بهترین منابع کنکور 99

معرفی بهترین منابع کنکور 99

سلام. امیدوارم که حالتون خوب باشه و ایام به کامتون باشه. وقتی بحث از کنکور پیش میاد توی ذهن همه، تصویر یه عالم کتاب میاد و یه نفر که صبح تا شب مشغول درس خوندن هست و کتابهاش اون رو احاطه کردن. اما آیا برای کنکور لازم هست که این همه کتاب خوند؟ یا میتونیم با اتخاب منابع خوب و استاندارد که بهترین هستند به جای چندکتاب نه چندان خوب یک کتاب معتبر بخونیم و در عین حال بر همه مطالب تسلط داشته باشیم و چیزی رو از دست ندیم؟

مشخصا منبع خوب از ارکان موفقیت در کنکور هست. در این مقاله میخوایم به معرفی و بررسی و تحلیل بهترین منابع کنکور توی دروس عمومی که شامل ادبیات، دینی، انگلیسی و عربی میشه بپردازیم. حتما قبل از انتخاب منبعتون این مقاله رو مطالعه کنید و اگر حوصله خوندن و بررسی و تحلیل تک تک منابع رو ندارید به بخش آخر هر درس عنوان جمع بندی مراجعه کنید و با بهترین منبع آشنا شید.

به ترتیب دروس عمومی شروع به بررسی بهترین منابع کنکور 99 میکنیم.

بهترین منابع کنکور 99 برای درس فارسی

ابتدا سراغ پراهمیت ترین درس عمومی یعنی فارسی میریم. ادبیات در نظام جدید شامل دو کتاب فارسی و نگارش هست. در ادبیات چیزی که بسیار توصیه میشه خوندن مبحثی و موضوعی مطالبه. برای ادبیات کتابهای متنوعی در بازار وجود داره که ما در سه دسته اونها رو معرفی میکنیم.

دسته اول: کتابهای درس به درس

در این کتب تستها به صورت درس به درس قرار دارند

 1. کتاب فارسی جامع از سری میکرو طلایی:

این کتاب دربردارنده‌ی تمامی مباحث مندرج در فارسی پایه‌ی دهم، یازدهم و دوازدهم بوده و به صورت درس به درس و پایه به پایه چیدمان شده. این کتاب در دو جلد منتشر شده؛ جلد نخست شامل بانک تست و پاسخ‌نامه‌ی تشریحی بوده و جلد دوم نیز درس‌نامه‌ی کامل و مباحث آموزشی را دربرمی‌گیرد. این کتاب چند بخش دارد: درجینه که دربردارنده‌ی دانسته‌های کلی و ارزشمندی مانند نام نویسنده یا شاعر، نام کتاب و نوع ادبی‌ست، آغازگر مباحث هر درس است. مولفان در بخش گنجینه به ارائه‌ی واژگانی پرداخته‌اند که ارزش املایی دارد. همچنین آن‌ها در بخش درس‌نامه که در سه قلمرو زبانی، ادبی و فکری طبقه‌بندی‌‌شده به بیان آرایه‌های ادبی، واژه‌های قافیه و ردیف، بررسی نکات دستوری، معنی واژگان، معنا و مفهوم اشعار، امثال، آیه و احادیث و تناسب معنایی آن‌ها با یکدیگر پرداخته‌اند. داوطلبان، توضیحات مفصل درباره‌ی نکته‌های مهم و پرکاربرد کنکوری را می‌توانند در بخش نکته‌یابی ناب مطالعه نمایند.

در مجموع کتابی بارزش و بسیار خوب است و برای کسانی که آزمون آزمایشی میدهند و نیاز به تست درس به درس دارند گزینه خوبی هست

دسته دوم :کتابهای موضوعی

این کتب چهار موضوع ادبیات را جدا جدا بررسی میکند

 1. چهار کتاب نشر الگو:

این کتابها نیز از بهترین و پرفروش ترین کتابهای بازار هستند که در قظعی مناسب به دانش آموزان عرضه میشوند. از ویژگیهای مثبت این کتاب درسنامه های جامع و خوب به زبان ساده، پاسخنامه تشریحی و دادن توضیحات کافی در جواب سوالات، آموزش تکنیکهایی خاص (که مولف برای یادگیری بهتر و تست زدن آسانتر بیان کرده است) است.

در مجموع توصیه میکنیم که این کتب رو به عنوان منبع اول خود و بهترین منابع در نظر بگیرید

 

 1. ادبیات موضوعی گاج:

 

جلد نخست کتاب میکرو طلایی «ادبیات موضوعی کامل کنکور» شامل درس‌نامه و بانک تست‌ از مباحث فارسی پایه‌ی دهم، یازدهم و دوازدهم می‌شود و داوطلبان گرامی می‌توانند با تهیه‌ی جلد دوم این کتاب به پاسخ‌های تشریحی این سؤالات دست پیدا کنند. این کتاب تستهای هر موضوع را جدا آورده و سپس در ذیل هر موضوع درس به درس تستها را طبقه بندی کرده است.

از معایب این کتاب حجم بسیار بالای آن است که 4643 تست دارد و جلد اول بیش از 800 صفحه است.

 

 1. لقمه مهر و ماه:

کتابهای جمع و جوری هستند که در هرجا میتوانند همراه شما باشند و در اوقات سوخته خود مثل هنگامی که در اتوبوس یا مترو هستید میتوانید به مظالعه این کتب بپردازید اما منبع درجه اول نیست بلکه کمکی است و برای جمع بندی نیز خوب است.

 1. نشر دریافت:

نویسنده این کتابها هامون سبطی است که از نویسندگان بزرگ ادبیات کنکور است. درسنامه های ایشان بسیار روان و کمک کننده است بخصوص در مبحث قرابت و دستور زبان اما در بعضی موارد حجم درسنامه بسیار زیاد و وقت گیر است. این کتب تست کمتری نیز دارند و بیشتر جنبه اموزشی دارند. مثلا اگر در خواندن و فهمیدن ابیات مشکل دارید کتاب قرابت ایشون رو حتما بخونید

 

دسته سوم: کتابهای سال به سال

این کتب بیشتر برای سالهای قبل از کنکور مناسب هست اما برای کنکوری ها نیز مفید است.

 1. سیر تا پیاز

ویژگی های کتاب:

بررسی خط به خط کتاب درسی همراه با معنی  روان، ارائه ی دانش های ادبی و زبانی متن کتاب و پاسخ به کارگاه متن پژوهی، ارائه ی ضمیمه ی کامل دانش های ادبی و دستور، ارائه ی پرسشهای چهارگزینه ای طبقه بندی شده همراه با پاسخ تشریحی، ارائه ی تست های کنکور سراسری همراه با پاسخ، ارائه ی  پرسشهای امتحانی طبقه بندی شده همراه با پاسخ تشریحی

در کل این کتاب خط به خط کتاب درسی رو بررسی کرده و تمام نکات کتاب درسی رو بیان کرده و تمام معنی اشعار و متون در کتاب موجود است و تعدادی تست هم دارد اما برای کنکور تست کمی است.

 1. فارسی پایه و دوازدهم گاج

این کتابها از سری میکرو هستند و شامل تست فراوان و مناسب هستند و کنکوری هستند اما بر اساس پایه هستند که فارسی پایه خود شامل دهم و یازدهم است.

جمع این دو کتاب همان فارسی جامع میشود و تفاوتی ندارند

 1. خیلی سبز:

این انتشارات نیز درمورد کتابهای پایه به پایه خوب کرده و سه کتاب فارسی دهم و یازدهم و دوازدهم (یا همان جامع که دوجلد هست) آن از کیفیت خوبی برخوردار است.

این کتاب کلی تست خوب دارد. در ابتدای هر درس، درسنامه ای کم حجم برای مرور لغات مهم از نظر املایی و معنایی، آرایه های آن درس، مضامین ابیات درس و….قرار داره. درسنامه های کامل آرایه ها و دستور زبان در پاسخ تست هاست.

 1. نشر الگو:

کتابهای دهم و یازدهم این انتشارات از کتابهای خوبی برای داوطلبان هستند. از ویژگی های کتاب:

درسنامۀ کاملی دارد که  شامل موارد زیر میشود:

معنای همۀ لغات معنی شده و معنی نشده در کتاب درسی به همراه معنای فراکتابی آن‌ها، املای تمام کلمات و گروه‌های مهم، تاریخ ادبیات تمام جاهای کتاب درسی، تدریس کامل تمام نکات مهم قلمرو زبانی (دستور و زبان‌شناسی) و ادبی (آرایه‌های ادبی و قالب‌های شعری)، ارائۀ معنی تمام ابیات کتاب درسی، بیش از ۱۱۰۰ تست کامل درس به درس با تقسیم‌بندی موضوعی، آزمون تشریحی درس به درس با تقسیم‌بندی قلمرو زبانی و ادبی و فکری، تاریخ ادبیات کامل کتاب نگارش، پاسخنامۀ کاملاً تشریحی برای سوالات تستی و آزمون‌ها

 

جمع بندی بهترین منابع فارسی

بهترین کتاب فعلا مبحثی نشر الگو هست و برای درس به درس تست زدن میتوانید از فارسی جامع گاج استفاده کنید ولی کتابهای معرفی شده غالبا باکیفیت هستند

 

بهترین منابع کنکور 99 برای درس دین و زندگی

 

 1.  میکرو دین و زندگی گاج:

شما هم آوازه‌ی کتاب میکرو دین و زندگی گاج را شنیدید؟ به جرأت می‌توان گفت شناخته‌شده‌ترین و پرطرفدارترین کتاب تست برای درس دین و زندگی، کتاب حاضر است؛ کتابی که پیشنهاد بیشتر معلمان، مشاوران و نفرات برتر کنکور بوده و هست. جلد اول کتاب «میکرو دین و زندگی جامع کنکور» به بیان مباحث این درس برای پایه‌‌های دهم و یازدهم رشته‌های ریاضی و تجربی پرداخته. مطالب کتاب پیش رو به صورت پایه به پایه و درس به درس چیدمان شده است.

این کتاب از بخش‌های مختلفی چون درس‌نامه، جدول آیات و احادیث، کادرهای فعالیت کلاسی، اندیشه و تحقیق، زیر ذره‌بین، پرسش‌های چهارگزینه‌ای و پاسخ‌نامه‌ی تشریحی تشکیل شده است. داوطلبان با مطالعه‌ی بخش درس‌نامه و آموزش بر مباحث و نکات این درس مسلط خواهند شد؛ همچنین در این کتاب آیات و روایات کتاب دین و زندگی، همراه با معنی و ارتباط مفهومی آن‌ها با یکدیگر بیان شده است. مؤلفان به منظور رفع هر گونه ابهام از ذهن دانش‌آموزان، پاسخ تشریحی تمامی سؤالات را نیز در پایان کتاب بیان کرده‌اند. همچنین مؤلفان در این بخش به بررسی سایر گزینه‌های نادرست نیز پرداخته‌اند. دانش آموزان گرامی در جلد دوم این کتاب، مطالب دین و زندگی پایه دوازدهم را بررسی خواهند کرد.

 

 1. خیلی سبز:

یک کتاب مناسب برای کسانی که به دنبال پاسخ به درصد بالایی از تست‌های کنکور هستند. کتاب دین و زندگی (جامع) که برای پایه دهم و یازدهم در جلد 1 و دوازدهم جلد 2 تألیف شده و کتابی جامع و مفید برای کنکور به‌شمار می‌آید. این کتاب شامل قسمت‌هایی می‌شود که به فهم بهتر مطالب هر درس کمک می‌کند و شامل بخش‌هایی باعنوان ورودیه، متن کتاب، شرح مطالب، آیات، پاسخ به سؤالات، سؤالات چهارگزینه‌ای و پاسخ تشریحی تست‌ها است.

 

 1. سفیر خرد:

یکی دیگه از منابع کمک درسی دین و زندگی کنکور کتاب جامع سفید خرد هست. این کتاب در قالب درسنامه کامل به صورت درختی همراه با سئوالات تستی خط به خط مفهومی و نیز سئوالات سراسری و آزاد و کنکورهای آزمایشی تالیف شده است. تستهای تالیفی قدرتمندی داره و از این نظر حتی از گاج هم بهتره ولی از نظر درسنامه گاج بهتر است

 

 1. خط ویژه گاج:

کتاب خط ویژه‌ی «دین و زندگی جامع کنکور» اثری است جامع و کامل از هر آنچه در کتاب معارف پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم (رشته‌ی ریاضی و تجربی) مطالعه کرده‌اید. چینش مطالب در این کتاب به‌صورت پایه به پایه و درس به درس است. درس‌نامه‌های مختصر و مفیدی در این کتاب گنجانده‌شده که در آن‌ها نکات کنکوری هر درس مشخص و شرح داده شده است.

مؤلفان در این بخش به بیان و واکاوی آیات، روایات و احادیث پرداخته‌اند و ترجمه، مفاهیم، نکات تستی و ارتباط مفهومی آن‌ها با یکدیگر را ارائه کرده‌اند. همچنین در آغاز هر درس کلیتی از آن با عنوان «در این درس چه می‌خوانیم؟» بیان شده تا پیش از آغاز درس با مطالب آن آشنا شوید. در قسمت سال دوازدهم، بخشی با عنوان «قِلِق‌کار» اضافه شده که در آن قلق‌های خاص کنکور بیان شده است. پس از بخش درس‌نامه و آموزش به قسمت پرسش‌های چهارگزینه‌ای می‌رسیم؛ در این قسمت به‌منظور پوشش تمام مطالب کتب درسی علاوه بر تست‌های تألیفی مشابه کنکور، تست‌های کنکور سراسری سال‌های گذشته مطابق با کتاب‌های نظام جدید نیز بیان گردیده. در پاسخ‌نامه‌ی تشریحی کتاب پیش رو، تمام نقاط مبهم و دام‌های تستی موردبررسی قرار گرفته و گزینه‌های نادرست نیز (در تست‌های موردنیاز) تجزیه‌وتحلیل شده است

در کل این کتاب سبکتر از کتابهای ذکر شده است و حاوی نکاتی ارزنده است و برای دوران جمع بندی مناسب است اما در طول سال نیز میتوان از آن بهره مند شد

 

 1. آیات و نکات گاج:

از مهمترین بخشهای سوالات دینی کنکور بحث آیات و روایات و اشعار بخصوص آیات هست. این کتاب با گردآوری کلیه‌ی آیات، احادیث و ابیات (دهم، یازدهم و دوازدهم) به نیاز داوطلبان در این بخش پاسخ مناسبی میدهد. چیدمان مطالب در این کتاب به‌صورت پایه به پایه و درس به درس (و نه موضوع به موضوع) بوده که این امر به مطالعه راحت‌تر این اثر توسط داوطلبان کنکور، کمک زیادی می‌کند. در کتاب حاضر، تمام تلاش بر این بوده که آنچه در آزمون‌های آزمایشی و کنکور موردنیاز داوطلبان است، آورده شود و نکته‌ای از قلم نیفتد. به همین سبب در مرحله‌ی نخست متون مرتبط درس با آیه و یا احادیث و ابیات برای داوطلبان ذکرشده و سپس به تشریح نکات برداشتی از آن‌ها پرداخته می‌شود. نکات در چندبخش خدمت دانش آموز ارایه میشود تا بر مطالب به خوبی مسلط شود. این کتاب جامع نیست و همه مطالب مورد نیاز در کنکور را در خود ندارد و فقط بخشهای مذکور را دارد.

جمع بندی بهترین منابع دینی:

کتب انتشارات گاج در این زمینه حرف اول را میزند و اگر دنبال درصد بالایی هستید کتاب جامع رو تهیه کنید و درصورتی که دنبال درصد متوسط و خوبی هستید کتاب خط ویژه که حجم کمتری دارد را تهیه کنید

 

بهترین منابع کنکور 99 برای درس عربی:

 

 1. عربی کامل:

میکرو عربی کامل یکی از پرطرفدارترین منابع کمک درسی عربی کنکور هست و میتوان گفت که بهترین کتاب حال حاضر در درس عربی است. چینش مطالب در کتاب پیش رو موضوعی بوده ولی درعین‌حال به‌منظور راحتی داوطلبان گرامی، پایه و عنوان درس برای هر موضوع ذکر شده‌ است. آن‌ها با توجه به امکان فراموشی مباحث پایه‌ای این درس توسط داوطلبان، بخش نخست کتاب را به ارائه و مرور قواعد عربی مقطع متوسطه‌ی اول اختصاص داده‌اند.

در هر مبحث تلاش شده از سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ها و مثال‌ها، سؤالات تألیفی چهارگزینه‌ای مطرح شود. در لابه‌لای این سؤالات، نمونه‌ تست‌هایی از کنکور داخل و خارج از کشور بیان شده تا هیچ نکته‌ای از قلم نیفتد. درس‌نامه‌ی مربوط به هر مبحث به‌صورت مجزا و به زبان ساده‌ آورده شده است. کتاب عربی کامل شامل آموزش، تست، پاسخ‌ تشریحی، ترجمه و درک مطلب است. عربی کامل کنکور دربردارنده‌ی 2371 تست بوده و در 544 صفحه گردآوری شده است. همچنین کتابچه‌ی درک مطلب پیوست رایگان این کتاب است

 

 1. عربی سفید:

تفاوت این کتاب با کتاب قبل در نوع دسته بندی مطالب است که مباحث در این کتاب برخلاف عربی کامل به‌صورت پایه به پایه و درس به درس (و نه موضوع به موضوع) چیدمان شده است. مؤلف در آغاز به ارائه‌ی درس‌نامه و نکات آموزشی پرداخته‌ و به‌منظور تثبیت مفاهیم در ذهن داوطلبان گرامی در این بخش مثال‌های کاربردی نیز مطرح کرده‌ است. در گام بعدی واژگان و اصلاحات جدید، واژه‌های مترادف و متضاد، کلمات مشابه و جمع‌های مکسر ارائه شده‌اند. این کتاب تسهای بیشتری نسبت به عربی کامل داره.

 

 1. خیلی سبز:

این کتاب مجموعه‌ای از درس‌نامه‌های جامع و مثال های تشریحی را دربردارد. دانش‌آموز پس از مطالعه و فراگیری قواعد، واژه‌ها و معانی دروس برای رویارویی با پرسش‌های چهارگزینه‌ای مندرج در کتاب آماده می‌شود. در این کتاب علاوه بر درس‌نامه‌های جامع با بانکی از تست‌های تالیفی،‌ مثال‌های آموزشی، سوالات کنکورهای سال‌های اخیر و پاسخنامه‌های تشریحی مواجه خواهید شد. بان این کتاب خیلی خودمونی و قابل فهم هست و جواب تشریحی تست هاش خیلی کامله و علت رد بقیه گزینه ها رو خوب توضیح داده. نویسنده اش رو ترجمه خیلی تاکید داره. ولی این کتاب نسبت به گاج واسه قواعد تست کمتری داره!

جمع بندی:

برای عربی کتاب عربی کامل و خیلی سبز هردو از بهترینهای بازار هستند و تفاوت چندانی با هم ندارند و فرقی نداره که کدومش رو تهیه کنید.

 

بهترین منابع کنکور 99 برای درس زبان:

 1. مبتکران:

کتاب جامع زبان انگلیسی مبتکران از محبوب ترین و بهترین منابع کمک آموزشی کنکور است. نویسنده این کتاب دکتر شهاب اناری هستند که خود رتبه اول کنکور بوده اند. در اين كتاب تمامی آنچه براي زبان انگليسی كنكور نياز داريد به صورتی كجا ارائه شده است:

زبان دوازدهم: شامل 3 درس است كه در هر درس به ترتيب آموزش گرامر، پرسش‌های گرامر با پاسخ تشريحی، آموزش واژگان، پرسش‌های واژگان با پاسخ تشريحي، آموزش تكنيك‌هاي درك مطلب، پرسش‌هاي درك مطلب و كلوزتست با پاسخ تشريحی و آزمون نمونه ارائه شده‌اند.

زبان دهم و يازدهم: درسنامه بسيار كاربردی از گرامر زبان سال‌های دهم و يازدهم به همراه پرسش‌های چهارگزينه‌ای منتخب گرامر و واژگان، جهت مرور عزيزان در بخش دوم كتاب آورده شده است.

درك مطلب: تكنيك‌های برخورد با متون درك مطلب و كلوز به صورت تفكيكی در فصل‌های مختلف كتاب آموزش داده شده و متن‌های تمرينی فراوان داخل فصل‌ها و آزمون‌های نمونه متنوع جهت تمرين داوطلبان گرامی فراهم شده است.

ضميمه: تمامي نكات مهم زبان سال‌های هفتم تا دوازدهم، كليه افعال چندكلمه‌ای، اصطلاحات و هم آيي‌های كتاب‌های در قالب 5 ضميمه در “Vision” و “Prospect”انتهای كتاب گردآوری شده‌اند.

واژه نامه: واژه نامه جيبی هوشمند كنكور به صورت هديه همراه كتاب اصلی تقديمتان میشود.

 

 1.  خیلی سبز:

کتاب زبان این انتشارات دو جلد است که شامل پایه و پیش میشود. نویسنده این کتابها رضا کیاسلار است که قبلا در انتشارات شبقره کار میکردند و کتابهای ایشون محبوب هستند. مولف این کتاب با اشاره‌ای مفید و مختصر به گرامر زبان انگلیسی، دانش‌آموزان را با چگونگی ساختار و دستورالعمل‌های زبان انگلیسی آشنا کرده و در مراحل بعد بانکی جامع از سوالات چهارگزینه‌ای را در اختیار آنان قرار داده است. تنوع سوالات بیان شده در این کتاب، به دانش‌آموزان این امکان را خواهد داد تا اشرافی کامل به سوالاتی همچون درک مطلب،‌ واژگان، گرامر، دستور زبان و… به دست آورند و توانایی پاسخگویی به انواع تست‌های مرتبط را داشته باشند.

مولف در پایان کتاب پاسخنامه‌ای تشریحی و کلیدی را ارائه نموده تا به این ترتیب هیچ مطلبی از قلم نیفتد و دانش‌آموز به تمام مطالب کتاب دسترسی داشته باشد. این کتاب شامل درسنامه (گرامر، واژگان، متن ‌های کلوز و درک مطلب) و تست (در هر درس نیمه‌ی اول تست‌های گرامر را به شکل موضوعی، و نیمه‌ی دوم تست‌ها را به شکل ترکیبی چیده شده) و پاسخ تشریحی کامل و جامع است. مثل گاج همراه با کتاب، یک کتابچه‌ی واژگان هم به شما هدیه داده میشه.

 

 1. و نترسیم از متن…

این کتاب از انتشارات شبقره است و نویسنده آن مانند کتب خیلی سبز نظام جدید دکتر کیاسالار است. برای کسانی که در درک مطلب ضعیف هستند این کتاب توصیه میشود. این کتاب شامل ۱۲۰ متن برای تمرین ریدینگ است. به عنوان کتاب جانبی میتونین برای تمرین هفته ای چند تا از متن های این کتاب رو کار کنید تا برای ریدینگ کنکور آماده بشید.

 

 1. درک مطلب به زبان ساده:

کتاب «درک متن انگلیسی به زبان ساده» به شرح زیر است:

1- متن ها  که به سه سطح basic (متون تالیفی مقدماتی برای دست گرمی و عمدتا به هدف راه انداختن دانش آموزان با پایه ی ضعیف تر)، mock (متون تالیفی شبیه ساز در سطح کنکور) و UEE (متون کنکورهای سال های اخیر )تقسیم شده اند و همگی به صورت درجه بندی از ساده به سخت با پاسخ تشریحی کامل آمده اند.

2- واژه نامه «واژگان پرکاربرد درک مطلب» که حاوی لغات ضروری خارج از کتاب های درسی است با الهام از 3000 واژه پرکاربرد Oxford و Longman تهیه و تدوین شده و به صورت هدیه همراه کتاب تقدیمتان می گردد.

درمجموع نسبت به کتاب قبلی آموزش رو از سطح پایه تری شروع کرده و برای افراد خیلی ضعیف توصیه میشه. هرچند در ادامه متنهای سختم داره و برای دانش آموزان قوی هم مطالب خوبی داره.

 

 1. گاج:

کتاب میکرو طلایی «زبان انگلیسی کامل کنکور» دربردارنده‌ی مباحث این درس برای پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم بوده که به‌صورت پایه به پایه و درس به درس چیدمان شده است. این اثر دربردارنده‌ی بخش‌های مختلفی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در بخش آموزش، گرامر هر درس به زبانی ساده، به‌صورت کامل و درس به درس با مثال و تست‌های فراوان تدریس شده تا داوطلبان بتوانند پس از مطالعه‌ی این بخش به پرسش‌های چهارگزینه‌ای پاسخ دهند. همچنین «نکته‌های طلایی» به دانش‌آموزان کمک خواهد کرد مطالبی فراتر از کتاب اما مرتبط با درس و سؤال‌های کنکور را بیاموزند.

قسمت‌های پیوست (لیست پیشوندها و پسوندها، گرامر در یک نگاه، فعل‌های بی‌قاعده و…) نیز به داوطلبان کمک خواهد کرد تا بتوانند بهتر و راحت‌تر به مطالب مورد نیاز دسترسی پیدا کنند. در بخش بانک تست تألیفی و سراسری انواع تست در دو سطح طراحی شده است. تست‌های «سطح1» کمی ساده‌تر ولی با هدف کنکور طراحی شده‌اند اما تست‌های «سطح2» در سطحی فراتر از کتاب درسی است. در بین تست‌های طرح شده تا حد امکان از تست‌های کنکور سال‌های گذشته نیز پرسش‌هایی را خواهید دید.

در بخش درک مطلب آموزش تکنیک‌های خواندن متن برای پاسخ دادن به سؤال‌های درک مطلب به‌صورت کامل بیان شده است. همچنین انواع پرسش‌هایی که باید در بخش درک مطلب با آن‌ها آشنا شوید نیز به‌طور کامل و با مثال توضیح داده شده است. در کتاب پیش رو تلاش بر آن بوده که تست‌های مربوط به قسمت «Cloze Test» و «Reading Comprehension» تا حد امکان از متن‌های کنکور در سال‌های گذشته و مرتبط با موضوعات کتاب درسی باشد. شایان‌ ذکر است که مؤلف در این کتاب برای تمامی پرسش‌ها، پاسخ‌نامه‌ی کاملا تشریحی بیان نموده است. در کتابچه‌ی واژگان (که ضمیمه‌ی رایگان میکرو طلایی زبان انگلیسی کامل کنکور است)، آموزش همه‌ی واژگان جدید و مهم کتاب‌های پایه‌های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم به تفکیک سال و با روش Tick Eight  (کاربردی‌ترین روش آموزش واژگان کنکور) آمده است. تستهای تالیفی آن سطح پایینتری نسبت به مبتکران دارد اما دفترچه واژگان بهتری دارد.

 

 1. خط سفید:

کتابهای پایه ای این انتشارات از منابع مورد تاکید کتاب وزارتی هست و برای ساالهای قبل از کنکور خوب است ( نه برای کنکور) و بیشتر جنبه تشریحی و آموزش بهتر کتاب درسی را دارد و چندان جنبه کنکوری و تست ندارد. کتاب جامع دیگری نیز برای کنکور دارد که کیفیت لازم را در مقایسه با کتب مذکور ندارد

جمع بندی:

بهترین کتاب زبان حال حاضر کتاب جامع مبتکران است و در درجه بعد خیلی سبز قرار دارد. برای درک مطلب هم بهترین کتاب “و نترسیم از متن…” است.

 

معرفی بهترین منابع کنکور برای دروس اختصاصی:

بهترین کتاب کمک آموزشی شیمی

بهترین منابع زیست شناسی

معرفی منابع فیزیک کنکور

بهترین منابع ریاضی تجربی

مطالب بیشتر

این پست رو برای دوستانت هم بفرست

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

این پست ها رو از دست نده!

همین الان اینستاگرام محصل ایرانی رو دنبال کن تا راه موفقیت در زمان باقی مونده رو بدونی

guest
22 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
رادمهر
رادمهر
2020-02-29 00:44

سلام.من میخواستم بدونم که چطوری دهم و یازدهم رو در تابستون پیشرو جمع بندی کنم(تازه من خیلی جاهارو کم تسلط دارم یا کم بلدم)لطفا اگه مقاله در مورد جمع بندی و یادگیری پایه هست راهنمایییم کنید.با تشکر

سارا
سارا
2019-11-26 07:49

سلام من فارغ التحصیل ۹۵م و میخام کنکور تجربی ۹۸ رو ازمون بدم. قواعد جدید کنکورو نمیدونم. از مباحث هیچی یادم نیس. منو راهنمایی کنید ک منابع چی تهیه کنم؟ دی وی دی بخام تهیه کنم چی خوبه؟

عسل
عسل
2020-08-31 21:32
پاسخ به  سارا

دوست عزیز سلام🌹
توصیه شدیدی دارم که اصلا استفاده نکنین از دی وی دی های آموزشی همش کلک هایی برای همون موسسه اموزش می دن که به هبچ درد کنکور نمی خوره
موفق باشین و هوای دلتون امامی (علبهم السلام) و خدایی باشه🌹

marzi
marzi
2019-11-09 21:33

سلام من تجربی نظام قدیم هستم دوسال کنکور دادم نتیجه نگرفتم میخوام نظام جدیدو کنکور بدم!درباره زبان ایا مطالب جدید شدن؟!و اینکه برای درسایی مثل ریاضی و فیزیک نمیخوام کتاب درسی رو بگیرم ایا کتاب کمک درسی ک جامع باشه کافیه؟!لطفا راهنماییم کنید خیلی گیج شدم و استرس دارم!

احمد
احمد
2019-09-21 12:26

سلام منظور از کتاب میکرو دینی چیه میکرو طلایی یا میکرو نقره ای!؟

رادمهر
رادمهر
2020-02-29 01:15
پاسخ به  احمد

نوشته تو دو جلده و جلد دوم دوازدهمه پس نتیجه میگیریم که منظورش ((نقره ای) پایه و دوازده هستش.

مائده
مائده
2019-09-14 19:21

من می خوام از نظام قدیم به جدید برم آیا کار درستی است؟
لطفا راهنمایی کنید خیلی سردرگم شدم واسترس دارم

علی
علی
2019-09-21 03:46
پاسخ به  مائده

سلام اول یه تحقیق درست و حسابی کن .کتاب های نظام جدید نسبت به نظام قدیم راحت تر شدن اما اینو باید که چون با بعضی هاشون آشنا نیستی اذیت میشی به نظر من نظام قدیم امتحان بدی بهتره. چون آشنایی داری با مطالبشون.

Ali
Ali
2019-09-13 02:50

ایا کتاب های فارسی نشر دریافت با نشر الگو برابری میکند اگر نه در کدام مباحث لطفا کمکم کنید من در انتخاب کتاب وسواس دارم

mobin
mobin
2019-11-09 21:44
پاسخ به  Ali

سلام
ادبیات پنج مبحث هستش
توی قرابت معنایی هامون سبطی خیلی خیلی عالیه
ولی ارایه ها و دستورات زبان و لغت و املا و تاریخ ادبیات نشرالگو(عبدالمحمدی) خیلی عالی هستش.

Mohammad
Mohammad
2019-08-09 16:58

سلام من دانش آموز تجربی و نظام جدیم.سال اول کنکور دادام و اون رتبه رو که میخواستم به دست نیاوردم و الان میخوام دوباره از شهریور شروع کنم فقط در مورد بعضی از منبع هام شدیدا شک دارم از جمله فیزیک خیلی سبز که هر سه سال رو دارم و هیچ نتیجه ای از این کتاب نگرفتم و سال اول به اشتباه تمام منبع هام در هر سه سال خیلی سبز خریدم به غیر از ریاضی میکرو الان سوال م اینه که باید کدام منبع هارو حذف و کدام رو بذارم لطف راهنمایم کنید.ممنون

فریما
فریما
2019-08-19 01:08
پاسخ به  Mohammad

فیزیکتو گاج میکرو بگیر …زیستتم همون خیلی سبز خوبه ریاضیم خیلی سبز خویه.ولی درکل باهرکتابی ک خودت حال نمیکردی پارسال بخونیشو عوض کن

مریم
مریم
2019-09-01 19:29
پاسخ به  Mohammad

سلام
برای ریاضی موج آزمون ریاضی نشر الگو عالیه کاملا متوجه درس میشی??برای زیست هم نشر الگو خیلی خوبه
خیلی سبز نگیر من داشتم بدرد نمیخوره
فیزیک گاج میکرو
شیمی هم آی کیو گاج خوبه

صبا
صبا
2019-08-07 08:29

سلام میشه لطفا بهم بگید که کتابهای زبان جامع شهاب اناری مبتکران و عربی غزال موسوی، نظام قدیم و جدیدش فرقی داره یا نه؟؟؟؟؟

سعید
سعید
2019-08-17 20:50
پاسخ به  صبا

زبان که کلا تو نظام جدید نسبت به قدیم تغییر دغشته و باید حتما منابع جدید تهیه بشه عربی هم با نسبت کمتر تغییر داشته و اون هم باید منابع جدید بگیری

ابوالفضل
ابوالفضل
2019-07-03 00:44

باسلام و عرض خسته نباشید
شما برای پیشخوانی دهم چه سری کتاب هایی معرفی می کنید. که درسنامه های بسیا بسیار جامع و تست های کنکوری داشته باشه.

مینا
مینا
2019-06-29 17:28

سلام این پست شما اصلا خوب نبود
لطفا بر اساس رشته تحصیلی کتابهای عالی هر رشته را معرفی کنید
برای ازمون سال 99
نه تحلیل و توضیحاتی که خود ناشر ارائه داده رو روی سایت بذارید !
با سپاس

ناشناس
ناشناس
2019-06-27 19:39

سلام.برای درس عربی در قواعد مسلط نیستم و قواعد پایه را نصفه و نیمه بلدم.یک کتاب کامل می خواستم که درسنامه پایه را به زبان ساده داشته باشه

علی رضایی
علی رضایی
2019-06-13 23:51

سلام اگر کسی امسال دوازدهم باشه و تو کنکور 98 نتیجه خوبی نگیره بخواد برای سال بعد بمونه ایا باید منابعش مخصوصا زیست و شیمی رو عوض کنه چون کتاب های جامع رو خریدم و تغییراتی رو تو کتابای زیست دهم و یازدهم دیدم لطفا راهنمایی کنید

صدف
صدف
2019-06-27 11:10
پاسخ به  علی رضایی

نه گلم همونا را استفاده کن و بیشتر کتاب درسیتا خوب و مفهومی بخون بعد برو همونا کتاب هایی ک استفاده میکردی تست بزن البته آگه منابعشون خوبه همونا کافین نیازی نیس

یونس
یونس
2019-08-03 22:29
پاسخ به  صدف

اگر کتابای سال بعد بخونه خیلی بهتره گلم
زیست بعضی بخش ها نسبتا خیلی تغیر کرده.