ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور

ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور چقدر است

 

یکی از سوالایی اکثر بچه های کنکوری میپرسن اینه که برای موفقیت در کنکور سراسری روزی چند ساعت باید درس بخونیم یا ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور چقدر هست؟ اکثرا فکر میکنن هرچقدر تایمی بیشتری برای درس خوندن بذارن به همون اندازه احتمال موفقیتشون بالاتر میره.

یک سری از بچه ها هم فکر میکنن برای رتبه برتر شدن حتما باید روزی 16ساعت درس بخونن یا فکر میکنن اگه ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور رو بپرسن حتما یه عدد نجومی میگه.

دوست من درسته تلاش بیشتر احتمال موفقیتت رو بالا میبره ولی هرچیزی یه اصول و قواعدی داره واگه طبق اونا جلو بری علاوه بر اینکه استرس و فشار الکی تحمل نمیکنی و باتلاشی که میکنی روز به روز به اون هدفی که میخوای نزدیک تر میشی.

 

مقدار مناسب ساعت مطالعه چقدره؟

 

اصولا اینکه هر فرد باید چقدر درس بخونه تا به اون هدفی که داره برسه متفاوته و نمیشه برای همه یه عدد واحد رو تعریف کرد. برای هرفردی باتوجه به هدف داوطلب سطح و آمادگی اون فرد شرایطی که داره و براساس زمانی که میخواد برای مطالعه شروع کنه ساعت مطالعه متفاوتی در نظر گرفته میشه

 

خودت رو با بقیه مقایسه نکن

بعضی وقت ها میبینم که دانش آموزا میگن دوستم داره روزی  n ساعت درس میخونه و n تا تست میزنه، من چطوری باید با اون رقابت کنم، همینم باعث میشه روحیه خودشون رو ببازن و دست از تلاش کردن بکشن و کلا از کنکور و قبول شدن ناامید بشن.

دوست من تنها کسی خودت رو باید باهاش مقایسه کنی فقط خود خودتی نه کس دیگه، تو باید کاری کنی عملکرد هر روزت نسبت به دیروز خودت بهتر باشه، میزان مطالعه، تست هایی که میزنی، درصد ها و ترازی که کسب میکنی همه باید با نتایج گذشته خود مقایسه بشه تا تو مسیر پیشرفت قرار بگیری، ولی اگه خودت رو با بقیه مقایسه کنی چون از شرایط اونا مطلع نیستی و نمیدونی چقدر تلاش میکنن و زحمت میکشن، اگه از اونا بالاتر باشی ممکنه به خودت مغرور بشی و دست از تلاش برداری یا اگه از اونا پایین تر باشی ممکنه خودت رو دست کم بگیری و دیگه به تلاشت ادامه ندی و از موفقیت جا بمونی.
پس هیچ وقت خودت رو با بقیه مقایسه نکن

قدم های کوچیک، لازمه موفقیت های بزرگ

اگه فکر میکنی که از همون روز اول که شروع به مطالعه میکنی باید روزی ۱۲ ساعت درس بخونی و ۳۰۰ تا تست بزنی باید بگم سخت در اشتباهی. رسیدن به این ساعت مطالعه و این حجم تست زدن یه شبه نمیشه، باید از ساعت مطالعه کم شروع کنی و کم کم اون رو افزایش بدی.

اگه میبینی روزای اول نمیتونی ساعت مطالعه بالایی داشته باشی نگران نباش. یه راهکار خوب اینه که با توجه به برنامه ریزی که داری به فرض میتونی از روزی 5 ساعت شروع کنی و هر هفته حدود نیم ساعت بهش اضافه کنی، این طوری اوایل کار بهت فشار وارد نمیشه و از درس خوندن هم زده نمیشی، از طرفی چون پله پله ساعت مطالعت رو افزایش میدی ثبات و نظم تو برنامه ریزی و مطالعت ایجاد میشه. فقط به تلاشت ادامه بده و با برنامه ریزی و گام های کوچیک و پیوسته ساعت مطالعه رو افزایش بده.

یه برنامه ریزی خوب…

همه رتبه های برتر کنکور سراسری یه برنامه ریزی خفن داشتن که تونستن به اون رتبه برسن، برنامه ریزی بهت کمک میکنه تا قدم به قدم به اون هدفی که داری برسی ومسیری که پیش رو داری رو برات ترسیم میکنه و نمیذاره وسط راه مسیرت رو گم کنی .

حالا یه برنامه ریزی خوب چه ویژگی هایی داره

برنامه ریزی باید با توجه به شناختی که از خودتون و توانایی ها تون دارین انجام بشه. یعنی اینکه باید ویژگی ها خودتون رو بشناسید و نقاط ظعف و قوت خودتون رو مشخص کنید و با توجه به سایر شرایطی که دارید انجام بشه.

زیاد بلند پروازانه نباشه که نتونین اون رو اجراش کنید یا وسط راه خسته بشید و نتونید ادامه بدید، همچنین نباید زیاد از حد سبک باشه که هم حوصلتون سر نره هم بتونید چند بار درس هایی که خوندید رو مرور کنید.

برای همه دروس با توجه به ضریب و اهمیت اون درس وقت گذاشته بشه و درسی رو کنار نذاشته باشید یا براش تایم کمی رو در نظر نگرفته باشید.

همچنین برای استراحت کردن هم تایمی رو تو برنامه ریزی تون لحاظ کنید، بار ها دیده میشه که بعضی از داوطلب ها همه تایم هفته رو واسه مطالعه پر میکنن و هیچ تایمی رو برای استراحت کردن اختصاص نمیدن. شاید یک یا دو هفته بتونن اینجوری درس بخونن ولی مطمئنن از هفته سوم خسته میشن و اکثر مواقع از درس خوندن زده میشن.

پس حتما یه تایمی رو برای استراحت کردن لحاظ کنید و مطمئن باشید این استراحت کردن خیلی به نفعتون هست تا اینکه  با خستگی و کسلی مطالعه کنید.

 

تلاش رمز رستگاری در کنکور

اول کار که شروع میکنی میدونم یکم سخته ساعت مطالعت پایینه و فکر میکنی با این وضعیت هیچ وقت نمیتونی تو اون رشته و دانشگاهی که میخوای قبول بشی ولی مطمئن باش کم کم میری جلوتر و تلاشت رو بیشتر میکنی ذهنیتت عوض میشه فقط باید تلاش کنی که هروز بهتر از دیروز باشی و تو سختی ها کم نیاری پس همینجا به خودت قول بده همه تلاشتو برای رسیدن به اون هدفی که داری میکنی و هیچ وقت کم نمیاری

 

کیفیت رو فدای کمیت نکنید

 

درسته که ساعت مطالعه بالا لازمه کسب درصد های خوب در کنکور سراسری هستش ولی از اون مهم تر کیفیت مطالعه هستش. ممکنه شما روزی 12 ساعت درس بخونید و تو اون 12 ساعت فقط کتاب رو جلوتون بذارید و فقط بهش نگاه کنید و حواست هی پرت بشه. وقتی مطالعه میکنید باید شیش دنگ حواستون به چیزایی که میخونید باشه و نباید اجازه بدید هیچ چیزی تمرکزتون رو به هم بریزه زیاد هم درگیر این عدد ساعت مطالعه نباشید و روی کیفیت مطالعه تمرکز کنید و وقتتون رو الکی هدر ندید.

 وقت با ارزش تر از هر چیزی هست که فکر میکنید

 

تعادل رو برقرار کنید…

بین دروس عمومی و اختصاصی باید تعادلی ایجاد کنید وهمه درس ها رو مطالعه کنید و اگه تو یک درسی کم کاری کنید مطمئنا تلاش و زحمتتون به هدر میره و به اون نتیجه ای که میخواید نمیرسید.

برای این که تعادل رو بین دروس عمومی و اختصاصی برقرار کنی نیاز به یه برنامه حساب شده داری که صفر تا صد همه دروس رو پوشش بده و نذاره حتی یه نکته هم از قلم بیوفته.

بعضی وقت ها میبینم که یکسری از داوطلب ها میگن دروس اختصاصی چون ضریب بالاتری نسبت به دروس عمومی دارن ما فقط دروس اختصاصی رو میخونیم و اگه وقت اضافه آوردیم عمومی ها رو هم میخونیم، رو راست بگم بهتون همچین کاری کلا غلطه و بدتر رتبه و تراز شما رو داغون میکنه. پس برای هر درسی با توجه به ضریب، اهمیت و میزان تسلطی که در اون درس دارین وقت بدارید و از هیچ درسی غافل نشید.

 

خُب حالا ببینیم رتبه های برتر کنکور چند ساعت درس میخوندند؟

ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور

 

رتبه 3 کنکور 99 تجربی محمد تیموری

به طور میانگین روزانه 7 ساعت درس می‌خواندم و در این مدت از آزمون‌های آزمایشی کنکور و کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردم.

 

 رتبه 8 کنکور 99 تجربی علی چیت‌ساز

روزی 12 ساعت برای کنکور درس می‌خواندم و از سال یازدهم شروع به خواندن کردم.

 

امین ایمان پور رتبه 3 کنکور انسانی98

موفقیت در کنکور سراسری صرفا به مطالعه 9 ماهه برای کنکور وابسته نیست و باید از همان سال های اول عمیق و مفهومی مطالعه شود و اگر مطالعه سال های قبل موثر نباشد مطالعه سال آخر ثمر بخش نخواهد بود

من روزایی که مدرسه میرفتم بین 5 تا 6 ساعت در روز مطالعه داشتم و روزای تعطیل هم 10 تا 11 ساعت مطالعه میکردم

 

محمد رضا ارشدی صوفیانی رتبه 5 کنکور تجربی 98

در ایام مدرسه 5 ساعت و در ایام تعطیل 10 الی 11 ساعت مطالعه روزانه برای کنکور داشتم.

مندر 4 درس اختصاصی از کلاس کنکور استفاده کرده‌ام و در کنار تلاش و مطالعه روزانه خود، کلاس کنکور برای تقویت نقاط قوت و شناسایی و رفع نقاط ضعف مورد استفاده واقع شده است.

به نظرم کنکور آزمایش برای شناسایی نقاط ضعف و قوت موثر است و بهتر است بسته به نیاز در کنار کتاب های درسی از کتاب های کمک آموزشی هم استفاده شود

سیده آمنه موسوی لقمان رتبه 4 کنکور انسانی 98

با توجه به مطالعه و تلاشم پیش‌بینی می‌کردم که رتبه بالا کسب کنم، اما نه تا این اندازه و تصور می‌کردم که درنهایت عدد 40 را کسب کنم.

من از تیر ماه مطالعه برای کنکور سراسری را شروع کردم و روزی 5 الی 6 ساعت مطالعه میکردم اواخر سال هم این عدد به 11 ساعت در روز رسیده بود البته از اول دبیرستان هم مدل درس خواندنم کنکوری بود و عمیق و مفهومی درس میخواندم.

به نظرم رتبه کنکور تنها یک عدد است و به این معنی نیست که هر فردی، رتبه‌اش بالاتر باشد برای جامعه مفیدتر است؛ بنابراین داوطلبان کنکور بهتر است آرامش خود را حفظ کرده و به خداوند توکل کنند تا نتیجه بهتری کسب کنند.

ملیکا دادخواه تیرانی رتبه 10 کنکور انسانی 98

روزانه 4 ساعت برای کنکور مطالعه میکردم و معتقدم اینکه چطور برای کنکور مطالعه میشود بسیار مهم تر است و کیفیت مطالعه به کمیت مطالعه و تعداد ساعت مطالعه ارجحیت دارد.

هر درسی را به موقع خودش می‌خواندم و در صورتی که مطلبی را متوجه نمی‌شدم برای رفع آن هر کاری می‌کردم و تا برطرف نشدن آن، مبحث جدید را وارد نمی‌شدم، به رشته‌ام بسیار علاقه داشتم و برای همین در کنار درس‌های مدرسه، کتاب‌های مرتبط با رشته مانند موضوعات ادبی و فلسفی را می‌خواندم.

از همین الان برای کنکور سال آینده آماده شوید و وقت را هدر ندهید، کتاب‌های سال گذشته را بخوانید و هر جا ایرادی دارید برطرف کنید و سال دوازدهم را نیز با جدیت و پشتکار درس بخوانید تا موفق شوید.

 

سخن پایانی:

مطمئن باشید اگه بقیه تونستن شما هم میتونید پس با تلاش و پشتکار ادامه بدید و هیچ وقت تسلیم نشید.

 

مطالب بیشتر

این پست رو برای دوستانت هم بفرست

این پست ها رو از دست نده!

همین الان اینستاگرام محصل ایرانی رو دنبال کن تا راه موفقیت در زمان باقی مونده رو بدونی

guest
170 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
مبینا جهانداری
مبینا جهانداری
2021-05-20 17:27

سلام مبینا جهانداری ام. من با توجه به شرایط کرونا از درس فاصله گرفتن واقعا برام درس خوندن سخته . راهکاری دارین

یه عدد دانشجو دندون پزشکی فعلا بیکار
یه عدد دانشجو دندون پزشکی فعلا بیکار
2021-04-13 12:55

جای اینکه دعوا کنین پسر باهوش تره یا دختر پاشین برین پای درساتون… باورم نمیشه توی قرن بیست و یک دارین این مزخرفات رو میگین.. /:

دانیال
دانیال
2021-03-24 02:56

من کل نظرات رو گشتم یه نفر درست حرف حقو نزده
آقایون و خانمای عزیز به قرآن قسم هیچ فرقی از لحاظ هوشی بین دختر و پسر وجود نداره
اون دخترایی که رتبه تک رقمی میارن از پسرایی که پزشکی قبول میشن باهوش ترن؟
البته ناگفته نمونه که رتبه ۱ کنکور هر سال پسره ولی در کل فرقی وجود نداره

....
....
2021-06-04 16:01
پاسخ به  دانیال

داغوووون هستی فهمیدی؟

دانشجو صنعتی شریف
دانشجو صنعتی شریف
2021-03-19 06:41

فقط اراده کن و راهت رو ادامه بده من اول رشته انسانی بودم ولی بعدش تغییر رشته دادم اومدم ریاضی اولین روز که کلاس فیزیک بود دبیر داشت تبدیل یکا درس میداد اصا گیج شدم گفتم این چیه چقد سخته ولی وقتی رفتم خونه تسلیم نشدم سه روز همین مبحث رو خوندم تا اینکه یاد گرفتم. و الان نفر اول کلاس هستم.

دانشجو صنعتی شریف
دانشجو صنعتی شریف
2021-03-19 06:41

فقط اراده کن و راهت رو ادامه بده من اول رشته انسانی بودم ولی بعدش تغییر رشته دادم اومدم ریاضی اولین روز که کلاس فیزیک بود دبیر داشت تبدیل یکا درس میداد اصا گیج شدم گفتم این چیه چقد سخته ولی وقتی رفتم خونه تسلیم نشدم سه روز همین مبحث رو خوندم تا اینکه یاد گرفتم. و الان نفر اول کلاس هستم.

ناشناس
ناشناس
2021-03-02 00:39

واقعا وقتی نظرات ادم میخونه شاخاش در میاد به نظرم کنکور یه فرصته که آدم میتونه ضعف ها و قدرت هاش بشناسه، صبور بودن یاد میگیره،اینکه تا وقتی به هدفت نرسیدی دست از تلاش برنداری زمان خوبیه که خودت جمع و جور کنی تا بتونی اون آینده ای که تو بچگیهات برای خودت میخواستی رو درست کنی
پی نوشت:اون دسته از کسایی که می گفتن پسرا باهوش ترن حتما نمیدونین که قطر رابط پینه ای در خانم ها از آقایان بیشتره به همین دلیل که میتونن هم زمان چند تا کار با هم انجام بدن و ظرفیت بیشتری رو استفاده میکنن ولی کلا ربطی نداره که چه جنسیتی باشی مهم اینه که چطور از توانایی هات استفاده کنی وگرنه مغز رو که همه دارن!!

ابوالفضل یعقوبی
ابوالفضل یعقوبی
2021-02-06 22:33

من کلاس دهم تجربی هستم واقعا سر در گم شدم.من روزی ۵ ساعت درس میخونم ولی نزدیک ۲ ساعت بازدهی برام داره درس ریاضی رو هم اصلا یاد نمیگیرم.از وقتی مدارس غیر حضوری شده تمام نمره هام پایین اومده وقتی حضوری بود خیلی بهتر بود اگه کسی توصیه ای داره ممنون میشم

...
...
2021-02-20 12:45

براي سال دهم دوساعت كم هست اگر ميخواين در سال هاي آينده براي مزالعه دروس دهم مشكلي نداشته باشيد و پايه تون قوي باشه بهتره ساعت مطالعه رو به 6 تا 7 ساعت مفيد برسونيد و كم كم افزايشش بدين
موفق باشيد

عرفان
عرفان
2021-03-12 12:47

اره خودمم معدلم تو حضوری که درس میخوندیم بالای 19.80 بود والان شده 18

حسین
حسین
2021-02-06 17:08

سلام
جای بسی تاسف است که درحالیکه 14 قرن از نزول ایه ان اکرمکم عندالله اتقاکم می گذرد
برسر این موضوع پیش پا افتاده بحث کنیم که دخترا بهترن یا پسرا در حالیکه 14 قرن پیش پاسخ این موضوع داده شده.
در مورد کنکور هم ابدا هوش و ایکیو ملاک نیست. چه بسیار افرادی که با هوش سرشار اما تلاش بسیار کم رتبه ی خوبی به دست نیاوردند و جه بسیار افرادی که هوش خوبی نداشتند اما تلاش وپشتکار فراوان داشتند.
در کنکور سراسری مهم تلاش افراد است. میزان غیرت نسبت به اهداف مهم است نه هوش وایکیو.

●○●○●
●○●○●
2021-02-03 14:37

تو بحث کنکور هوش همه یکسانه موفقیت فقط ب تلاشو اراده برمیگرده چون بالاخره همگی تو هررشته ای داریم کتابای یکسان بامفاهیم یکسان میخونیم اینکه کی بیشتر تلاش کنه و پیگیر باشه موفقتره…

مهسا
مهسا
2021-01-16 13:01

باید طبق توانایی هامون مقدار ساعت مطالعمون رو در نظر بگیریم بعضی ها هستن 17ساعت درس میخونن درضمن همه هوش و استعداد بالایی دارن دختر و پسر هم نداره فقط باید هوش و استعداد مون رو بشناسیم و اون رو شکوفا کنیم

مارینا
مارینا
2020-12-13 19:22

به نظر من ساعت اصلا مهم نىست چون من قبلا با ساعت جلو میرفتم بعد دىدم اون وقت حوصله ام مىره بعد مىبىنم شب شده کلا بعد کلاس گوشیمو خاموش مى کنم ساعت هاى خونه رو جمع مى کنم شروع مى کنم به درس خوندن و در واقع نمى خوام که بخونم هدفم اینه که ىاد بگیرم بفهمم شما هم اىن راه رو امتحان کنىد بلکه به دردتون خرد

M
M
2020-09-25 17:34

واقعآ عهد حجره الان؟ که میگید پسرا باهوش ترن؟ خدا همون قدری که به‌ پسرا هوش میده به‌ یه دخترم میده ولی‌ چون تو این دنیا یه سری آدم مغز بسته به‌ این‌ اعتقاد دارند که پسرا باهوش تر یا توانمند ترن و این مزخرفات کسی که دختر به‌ دنیا میاد باید دو برابر یه پسر تلاش کنه تا به‌ بقیه ثابت کنه در بدن یه دختر هم هوش و عقلی وجود داره که ارزش دیده شدن داره

ستاره
ستاره
2020-09-02 22:58

مهم نیست که پسر باشی یا دختر به جای این حرفا باید با درساتون سرگرم باشید این حرفا تا ابد الدهر وجود داره. به جای کر کری خوندن و رقیب تراشیدن کمک هم باشیم بهتره. البته خانوما هم ارزش خاص خودشونو دارن و اقایون هم مراقب باش که ارزش بانوان رو کم نکنند. با کمک به همدیگه میتونیم بترکونیم.

Hananeh
Hananeh
2020-07-27 22:13

با همین عقیده بیخودت بشین تا قبول شی?

حافظ
حافظ
2020-01-03 11:28

بعد از گرفتن دیپلم فنی حرفه ای میشه تو رشته های تجربی انسانی شرکت کرد آیا؟

مهدی
مهدی
2020-04-11 01:38
پاسخ به  حافظ

آیا کسی که روزانه ۱۲ ساعت اونم در هفتم و هشتم و نهم میخونه!! خوب هم نتیجه میگیره !! درصد هاش هم بالای ۹۰ هست ! آیا این میتونه ادامه بده !؟؟؟

Farzan
Farzan
2019-11-11 19:04

پسرا نسبت به دخترا هوششون خیلی بالاست. دخترا حد ما نیستن.

شیدا
شیدا
2019-12-21 21:26
پاسخ به  Farzan

بحث هوش نیست،بحث تمرکزه
مغز دخترا با پسرا از لحاظ قدرت تمرکز فرق داره،دخترا میتونن همزمان اشپزی کنن با تلفن حرف بزنن و کارای دیگه،اما نمیتونن روی یه کار خیلی تمرکز کنن
بر عکسشم برا پسراس
یه خورده اطلاعاتات رو ببر بالاتر بعد نظر بده
پی نوشت:بالاترین ای کیو هم ماله یه زنه نویسنده بوده

سبحان
سبحان
2020-03-10 00:51
پاسخ به  شیدا

میشه خودتون نظر ندین یه بار دیگه برو سرچ کن ببین بالا ترین ای کیو مال کیه

امیر
امیر
2020-08-04 01:52
پاسخ به  شیدا

بالاترین IQ مال یه زنه؟
خواهشا تو اول اطلاعاتت رو ببر بالا

hasti
hasti
2020-08-19 14:25
پاسخ به  امیر

قبولی به ضریب هوشی واقعا ربطی نداره
آدمی که خیلی استرسی نباشه
تلاش کنه
و انگیزه داشته باشه موفقه
این قضیه‌ی مردا باهوش‌ترن یا زنا یکم خز شده ?
مامان من ضریب هوشیش از بابام پایین تره یکم ولی مامانم رتبه ۹۰ کنکور بوده بابام ۱۸۰۰ ?
پس از این حرفا نزنید

melika
melika
2019-12-22 00:24
پاسخ به  Farzan

باریکلا به شما پسرا.ببین اقای باهوش ما دخترا حساسیت هامون رو یک سری مسایل هست که شما ها اونا رو ندارین این که اسمش هوش نیست پرفوسور

shahab
shahab
2020-01-07 12:14
پاسخ به  Farzan

اتفاقا برعکس گفتی

Maryam
Maryam
2020-01-18 23:55
پاسخ به  Farzan

Whatever

Banoo
Banoo
2020-02-01 14:28
پاسخ به  Farzan

نَ بابا??

Dm
Dm
2020-09-25 17:25
پاسخ به  Banoo

اونی که میگی دخترا در حد ما نیستن رو چه حسابی همچین حرفی میزنی واقعآ با این طرز تفکر احمقانت نشون دادی هنوز تو عهد حجر زندگی میکنی واقعآ برات متاسفم

نیلوفر
نیلوفر
2020-03-23 13:02
پاسخ به  Farzan

چه افکار مزخرف و احمقانه ای
خدا هرکسی رو یک جور آفریده
یکی باهوش زیاد یکی ن
و فرقی بین زن و مرد قائل نشده
با این طرز تفکرت مشخصه ضریب هوشیت زیر صفر هم وطن
#احمق_نباشیم

محمد
محمد
2020-07-03 13:54
پاسخ به  نیلوفر

افرین انگار ادم های اولیه هستن سر زنو مرد دعوا میکنن این چ طرز تفکره ک دخترا از پسرا بهترن یا برعکس. الان 2020 این تفکر مسخره رو از ذهنت پاکن تو قرن ۲۱ دیگه کسی به اینجور چیزا فکر نمیکنه

علی
علی
2020-07-08 00:00
پاسخ به  نیلوفر

آفرین به این دیدگاه واقعا یه نفر پیدا شد معقولانه حرف بزنه کاش همه عین شما بودن نیلوفر خانم??

شهرزاد
شهرزاد
2020-03-28 03:31
پاسخ به  Farzan

اگه ميبيني بيشتر رتبه هاي تكي كنكور پسرن بايد بگم كنكور بحثش با هوش كااااملا جداس…البته يه قسمتيش هم در يادگيري و ذكاوت مرتبطه ولي
من افرادي رو ميشناسم كه هوش چنداني ندارن ولي الان كنكور رشته خوب تحصيل ميكنن….
براي كنكور فقط خوندن و خوندن و خوندن مهمه…البته مفيدش

سیده زینب حسینی احمد فداله
سیده زینب حسینی احمد فداله
2021-04-19 01:09
پاسخ به  شهرزاد

دوستان عزیز لطفا انقدر درباره هوش و به مقایسه مذکر و مونث در برتری نپردازید قرار نیست همه دکتر و مهندس و معلم بشیم جامعه ب چیزای دیگه هم احتیاج داره ک نیازی ب سواد و هوش آنچنان برتر نداره بلکه تربیت و انسانیت اهمیت داره چه بسیارند انهایی ک سواد ندارن اما ادب دارن و دنبال مقایسه و برتری دادن انسانی بر انسان دیگری نیستند 💜💜

مرتضی
مرتضی
2020-04-14 17:45
پاسخ به  Farzan

دوست عزیز بر فرض که جمله شما درست باشه هوش یکی از ویژگی های یک انسانه که البته اهمیت اون از خیلی ویژگی ها ی دیگه مثل شعور کمتره
انسان بودن مهمه

ngr
ngr
2020-04-24 18:12
پاسخ به  Farzan

مثلا کدوم اسکلی همچین نظریه ای رو داده عزیزم

fatemeh
fatemeh
2020-05-05 20:33
پاسخ به  Farzan

دخترا احساساتی ترن و هوش روانیشون از پسرا بیشتره واسه همینم هست که معمولا شاکی هستن که چرا از طرف جنس مخالف درک نمیشن درک دخترا بیشتر هستش و کنکور هم ربطی به هوش نداره به خرخونی ربط داره خرخونی یه مشت مطالب تکراری! یکی هم فرهنگ مسلط برجامعه و خانواده هاست که دختراشونو جیجیش مامانی بار اوردن که بشینن منتظر یکی تا بیاد خوشبختشون کنه و خودشون تلاشی نکنن واسه زندگیشون یا مثلا میگن دختر باید تو فلان سن ازدواج کنه حتما!کلی دختر باهوش و با استعداد میشناسم که به جای اینکه الان تو بهترین دانشگاه ها باشن تو خونه شوهر رخت میشورن یه سری نره غول مثه تو ریدن به زندگیاشون چیزی که عوض داره گله نداره شازده

امیر
امیر
2020-08-04 11:10
پاسخ به  fatemeh

تو اول حرف زدن یاد بگیر بعد بیا نظر بده
جیجیش مامانی؟؟؟
درستش تیتیش مامانیه

Taeyang
Taeyang
2021-02-06 02:06
پاسخ به  fatemeh

آروم عزیزم، آروم
خودتو اذیت نکن پیر میشیا.
درسته پسرا باهوش ترن، ولی بازم حرف تو قبول، پسرا هوششون پایینه.

تینا
تینا
2020-05-09 21:18
پاسخ به  Farzan

چقدر تو باهوشی نخبه?

نگین ????❤
نگین ????❤
2020-07-20 01:18
پاسخ به  Farzan

شما پسرا چه خودتونو ادم حساب کردین می بینیم زن ها از شما مردان موفق ترند ثابت شده

امیر محمدی
امیر محمدی
2020-11-28 19:02
پاسخ به  Farzan

شما خودتو به یه روان پزشک معرفی کن بد نیست??
لازم نبود اینطوری نظر بدی ضایع شی

آنی
آنی
2020-12-27 19:12
پاسخ به  Farzan

نه بابا . بیشتر تحویل بگیر

Iman
Iman
2021-01-29 12:33
پاسخ به  Farzan

جای بسی تأسف داره که فردی از جامعه‌ی ما آقایون این طوری حرف بزنه. به شخصه از طرف ایشون از همه خانوما عذرخواهی میکنم.

Fatix
Fatix
2021-03-06 23:38
پاسخ به  Farzan

اره دخترا در حد پسرا نیستن اخه دخترا خیلیییی باهوش ترن اینو علم هم ثابت کرده 🤫

رضا نیک جو
رضا نیک جو
2019-10-23 01:27

صد در صد میتونی .. ببین درس های پر ضریب انسانی چیان .. بیشتر وقتت رو بزار رو اونا مثل میانبر میمونه از بقیه میزنی جلو بعد عید هم بقیه درسا رو به تعادل برسون … یا هم از اول همزمان با درسای پر ضریب بقیه رو لایتنر کن

Aydw
Aydw
2019-12-30 11:56
پاسخ به  رضا نیک جو

چه ربطی به هوش داره آخه

fatemeh
fatemeh
2019-10-22 11:06

سلام خسته نباشید

من کلاس دهم تجربیم به نظر شما در روز چند ساعت درس بخونم که تو کنکور رتبه دو رقمی بیارم؟؟؟

aylin
aylin
2019-12-03 18:11
پاسخ به  fatemeh

از همين الان كه دهمي قلم چي شركت كن و زياد به مردسه اهميت نده و تستي كار كن و سعي كن روزاي مدرسه ٨ ساعت روزاي ديگه هم ١٠ تا ١١ ساعت بخوني
ازما گفتن بود بعدا پشيمون نشي

پوریا
پوریا
2019-12-08 22:42
پاسخ به  fatemeh

هرچی بیشتر بهتر به ساعتش زیاد نمونده به بازدش مونده

pooria
pooria
2019-12-08 22:43
پاسخ به  fatemeh

هرچی بیشتر بهتر به ساعتش زیاد نمونده به بازدش مونده

محمو
محمو
2020-04-20 14:54
پاسخ به  fatemeh

و درضمن از کتابهای قلمچی اصلا استفاده نکن و پدر و مادرتو اگاه کن که نمره مدرست کاری نداشته باشن
و دوباره میگم اصلا کتابای قلمچی رو کار نکن
و دو کتاب را یکبار بخوان جای اینکه یک کتاب را دوبار بخوانی(برعکس نگفتم درستش اینه)
و بهترین منابع رو بخر
بهترین منابع اونیه که تو سایتا گفتن
و در آخر اینکه به نظر من و صرفا به نظر من وقتتو رو درسنامه نظر و سعی کن جای درسنامه کتابو بخونی و بعد تست بزنی (البته بجز ریاضی تو ریاضی کتابو نخون و درسنامه بخون)

آریستا
آریستا
2019-10-11 14:13

سلام دوستان خوبین؟ بنظرتون چند ساعت باید درس بخونم که رتبم تو کنکور دو رقمی بشه حتی نفر ۹۹ هم بشم برای شرایط و هدفم مفیده…و اینکه فعلا دانشگاه نرفتم اگه برم رشته زبان انگلیسی گرایش ادبیات انگلیسی یا گرایش آموزش انگلیسی رو انتخاب میکنم معدل لیسانسمم بعدها نباید زیر ۱۸ بشه،با چقدر وقت میتونم به هدفم برسم ،لطفا راهنماییم کنین دوستای نازنینم و مطالب مفید و تجربیات مفیدتون رو با منم به اشتراک بذارین،مرررسی

saywan
saywan
2019-09-27 21:21

می خونی بخون نمیدونی اولش
.
.
.
.ببین چقدر کشش داری اونقدر بخون نه زیادش کن نه کم ولی ولی ولی با تلاشت قطقا کششتم می ره بالا .
.
.
.برنامه‌هایی…… .تلاششششش …..آرامش . اووووو اونی که میخوای بهش میرسی

با آرزوی موفقیت برای اونی که زحمت کشیده و حقشه نه اونی که موفقش میکنن هرچند اسم موفقیتو نمیشه روش گذاشت .