مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی

جناب قاضی!

اعتراض دارم..

جمله خفن و باحالی که میتونه انگیزه و شوق اصلی رفقای مشغول به تحصیل در گروه کنکور انسانی باشه. همون طور که در رشته تجربی اکثرا عاشق پزشکی و دندون هستن و یا برق و مکانیک و عمران که شب و روز رفقای ما در گروه ریاضی رو به هم دوخته، تو این فصل داستان هم ما عاشقان حقوق و صندلی قضاوت رو در رشته انسانی داریم.

رشته انسانی شاید در نگاه اول در بین داوطلبین مشتاق برای شرکت در کنکور سراسری نسبت به رشته های تجربی و ریاضی طرفدار چندانی نداشته باشه، اما اگر نگاهی دقیق تر به رشته ها و موقعیت های شغلی درجه یک در این گروه آزمایشی داشته باشیم میتونیم انگیزه خیلی خوبی برای ورود به رشته انسانی و ادامه تحصیل در رشته های مربوط به اون رو داشته باشیم.

رشته انسانی شامل این زیر گروه ها هست که هر یک از دروس این رشته تحصیلی ضریب های متفاوتی در هر یک از این زیر گروه ها دارن:

زیر گروه ۱: حقوق، دبیری ادبیات فارسی، دبیری عربی، معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم قضایی، فلسفه و …

که درس های عربی و ادبیات اختصاصی با ضریب ۴ و فلسفه و منطق با ضریب ۳، دروس با ضریب بالا برای رشته های این زیر گروه هستند

زیر گروه ۲: خبرنگاری، علوم اجتماعی و گرایش های آن، دبیری علوم اجتماعی و …

که درس های روانشناسی با ضریب ۲ و علوم اجتماعی با ضریب ۳ و ریاضی با ضریب ۴، دروس با ضریب بالا برای رشته های این زیر گروه هستند

زیر گروه ۳: مدیریت و تمام گرایش های آن، علوم اقتصادی و …

که درس های اقتصاد با ضریب ۳ و ریاضی با ضریب ۴، دروس با ضریب بالا برای رشته های این زیر گروه هستند

زیر گروه ۴: جغرافیا، تاریخ، دبیری جغرافیا، دبیری تاریخ، علوم سیاسی و کلیه گراش های آن، باستان شناسی و …

که درس های تاریه و جغرافیا و ریاضی و روان شناسی با ضریب ۳، دروس با ضریب بالا برای رشته های این زیر گروه هستند

زیر گروه ۵: علوم تربیتی، روان شناسی، راهنمایی و مشاوره، علوم ورزشی و دبیری تربیت بدنی، علوم ورزشی و کاردانی تربیت بدنی، کتابداری و …

که درس های روانشناسی با ضریب ۳ و علوم اجتماعی با ضریب ۳ و ریاضی با ضریب ۳، دروس با ضریب بالا برای رشته های این زیر گروه هستند

ضرایب هر یک از دروس کنکور انسانی در زیر گروه های مختلف:

زیر گروه ۵زیر گروه ۴زیر گروه ۳زیر گروه ۲زیر گروه ۱نام درس
۲۲۳۲۱اقتصاد
۳۳۴۴۲ریاضی
۱۱۱۱۴زبان عربی
۲۲۲۲۴ادبیات فارسی
۳۲۲۳۱علوم اجتماعی
۱۳۱۱۱تاریخ و جغرافیا
۳۳۱۲۱روان شناسی
۲۲۱۱۳فلسفه و منطق

برای قبولی در این رشته های پر طرفدار باید تمرکز بیشتری روی این درس ها داشته باشیم:

با توجه به جدول ضرایب دروس در زیر گروه های مختلف میتونیم تصمیم گیری خیلی بهتری برای تمرکز بیشتر بر روی بعضی دروس داشته باشیم. طبیعتا شخصی که به رشته حقوق که در زیر گروه یک گروه انسانی قرار دارد علاقه مند است، باید زمان بیشتری از مطالعه خود را بر روی دروسی مثل ریاضی، ادبیات و عربی اختصاصی با ضریب ۴ و فلسفه و منطق با ضریب ۳ اختصاص دهد تا دروسی مثل تاریخ و جغرافیا، اقتصاد و .. که در این زیر گروه ضریب یک رو به خود اختصاص دادند.

البته توجه داشته باشید که این صحبت ما به معنای کنار گذاشتن کامل این دروس با ضرایب پایین نیست. چرا که به هر دلیلی ممکن است درصد های شما در دروس با ضرایب بالا در زیر گروه یک برای رشته ای مثل حقوق به حد نصاب لازم نرسد، اینجاست که اگر در مابقی دروس به درصد های قابل ملاحظه ای رسیده باشید شانس قبولی بسیار بالایی در رشته های تاپ مابقی زیر گروه ها خواهید داشت.

سر جلسه کنکور انسانی داستان از چه قرار است؟

داوطلب های رشته انسانی در روز کنکور باید به ۲۸۰ سوال از این دروس این رشته در مدت زمان ۲۴۰ دقیقه پاسخ بدید. دروس اختصاصی رشته انسانی ۱۸۰ سوال دارد که باید در مدت زمان ۱۶۵ دقیقه به این تست ها پاسخ داده بشه و سوالات عمومی این رشته مثل مابقی رشته های تجربی، ریاضی، هنر و زبان ۱۰۰ سوال دارد که باید در مدت زمان ۷۵ دقیقه به این سوالات پاسخ داده بشه.

اصلا برای چی اصرار داریم که برنامه ریزی باشه؟!

اصلی ترین هدف از داشتن برنامه ریزی این هست که ما رو از سردرگمی در بیاره.

اینکه هر روز که از خواب پا میشیم،

بدونیم دقیقا باید چه درسی رو بخونیم،

از روی کتاب درسی یا درسنامه کتاب کمک آموزشی باید بخونیم،

برای چه درسی بلافاصله باید تست بزنیم،

چه زمانی باید تست آموزشی بزنیم و چه زمانی باید تست آزمونی بزنیم،

کی وقت مرور کردن هست،

اصلا چند بار باید هر مبحث مرور بشه،

این مرور ها چه زمانی باید اتفاق بیوفته،

چه زمانی باید عمومی بیشتر بخونیم و چه زمانی باید اختصاصی بیشتر بخونیم،

در طول هفته چند تا تست بزنیم و ….

ما برنامه ریزی تهیه میکنیم که این دست از سوالات ذهن ما رو مشغول نکنه و ما بتونیم با تمرکز صد در صدی تمام توان خودمون رو برای مطالعه و یادگیری اختصاص بدیم.

اولین گام برای انجام برنامه ریزی به درد بخور

این رو به خاطر داشته باشید که مهم ترین ویژگی یک برنامه ریزی قابل اجرا بودن اون برنامه است. یعنی جدای از اینکه این برنامه توسط رتبه برتر ها یا افراد متخصص این حوزه تنظیم شده باشه یا نه، باید این موضوع مورد توجه قرار بگیره که این برنامه ریزی باید مناسب ویژگی های فردی شما باشه تا بتونید اون رو به بهترین شکل ممکن اجرا کنید.

برنامه ریزی شخصیه، دقیقا مثل مسواک

طبیعتا همه شما در طول روز بنا به دلایل مختلف با درگیری ها و مسائل مختلفی سر و کار دارید و جدای از این مشکلات هر شخصی یه سری ویژگی های شخصی داره که باید به طبع این موارد، برنامه ریزی خاص خودش رو داشته باشه تا بتونه  بهره کافی و لازم رو از برنامه ببره.

جدای از این هر شخصی بنا به مطالعاتی که در سال های گذشته داشته نقاط قوت و ضعف متفاوتی نسبت به مابقی افراد داره، بنابراین برنامه باید به شکلی تنظیم بشه که تمام این موارد رو به بهترین شکل ممکن پوشش بده.

برنامه ریزی باید مثل پاستیل باشه، کِش بیاد!

اجازه بدید که ما فرض کنیم که شما یک برنامه ریزی خیلی جامع برای خودت تنظیم کردی، یک برنامه ریزی سنگین که تمام دروس رو به طور کامل پوشش داده و به واسطه ساعت مطالعه روزانه بالایی که در نظر گرفتید هر درس به دفعات مرور میشه، برنامه رو استارت میزنید و دو هفته اول هم همه چیز عالی و دقیق طبق برنامه ریزی پیش میره و شما خودتون رو نزدیک و نزدیک تر به صندلی رشته مورد علاقتون میبینید، اما به یک دفعه به واسطه یک سری مشکلات برنامه ریزی نشده چند روز فرصت اجرای برنامه رو از دست میدید.

اینجاست که اگر برنامه ریزی قابلیت انعطاف پذیری نداشته باشه میتونه اثرات فوق العاده مخرب تری از یک بمب برای شما داشته باشه.

بنابراین زمانی که دارید برنامه ریزی انجام میدید، همیشه زمانی رو به عنوان زمان جبرانی در برنامه ریزی شخصی خودتون در نظر بگیرید، تا در هر کجای مسیر بنا به هر دلیلی موفق به اجرای برنامه ریزی نشدید، فرصتی رو برای جبران و برگشت به روز های ایده آل داشته باشید. پس دوست خوب من این موضوع رو هیچ وقت فراموش نکن، برنامه ریزی باید کِش بیاد!

باید بشه بهش اعتماد کرد، نه اینکه سریع با اون کات کنید!

هر چقدر هم که یک برنامه ریزی اصولی و استاندار باشه و تمام نکات برای اجرایی بودن رو در خودش داشته باشه، باز هم برای فوق العاده بودن کافی نیست. برنامه ریزی زمانی میتونه درجه یک باشه که شما خودتون رو نسبت به اون متعهد بدونید و هر روز با اشتیاق برای اجرای اون زمان داشته باشید.

اما برای اینکه این اتفاق برای شما بیوفته یک نکته و راهکار وجود داره و اون هم چیزی نیست به جز داشتن اعتماد کامل نسبت به برنامه ای که برای خودتون محیا کردید.

اگر این فاکتور رو نداشته باشید هر روز نسبت به اجرای برنامه دو دل خواهید بود و کم کم این شک باعث میشه که برنامه ای که زمان زیادی برای تنظیم اون وقت گذاشتید رو به راحتی رها کنید.

بنابراین برنامه ریزی ای تهیه کنید که در درجه اول اعتماد کامل به اون دارید و به این قطعیت رسیدید که در صورتی که اون برنامه ریزی رو به طور کامل اجرا کنید به نتایج چشم گیری دست پیدا میکنید.

خاله بازی نیست باید مصمم باشی.

یک توصیه طلایی برای تو رفیق دوست داشتنی که وقت گذاشتی تا این مقاله رو مطالعه کنی، قبل از هر چیزی باید به تو یادآوری کنم محیا بودن شرایط برای طی کردن این مسیر پر پیج و خم فوق العاده تاثیرگذار خواهد بود.

اما اگر خودت که مهم ترین رکن برای رسیدن به موفقت هستی از لحاظ ذهنی و روحی برای این رویداد مهم تو زندگیت آمادگی لازم رو نداشته باشی بدون هیچ شکی باید خودت رو برای یکی از تلخ ترین شکست های زندگی آماده کنی. شما باید به این درک رسیده باشید که در مسیری که انتخاب کردید، آزمونی به اسم کنکور به عنوان فیلتر عمل میکنه.

چه خوب و چه بد چنین آزمونی هر ساله مهر تایید و عدم تایید رو روی پیشونی هزاران نفر داوطلب شرکت در دانشگاه و ادامه تحصیلات عالیه میزنه. پس اگر تو، تصمیم جدی برای سربلندی در این آزمون داری باید متفاوت عمل کنی. اولین قدم برای تو، قبل از داشتن برنامه ریزی خوب و یا انتخاب مشاور و منابع کمک درسی و آزمون آزمایشی و … داشتن ذهنیت برنده هست.

اینکه دیدگاه درست و منطقی به این قضیه داشته باشی و به جای بهانه آوردن، خیلی جدی تو این مسیر قدم بزاری و بدونی که در انتها پیروزی برای افرادی خواهد بود که تا آخرین لحظه به تلاش خودشون ادامه دادن.

کار رو بسپار به کاردان!

ببین دوست عزیز تو مرحله ای قرار داری که باید سرعت، دقت، حسن انتخاب، مدیریت و خلاصه کلی موارد مهم دیگه رو با هم داشته باشی. در این مقاله همون طور که تا این جای کار حتما متوجه شدی در مورد باید ها و نباید های برنامه ریزی برای شما بچه های گروه انسانی صحبت میکنیم.

یک نکته که میتونه نقش پر رنگی در سایر موارد مهم در برنامه ریزی شما داشته باشه، نداشتن آزمون و خطا و سپردن کار برنامه ریزی به شخصی هست که در این مورد تخصص و تجربه لازم رو داره.

مورد اول: باید این نکته رو به یاد داشته باشی که تنظیم کردن یک برنامه ریزی اصولی و استاندار کار زمان بری هست و شما نمیتونی اون رو با توجه به زمان محدودی که در اختیار داری خودت انجام بدی. بنا براین به جای اینکه زمان زیادی رو برای آزمون و خطا کردن اختصاص بدی، سعی کن از همون ابتدای کار با گرفتن تصمیم های هوشمندانه چندین قدم از رقبای اصلی خودت در این مسیر جلو تر باشی.

مورد دوم: در پاراگراف های قبلی مقاله به نکته خیلی مهمی اشاره کردیم و اون داشتن اعتماد صد در صدی به برنامه ریزی ای هست که در اختیار شما قرار گرفته. اینجا لازم هست که به این نکته اشاره کنم که ما هیچ وقت این ادعا رو نداریم که برنامه ای که شخص شما برای خودتون تنظیم میکنید حتما موارد لازم برای استاندارد بودن رو نداره، اصلا چنین چیزی مطرح نیست ولی آیا تا به الان پیش اومده که نسبت به برنامه ای که خودت تنظیم کردی اعتماد کامل داشته باشی؟

 در اکثر مواقع شاهد این مورد هستیم که داوطلب بعد از اختصاص دادن کلی زمان و تنظیم برنامه بعد از چند روز از اجرا کردن اون سر باز میزنه و در جواب هم میگه که احساس میکنم تمام موارد مورد نیاز رو برای داشتن یک برنامه ریزی خوب رعایت نشده.

بنابراین تصمیم عقلانی در این مورد این هست که این کار زمان بر که نیاز به دانش و تجربه کافی در این حوزه دارد رو به افراد متخصص همین کار واگذار کنیم. باز هم تاکید کنیم که ما برنامه ریزی رو تهیه میکنیم که دل مشغولی و دغدغه های بی مورد رو از خودمون دور کنیم و بتونیم با تمرکز چند برابری برای رسیدن به هدفی که داریم آماده بشیم.

اگر تو قرمه سبزی باید گوشت و لوبیا باشه پس تو برنامه ریزی باید چی باشه!

ببین دوست خوب من شخصی که یک برنامه ریزی درست و حسابی رو تنظیم میکنه باید یک سری موارد رو رعایت کرده باشه تا ارزش اجرا کردن رو داشته باشه. یعنی بودن این موارد حُسن محسوب نمیشه، بلکه نبود این آپشن ها برنامه رو به معنای واقعی کلمه بی ارزش میکنه.

تناسب داشته باشه، یکی به نعل بزنیم یکی به میخ

طبیعتا اولین چیزی که باید مشاور به اون دقت کنه، زمانی هست که شما در طول روز میتونی برای مطالعه کردن اختصاص بدی. شخصی که فارغ التحصیل هست و مجددا قصد شرکت در کنکور رو داره نسبت به شخصی که مدرسه میره زمان بیشتری رو برای مطالعه کردن در اختیار داره.

اصولا برای اینکه مطالعه با کیفیتی رو بتونی تجربه کنی، در صورتی که پایه دوازدهم هست و باید مدرسه بری مطالعه کردن ۳ درس در طول اون روز میتونه خوب باشه، که باید انتخاب با دو درس اختصاصی و یک درس عمومی باشه.

اما اگر فارغ التحصیل هستی و یا به هر دلیلی این فرصت رو داری که تمام روز رو خونه باشی میتونی ۶ درس رو در طول مطالعه کنی که ترکیب چهار درس اختصاصی و دو درس عمومی میتونه بازدهی خوبی داشته باشه.

هر وقت ماهی رو از آب بگیریم، زنده است!

یعنی چی؟ یعنی اینکه تو برنامه همیشه و حتما زمانی برای جبران کم کاری ها در نظر گرفته بشه. به هر حال این امکان همیشه وجود داره که نتونیم برنامه رو دقیق هر روز جلو بریم، مشکلی برای ما پیش بیاد که یک یا چند روز از اجرا کردن برنامه عاجز باشیم. باید بعد از رفع مشکل و تصمیم مجدد برای استارت قوی، از برنامه خیالمون راحت باشه که به ما این امکان رو میده که مجددا به مسیر اصلی برگردیم. چنین چیزی همیشه قوت قلب داوطلب خواهد بود و خیالش راحته که از برنامه عقب نمیوفته.

تست هم داشته باشه 🙂

ساده ترین و مشخص ترین نکته ای که یک مشاور کار بلد باید به اون اهمیت بده و در برنامه رعایت کنه، داشتن زمان تست زنی در جای مناسب هست.

درس هایی مثل ریاضی، عربی و ادبیات اختصاصی و درس های این چنینی باید تست زنی رو با مطالعه درسنامه همراه کنیم تا داوطلب بتونه به اون مهارت مورد نیاز برای پاسخ دادن به تیپ تست های مختلف دست پیدا کنه.

البته که برای بعضی از درس ها مثل دین و زندگی تست زنی بلافاصله بعد از مطالعه نمیتونه اون بازخورد لازم رو برای ما داره. البته که یک مشاور کار بلد این رو به خوبی میدونه که باید بین تست زنی آموزشی و آزمونی تفاوت زیادی قائل باشه.

ما در اغلب اوقات در طول هفته تست آموزشی میزنیم. اگر مقالات تیم مشاوره موسسه محصل ایرانی رو در زمینه تست زنی مطالعه کرده باشید، متوجه شدید که هدف از تست زنی آموزشی فقط و فقط یادگیری عمیق مطلب و آشنایی با تیپ تست های مختلف هست، بنابراین اهمیتی نداره که برای یک مبحث چه تعداد تست میزنی یا چه مقدار زمان برای زدن این تعداد تست زمان اختصاص میدی.

هدف اول و آخر ما از تست زنی آموزشی (تست هایی که به دفعات در برنامه، برای مباحث مختلف در نظر گرفته شده) یاد گرفتن یک مطلب هست. پس اگر برای یک تست ۱۰ دقیقه هم زمان گذاشتی ناراحت نباش و حتی اگر همه تست ها رو درست پاسخ دادی باز هم موظف هستی که پاسخ نامه کتاب کمک آموزشی رو مطالعه کنی.

مرور تو برنامه ریزی مثل قارچ و پنیر میمونه، نباشه فایده نداره!

همتون فست فود های مختلف رفتید، امکان نداره رو یه ساندویچ آپشن قارچ و پنیر باشه و از خوردن اون به وجد نیایم. اصلا بعضی چیزا باید حتما باشه. بعد از بستنی باید آب باشه، با گوجه سبز باید نمک باشه، قیمه هم بادمجون میخاد.

یک برنامه ریزی درست حسابی و دلنشین هم مرور میخواد. پس یک مشاور کار بلد به خوبی میدونه که هر مبحث با توجه به ماهیت استدلالی و یا حفظی ای که داره به چه تعداد مرور و در چه فواصل زمانی ای احتیاج داره.

شما هر چقدر هم زمان مناسبی رو برای مطالعه اولیه یک مبحث در نظر بگیری باز هم برای رسیدن به تسلط صد در صدی به مرور و تست زنی های زیاد در زمان های مختلف در برنامه ریزی نیاز داری.

پس یادت باشه وجود مرور های منظم برای هر یک از مباحث چیزی نیست که بشود به راحتی از نبودن اون چشم پوشی کرد.

در انتها:

یک مشاور خوب و کار بلد میدونه که باید به ما تمام هنر های مربوط به مدیریت آزمون رو یاد بده، علاوه بر اون موظف هست که به ما تذکر بده که برای هر درس از رشته انسانی چه کتاب کمک آموزشی ای انتخاب کنیم.

منبعی که به تنهایی در کنار کتاب درسی تمام نیاز های ما رو از جمله درسنامه جامع و تست های مختلف تامین کنه تا نیاز به منبع آموزشی دیگه ای در طول سال نداشته باشیم. یک مشاور خوب به تو روش صحیح و اصولی مطالعه دروس عمومی و اختصاصی رو آموزش میده تا به بهترین شکل ممکن از زمانی که داری نهایت استفاده رو ببری، در کنار این به تو آموزش میده تا روش های صحیح و اصولی تست زنی رو یاد بگیری و در کل مشاور در کنار تو خواهد بود تا با برنامه ریزی و مشورت ها و آموزش هایی که بهت میده تو رو از تمام سردرگمی ها و آزمون و خطا های ممکن، دور کنه.

مطالب بیشتر

نقشه راه کنکور!

برنامه ریزی 6 ماهه

تلویزیون کنکور

مشاوره با رتبه های برتر

همین الان میتونی یک مشاور رتبه برتر و یک مربی موفقیت کنکور در کنارت داشته باشی

guest
67 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
فاطمه
فاطمه
2020-06-22 15:22

سلام تسلط بر عربی عمومی چقد می تونه کمک کنه به عربی اختصاصی؟

گیسو
گیسو
2020-03-02 17:07

ی برنامه ریزی تحصلی برای کنکور لازم دارم… چون تا الان هم چیزی نخوندم

آرمین
آرمین
2019-12-27 10:07

سلام من متولد سال ۸۴هستم الان تو پایهه نهم هستم
ادبیات هفتم ۱۲. عربی ۸مطالعات۸
ادبیات هشتم ۱۵عربی۱۸مطالعات۱۸
ادبیات نهم ۱۶عربی۲۰مطالعات ۱۸
ادبیات ۱۴.۳۳عربی۱۵مطالعات۱۴
من با این نمره ها میتونم برم انسانی
خواهش میکنم جواب بدین

مهدی
مهدی
2020-04-14 14:27
پاسخ به  آرمین

به زور بتونی دیپلم بگیری

frnz
frnz
2020-04-16 20:25
پاسخ به  آرمین

سلام رشته انسانی رشته ای هس که باید حفظیات خوبی داشته باشین و ادبیات و عربی از درس هاس تخصصی اون هستش خودتونو باید قوی کنید

فاطمه
فاطمه
2020-05-04 13:46
پاسخ به  آرمین

بله میتونی

Azam
Azam
2019-11-30 09:15

سلام میشه یه مشاوره بدین که برا کنکور کدوم درسارا بیشتر بخونم برا رشته انسانی نظام قدیم

.
.
2020-05-03 16:42
پاسخ به  Azam

با توجه به زیر گروهی که میخواید دروسی که ضریبشون بیشتره خیلی بیشتر بخونید

محمد
محمد
2019-10-24 17:15

با عرض سلام و خسته نباشید
متولد ۷۸ هستم و دیپلم نظام قدیم ترجبی دارم و میخوام کنکور انسانی بدم … سوالم اینه ک باید کتاب های نظام قدیم انسانی رو بخونم و کنکور نظام قدیم بدم ؟

زهرا
زهرا
2019-10-12 22:14

سلام برای غلبه بر استرس در مواقع پرسش چه کنم

مهراد
مهراد
2019-10-07 19:46

سلام خسته نباشید من متولد ۷۸ هستم میتونم واس فرهنگیان کنکور بدم؟؟ بعد رشتم تجربی بوده الان میخام انسانی شرکت کنم باید کتاب های نظام قدیم انسانی رو بخونم یا جدید رو؟؟؟

Mobin
Mobin
2019-10-10 09:46
پاسخ به  مهراد

از کتاب های نظام جدید باید استفاده کنی
نظام قدیم هم میتونه تا حدی کمکت کنه

Shakila
Shakila
2019-10-01 00:08

سلام من به یه برنامه روزانه نیاز دارم ممنون میشم کمکم کنید

Shakila
Shakila
2019-10-01 00:07

سلام ببخشید من نمیدونم چطوری شزوع به خوندن کنم اگر امکانش هست یه برنامه روزانه میخوام ممنون میشم کمکم کنید چون خیلی سردرگمم وهنوز شروع به خوندن نکردم

فاطمه
فاطمه
2019-09-28 21:47

سلام من امسال کنکور دارم و انتخاب کردن برام سخته.واقعیتش من تو دبیرستان رشتم تربیت بدنیه الانم سال آخرم امسال کنکور دارم اما میخوام برای تربیت معلم بخونم.من پرسیدم گفتن باید کنکور انسانی بدم چ کتابایی ضرورین ک باید بخونم؟اگ میشه معرفی کنین

مهدی امیری
مهدی امیری
2019-09-16 12:09

سلام ببخشید اخرین رتبه قبولی روانشناسی منطقه ۳ هردانشگاهی دولتی چنده

ملیحه
ملیحه
2019-08-17 09:32

سلام من کنکور رشتم تجربی بود کنکور دادم روانشناسی غیر انتفاعی میخونم میخام بیام کنکور انسانی بدم روانشناسیم دولتی قبول بشم یا اگه بشه تربیت مربی قبول شم بعد نمره معدل چی میشه بعد نظام جدید باید بدم دیگه نه؟؟چون از انسانی ک هیچی بلد نیستم

سمانه امامی
سمانه امامی
2019-08-14 01:32

سلام دوستان..
من سال ۹۹کنکوردارمم هنوز هیچ کاری نکردمم.نمیدونم باید ازکجاا شروع کنم..یه برنامه ریزی روزانه میخوامم..ممنون میشم اگرکمکم کنید…

سلام اینستاگرام دایرکت بده راهنماییت میکنم. Musio_erfan
سلام اینستاگرام دایرکت بده راهنماییت میکنم. Musio_erfan
2019-09-27 09:21
پاسخ به  سمانه امامی

مشاوره

امیرحسام
امیرحسام
2019-08-10 20:57

با سلام….معدل من ۱۹هستش…شانس قبولی در رشته روانشناسی بدون کنکور(بر اساس سوابق تحصیلی)در دانشگاه دولتی شیراز رو دارم؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید…در ضمن منطقه۳ هستم

هانیه
هانیه
2018-11-01 08:09

من واقعا به یک برنامه ریزی دقیق و منظم احتیاج دارم اگ کسی هست لطف کنه پاسخ بده مچکرم

محمدعلی
محمدعلی
2018-08-16 10:49

من ک میخوام رتبه ۱انسانی ۹۸روبیارم ۱۴ساله ازدرس فاصله داشتم الان بزرگسالان دارم میخونم
میدونم ک میتونم???

نرگس
نرگس
2018-11-07 11:41
پاسخ به  محمدعلی

افرین ب همتت

میناسلطانی
میناسلطانی
2019-09-19 17:39
پاسخ به  نرگس

منتظربرنامه ریزی هستم

*
*
2019-08-28 19:59
پاسخ به  محمدعلی

انشالله?

هانیه
هانیه
2018-07-14 16:25

سلام خسته نباشید من سال ۹۸ کنکورانسانی دارم اصلا یه مشاور خوب پیدانمیکنم هنوز شروع نکردم وسردرگمم من چهارسال متاسفانه ترک تحصیل داشتم وقواعد عربی وادبیات وکلافراموش کردم هدفمم حقوق دانشگاه فردوسی بع ه یه مشاوروبرنامه ریزخوب وکم هزینه نیازدارم توروخداکمم کنین?این فکرا دیوونم کرده.

محمد
محمد
2019-07-13 20:47
پاسخ به  هانیه

از امروز درس هارا از پایه دهم با ویدیو آموزشی رایگان از برنامه آلا و برنامه ویدیو درسی دربیاری تا مطالب را بفهمی وبی شتر کتاب تکی مانندروانشناسی،اقتصاد،منطق،و فلسفه ودر ضمن ریاضی و آمار را خوب بخون چون میشه به نقطه مثبت تو بشود

کیان
کیان
2018-07-03 00:38

ببینید دوستان من داوطلب کنکور انسانی ۹۸ هستم میخوام بدونم
بهترین کار چیه که از الان انجام بدم؟

Jimin
Jimin
2018-06-28 16:04

سلام ببخشید رتبه کنکور تو گرفتن بورسیه برای دانشگاه های خارج تاثیر داره؟

فاطمه
فاطمه
2019-09-28 21:46
پاسخ به  Jimin

سلام من امسال کنکور دارم و انتخاب کردن برام سخته.واقعیتش من تو دبیرستان رشتم تربیت بدنیه الانم سال آخرم امسال کنکور دارم اما میخوام برای تربیت معلم بخونم.من پرسیدم گفتن باید کنکور انسانی بدم چ کتابایی ضرورین ک باید بخونم؟اگ میشه معرفی کنین

نیلو
نیلو
2018-06-04 23:08

منم سال۹۷کنکور دارم واقعا نمیدونم چجوری شروع کنم
لطفا اگه میتونین یه بدنامه ریزی اساسی بدید ک لااقل همه تواناییشو داشته باشن
بعدشم به چندساعت خوندن نیس همه به فهم ودرک طرف برمیگرده

محمد
محمد
2019-07-13 20:50
پاسخ به  نیلو

بله ساعت خواندن ملاک نیست بلکه دقت در دروس مهم است ابتدا دروس تکی را بخوان مانند اقتصاد،روانشناسی ،منطق،و فلسفه ودر ضمن ریاضی را نقطه مثبت خود قرار بده