تست زنی برای کنکور

تست زنی مهارت لازم برای تبدیل شدن به یک کنکوری حرفه‌ای

 

مطمئنن برای شما هم در دوران تحصیلتون پیش اومده که شب‌های قبل از امتحان سراغ سوالات امتحانی سال‌های گذشته برید تا نسبت به سوالات و همینطور مباحثی که بیشتر مورد توجه دبیران بوده، آشنایی بیشتری پیدا کنید، این کار باعث میشه تا از سوالات احتمالی که امکان طرح شدنشون وجود داشته، آشنایی بیشتری پیدا کنید. تست‌زنی در سال کنکور هم از این قاعده مستثنی نیست. شما به عنوان یک داوطلب حرفه ای کنکور سراسری باید بدونی که در هر مبحث امکان طرح شدن چه تیپ تست هایی وجود داره و حتما برای هر کدوم از تیپ تست ها، سوالات زیادی رو در طول سال بررسی کنید . این موارد علاوه بر آموزش و یادگیری، به کاهش استرس و اضطراب تون هم کمک میکنه، چرا که شما از امتحان و آزمونی که قرار است در اون شرکت کنید اطلاعات بیشتری به دست میارید.

تصور  اشتباهی که برخی از کنکوری‌ها دارن این هست که تست زنی رو جدای از مطالعه میدونن، این در حالی است که تست زنی از مهم ترین مراحل مطالعه محسوب میشه و اگر این حلقه از مطالعه به درستی تکمیل نشه، بدون شک با مشکل مواجه خواهید شد. همون طور که اشاره کردیم تست زنی، مثل حل مثال و تمرین جزئی مهم از یادگیری است و نمیتونید اون رو به بعد از عید موکول کنید. لازم به یادآوری است که فرصت بعد از عید، ویژه دوره، مرور و تکمیل مطالعه درس‌هاست و توان یادگیری افراد به اندازه قبل از عید نخواهد بود و تصور اینکه شما بتونید تمام فعالیت‌های یادگیری از تست‌ها رو به بعد از عید محول کنید، تصور اشتباهی است که قابلیت اجرا نداره.

اما به دلیل محدودیت وقت برای پاسخ دهی به هر سوال تستی (ریاضی ۹۰ ثانیه- شیمی ۶۰- فیزیک ۷۵- زیست شناسی ۴۲- ادبیات ۴۳- معارف ۴۱- زبان ۴۸) و با توجه به مفهومی بودن سوالات ، باید سرعت عمل مناسبی برای هر درس داشته باشید.
به دلیل اهمیت بالایی که تست زنی در موفقیت شما در سال کنکور داره و همینطور این موضوع که اکثر کنکوری های حتی با توجه به کیفیت مطالعاتی بالایی که دارن، اما همیشه در تست زنی با مشکل رو به رو میشن، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله انواع و اقسام روش ها و مدل‌ها تست زنی رو برای شما دقیق توضیح دهیم.

مدل های مختلف تست زنی

  • تست زنی از نوع آموزشی یا تمرینی
  • تست زنی از نوع آزمونی
  • تست زنی از نوع جمع بندی

تست زنی آموزشی

به جرات میتونیم بگیم که تست زنی آموزشی از مهم ترین کار هایی است که یک کنکوری موفق باید بارها و بارها در سال منتهی به کنکور سراسری اون رو انجام بده. شما به طور طبیعی بعد از مطالعه هر درس و هر مبحثی، به خصوص مباحث محاسباتی نیاز دارید که تعداد زیادی تست رو پیرامون اون مبحث خاص بررسی کنید. هدف از تست زنی آموزشی، یادگیری اصولی و حرفه‌ای مباحث مختلف کنکور سراسری است.

نکات و توصیه های مهم:

در حل تست‌های آموزشی نیاز به گرفتن وقت و درصد نیست. صرفاً این نوع از تست زنی برای یادگیری هرچه بهتر مفاهیم درسی کاربرد داره. بنابراین هدف شما از تست زنی آموزشی، درگیر شدن با تست های مختلف است، برای اینکه این کار به شما کمک میکنه که درک درستی از هدف طراح اون تست به دست بیارید.

تست های کنکور های گذشته میتونه بهترین منبع شما برای تست زنی آموزشی باشه. بنابراین باید در این مرحله از یادگیری، از تست‌های کنکور سراسری سال‌های گذشته استفاده کنید و بعد از اینکه تست های کنکورهای سراسری رو به خوبی و به طور کامل بررسی کردید، میتونید سراغ تست های تالیفی استاندارد برید.

این نکته رو همیشه مدنظر داشته باشید که بعد از پاسخ دادن و حل تست های آموزشی، حتما و حتما جواب و راه حل خودتون رو با پاسخ نامه کتاب کمک آموزشی تون چک کنید. این کار میتونه بهتون کمک کنه تا با روش هایی که شما رو در رسیدن هر چه سریع تر به جواب تست‌ها یاری میکنه، آشنا بشید.

در دروس اختصاصی با شروع مطالعه ‌ی هر مبحث جدید باید مثال‌ها و تمرین‌های جزوه و کتاب درسی رو حتما بررسی کنید و پس از اون، تعدادی از مجموعه تست‌های همون فصل رو از کتاب کمک آموزشی پاسخ بدید؛ مثلاً اگر فصل مدنظر شما ۱۵۰ تا تست داره، ۳۰ تای اون رو در مرحله‌ی اول (برای تست‌های اولیه، پس از پاسخ به هر سؤال جواب خودتون رو با پاسخ‌نامه تطبیق دهید) بزنید و بقیه‌ی تست‌ها رو برای روزهای بعدی تقسیم کنید.

برای دروس عمومی، بهتره بین مطالعه و تست زنی کمی فاصله بیوفته تا تست زنی ارزش بیشتری برای شما داشته باشه، البته برای درس عربی و مبحث هایی مثل قرابت معنایی و آرایه های ادبی، توصیه میکنیم بلافاصله بعد از مطالعه درسنامه کتاب کمک آموزشی و همینطور بعد از تدریس دبیر، بلافاصله تست زنی آموزشی رو انجام بدید.

حتماً تست‌ها رو علامت‌‌گذاری کنید تا در دفعه‌های بعدی (تکرار تست‌ها) بدونید کدوم تست‌ها رو باید مجدداً پاسخ دهید.میتونید از علامت‌هایی مانند ” ص: درست، غ: غلط، ن: نزده، !: نکته‌دار و …” استفاده کنید..

نکته‌هایی که در حین تست زنی با اون ها رو به رو میشید رو در دفتر خلاصه‌نویسی یا نکته‌برداری خودتون بنویسید تا در زمان دوره کردن و یا شب قبل از امتحان به اون ها مراجعه کنید.

تست زنی آزمونی

در واقع تست آزمونی، همون مجموعه تست‌هایی است که دانش آموزان در خانه برای خودشون در قالب آزمون برگزار می کنند و به گونه‌ای، خودشون رو محک میزنند.
دراین مرحله شما باید وقت بگیرید و درصد پاسخگویی تون رو نیز به دست بیارید. این کار باعث میشه مهارت و یا عدم تسلط و اشکالات خودتون رو در هر مبحث مشخص کنید و برای رفع این مشکلات تلاش بیشتری انجام بدید.

نکات و توصیه های مهم تست ارزیابی:

برای تهیه‌ی تست‌های اولین آزمون تون میتونید از تست‌های نکته‌دار، اشتباه پاسخ داده شده و همینطور نزده‌های خودتون که در تست‌های آموزشی علامت‌دار کردید استفاده کنید، بهتره این تست ها رو چندین و چند بار مورد بررسی قرار بدید تا تمامی زوایای اون تست رو بررسی کرده باشید.

هنر آزمون دادن رو (شیوه‌، ترتیب و فن‌ آزمون دادن) در زمان برگزاری آزمون رعایت کنید.

بررسی تست‌های آزمونی قبل از شرکت در آزمون های آزمایشی میتونه نتیجه فوق العاده ای برای شما در پی داشته باشه. این کار باعث میشه که قبل از شرکت در آزمون آزمایشی  بتونید فضای این آزمون رو برای خودتون تجسم کنید. برگزاری آزمون ارزیابی جزو برنامه‌ی هفتگی شماست پس باید جای مشخصی برای اون در برنامه ریزی تون داشته باشید.

پس از برگزاری آزمون ارزیابی، پاسخ‌های خودتون رو به‌طور کامل بررسی کنید و نکته‌های مهم رو حتما در برگه‌ی خلاصه‌نویسی یا دفتر نکته‌برداری به عنوان نکته‌ی آموزشی یادداشت کنید تا در فاصله‌های منظمی به طور مداوم خلاصه ها رو مرور کنید.

نیاز دارید که در بعضی از روز های هفته حداقل ۲ آزمون ارزیابی (بین ۲۰ تا ۲۵ تست) از مبحث‌های تدریس شده برگزار کنید تا از تسلط خودتون درباره مطالب مطمئن بشید. در این مورد میتونید بعد از بهره‌گیری از تست‌های علامت‌دار و تست‌های باقیمانده از کتاب‌های کمک آموزشی که برای آزمون‌های استاندارد طراحی شدن استفاده کنید.

تست برای جمع بندی

بعد از این که شما تمام موضوعات و مطالب رو به خوبی مطالعه کردید و با بررسی تست های آموزشی، یادگیری خودتون رو کامل کردید و همینطور پس از حل کردن تست های ارزیابی ، نقاط ضعف و قوتی که داشتید رو شناختید و تسلط خودتون نسبت به مباحث مختلف بیشتر شد، وقت اون رسیده که سراغ تست‌های جمع بندی برید. در این مرحله شما همراه با دوره‌ی مطالب خلاصه شده شروع به جمع بندی مباحث میکنید.
بهترین زمان برای تست‌های جمع بندی ، پایان تابستان ، پایان ترم اول (دی ماه) ، ایام نوروز و خرداد ماه است

نکات و توصیه های مهم:

قبل از بررسی تست‌های جمع‌بندی، به خلاصه‌ی خودتون درباره اون مبحث نگاهی بکنید.

در ابتدا تست‌هایی رو که علامت‌دار کرده‌اید (از تست‌های آموزشی و ارزیابی) رو کامل بررسی کنید و حتما زمان بگیرید و درصدگیری کنید.

چنان‌ چه تعداد تست‌های علامت‌دار کافی نبود، میتونید از کتاب آزمون‌های کمک آموزشی که دارید استفاده کنید. باید تست‌های جمع‌بندی تمام مبحث درنظرگرفته رو پوشش دهید.

حتما جواب تست‌های نکته‌دار و یا تست هایی که به اشتباه حل کردید رو بررسی کنید و نکته‌های مهم اون رو در کلاسور خلاصه‌نویسی که دارید، ثبت کنید.

 

اگر میخوای روش تست زدن برای کنکور حرفه ای رو یاد بگیری این ویس رو از یک رتبه برتر محصل ایرانی رو حتما گوش بده:

مطالب بیشتر

نقشه راه کنکور!

برنامه ریزی 6 ماهه

تلویزیون کنکور

مشاوره با رتبه های برتر

همین الان میتونی یک مشاور رتبه برتر و یک مربی موفقیت کنکور در کنارت داشته باشی

guest
70 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
ابوبکر
ابوبکر
2021-08-17 11:16

سلام خسته نباشی میگم من هر مطلبی میخوانم بعد میخام تست بزنم چندتاش درست چندتاش نادرست میشه بهم راهنمایی کنید در مورد تست زنی

سرایی
سرایی
2020-11-24 20:07

سلام خسته نباشید ببینید من هر چی می خونم باز احساس می کنم تسلط ندارم ترازم بالا نمی ره و ثابتم نمی دونم چی کار کنم چجوری تست بزنم با اینکه خیلی می زنم

احمد
احمد
2020-10-30 17:40

سلام.من کنکوری ۱۴۰۰ ام و رشتم انسانیه. میخواستم نظرتونو راجع به یه موضوع بدونم.من زبانم بشدت عالیه و خیلی علاقه دارم و قصدم کنکور زبانه دانشگاه های مطرحی مثل دانشگاه تهران و…….. هست. به نظرتون اگه زبان رو برم و انسانی نرم پشیمون نمیشم و اینکه آیا در زبان شغلی برام وجود داره؟

ملیکا
ملیکا
2021-10-08 13:49
پاسخ به  احمد

علاقتو دنبال کن

علی
علی
2020-09-07 08:30

خیلی خوب بود دم شما گرم ??

حسن
حسن
2020-08-04 22:23

من حرف آخر سی دی گر فتم می خواستم ببینم خوب جواب می دهد.

امیر
امیر
2020-09-22 17:19
پاسخ به  حسن

خیر خیلی آشغاله حرف آخر من هم خریدم کلاهبرداریه فقط کتاب کمک آموزشی و درسی را بخون اونا توهمی اند

دهم تجربی
دهم تجربی
2020-07-28 00:39

سلام
چند تا تست صحیح در کنکور بزنم تا دندان پزشکی در دانشگاه ملی قبول بشم

:)
:)
2020-07-31 00:40
پاسخ به  دهم تجربی

هر چی بیشتر بهتر 🙂

سجاد
سجاد
2020-12-04 02:00
پاسخ به  دهم تجربی

تو هر درس باید بالای هفتاد درصد بزنی

Artemis
Artemis
2020-07-10 03:54

سلام
ممنون از مطالب خوبتون
یه سوال داشتم اونم اینه که خلاصه نویسی ضروریه؟ ینی باید حتما باشه
و اینکه چطور خلاصه نویسی کنیم و کدوم درسا رو که به درد بخوره

پویا
پویا
2020-03-23 13:01

با پزشکی کسی میلیاردر نشده برید دنبال علاقتون وقتتونو هدر ندید
طرف اگر بدترین رشته رو هم بره ولی بهش علاقه داشته باشه مولتی میلیاردر میشه
به شایعات توجه نکنید

هانا
هانا
2020-04-04 11:22
پاسخ به  پویا

خیلیا واقعا علاقه و هدفشون پزشکیه
من خودم رشتم ریاضیه
آرزوم اینه که مهندس بشم و به پیشرفت کشورم کمک کنم..عاشقانه درس می خوونم
از اون طرف
رتبه اول مسابقات شعر و نویسندگی واسه خودم بوده
ساز می زنم
نقاشی می کنم
کلاس فن بیان میرم برای دوبلوری
به فیلم، کارگردانی و فیلمنامه نویسی هم علاقه دارم و قصد دارم بعد از کنکورم پیگیری کنم
شاید کسی باشه که در چند رشته موفق باشه
با حرفتون موافق نبودم

احمد
احمد
2020-07-21 16:46
پاسخ به  پویا

دوست عزیزی که می خوای نویسنده باشی مهندس باشی کارگردان باشی دوبلور باشی معلومه خیلی سنت کمه و کم تجربه ای دنیا و مسیر زندگی اینقدر که شما فکر میکنید هموار نیست برای مثال همه فکر میکنن که یه رشته بخونیم بعد بازیگری رو ساده میشه بهش رسید برای بازیگری میانگین تمرین در روز باید ۶ ساعت باشه شما انرژی و تمرکزی برات نمی مونه که بخوای به چیز دیگه فکر کنی همین جوری کار میکنید که همه کاره میشوید و هیچ کاره

Fateme
Fateme
2020-07-28 16:34
پاسخ به  احمد

سلام من یک ماه دیگه کلاس های یازدهمین شروع میشه و به دلایلی نتونستم تست بزنم و دهممو دوره کنم الان نمی‌دونم باید چیکار کنم میشه یه راهنمایی کنین

nasim
nasim
2019-12-09 15:04

واقعا لازم نیس همه مملکت برن پزشکی :/

ارین
ارین
2019-12-16 20:09
پاسخ به  nasim

خخخخخ ولی خب پول توهمونه

م ا
م ا
2020-03-20 21:46
پاسخ به  ارین

عزیزم ببین پزشکی جوونیت رو میگیره تا شما پول پیدا میکنی و ده سال درس میخونی بقیه کارافرین شدن و حالشو میبرن
پزشکی برای افرادی سود میده که واقعا بهش علاقه مند باشند در ضمن یه سخن با ارزش بیل گیتس هست میگه افرادی که به دنبال پول هستند هیچ وقت به ان نمیرسند ولی افرادی که به دنبال علاقه شون میرند پول خودش میاد.تمام.

آیه
آیه
2019-12-30 23:27
پاسخ به  nasim

همه مملکت نمیرن پزشکی از ۶۰۰ هزار نفر خیلی برن پزشکی ۲۰۰۰ نفر که بیشتر از نصفشون هم ایران نمیمونن در ضمن این مقاله فقط برای تجربی نیست برای ریاضی و انسانی هم هست و علاوه بر اون پای علاقه هم وسطه و هیچ جای این متن گفته نشده همه برن پزشکی وحتی چنین چیزی استنباط هم نمیشه !!

ممد
ممد
2020-02-15 02:44
پاسخ به  nasim

تو نرو
بعدشم اگه نمیخواستی بری این سایت رو باز نمیکردی:)

Arman
Arman
2019-11-28 00:00

سلام من کلاس یازدهمم و اصلا تست نزدم و میدنم خیلی اشتباه کردم
اگه میشه راهنماییم کنین که چطور شروع کنم تست زدنو
ممنون

فاطمه
فاطمه
2019-11-14 23:43

از چه کتابهایی استفاده کنم بهتره؟من یازدهمم و پایم یخورده ضعیفه و تازه شروع کردم ب درس خوندن باید چیکار کنم ک هم پایمو قوی کنم هم به درسای حالم برسم و هم تست بزنم؟

مستاجرخدا
مستاجرخدا
2020-08-07 20:07
پاسخ به  فاطمه

دوست عزیز برای موفق شدن توی کنکور حتما نباید کلاسای مختلف رفت یا چندین نوع کتاب تست داشت و …
اکثر رتبه برترا از روستاهایی با امکانات کم هستن اونا بخاطر امکانات کمشون نه از کلاس خبری هست نه از کتاب کمک درسی و تست تنها فقط کتاب درسی رو میخونن اونم با دقت و کامل ولی از اون طرف کسی رو میشناسم که فقط هزینه ی سال کتابا و کلاساش نزدیک ۷۰ میلیون بود ولی اصلا رتبه نیاورد
به نظرم آدم تا خودش نخواد خوب بخونه هیچی نمیشه حالا هر چقدرم کلاس بره و تست کار کنه

هموطن
هموطن
2020-10-12 12:50
پاسخ به  مستاجرخدا

اره راسته سخنت
منم یه شهرستانیم کوچک ولی بهشت بندر آستارا

ارکان
ارکان
2019-10-22 01:35

سلام یه توصیه صمیمانه و برادرانه به همه بکنم
همه شما دارین واسه ایندتون زحمت میکشین انشاالله موفق هم بشین .
دکستان عزیز از همتون خواهش میکنم خودتونو سر کار نزارین .
تو هر پایه ای هستین توی ازمونای ازمایشی شرگت کنید
چ قلم چی چ گاج چ گزینه دو و … هیچ فرقی نداره فقط شرکت کنید
تا با نحوه ازمون و تست و جو کنکور اشنا بشید
کارهای امروزتونو به فردا نندازید .نگید از شنبه و … شروع میکنم .
همین حالا شروع کن .
نگین تست نزنیم چون زوده . مگه رتبه های برتر از کلاس پنجم ابتدایی
شروع نکردن ؟
مطمئن باش هر چه زودتر شروع کنی نتیجت بهتر میشه .
کارهاتونو رو هم انباشته نکنید چون دوازدهم سر در گم میشین و از درس زده میشین .
خلاصه سعی کنید هرچه زود تر شروع کنید .
از فضای مجازی هم دور بشین . فقط درس بخونید و تست بزنید انشاالله
به نتیجه که رسیدین مارم دعا کنید ♡♥
خدا خودش فرموده :[ از تو حرکت از من برکت ]

Sara
Sara
2019-10-23 14:08
پاسخ به  ارکان

واقن حرفات ب دل میچسبه.
من الان کلاس دهمم رشته ریاضی و فیزیکم
میخوام سال اینده تغییر رشته بدم برم تجربی اخه من از همون اول تجربی رو دوس داشتم
ولی بنا ب دلایلی نتونستم برم تجربی
الان من چکار کنم
نمیدونم چطور بخونم تا سال بعد ک ازمون بدم قبول شم

ساره
ساره
2019-10-23 14:39
پاسخ به  ارکان

سلام.من الان کلاس دهم رشته ریاضی و فیزیکم‌
هدفم پزشکی ولی بدلیل ی سری مشکلاتی رفتم ریاضی
سال بعد میخوام تغییر رشته بدم
برم تجربی ولی استرس دارم
میترسم پزشکی قبول نشم
اخه هنو مرحله اول رو طی نکردم
سال بعد ک ازمون زیست دهم رو میدم میترسم قبول نشم
نمیدونم چطور بخونم ک هم ازمون قبول شم و هم برای کنکور

Nadia
Nadia
2020-01-09 07:36
پاسخ به  ارکان

Meci az shoma dost aziz awli bod ❤

ارکان
ارکان
2019-10-22 01:20

همه اشتباه میکنن .من یه دانش اموزان ابتدایی
هم توصیه میکنم ک تست بزنن تا عادت کنن .تو
هم تست بزن تا با تست زدن اشنا بشی
و بتونی رفته رفته تعداد تستارو ببری بالا
تست زدن مثل امتحان میمونه .تو باید از اون
مطلبی ک میخونی بفهمی چقدر مفید خوندی .پس
برای اینکار باید تست بزنی و تست بزنی و تست بزنی
راستی اگه تجربی هم هستی سعی کن واسه زیست شناسیت
تست هم طرح کنی بعد ببریش واسه دوستانت تا حل کنن
خیلی روش مفیدیه تست حل گردن .
موفق باشی ♡

Fateme
Fateme
2020-07-28 16:32
پاسخ به  ارکان

سلام من یک ماه دیگه کلاس های یازدهمین شروع میشه و به دلایلی نتونستم تست بزنم و دهممو دوره کنم الان نمی‌دونم باید چیکار کنم میشه یه راهنمایی کنین

Mobina
Mobina
2019-10-12 00:04

سلام :
اول یه توصیه به دهمی ها حرف زدن تا عمل کردن خ فاصله داره بهتره که بجای تستای سخت مطالبو اونقدر عمقی بخونین که وارد حافظه ی بلند مدتون بشه و توی تابستون بعد از مرور تست بزنین
حالا از دوستای گل با تجربه تر می خوام کمکم کنن..
یازدهمی کنکور۱۴۰۰ هستم و تازه تست زنی رو شروع کردم هر چی بیشتر سعی می کنم نتیجش بهتر نمیشه و بیشتر مطالبو استباه می زنم .چکار کنم؟؟؟؟؟

ارکان
ارکان
2019-10-22 00:59
پاسخ به  Mobina

مبینا خانوم توجه کن ک تو باید خوشحال باشی
از اینکه اشتباه داری .توجه کن تو باید حتما تست
آموزشی زیادی بزنی و اون مطلب رو تثبیت کنی
بعد بری سراغ تست تمرینی و زماندار .توجه کن توی
تست اموزشی زمان مهم نیست .تعداد درست و غلط هم
مهم نیست تو توی تست اموزشی هدفت اینه ک تیپ های
تستی اون مبحث رو بشناسی و نکات رو یاد بگیری
بعد از این کارها در مرحله بعد تست تمرینی بزن با
محاصبه درصد و زمان .بعد به مراتب بهتر و مسلط تر میشی
روی مطالب و تعداد اشتباه هات هم کم و کمتر میشه .
این اوایل نگران نباش ک تعداد اشتباهاتت بالاس .مهم اینه
اشتباهاتو پیدا کنی و کمشون کنی .
انشاالله موفق باشی ♡
همه افرادی ک در پی تلاش هستن انشاالله موفق بشن ♡♥

Mahdiye
Mahdiye
2019-10-01 15:20

سلام من دهمی ام و همه میگن هنوز زوده برای تست زدن ولی من اینو قبول ندارم و به نظر من باید بعد هر درس باید تست های اون درس رو هم بزنیم .

amir
amir
2020-03-18 15:34
پاسخ به  Mahdiye

با حرف بقیه کاری نداشته باش … نظر خودت درسته باید از کلاس دهم شروع کنی با راه افتادن … رتبه های برتر قبل از ورود به دبیرستان تست زدن رو شروع کردن

h...jami
h...jami
2019-09-29 20:04

سلام بهترین سایت وکتاب برای تست زنی کدومه میشه راهنماییم کنین

h...jami
h...jami
2019-09-29 20:00

سلام مطالب خوب بودامابرای کنکوری هانمیشه زیادبه این بحث هاومشاوره هاتکیه کردونتیجه گرفت مگه اینکه بچسبی به درس!!!::

نوشین
نوشین
2019-09-02 10:40

با سلام ، ضمن تشکر از شما بابت مطالب خوب و ارزشمندتون ، اگه امکانش هس نحوه درس خوندن برای کنکور درسال تحصیلی رو آموزش بدین
مرسی

امیرحسین
امیرحسین
2019-08-07 12:14

سلام. من کلاس دهمی ام. میخام از الان بخونم اما نمیدونم کجا رو بخونم و چه جوری تست بزنم. لطفا راهنماییم کنین

maryam
maryam
2019-08-11 00:17
پاسخ به  امیرحسین

سلام
من امسال دوازدهمی ام
بهترین کار اینه که تمامی درسات مخصوصا تخصصی ها رو از همون فصل اول یواش یواش تست بزن که پایه ات قوی تر بشه سال کنکور سرعتت بیشتر شه (کتاب تستت رو کثیف و خط خطی نکن که بعدش تو دو سال اینده راحت تر استفاده کنی)
خواهشا این اراده‌ات رو حفظ کن که وقتی به دوازدهم میرسی پشیمون نباشی چرا نخوندم و کار نکردم :((

عرفان
عرفان
2019-06-05 13:22

این سوال خود منم بود تا رفتم دم در دانشکده پزشکی نشستم و از دانش جو ها سوال کردم میگفتن هستن کسایی که با ۴ تا ۵ ماه خوندن رسیدن والان دارن پزشکی میخونن
موفق باشی رقیب?