روابط عاطفی و عشقی در سال کنکور

روابط عاطفی و عشقی در سال کنکور

روابط عاطفی و عشقی بخشی مهمی از زندگی هر فردی رو تشکیل میده و سنگ بنای تشکیل خانواده و زندگی مشترک از اولین جرقه های روابط عاطفی و حس عاشقی شروع میشه و ادامه پیدا میکنه.

این موضوع انقدر مهم و تاثیر گذار هست که همواره تاثیر اون رو چه در زندگی فردی و چه در زندگی اجتماعی دیدیم و شنیدیم.

روابط عاطفی یا همون عشق و عاشقی سن و سال نمیشناسه و ممکنه تو هر سنی سراغ کسی بیاد و وقتی بیاد و فرد رو با خودش درگیر کنه اثرات مختلفی روی افراد مختلف میذاره.

این تاثیرات به علت سنی و تجربه ای که افراد مختلف دارن، شرایط زندگی که دارن و هم چنین زمانی که افراد با همچین احساسی مواجه میشن بسیار متفاوت هست.

هم چنین نحوه برخورد افراد مختلف هم با حس عاشق شدن بسیار متفاوت هست و این تفاوت هم به همان دلایل اختلاف سن و شرایط زندگی و زمانی هست که افراد اون رو تجربه میکنن.

داشتن روابط عاطفی یا عاشق شدن میتونه اثرات مختلفی هم رو زندگی افراد بزاره. ممکنه اونا به سمت یه زندگی بهتر و موفق تر تشویق کنه و یا اگه این روابط در زمان مناسب و با فرد مناسبی برقرار نشه ممکنه کلا زندگی فرد رو از هم بپاشه.

کلا روابط عاطفی تاثیرات مختلفی در بر روی افراد مختلف میزاره و به علت گستردگی این موضوع ما اون رو فقط در بازه سنی هفده تا بیست سال که اکثر مخاطبین این مقاله هستن و دارن برای کنکور هم آماده میشن بررسی میکنیم.

در نظر داشته باشین ما شما رو امر و نهی نمیکنیم فقط نکاتی رو میگیم که بر حسب تجربه باعث موفقیت شما در کنکور بشه و بتونین بهترین نتیجه رو از کنکور سراسری بگیرید.

 

بچه های کنکوری با توجه به داشتن روابط عاطفی و عشقی به سه دسته تقسیم میشن:

دسته اول اونایی هستن که قبلا یه رابطه ای رو شروع کردن ولی خوب بنا به دلایلی اون رابطه دوام نداشته و الان اون رابطه تموم شده ولی الان ذهن طرف درگیر طرف درگیر طرف دوم دوم رابطه هستش و این درگیر شدن ذهن اجازه نمیده که روی کنکور و درس خوندن تمرکز کنه و مدام فکرش میره به سمت رابطه ای که داشته.

دسته دوم افرادی هستن که رابطه ای که داشتن رو دارن ادامه میدن ولی خوب این رابطه با درس و کنکورشون تداخل ایجاد میکنه و نمیزاره که کنکورشون متمرکز بشن و یا وقتی که برای رابطشون میزارن باعث میشه نتونن به برنامه ریزی و کنکورشون برسن و این موضوع داره به کنکورشون صدمه میزنه.

دسته سوم هم اونایی هستن که تازه با یه نفر آشنا شدن و میخوان یه رابطه ای رو شروع کنن. حالا یا از تاثیری که داشتن روابط تو دوران کنکور آگاهن یا اینکه در این مورد آگاهی ندارن، خلاصه میخوان هر طوری شده دل رو بزنن به دریا.

هر کدوم از بچه هایی که تو دسته بندی های بالا قرار میگیرن باید برای کنترل رابطه و احساساتشون و جلوگیری از اثرات اون روی کنکور باید کار های مختلفی انجام بدن تا بتونن با کنترل خودشون و احساساتشون به درس و کنکورشون برسن و یه نتیجه خوب تو کنکور بگیرن.

 

گفتیم دسته اول کسایی هستن که رابطه شون تموم شده ولی هنوز ذهنشون درگیر اون رابطه هست و این درگیری ذهن اجازه نمیده که بتونن رو کنکورشون تمرکز کنن به این افراد چندتا توصیه میکنیم:

با خودتون رو راست باشین: ببیند دوستان اول کاری که باید انجام بدین اینه که تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنین.فکر کردن به گذشته و روابطی که داشتین نه تنها هیچ حسنی نداره بلکه باعث میشه نتونین رو اهدافتون متمرکز بشین و برای رسیدن به اونا همه سعی و تلاشتون رو انجام بدید.

پس گذشته رو رها کنید و به این فکر کنید که شاید اون آدم مناسبی برای شما نبود چون واقعا اگه شما رو میخواست رهاتون نمیکرد و شاید تقصیر خوتون بود که انتخاب اشتباهی داشتید.

در هر صورت فکر کردن به این چیزا فقط وقتتون رو هدر میده. مطمئن باشین چند سال دیگه که به این روزا فکر میکنید تنها کسی که سرزنشش میکنین خودتونین،چرا که خودتون مسئول کار هایی هستین که انجام میدید.

زمان همه چیز رو تغییر میده: همه چیز رو بسپارین دست زمان و مطمئن باشین با گذشت زمان اثر اون فرد تو زندگی شما کمرنگ میشه، همچنین بعد ها تو موقعیت های بهتری قرار میگیرین و با آدم های مناسب تری آشنا میشید، اون موقع مطمئن باشید رفتارتون منطقی تر از الان خواهد بود و شاید هم اگه به امروز خودتون فکر کنید خنده تون بگیره.

 

دسته دوم کسایی هستن که تو رابطه هستن ولی رابطشون به کنکورشون لطمه میزنه

گفتیم دسته دوم رابطشون رو دارن ادامه میدن و هیچ مشکلی با طرف مقابلشون ندارن. ولی وقت و انرژی که برای رابطشون میزارن باعث میشه نتونن یرای کنکورشون وقت کافی بذارن و تمرکزشون رو درس خوندن به شدت کم هست.

کاری که باید این افراد انجام بدن اینه که رابطشون رو کنترل کنن. یعنی اینکه بین رابطه شون و کنکور یه تعادلی ایجاد کنن که اولا به کنکور و موفقیتشون برسن و دوما رابطشون پایدار بمونه و برای هیچ کدوم از دو طرف رابطه مشکلی پیش نیاد.

برای این کار باید آگاهی خودتون و طرف مقابلتون رو بالا ببرید. اگر هر دوتان در گیر کنکور هستید، بهترین راه اینه که بشینید با هم دیگه در این مورد منطقی صحبت کنید. حتما خودتون میدونید که هدف اصلی هر دوتون اینه که تو کنکور موفق بشید و با قبول شدن تو یه رشته خوب آینده شغلی تون رو هم تضمین کنید.

میتونید زمانی که باهم دیگه سپری میکنید رو محدود کنید، مثلا روزی نیم ساعت تلفنی با باهم دیگه صحبت کنید یا در هفته چند ساعت همدیگه رو ببینید. نکته ای که هست اینه که وقتی شما با هم به توافق میرسید نشون دهنده درک بالای هر دوتا تون هست که درک میکنید برای رسیدن به موفقیت های بزرگ نباید اجازه داد مسائل کوچیک مانع راه شما بشه.

 

دسته سوم هم کسایی بودن که تازه میخواستن یه رابطه ای رو شروع کنن

رو راست میگم بهتون اگه تازه یه نفر رو دیدید و ازش خوشتون اومده و قصد دارید یه رابطه عاشقانه با اون فرد رو آغاز کنید، بهتره این کار رو نکنین به چند دلیل:

اول اینکه شما تو موقعیت حساسی هستین و قراره تو این مدت که برای کنکور تلاش میکنید آینده خودتون رو بسازید. اگه رابطه ای رو شروع کنید مطمئن باشین فکرتون همش درگیر اون رابطه و طرف مقابلتون میشه و نمیتونید به خوبی روی کنکور تمرکز داشته باشید.

وقت و انرژی که برای رابطه میذارید میتونه شما رو از رسیدن به یه نتیجه خوب تو کنکور سراسری محروم کنه و تلاش و زحمت چند سالتون هدر بره.

مطمئن باشین بعد از کنکور انقدفرصت هست بتونین برای روابط عاطفی تون وقت بزارید و یه رابطه عاشقانه رو آغاز کنید.

همچنین اگه شما تو کنکور یه نتیجه خوبی کسب کنید و یه رشته خوب تو یه دانشگاه خوب قبول بشید، تو یه موقعیت بهتری قرار میگرید. این احتمال رو هم در نظر بگیرید که شاید کسی که قصد دارید باهاش رابطه عاطفی داشته باشید دوست نداشته باشه با شما وارد رابطه بشه.

اگه شما الان خودت رو درگیر ایشون کنی اولا اینکه کنکورت رو خراب میکنی، ثانیا ممکنه نتونی یه رابطه خوب با کسی که دوسش داری داشته باشی و این یعنی یه بازی دو سر باخت هست. پس بهترین کار اینه که تا روز کنکور به این چیزا فکر نکنی و تمام تمرکزت رو بزاری روی کنکورت. مطمئن باش یه رتبه خوب تو کنکور و رسیدن به هدفی که داری ارزش همه اینا رو داره.

 

چندتا توصیه کلی در مورد روابط عاطفی و عشقی

توجیه نکنید: بعضی وقت ها میبینم که بچه های کنکوری برای داشتن و یا ادامه دادن رابطشون توجیه های مختلفی میارن.

مثلا میگن ما وقتی با کسی که دوسش داریم حرف میزنیم  یا در ارتباطیم کلا انگیزه مون زیاد میشه و تلاشی که میکنیم چند برابر میشه، بیشتر درس میخونیم ولی وقتی چند روز نمیبینیمش اصلا حال درس خوندن نداریم.

خب حتما متوجه شدیند که انگیزه ای که این روابط به شما میدن یه انگیزه کاذب و بیرونی هستش، و اگه اهدافی دارین که میخواین با انگیزه دادن بقیه به شما به اون اهداف برسید بهتره یه تجدید نظر تو اهدافتون بکنید.

چراکه اگه اهداف تون واقعی بود نیازی نبود بقیه به شما انگیزه بدن حالا فرض کنیم اهدافتون واقعیه و مصمم هستید که بهش برسید اگه این فرد به هر دلیلی دیگه با شما در ارتباط نباشه چی اون موقع کی بهتون انگیزه میده؟

اجازه ندین قلبتون بر منطقتون حاکم بشه!

خیلی وقت ها پیش میاد احساساتمون بر عقل و منطق غلبه میکنه و باعث میشه نتونیم یه تصمیم درستی بگیریم. بچه های کنکوری هم چون تو سنی هستن که غلبه کردن بر احساساتشون یه ذره سخت تره و غالبا احساساتشون بر منطقشون غلبه میکنه.

مثلا وقت از یه نفر خوششون میاد، حس میکنن تمام دنیا حول محور ایشون میچرخه و اصلا زندگی بدون اون معنی نداره و نمیتونن حتی بدون اون نفس بکشن.

همین موضوع باعث میشه همه کار و زندگیشون بشه ایشون و به باقی مسائل توجهی ندارن. مثلا همین کنکور که بیخیالش میشن و با خودشون میگن همین که تو رو دارم برام کافیه یا من از دنیا فقط تو رو میخوام و ….

دوست من آیا شما شغلی نیاز نداری که بتونی با در آمدش مخارج خودت و شریک زندگیت رو تامین کنی؟ آیا دوست نداری یه جایگاه اجتماعی خوب داشته باشی؟

واقعا چرا با این کار ها لگد به آیندتون میزنید؟

امیدوارم صحبت هایی که در این مقاله کردیم به کسی بر نخورده باشه، ما هم هدف مون فقط آگاهی شما عزیزان هست و دوست داریم تو کنکور یه نتیجه خوب بگیرید و به یه جایگاه خوبی برسید

 

نظرات و تجربیات خودتون رو در مورد روابط عاطفی در سال کنکور با ما در میون بذارید

مطالب بیشتر

این پست رو برای دوستانت هم بفرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

این پست ها رو از دست نده!

همین الان اینستاگرام محصل ایرانی رو دنبال کن تا راه موفقیت در زمان باقی مونده رو بدونی

guest
31 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
بانو
بانو
2021-02-25 10:36

سلام
من امسال کنکور دارم
تا حالا با کسی رابطه ای نداشتم
در حال حاضر به پسری علاقه مند شدم که احساس میکنم اونم بهم علاقه داره
ولی من فقط مثل یه رفیق کنارش بودم و از احساسم چیزی بهش نگفتم یه چند باری ازم سوال کرده که دوسش دارم یا نه ولی من هر سری پیچوندم و بهش نگفتم
راستش میترسم وارد رابطه عاشقانه بشم و ایشون توی یه استان دیگه ای هستش منم یه استان دیگه
فقط مجازی باهم در ارتباطیم
من میترسم از از دستش بدم
به نظرتون چیکار کنم!؟

بانو
بانو
2021-03-04 19:09
پاسخ به  بانو

بهش گفتم دوسش دارم بهم گفت من به چشم آبجی نگات میکنم🙂💔

تبسم
تبسم
2020-12-01 16:50

سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید.من امسال سال دوممه که کنکور می خوام بدم و هدفم خیلی بزرگه .پارسال یک کسی که واقن حمایتم کنه و درکم کنه یا راهنمایی کنه نداشتم و دقیقا از موقع تعطیلی های کرونا دیگه نخوندم.امسال رفتم دنبال اشتباهام که دیگه اونا رو تکرار نکنم.چیز عجیبی که بود من واقعا کمبود محبت و عاطفی رو بعضی اوقات حس میکردم گاهی اوقات جا میزدم اما کسی نبود که هلم بده و تشویقم کنه.تا اینکه امسال از مهر با یه پسر که خودش سال دوم پزشکیه اشنا شدم .و تا الان فقط خیلی معمولی حرف های روتین درد و دل و خیلی وقتا هم انگیزه برای درس خوندنم داده و مثلا گفته اینا بهانه اس و مشکلات زمان کنکور خودشو توضیح داده و به هر نحوی باعث شده اگه دارم تو درس خوندن سستی میکنم ،دوباره با انرژی ببشتر برم و درس بخونم.حالا این اقای دکتر از من خوشش اومده و میگه بیا رل بزنیم باهم.و میگه مشکلی نداره که ساعتای خاص و فقط مثلا شب ها بیام تل.بهش هم گفتم که میترسم به درسم اسیب بزنه.حالا موندم قبول کنم این رابطه رو یا نه؟؟?

تبسم
تبسم
2020-12-03 00:32
پاسخ به  تبسم

تموم کردم رف:)

خودمم
خودمم
2020-12-03 22:17
پاسخ به  تبسم

سلام
قطعا نه

نگار
نگار
2020-11-12 09:56

عزیزم اصلا قید ارزو هاتو نزن اشتباهات همیشه برای ما مفید هستند تو دیگه درس گرفتی و جلوی اتفاقات خیلی بزرگ رو گرفتی خداروشکر چیز جدی اتفاق نیوفتاده خدارو شکر کن که اولین اشتباه اونقدرا هم وحشتناک نبوده شاید حرفامو ندونی و بگی دیگه از این بد تر بله عزیزم بد ترش رو دیدم تو درستو براب امسال از دست دادی ولی میتونی پر قدرت و دوباره شروع کنی و استارت کارت رو از الان که هفت ماه مونده بزنی بچه ها هفت ماه کم نیست بخدا عالیه مخصوصا الان که مدرسه نمیرید

اها عزیزم داشتم میگفتم اون کسی که من میشناسم دقیقا سال کنکور رو شدید خوند و تراز ازمونش ۶۷۰۰ ۶۵۰۰ بود همچی عالی بود و اقا پسره خوبو منطقی بنظر میومد و اصلا به درسش لطمه نزد
ولی یک هفته مونده به کنکور دختر خانوم دید با چشای خودش خیانت پسره رو دید اونم چه خیانتی!
و متاسفانه اون اقا پسر حتی به همین دختر خانوم هم لطمه زده بود و دختره فک میکرد لین رابطه رو فقط با خودش داره ن بقیه!
به طور شدیدی افسرده شد چون خیلی چیزارو از دست داد!
سرجلسه کنکور به دلیل روحیه بدش تمرکز نداشت و حوصله جواب دادن سوالارو نداشت
ما دخترا چقدر ساده ایم برا ی نفر که دوسش داریم چه چیزایی که نمیدیم

اما همون دختر پر قدرت ادامه داد و ناامید نشد
و سال ۱۳۹۶ رتبه دو رقمی کشوری بدست اورد!

سيلين
سيلين
2020-11-09 11:51

كسي ك شما رو واقعاا دوست داره وموفقيت شما براش مهمه نياز نداره ك بهش تذكر بدين كنكور دارين يا ..خودش خوب شما رو درك ميكنه تازه بهتون كمك هم ميكنه تا پيشرفت كنين ودر قبال كم كاستايي ك در برقراي ارتباط دارين نارحت نمیشه ..?
سعي كنين تمركزتون فقط وفقط رو هدف باشه وقت برا روابط وعشق وازدواج و.. هميشه هست وخواهد بود اما فرصت ها فقط يك بار مياد وميره پس نهایت استفاده رو ازش ببرین..
موفق باشیـن

رستا
رستا
2021-03-15 22:50
پاسخ به  سيلين

اره واقعا راستش من با عشقم از بچگی عاشق هم بودیم تقریبا یشه 7 سال ک باهمیم پارسال من کنکوری بودم و اون سال دومم خلاصه خیلی کمکم کرد اما من لعنتتتیییییییییییییییی حا زدم ! اون رتبه دو رقمی اورد و منم یه شارژ ایرانسل!!! اما کنارم موند و مشاوره میده و کمکم میکنه چون عشقش واقعیه تازه اگه زیاد برم اینستا تذکر میده و میگه کمتر برم مجازی بدرسم! توروخدا دعا کنیین اگه امسال قبول نشم خانوادش نمیزارن و یعنی از دستش میدم

محمد
محمد
2020-10-31 16:30

سلام
من یه 2 ماه پیش کم مونده بود که مدرسه ها شروع شه وارد یه گروه درسی شدم و حالا داشتم درسای امسال رو مرور میکردم و فلان
اشکالامم میپرسیدم
بعد چن وقت با یکی از ادمینای گروه اشنا شدم که اونم مثل من توی نمونه دولتی درس میخونه و زرنگه
هر دوتامونم درس میخونم
الان 2 ماهی میشه بهم تو درس و اینا کمک میکنم روزم یکم باهم حرف میزنیم
البته فقط یه دوست مجازیه
رابطه عاشقانه هم نداریم
از نظر درسی هم 2 تامونم خوب میخونیم
بنظرتون لطمه میزنه به درسم ؟

صابر
صابر
2020-11-30 23:26
پاسخ به  محمد

به دلت بستگی داره

Nirvana
Nirvana
2020-10-11 20:27

عشق تو دوران درس =فلاکت
به شخصه تو کلاس دهم با یکی بودم و نتایجش رو دیدم که بله از لحاظ روحی یه آرامش کاذب میاره، ولی درس رو به فنا میده…

از اون دوران تا الان که سال آخری هستم با کسی نبودم و نتایجش بله کمی مشغولیت ذهنی ولی تو درسام پیشرفت کردم

امیر
امیر
2020-11-05 22:53
پاسخ به  Nirvana

دوستان دوازده سال زحمت کشیدیم مدرسه رفتیم، مشق نوشتیم، سر کلاس ریاضی عربی زبان و…. رفتیم کلی منتظر سرویس و تاکسی پدر ومادر موندیم، کلی استرس توی سر صف بهمون وارد می‌شد، کلی تلاش برای اینکه درس رو بفهمیم نمره خوبی بگیریم…
یادتون نره شما، خانواده تون پدربزرگ ها و مادربزرگاتون تا اینجا رو نیومد که معمولی باشین
خرابش نکنین

mary
mary
2020-10-04 10:59

توسال کنکور با هیچ کسی وارد رابطه نشید همه چیو بزارید بعد از کنکور…فکر وذکرتون فقط درس باشه وگرنه پشیمون میشید

ُSnake
ُSnake
2020-09-28 23:09

سلام خدمت همگی .
جناب سعید .از نظر علمی آهنگ با هدفون گوش نباید داد چون باعث کاهش شنوایی میشه
نباید بیش از سه چهار ساعت در روز به صفحات گوشی خیره شد چون اختلالات روانی و خواب رو افزایش میده .
آب خیلی گرم یا سرد نباید نوشید . به دلیل افزایش ایست قلبی یا آسیب به مری و معده .
میبینید ؟ خیلی کارا نباید انجام داده بشن اما انجام داده میشن . از نظر کتاب مورد داره ؟ خب که چی الان تمام جهان انصراف بدن ؟
نفس نکشید چون هوا آلودست و ریسک خطر سکته ی قلبی زیاد میشه خدایی نکرده تلف میشین .
این مقاله برای کسایی طراحی شده که جوون هستن و میخوان جوونی کنن و صرفا جهت موفقیت در کنکور هستش . نه یه مقاله ی دینی مذهبی شیعه یا کاتولیک تیر .
در ضمن عشق خالص هیچ وقت بد نیست .استفاده های بی جا از اونه که اونو بد جلوه میده .
شب خوش

حسین
حسین
2020-10-08 18:28
پاسخ به  ُSnake

سلام
اندازه نگه دار که اندازه نکوست
هرچیزی حدی داره
بله البته که اگه زیاد با هدفون اهنگ گوش بدی شنواییت اسیب میبینه
البته که زیاد با گوشی کار کردن برای سلامتی خطر داره
خودتم میگی اب خیلی گرم یا خیلی سرد
خیلی کارا می تونند انجام بشن ولی به اندازه .حد متعادل
نفس نکشید نه:تو هوای آلوده نفس نکشید. شما هر جمله ت نیاز به اصلاح داره عزیزم.
جوونی کردن فقط این نیست که رابطه نامشروع داشته باشی و با نامحرم در ارتباط باشی.
آقا سعید هم از این نظر گفتن که کلام خداوند متعال نفوذ و تاثیر بیشتری داره.البته در قلب هایی که آماده پذیرش کلام حق هستند.
در ضمن عشق خالص خالص رو به آسونی به دست نمیارن وبه آسونی از دست نمیدن
شب تو هم خوش

AZIN
AZIN
2020-09-28 19:34

سلام من امسال کنکوری هستم
من با یه پسری توی رابطم البته 6ساله تو زندگی هم هستیم و خیل اتفاقا افتده جدایی ها و..
بااین حال همو دوسداریم و الوویت درس منه
مثلا فقط شبا 12 به بعد صحبت میکنیم در حد یکونیم ساعت اینقد چون اون درک میکنه که من درس دارم و مراعات حالمم میکنه
ولی بااین حال بنظرتون من کل روزو درس بخونیم و فقط اون مت کمی ک گفتم صحبت میکنیم; بنظرتون لطمه میزنه بهم؟

mortez
mortez
2020-09-27 19:40

واقعا عالییی بود ??
سپاس دوست عزیز بابت راهنماییتون
رو من که خیلی تاثیر گذاشت
انشالله پیروز و سربلند باشید
حق یار و نگهدارتون
یا حق

سيلين
سيلين
2020-11-09 11:38
پاسخ به  mortez

كسي ك تو دوران كنكور وارد رابطه ي عاشقي بشه يا كلا از قبل تو رابطه باشه حتي اگه روزانه نيم ساعت با طرف صحبت كنه يا.. ضرر ميبنه چون هر حرفي ك طرف ميزنه ناخودآگاه ذهنمون درگير تحليل وتجزيه اش ميشه ويا ممكنه ك بنا به دلايلي بينتون اختلاف يا جدايي يجاد بشه كه اين به تنهاي عامل عدم تمركز ،استرس ،پرخاشگري واز دست دادن انگيزه ميشه…
پس سعي كنين تو اين دوران تمركزتون رو هدف باشه.
اگه طرف واقعا شما رو دوست داره به خاطر موفقيتتون تمام كم وكاستيايي ك درحقش ميكنن رو خوب درك ميكنه…
موفق باشين

amir
amir
2020-09-17 12:41

به نظرم اصلا ارزش نداره انسان ذهن خودش رو معصوف به خیلی ها بکنه…هرچی بزرگ تر و پخته تر میشیم بیشتر تو روابط خودمون دقت میکنیم و کارکشته تر میشیم….شخصی که بخواد تو زندگی آدم بمونه میمونه و کسی که نخواد بمونه میره..خلاصه ذهن خودتون رو به دیگران و گذشته معصوف نکنید و از حال برای آینده استفاده کنید….مطمنا چندسال دیگه به امروز خودتون میخندید. مثل من که به پارسال خودم که ترم 1 دانشگاه بودم خیلی میخندم و تو این یک سال کلی تجربه بدست آوردم.و طبیعتا سال به سال بهتر میشه…..موفق باشید.

D:
D:
2020-09-15 23:52

نه از دخترا فراری ام و نه اعتماد بنفس کمی دارم ، و نه در ارتباط برقرار کردن مشکل دارم.
اما با توجه به بعضی از رفقایی که دارم و اخر این داستاناشون رو تعریف میکنن. کلا بهش فک نمیکنم تا وقتی که کنکورمو بدم و به شغل ایده ءال م برسم و به لحاظی ایندمو تامین کرده باشمD:

کوثر
کوثر
2020-09-15 23:33

درواقع.. یه دسته ی دیگه هم هستن که با کسی که باهاش تو رابطه هستن، عین دوتا دوستن.
گهگاهی یا هم حرف میزنن و احوالاتشون رو میگن
و سعیشون بر اینه که اوقات درسی هم رو مختل نکنن
جنگ که نیست!
این جور دوست داشتن های هم هست که با رعایت حد و مرز خیلی راحت به اهدافمون برسیم. بدون خلل
چه در اروپا و چه در کشور های شرقی دیگه، همچین چیزی واقعا قابل اتفاق افتادن و ممکنه! همگی موفق باشید.

الهام
الهام
2020-09-26 16:48
پاسخ به  کوثر

خب اکثر مواقع طی همین صحبت ها و اینا یه رابطه ی عاطفی هم شکل میگیره که دو طرف شاید کاری به هم دیگه ندارن ولی خودشون دیگه نمی تونن ذهنشون رو متمرکز کنن هی فکرشون میره سمت اون فرد

سعید
سعید
2020-09-04 15:13

سلام.جهت تکمیل مقالتون این روابط(دوستی) غیر از تاثیرات بشدت منفی که تو وضعیت تحصیلی میاره از نظر شرعی و اخلاقی هم ایراد داره و تاثیرات بعضی مواقع بشدت منفی روی روح و روان و جسم میذاره واین روابطه دوستی و عاطفی دو جای قرآن هم نهی شده یعنی هم ضرر مادیه و هم معنوی(همکارتون)

داداش
داداش
2020-10-02 18:55
پاسخ به  سعید

داداش گرامی
چی زدی حالا؟

hooman
hooman
2020-10-03 23:48
پاسخ به  سعید

حرف شما شاید واسه 1400 سال قبل درست بوده باشه البته شاید

حسین
حسین
2020-10-08 18:42
پاسخ به  hooman

سلام
حرف آقا سعید هم برا الان خوبه هم 1400 سال قبل و هم 1400 سال بعد
شاید هم نداره یقینا وقطعا داره
شما با سخنتون شخصیت و سوادتون طرز فکرتون رو نشون دادید که در اصل ماله 1400سال پیشه
طرز فکر همون کسایی که در برابر کلام خدا و پیامبرش مقاومت می کردند ونمی خواستند حقیقت رو ببیند.
چون چشم هاشون از نور فراری بود مثل خفاش ها
الله نور السموات و الارض
خداوند نور آسمان ها و زمین است.

حسین
حسین
2020-09-04 11:27

سلام
فکر کنم یه دسته چهارم هم باید اضافه کنید.
کسانی که تاکنون وارد رابطه نشدن و موفق می شوند.
ان شاءالله

جاده یک طرفه
جاده یک طرفه
2020-09-04 11:14

یک سال از زندگیم سر این قضیه نابود شد
سال کنکور به هیچ عنوان با هیچ بنی بشری که بهتون تعهد نداره وارد رابطه نشید
از ما گفتن بود

مریم
مریم
2020-10-06 22:32
پاسخ به  جاده یک طرفه

نمیخواستم کامنت بذارم ولی دلم نیومد چون گفتم ساید دختری باشه ک شرایط پارسال این موقع منو داره:
دبیرستان مدرسه نمونه دولتی بودم با معدل بالا و برای آینده کلی هدف و برنامه داشتم.تا اینکه اواخر سال یازدهم با یه پسر که فامیلمون هم بود ارتباط برقرار کردم اوایب در حد حرف های دوستانه و این چیزا بود ولی بعدش به خودم اومدم دیدم بهش وابسته شدم.جفتمون بهم وابسته شدیم.بعدشم رابطه عاطفی شکل گرفت…
از تیر 98 تا اردیبهشت 99 باهم بودیم….
ینی دقیقا سال کنکورم…
معدلم به شدت افت کرد
تراز آ؟زمونام از 6000 اومده بود رو 4900…

و هزار تا مشکل دیگه…
آخرشم با بی تفاوتی تمام منو ول کرد و رفت سراغ یکی دیگه…
به همین راحتی….
بخدا عین حقیقت رو دارم میگم…
منی که واسه رشته پزشکی درس میخوندم سال کنکورم ایقد خراب کردم که رتبه امسالم شد 25 هزار…
شب روزم با گریه میگذشت..
من با آیندم بازی کردم واسع کی؟
واسه چی؟؟
واسه یه آدم بی لیاقت.
زندگیم رو به نابودی برد..
ترو به جون عزیزتون اشتباه منو تکرار نکنین…
با خودتون نگین حساب شده باهاش ارتباط دارم
یا در کنار رابطه حواسم به درسم هم هست یکم که بگذره خودتون میفهمین حتی وقتی باهاش ارتباط ندارین بازم فکرش اجازه تمرکز بهتون نمیده..
یا باخودتون نگین دوست پسر من با بقیه فرق داره….
چیزی که من پارسال این موقع به خودم میگفتم.
باید ازش جدا بشین.
اگه واقعا بخوادتون تا بعد کنکور براتون صبر میکنه اگرم نخواد که هم تکلیف مشخصه..
اگرم اینقدر بهش وابسته شدی که نمتونی ازش دور بشی بهتره ارتباطت ت رو خیلی باهاش کم کنی…
فقط خواهش میکنم اشتباه منو تکرار نکنین…
یه سری چیزا واقعا قابل جبران نیست…
حیفه بخدا که امید پدر و مادرتون رو از خودتون نا امید کنین….
خیلی حیفه تو این سن قید موفقیت های آیندتون رو بزنین…
اشتباه من و امثال منو تکرار نکنین…

....
....
2021-01-27 19:12
پاسخ به  مریم

قصه خیلی تکراری که به ما یاد ندادن… در جامعه ما انقدر کمبود احساسات و محبت در خانواده وجود داره که خیلی از دختر ها دچار چنین اتفاقاتی میشوند. دوستان توجه داشته باشید انسان ربات نیست بگی نیم ساعت مثلا چت کردی خب دیگه بعد نیم ساعت کلا درس میخونی و اصلا سمت طرف نمیری نه اصلااا اینجور نیست چون شما وقتی تو رابطه ای هستید باید براش ارزش قائل بشید وقت بگذارید …. از اون گذشته کلی فکر الکی به ذهنت میاد که اون الان داره چکار میکنه نکنه خیانت کنه و ….. یا اتفاقاتی میفته. ببینید وقتی ما دچار یک عادت بدی میشیم یهویی نیست هیچی تو دنیا یهویی اتفاق نمیفته تو کم کم بهش عادت میکنی. بعدش هم اگه اون بگذاره بره به یک نفر دیگه مجبوری پناه ببری و…اصلا خواهشا خواهشا این روابط را با جدیت کنار بگذارید. اصلا باورم نمیشه الان تو
این دنیا برادر به برادر خودش هم اعتماد نداره بعد شما میاین تو یکی از حساس ترین دوران جوونی تون چکار میکنید…؟ به یه فرد اعتماد کاامل میکنید
آن هم در کشوری که بابت مدیریت زمان و احساسات و عواطف هیچ آموزشی داده نشده…. لطفا با خودتون رو راست باشید. ضمن احترام به نویسنده این پست، بر خودم لازم دونستم این ها رو بگم چرا که این فقط یک نظر شخصی است که میتوان روابط عاطفی رو کنترل کرد

کنکوری
کنکوری
2021-04-18 12:49
پاسخ به  ....

سلام دوستان می خواستم یه چندتا نکته رو به عنوان تجربه از برادر کوچکتون بشنوین
ببینید سال کنکور خیلی حساسه و به دلیل فشار درس ها,پیگیری های وقت و بی وقت اطرافیان,رقابت سنگین و حالا هم که آموزش مجازی استرس خیلی شدیدی به آدم وارد میشه من کنکور موفقی نداشتم و الان میخوام سال دومم کنکور بدم ولی شاید تجربه های بد من شمارو قانع کنه که اینکارارو نکنین
من اوایل رفتم سراغ کتابهای انگیزشی مثلا قورباغه ات را قورت بده و اثر مرکب و … اما این کتابها فقط وقتمو میگرفت و هیچ انگیزه ای بهم نمیداد تنها اثرش این بود که سرگرم بشم و فکر و استرس درس رو فراموش کنم
دومین کارم گوش دادن به اهنگهای انگیزشی و شاد بود که با تتلو اشنا شدم باور کنین من بچه مثبت رو به جایی رسوند که جلو پدر مادرم حرفهای رکیک بر زبون میاوردم و به اعتقادات و احترامم ضربه شدیدی زد طوری که خودمم برای خودم شخصیت قائل نمی شدم
کار اشتباه سومم این بود که فکر کردم شاید تماس با یک کنکوری دیگه بتونه بهم انگیزه بده و با یه نفر (جنس مخالف)آشنا شدم و اوایل فقط رقابت بود و گاها سوال های همو جواب میدادیم یا نکته های مهمو بهم میگفتیم یه چند روز خوب درس خوندم تا اینکه فکرم کامل درگیر اون شد و پیشنهاد رابطه عاطفی بهش دادم شاید شانس اوردم که اون خودش یه نفر دیگه رو دوست داشت و بیشتر از این از درس دور نشدم
بعدش یه مشاور از همین های وابسته به موسسات گرفتم که در مقایسه با مشاورای دیگه پول کمتری میگرفت فقط ٣ یا ٤ روز خوب پیش رفتم ولی بعدش حتی حرفهای مشاور هم برام مهم نبود و الکی بهش میگفتم که مثلا امروز فلان درس و … خوندم یا به قولی الکی میپیچوندمش
بعدش سعی کردم که با بازی کالاف دیوتی موبایل و پابجی به خودم انگیزه بدم که مثلا به ازای هر ساعت درس ربع ساعت بازی کنم اما کم کم طوری شد که کلا تو فکر بازی بودم و کل وقتمو با این بازی ها صرف کردم
همه ی اینهارو گفتم که بدونین اگر واقعا روح ما به آرامش نرسه هیچ چیز نمیتونه بهمون انگیزه کار و فعالیت بده و همش بیخودی استرس و افسردگی میگیریم
شاید این جمله کلیشه ای باشه که زندگی ما مثل یه ماشینه که کتاب آسمانی قران دفترچه راهنمای اونه اما قسم مبخورم که من این رو لمس کردم و با تمام وجود باورش دارم و چند روزی هست که گناهانم رو به حد اقل رسوندم و نماز میخونم اما شیطان هر بار با یه حیله جدید میاد سراغمون و امروز یه دختر بهم چراغ سبز نشون داد که باهاش وارد رابطه بشم اولش قلب و مغزم گیج شدن و نفهمیدم چی بگم و توی گوگل سرچ کردم که اینجا این مقاله و تجربه های دوستان راهمو دوباره روشن کرد‌. ممنونم