا می شوند و آخرشم میگن “ایشالله سال بعد!”

کسی که آرزوی رتبه برتر شدن رو تو سرش داره باید توجه داشته باشه که برای کسب چنین موفقیت بزرگی باید از خیلی چیز ها دل بکنه و تمام ذکر و فکر خودش رو معطوف موفقیت در کنکور سراسری بکنه. دنیا پر از فراوانی است؛ مطمئن باشید تحصیل در رشته پزشکی تهران یا برق شریف و حقوق علامه آرزوی هر کسی نیست پس اگر تو چنین آرزویی داری مطمئن باش لیاقت و توانایی رسیدن به این آرزو رو داشتی که تونستی بهش فکر کنی و خودت رو تو اون شرایط در نظر بگیری. از طرفی با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان در آزمون سراسری و ظرفیت محدود دانشگاه های برتر برای رشته های خوب قبولی در این رشته ها و رتبه برتر شدن شرایط خاص خودش رو می طلبه که در نوشته زیر سعی داریم به این نکات و شرایط اشاره کنیم تا با شما در کسب این موفقیت بزرگ یعنی رتبه برتر شدن سهیم باشیم.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

اساتید مجرب و کاربلد

از عواملی که می تواند شما را در راه رتبه برتر شدن کمک و یاری کند داشتن اساتیدی است که  به شیوه برگزاری کنکور های سراسری سال های اخیر آشنا باشد و به داوطلب کمک کند که با دانشی خوب و کارآمد در کنکور سراسری قدم بگذارد. در حال حاضر به طور کلی دبیر های خوب و نامی زیادی در سطح کشور وجود دارند که می توانند شما را در این مسیر یاری کنند.

منبع آموزشی

مهم ترین و اصلی ترین منبعی که برای هر داوطلب کنکور سراسری می توان نام برد کتاب درسی است، چرا که مباحثی که از آن ها در کنکور سراسری سوال مطرح می شود همگی در کتاب های درسی گنجانده شده اند و مبحثی خارج از کتاب درسی در کنکور سراسری مورد سوال قرار نمی گیرد. اما در کنار کتاب درسی  و جزوات اساتید خود داوطلب نیازمند کتاب های کمک آموزشی مناسبی است که هم بتواند در امر آموزش به داوطلب یاری برساند و هم منبع غنی از تست های کنکور های سال های گذشته و تست های تالیفی منطبق بر دشواری کنکور باشد.

هستند کتاب هایی که تست های تالیفی بیش از حد سنگین کار کرده اند و فقط باعث نا امیدی داوطلب می‌شوند و در مقابل کتاب‌هایی که با طرح تست های تالیفی به اصطلاح آبکی امید واهی به داوطلب می دهند. بنابراین کتابی مدنظر ماست که تست های استاندارد و طبقه بندی شده داشته باشد.

نکته بسیار مهم:

توصیه اکید ما به داوطلبان کنکوری این است که برای هر درس فقط و فقط یک یا دو منبع کمک آموزشی با کیفیت و خوب تهیه کنند چرا که داشتن چند منبع کمک آموزشی تنها داوطلب را سردرگم می کند و گاها مشاهده شده داوطلب در اثر استرس زیاد برای بررسی کردن کتاب هاب کمک آموزشی متعد خود از درس خواندن ناامید شده و به طور کلی آن را رها کرده است.

بنابراین توصیه داریم که برای هر درس فقط یک یا حداکثر دو منبع کمک آموزشی خوب تهیه کنند و به جای اینکه چند کتاب را یک بار مطالعه کنند یک کتاب را چندین بار مورد بررسی قرار دهند که یقینا نتیجه دلخواه تری کسب خواهند کرد.

ساعت مطالعه بالا لازمه رتبه برتر شدن

بسیار خب، اما اصل ماجرا همت و عزم خود داوطلب است که بتواند ساعات مطالعاتی زیادی را برای خود در نظر بگیرد و قید بسیاری از تفریحات خود را برای سال کنکور بزند اما داشتن یک ساعت مطالعاتی بالا یک شبه به دست نمی آید و امری تدریجی است، بنابراین انتظار نداشته باشید یک شبه به 13 تا 14 ساعت مطالعه در شبانه روز برسید. برای قبولی در رشته های خوب و در دانشگاه های برتر طبیعی است که ساعت مطالعه بالایی داشته باشید.

ما به طور کلی برای روزهایی که داوطلب به مدرسه می رود چیزی در حدود 4 تا 6 ساعت و در روز های تعطیل چیزی در حدود 10 تا 13 ساعت مطالعه را خوب در نظر می گیریم. البته که از این بحث غافل نشوید که در کنار کمیت ساعات مطالعه خود باید کیفیت مطالعاتی خود را نیز بالا ببرید ما انتظار بازدهی مطالعه بیش از 90 درصد را از داوطلبان پرتلاش و راسخ خود داریم. برای مطالعه بیشتر در این زمینه به مقالات “روش افزایش ساعت مطالعه برای کنکور” و “افزایش کیفیت و کمیت مطالعه” در سایت محصل ایرانی مراجعه کنید.

مهارت تست زنی صحیح

از ابزار هایی که برای آموزش و تسلط هر چه بیشتر داوطلبان در سال کنکور سراسری وجود دارد می توان به تست زنی اشاره کرد. برخلاف عده ای زیاد از افراد که تست را تنها ابزاری برای سنجش افراد می دانند اما تست در کنار سنجش می تواند ابزاری بسیار مفید برای آموزش داوطلبان باشد و طبیعی است دروسی مثل ریاضی و فیزیک تنها با خواندن متن جزوه و یادگیری فرمول ها و نکات و ریزه کاری های آن نمی توان به موفقیت رسید، بلکه باید قلم در دست بگیرید و به زدن تست هایی در حجم زیاد بپردازید تا با تمامی تیپ تست هایی که امکان طرح شدن آن ها از سوی طراحان کنکور سراسری می رود را بررسی کرده باشید. در این زمینه مقاله “شیوه صحیح تست زنی” را مطالعه کنید تا با روش صحیح تست زدن آشنا شوید.

شرکت در آزمون آزمایشی

داوطلبان در طول سال با برنامه مطالعاتی مدرسه و یا مشاور خود شروع به مطالعه می کنند و پیش می روند اما در این بین ما نیازمند ابزاری هستیم تا بتوانیم به وسیله آن هم آموخته های داوطلب را مورد سنجش قرار دهیم و هم حس رقابت را در او تقویت کنیم. حتما و حتما همه داوطلبان را خصوصا افرادی که آرزوی رتبه برتر شدن را در سر پرورش می دهند را به این امر توصیه می کنيم که در آزمون آزمایشی با کیفیتی ثبت نام کنند؛ آزمونی که هم دارای سوالاتی به سبک کنکور های سال های اخیر باشد و هم کارنامه آن از تمامی جهات داوطلب را مورد آنالیز قرار دهد و اطلاعات مفیدی برای ادامه مسیر مطالعاتی داوطلب در اختیار او و مشاورش بگذارد.

تحلیل آزمون: آزمون بدون تحلیل مانند آزمایش خون بدون جواب می ماند. با تحلیل آزمون و بررسی نتایج آن و مقایسه با ساعات مطالعاتی که برای هر درس صرف شده است داوطلب به نقاط ضعف و قوت خود پی می برد و در پی راهی برای رفع آن می گردد. با تحلیل آزمون است که داوطلب از بی دقتی هایی که در سر جلسه آزمون سراسری دچار آن ها شده است آگاه می شود و با یادداشت آن ها در دفتری سعی میکند در آزمون های آزمایشی بعدی و هم چنین آزمون سراسری دچار این اشتباهات نشود. اگر میخواهید شیوه استاندارد تحلیل آزمون را بدانید به مقاله “تحلیل کارنامه آزمون آزمایشی” مراجعه کنید.

خلاصه نویسی

از نکاتی که هر بار به داوطلبان کنکور سراسری گوشزد می کنیم می توان به خلاصه نویسی دروس اشاره کرد. بهتر است داوطلبان در برنامه ریزی روزانه خود درس هایی را در الویت قرار بدهند که در همان روز در مدرسه توسط استاد تدریس شده است. بهتر است داوطلبان سر کلاس درس با دقت فراوان به تدریس استاد گوش فرا دهند و نت هایی را از سخنان برجسته استاد بردارند و در منزل بعد از مطالعه یادداشت ها و کتاب کمک آموزشی اقدام به تست زنی کنند.

در انتها نکاتی که در حین مطالعه کتاب درسی و کتاب کمک آموزشی و جزوه استاد استخراج کرده اند و نکاتی که حین تست زنی به آن ها پی برده اند را به علاوه شمایل کلی درس در دفتری به صورت خلاصه بنویسند. این خلاصه ها در زمان مرور دروس و هم چنین زمانی که امتحان های جامع دارند و وقت کافی برای مطالعه کل متن کتاب درسی را ندارند، بسیار مفید خواهد بود. همچنین در ماه های انتهایی کنکور که زمان جمع بندی است. خلاصه ها از مهم ترین ابزار هایی است که به داوطلبان برای یادآوری نکات مهم کمک می کند. مقاله “تکنیک ها و روشهای صحیح خلاصه نویسی” به شما در رابطه با نحوه خلاصه نویسی کمک می کند.

مشاور کاربلد

داشتن یک مشاور کار بلد کسی که با کنکور های سال های اخیر دست و پنجه نرم کرده باشد و سختی سوالات را درک کرده باشد وبه طور کلی با چم و خم کار آشنا باشد و باعث شود تجربه هایی که دیگران انجام داده اند و چیزی به دست نیاورده اند را ما تجربه نکنیم. مشاور خوب شخصی است که به داوطلب نحوه مطالعه هر درس را آموزش دهد. دروس به دو دسته استدلالی یا محاسباتی و حفظی یا مطالعاتی تقسیم می شود که نحوه یادگیری هر یک از این ها متفاوت خواهد بود.

مشاور خوب کسی است که یک برنامه مطالعاتی جامع در اختیار داوطلب می گذارد. برنامه ای که هم کوتاه مدت باشد هم بلند مدت. هم برنامه ماهانه داشته باشد هم هفتگی و هم روزانه. مشخص کند که در هر فصل چه مباحثی تمام می شود روزهای مرور دروس در آن گنجانده شده باشد و برای جمع بندی توجه ویژه داشته باشد. برنامه ای که شخصی باشد و بر اساس توانایی های شخصی هر فرد. مطمئن باشید با یک مشاور خوب که بتوانید به آن اعتماد کنید تمامی کلید های مشکلات خود را خواهید داشت.

توکل بر خداوند

مطمئن باشید در صورتی که تمامی شرایط بالا را رعایت کنید و در انتها نتیجه کار را به دست خداوند مهربان واگذار کنید هم آرامش خواهید داشت و هم بهترین نتیجه برای شما رقم خواهد خورد.

مطالب بیشتر

این پست رو برای دوستانت هم بفرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

این پست ها رو از دست نده!

همین الان اینستاگرام محصل ایرانی رو دنبال کن تا راه موفقیت در زمان باقی مونده رو بدونی

guest
283 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
کنکور
کنکور
2021-01-25 17:03

سلام
خسته نباشید
به جای اینکه کورکورانه آرزوهای بچگیتونو که ممکنه خیلی از اون ها به خاطر حرفای بزرگترا تو ذهنمون جا گرفته دنبال کنید یکم خودتون و استعداد هاتون و علایقتون روبیشتر بشناسید
بر اساس اون تصمیم بگیرید در آینده میخواید توی چه جایگاهی باشید
و ایشالله با پشتکار حتما بهش می رسید چون بهش ایمان دارید

Arora
Arora
2021-02-05 15:58
پاسخ به  کنکور

چقد حرف خوب و منطقی زدید. می دونید چیه من خودم فقط بخاطر پدر و مادرم که اینقد دوست دارند من پزشک بشم دارم تلاش میکنم
و بخاطر خودم نیست و تازه متوجه شدم که اصلا به رشته های پزشکی و… علاقه ایی ندارم
ای کاش پدر و مادر ها بجای اینکه به بچه هاشون میگفتن تو باید حتما دکتر بشی یکم بیشتر جستجو و تحقیق میکردن که بچه هاشون واقعا از این دنیا چی میخان و دوست دارند در اینده چی بشن

Reza
Reza
2021-01-21 19:40

با عرض سلام خدمت دکتر های آینده
برا منم داخل دانشگاه تون یک جا رزرو کنید ممنون تون میشیم
فقط یکم دیر میام صندلی آخر بگیرید
من خودم می‌خوام جای پرفسور سمیعی رو بگیرم
بزنین کنار گندتون اومد

مهسا
مهسا
2021-01-16 12:40

من هفتم میخونم تو تیزهوشان یه عاللمم ارزو دارم یکیش قبولی تو صنعتی شریف هست من تو تیزهوشان روزی 11 ساعت درس میخوندم بادقت و چند کتاب رو چند باری تموم کرده بودم

اوا
اوا
2021-01-11 12:53

عزیزم شما اول ببین کنکور قبول میشی بعد بشین به اینکه فیزیو تراپی خوبه یا داروسازی فکر کن خخخ
همه ام که دکترن خخ

رها
رها
2020-12-07 11:10

من کنکوری سال 1400هستم رشته امم انسانیه فارسی و عربی مشکل دارم اگ میتونید کمکم کنید

آرشیدا
آرشیدا
2020-12-17 17:27
پاسخ به  رها

راستش من کلاس هفتم هستم از مدرسه فرزانگان دو و وارد این سایت شدم برای اینکه از الان روی خودم کار کنم چون کنکور برام خیلی مهمه اگه میتونستم حتما بهتون کمک میکردم???

آینور
آینور
2020-12-04 15:34

من از الان بگم یه صندلی ردیف اول در کلاسی در دانشگاه حقوق علامه برام آماده شده فقط مخصوص منه،،دانشجو برتر ؛؛می بینمتون?✋

baranjfry73@gmil.com
baranjfry73@gmil.com
2021-02-08 13:31
پاسخ به  آینور

موفق باشی

شیدا
شیدا
2020-11-20 09:16

سلام به همه دوستان. من پشت کنکوری۱۴۰۰ هستم. ریاضی و فیزیکم ضعیفه رشتم تجربیه. کمکم کنید چطور تقویتش کنم؟ ممنون میشم?????????

علی
علی
2020-11-22 02:16
پاسخ به  شیدا

فقط برو سایت الا

امیرحسین
امیرحسین
2020-12-14 01:51
پاسخ به  شیدا

درنامه هایی رو که داری به دقت بخون سعی کن کامل یاد بگیری بعدش هر فرمولی بود رو تو یک دفتر بنویس که داشته باشیو هرزچندگاهی بهشون نگاهی بندازی
هیچ وقتم تا خوب درسو یاد نگرفتی سراغ تست ها نرو فقط نتیجه منفی داره/!!!??

نسترن
نسترن
2020-12-28 08:10
پاسخ به  شیدا

از نظر من ، اگر امکان وجود خرید کتاب های کمک اموزشی هست ، حتما استفاده کن
و سعی کن مطالب کتاب رو به خوبی بخونی و الویت هات رو روی درس هایی بزاری که مشکل داری و روزانه تمرین کنی
حتما موفق خواهی شد❣?

نازگل
نازگل
2020-11-17 18:27

سلام به همگی من از یه چیز خیلی میترسم سال یازدهم رشته انسانی هستم و شروع به تست زدن برای کنکور کردم اما درصد هام همش ۷۰ و ۶۰ و حتی پایین تر در میاد خیلی میترسم برای کنکور و اینکه زبانم خیلی ضعیفه و امتحانا رو همش ۱۶ و ۱۷ میگیرم میشه کمکم کنید

ریحانه
ریحانه
2020-11-13 15:41

سلام.من یازدهم تجربی هستم. میشه راه کارهایی که برای خوندن درسا انجام دادین و نتیجه گرفیتن رو بگین. و اینکه کسی میتونه در باره اینکه من بین داروسازی و فیزیوتراپی موندم راهنماییم کنه.ممنونم

Sara
Sara
2020-11-01 15:14

سلام من امسال در کنکور مردود شدم چون نخونده بودم اما امسال می خوام برای کنکور۱۴۰۰ بخونم
لطفا یکی بهم کمک کنه
چه طوری بخونم که رتبم زیر ۵۰۰۰ بشه

زهره
زهره
2021-01-23 23:08
پاسخ به  Sara

به نظر من عزیزم فقط سعی کن تلاش زیاد داشته باشی در امتحان ها و به خصوص کنکور خیلی عالیه که از الان می خوای شروع کنی به نظر من یک برنامه ریزی درست داشته باش خلاصه نویسی و نکته برداری اصلا یادت نره همیشه تست بزن بعد از اینکه درس می خونی و به خودت ایمان داشته باش که می تونی موفق بشی

sogol
sogol
2020-10-21 16:55

خار مادر اعتماد ب نفسین…روحیه داشتن خوبه ها ولی خیال و رویاپردازی خیلی بده
تو ۱۰۰ تا کامنت ۸۰ نفر نوشتن میخان رتبه یک شن
اروم تر عزیزانم /:

زهره
زهره
2021-01-23 23:09
پاسخ به  sogol

???دقیقا

Amir.kamiyar
Amir.kamiyar
2021-02-08 23:52
پاسخ به  sogol

والا .به جای اینکه کوری بخونید من الم من بلم بشینید بخونید والا که ادعا از هر چیزی راحت تره

بهاره
بهاره
2020-10-18 15:44

سلام .چرابایدتوی کنکور اینقدر حق بچه هارو با سهمیه های کم ضایع کنن.چرا هیچ نظارتی روی این قضیه نیست اخه.وقتی کسی میخونه و رتبش میشه5000باکسیکه رتبش 20000بوده ویه صفر کم میشه 2000یکی هستن

نگار
نگار
2020-10-11 17:44

دوازدهمم و چند ماه دیگه کنکور دارم
رشتمم تجربیه
توی دروس عمومی و زیست مهارت خیلییییی بالایی دارم جوری که از خودم توقع ۱۰۰زدن دارم
اما ریاضی فیزیک شیمی از نقاط ضعفام هستن
کسی هست راهنماییم کنه
بچه ها من چاااااااره ای جز موفقیت
چاااااااااااره ایییییی جز قبول شدن تو دانشگاه پزشکی تهران ندارم
وگرنه کل زندگیمو از دست میدم

یاس
یاس
2020-12-08 14:50
پاسخ به  نگار

بخون

سید
سید
2020-12-10 19:56
پاسخ به  نگار

سری به سایت آلا بزن، خیلی کمکت میکنه تو درسایی که ضعیفی

سارا
سارا
2020-09-15 21:34

من دانش آموز دهم تجربی هستم هدفم قبول شدن در دانش گاه صنعتی شریف هست و می خوام یکمی از روحیه های رتبه های اول یا اوناییکه هدفشون اینه با خبر باشم با چه روحیه ای درس می خونین چیا میخونین؟

بی نام
بی نام
2020-09-22 09:22
پاسخ به  سارا

سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
من امسال سال نهمم و مدرسه تیزهوشان درس میخونم معلم هامونم بسیار عالین خودمم روزانه میانگین ۶ الی ۹ ساعت میانگین مطالعه میکنم کتاب کار خیلی سبز و مبتکران و…. تستاشو میزنم معدلمم ۲۰ بوده اما حس میکنم خیلیا توی کنکور از من میتونن جلو باشن و اعتماد به نفس ندارم واقن بنظرتون همینطوری ادامه بدم میتونم دانشگاه تهران پزشکی بخونم؟ ارزوی بچگمیه دعا کنید بهش برسم:)

مینا
مینا
2020-10-06 00:33
پاسخ به  بی نام

از الان روزی 6 ساعت میخونی صد در صد سال کنکور کم میاری یکم متعادل باش

علی
علی
2020-11-26 15:56
پاسخ به  بی نام

سلام امیدوارم موفق باشین تلاش و کوشش و توکل بر خدا……عالیه

زهرا
زهرا
2020-09-15 13:48

همه دندون میخان ?

صلوات
صلوات
2020-09-04 11:34

سلام به همگی
آقا 1400 ردیف اول کلاس تو دانشگاه تهران رشته دندانپزشکی نشستم . از همین الان بگم من صندلی رزرو کردم.
از همین الان بگم
ان شاءالله
به امید دیدار

سارا
سارا
2020-09-19 12:26
پاسخ به  صلوات

منم همکلاسیتم…احوالت؟

MARIA
MARIA
2020-09-19 21:02
پاسخ به  صلوات

موفق باشی دوست عزیز . شما از تلاشتون دست بر ندارید و خیلی محکم و با جدیت به تلاشتون ادامه بدید و نا امید نشید . با ارزوی موفقیت

امیر
امیر
2020-11-09 17:22
پاسخ به  صلوات

داش بی زحمت صندلی کناریت بگیر کسی نشینه من یکم دیر میرسم کلاس خخخ

سید
سید
2020-12-10 19:59
پاسخ به  صلوات

اومدی جلو من نشستی من تخته رو نمیبینم???

جواد
جواد
2021-01-06 08:03
پاسخ به  سید

قدت کوتاهه چرا رفتی عقب نشستی

حسین
حسین
2021-01-06 08:02
پاسخ به  صلوات

سلام
ان شالله که موفق بشی
همگی باهم موفق بشیم و به ارزوهامون برسیم.
بله
شما به ارزوهات دست پیدا می کنید اگر تلاش کنید.
برای سربلندی ایرانی دعا می کنم.
شاد باشید

sina gorge
sina gorge
2020-08-08 14:40

سلام!
حرفم فقط یک کلامه من برا رتبه یک تجربی میخونم یک تجربی سال1400 خلاصه بگم تامن هستم رتبه 1 کسی نمیتونه بشه شما برا 2 به بعد تلاش کنین!
میبینمتون
گود بای!

mohadese
mohadese
2020-08-18 19:36
پاسخ به  sina gorge

?کاش من اندازه تو روحیح داشتم?

بهار
بهار
2020-09-21 09:50
پاسخ به  mohadese

چرا خودتو دستکم میگیری فقط ب خدا توکل کن و ب تواناییت ایمان داشته باشی میتونی به همه چی برسی البته مثبت فکر کردنم خیلی تاثیر داره همیشه مثبت فک کن ک میتونی

سرباز حاج قاسم
سرباز حاج قاسم
2020-09-04 18:23
پاسخ به  sina gorge

سلام داداش جان مادرت ۱ نفر به من بگه من دانش آموز نخبه رشته علوم انسانى هستم نمیدونم برم سپاه؟؟؟ برم دانشگاه فرهنگیان؟؟؟ کجا برم بقران قسم داخل باتلاق گیر کردم به هردو به اندازه مساوى علاقه دارم اما نمیدونم چکار کنم؟ جان حضرت زهرا بهم راهنمایی کنید بخدا قسم خیلى ثواب داره مؤمنى رو از باتلاق نجات بدید

صلوات
صلوات
2020-09-05 19:30

سلام بر سرباز سر افراز و افتخار میهن
من هم دقیقا همین مشکلو دارم. خیلی دوست دارم برم دانشگاه افسری امام حسین(ع)
اما خوب خانوادم همراهی نمیکنن
لطفا خوب تحقیق وبررسی کن.
تصمیمی بگیر که فردا حسرت اینو نخوری که ای کاش اون مسیرو انتخاب میکردم.
من برای خودم از این دید قضیه رو نگاه کردم که بعد از اینکه تحصیلاتم رو به اتمام رسوندم برم دانشگاه افسری امام حسین(ع). ان شاءالله(یعنی به نوعی عقل رو بر قلب رجحان دادم متاسفانه یاخوشبختانه)
موفق وسلامت باشی دلاور

یاس
یاس
2020-12-08 14:55

خب ببین قطعا تو یکی رو حتی یک دهم درصد بیشتر دوست داری و علاوه بر اون باید میزان درامد سختی کار و حتی و ببینی که تحمل اونو داری یانه اخه هر چیزی صرفا علاقه نیس و اصن باید ببینی از جو اون محیط خوشت میاد یا نع و خودت بهتر از همه خودتو میشناسی چون خودت باید زندگیت و ایندتو بر مبنای اون بسازی

سعید طوسی
سعید طوسی
2020-09-20 15:23
پاسخ به  sina gorge

سلام پسر خوشگلم سیناجان. من تو نمازخونه دانشگاهم، اومدنی دانشگاه حتما یه سر پیش من بیا میخوام برات آیت الکرسی بخونم.

سروش
سروش
2020-09-26 13:32
پاسخ به  sina gorge

شتر در خواب بیند پنبه دانه . آخر سر میینیم کدوممون اول میشه .

Mhsa
Mhsa
2020-08-06 02:11

تو یقیناا و قطعا و قطعا اگه یا جون و دل و عشق و علاقه درس بخونی هیچ سهیمه ای نمیتونه جلوت رو بگیره ولی خب یه بخش بزرگی هم سهمیه داران عزیز?هستند
همین امام علی ع تمام تمام تمام تلاشش در تمام جنگ ها برقراري عدالت بوده
ولي الان چی؟

اسنودن_۱۴۰۰
اسنودن_۱۴۰۰
2020-09-04 13:15
پاسخ به  Mhsa

یعنی خوشم میاد هرجا ملت کم میارن بحث سهمیه رو میکشن وسط?????نمیخوام توجیه کنم ی چیزی هست ک نباید باشه!!!! ولی در عین حالم واااقعا اینطوری نیی ک جلو پیشرفت بقیه رو بگیره … فک میکنین کلن چند نفرن ک دارن تو کشور از سهمیه استفاده میکنن؟ الان نزدیک ب ی ۳۰ سال از جنگ گذشته دوستان?? و کسایی ک دانشگاه های برتر ب لطف سهمیه دارن قبول میشن اولن زیاد جمعیت بالایی رو تشکیل نمیدن ( مطمعنم ک دارم میگم ) و دومن باید قطعا از نظر درسی تا ی حدی رسیده باشن. اینطوری نیس ک طرف ۰ صفر باشه بیاد بشینه سر پزشکی تهران.
و از ی طرف دیگ دوست عزیز تاثیر گذاری سهمیه ها بعد از اعلام نتایج کنکور و توی انتخاب دانشگاه اعلام میشه? یعنی اینطوری نیس ک طرف رتبش بشه ۷۰۰ بعد بیان بگن ایشون شده ۱ کشور:///
مثلا ب فرض محال بگیم ک با اعمال سهمیه ایشون شدن اول کشور ( #فرض_محااال ) ولی هیچ کجا ایشونو ب عنوان نفر اول کشور قرار نیس بشناسن عزیزم 🙂

دانا
دانا
2020-10-02 23:00
پاسخ به  اسنودن_۱۴۰۰

دادا شما لطفا چرت نگو . من تیزهوشان درس خوندم. کنکور دادم ولی پزشکی نیاوردم اونوقت یه کند ذهن تنبل با یکم خوندن پزشکی کاشان اورد. با معدل 15. سهمیه داشت. حالا چی میگی اینجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه نفر
یه نفر
2020-09-05 02:57
پاسخ به  Mhsa

از برقراری عدالت توسط امام علی حرف زدی دیگه نتونستم جلوی خودم رو بگیرم امام علی می گفت عدالت و برابری درسته بله حالا باید ببینیم عدالت چطوری برقرار می شه با وجود نداشتن سهمیه یا با وجود داشتن اون اگه سهمیه نباشه که عدالت برقرار نمی شه می دونی چرا چون تو تو تهران زندگی می کنی یه نفر دیگه تو شهرستان تو فردی از خانواده تون تو جنگ نبوده و جونش رو برای دفاع از کشور نزاشته و یه نفر دیگه گذاشته حالا تو با اون برابری شما پدر داری یه نفر پدرش شهیده شما با اون برابری اگه سهمیه نباشه عدالت برقرار نمی شه پس با وجود داشتن سهمیه عدالت برقرار می شه لطفا اگر معنی حرفی رو نمی دونید حداقل از اون در راستای ضربه زدن به این نظام ازش استفاده نکنید والسلام

M4Tin?)(
M4Tin?)(
2020-08-03 22:35

سلام ممنون میشم دوستان نظرمو بخونن و کمکم کنن چون واقعا کمک نیاز دارم!
من سه سال دوره اولو نمونه دولتی درس خوندم بعدشم ازمون نمونه دولتی دادم و با اختلاف تراز خیلی کم قبول نشدم الانم دارم میرم دهم و خیلی خیلی نا امیدم و از طرف خانواده دارم فشار خیلییی سنگینی رو تحمل میکنم چون میگن تو سه سال نمونه خوندی قبول نشدی حالا میخوای چه گلی به سر ما بزنی و میدونم منو مدرسه درست و حسابی نمیفرستن و همش پایه خودم میشه و باید برم مدرسه دولتی پایین شهر که میدونین وضعش چجوره و من واقعا تو این سال نهم سر جمع تو کل سال شاید ۴۰ ساعت درس خوندم اونم واسه امتحانا و همه درسارو ۲۰ کردم حالا سوالم اینه کسی از دوستان روشی واس قبول شدن تو کنکور داره که واقعا جواب بده چون میدونم از مدرسه هیچی درنمیاد

:)
:)
2020-08-17 16:27
پاسخ به  M4Tin?)(

عزیزم بستگی به مدرسه نداره من خودم تیزهوشانم ولی متاسفانه خیلی کم کاری کردم و می خوام جبرانش کنم همه چیز بستگی به خود فرد داره بخواه تلاش کن می تونی

nobody
nobody
2020-08-19 16:57
پاسخ به  M4Tin?)(

عزیزم ناراحت نباش ما کلی رتبه برتر داریم که از جاهای دور افتاده قبول شدنن! همش بسته به تلاشته حتی اگه تو رو ی جای خیلی خوب ثبت نام کنن و کلی کتاب تست و… هم بخرن برات ولی تو به بیخیالی بگذرونی هم باز در نمیایی . از نظر من مدرسه هم کار زیاد خاصی نمیکنه این تویی که میری سرچ میکنی تو کتابات میگردی و درس میخونی ، و اینک اگه از خودت یه چیزی نشون بدی و نشون بدی که واقعا میخایی درس بخونی مطمعن باش کمکت میکنن اونا خانوادتن و دوست دارن بدتو که نمیخان !!! فقط انتظار دیگ ای ازت داشتن که اونم از کم کاری خودت بود که قبول نشدی ولی تو سه سال کامل وقت داری و بهتره جای غم و غصه خوردن دستتو بزاری رو زانوهات و بلند شی چون تا حرکت نکنی نمیفهمی چی به سرت میاد و هیچوقت هم به آرزوهات نمیرسی
ببخشید طولانی شد ولی قدر این روزا رو بدون و خودتو دوس داشته باش و سرزنش نکن
درس بخون و اراده و انگیزتو از دست ندهههههه
مطمعن باش میتونی!
به خودت ایمان داشته باش

مهدی
مهدی
2020-08-28 18:20
پاسخ به  M4Tin?)(

تو هیچی نمیشی
کسی که نمونه هم در نیامده هیچ جا درنمیاد
من خودم نفر 2 تیزهوشان کرمانشاه شدم برو نگاه کن
آینده از آن من هست

saurOn
saurOn
2020-08-30 09:54
پاسخ به  مهدی

آنکه نهایت تلاش خود را صرف کند در نهایت به هدف خویش می رسد…………………امام علی (ع)

cardiologist
cardiologist
2020-09-03 12:20
پاسخ به  مهدی

ن بابا؟؟؟؟ببشیدا ی سوال اون وخ زمانایی ک مدرسه ها همشون عادی بود و نمونه تیزهوشان نبود اونایی ک پزشکی قبول میشدن چجوری میشدن عایا؟؟؟؟؟اونا اینده ندارن الان؟همونایی ک جراح شدن؟؟؟یا دکتر و پرستارن یا مهندس و اتفاقا اع نظر سطح علمی هم خعلی بعتر اع دکترای الانن طی اماری ک گرفدن فمیدن 70 درصد رتبه های برتر کنکور اع مدارس عادی هستن امیدوارم همه کنکوریا موفق شن من بعد س سال قراره کنکور بدم ولی این حرفت اصن درست نی

MARIA
MARIA
2020-09-19 21:07
پاسخ به  مهدی

اقا مهدی شما رتبه اول کنکور هم بشی هیچ ارزش نداره با این اخلاق مسخرت. اون دوست عزیزمون هم که نمونه قبول نشدن باور کن میتونی به خودت ایمان داشته باش . خیلی جدی و با پشتکار درس بخون این سه سال موفق میشی

علی
علی
2020-11-26 16:05
پاسخ به  مهدی

سلام هیچ وقت امید را از کسی نگیرید………
چرا هیچی نمیشه؟؟؟
اگه خودش بخواد و تلاش کنه و توکلش برخدا باشه میتونه.

Ghazal
Ghazal
2020-12-30 10:52
پاسخ به  مهدی

تو الان فک کردی خودت چیزی شدی با این اخلاقت ؟!
تیزهوش بی فرهنگ هیچی نیس !

عطیه
عطیه
2020-07-28 14:37

سلام من امسال اگر خدا بخواد میرم دهم رشته ریاضی سه سال دوره اول رو نمونه بودم الان هم باز نمونه دولتی قبول شدم
ولی خیلی میترسم از اینده از اینکه چجوری پیش میره چی بخونم چطور بخونم چون یه جنگ روانی بدی که وجود داره اینه که همه اکثرا این فکر رو میکنن که شما اگر برای کنکور کلاس نری ینی صفر
من الان میتونم بدون کلاس رفتن بشینم با کتاب های تست و کمک اموزشی تمام نکات کنکور و… رو یاد بگیرم؟
این هم هست که مدرسه ی نسبتا خوبی داریم ولی احتماا معلم ها فقط کمی بیشتر از کتاب با ما کار میکنند

ناشناس
ناشناس
2020-08-02 03:27
پاسخ به  عطیه

سلام
من برای قبولی در ازمون تیزهوشان و نمونه دولتی هم کلاس ششم و هم نهم خیلی تلاش کردم همه معلم هام می گفتن تو قطعا در میای تست های مبتکران و …. روهم رو هوا میزدم ولی وقتی نتیجه آزمون ها اومد من قبول نشدم و کسایی قبول شدن که درسشون و معدلشون خیلی از من پایین تر بود نمیدونم چرا اینطوری میشه میترسم تو کنکور هم همینطور بشه لطفا کمکم کنید چی کار کنم؟؟؟؟????

اللا
اللا
2020-08-09 08:09
پاسخ به  ناشناس

سلام
ببین عزیزم اصلا مقایسه رو فراموش کن
رقابت از الان نابودت میکنه
احتمالا تو تست زنی مشکل داری
خیلی رو مهارت تستت کار کن
برای منم این شرایط پیش اومد
بادرس خوندن بالا و ساعت مطالعه خوب رتبم‌خیلی بد شد
مشکلم از تست زنیم بود
خیلییی رو تست کار کن

سارا
سارا
2020-08-05 19:59
پاسخ به  عطیه

هیچی نمیشی گلم ????

مهدیار
مهدیار
2020-08-08 12:22
پاسخ به  سارا

متاسفم برای حرف زدنتون …