بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور

این روزها شنیدن کلمه زیست شناسی برای کنکوری‌ها حجم زیادی از درس و سوالات سخت را تداعی میکنه. البته طبیعی هست که زیست شناسی با بالاترین تاثیر در کنکور تجربی دغدغه خیلی از دانش آموزان این رشته پرطرفدار بشه. برای اینکه از پس زیست شناسی بربیاید باید فاکتورهای موفقیت در این درس را داشته باشید. یکی از این فاکتورها داشتن بهترین منابع زیست شناسی کنکور هست. مطمئنن داشتن منابع عالی برای یادگیری و تست زنی در درس زیست شناسی میتونه تا حد زیادی به شما در راه کسب درصد بالا کمک کنه. در این نوشته سایت محصل ایرانی به طور اختصاصی به بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور می‌پردازیم. امیدواریم بتونید بهترین انتخاب را متناسب با شرایطتون داشته باشید.

قبل از همه چیز بگم که منابعی که معرفی میکنم در درجه دوم اهمیت قرار داره و درجه اول اهمیت کتاب درسی هست که تسلط به اون واجبترین کار در رسیدن به درصدهای بالای زیست شناسی هست. توصیه اکید من این هست که کتاب درسی رو هربار آنالیز کنید و فعالانه بخونید، چون هربار بخونید نکات جدیدی پیدا خواهید کرد حتما میپرسید چند دور کتاب رو بخونیم من میگم هرچقدر بیشتر بهتر طوریکه خط به خط کتاب رو از بر باشید و به خوبی توی ذهنتون طبقه بندی کنید. اما بریم سراغ معرفی کتاب های کمک آموزشی زیست شناسی

بهترین منابع زیست شناسی

بهترین منابع زیست شناسی کنکور

 

1- زیست خیلی سبز

یکی از کتاب های قوی در درس زیست شناسی کتاب خیلی سبز هست ، این کتاب حجم زیاد و در عین حال درسنامه کامل و روانی داره که مطالعه اون رو به داوطلبانی توصیه می کنیم که زمان زیادی تا کنکور دارند و اگر قصد دارید که این مطالب رو در بازه زمانی نزدیک به کنکور مطالعه کنید ، چندان تهیه این کتاب را به شما توصیه نمی کنیم چرا که به دلیل حجم زیاد اون تموم شدنش در زمان کم محال به نظر میرسه.

این کتاب هم پایه به پایه است با این تفاوت که یک کتاب پایه هم داره که شامل دهم و یازدهم هست. سطح تست های این کتاب از الگو کمی پایین تر است اما درسنامه بسیار خوبی دارد که از الگو هم بهتر کار کرده. برای شروع دانش آموزان ضعیف تر مناسب هست و در الویت قرار داره و از نظر من بهترین کتاب آموزش محور هست و اگر از سطح پایین میخواید استارت بزنید این کتاب بهترین هست البته انتظار زیادی از نظر تعداد تست از این کتاب نداشته باشید.

پیشنهاد اول من به کنکوری ها همین کتاب هست.

 

2- زیست نشر الگو

شاید تا مدتی پیش این کتاب قهرمان کتاب‌های کمک آموزشی بود و با اختلاف بهترین منبع به شمار می‌رفت اما امروزه با ورود کتاب‌های جدید به بازار دیگه اون محبوبیت قبلی خودش رو نداره. زیست نشر الگو هنوز هم کتاب با کیفیتی هست و جزو بهترین منابع زیست شناسی کنکور به شمار میره، به خیلی از دانش آموزان استفاده از این کتاب که بیشتر تست محور هست رو توصیه می‌کنم. اگر بیشتر دوست داری تستی بخونی و تو تست نکات رو یاد بگیری تا درسنامه بهترین کتاب همین هست.

از ویژگی های این کتاب میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • درسنامه کامل و منطبق با کتاب درسی
 • پوشش سؤالات کنکور سراسری سال‌های اخیر و کنکورهای آزمایشی معتبر
 • طرح پرسش‌های چهارگزینه‌ای و ارائه توضیح کامل از تمام شکل‌های کتاب درسی
 • پاسخ‌های کاملاً تشریحی با بیان دلیل درستی یا نادرستی هر گزینه به همراه نکات مهم،
 • نکات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای ترکیبی با سایر فصل‌ها از ویژگیهای این کتاب است که آن را به یکی از قدرتمندترین منابع  زیست کنکور تبدیل کرده.
 • تستهای این کتاب سطح بالایی داره و اگر در این درس ضعیف هستید ابتدا به این کتاب رجوع نکنید. کتابها در این انتشارات پایه به پایه است. زیست شناسی دهم، زیست شناسی یازدهم و …

برای چه کسانی مناسب است؟

تقریبا همه داوطلبان با هر سطحی متیونن از این کتاب استفاده کنند. اگر نیاز به آموزش دارید و حل تست‌های فراوان با سبک کنکورهای جدید دغدغه شماست این کتاب مناسب وضعیتتون هست.

 

 

3- زیست کامل میکرو طلایی گاج

 

کتاب خوبی هست اما بهترین نیست و به کنکوری هایی که دوست دارن در سطح متوسط کار کنن این کتاب بهشون پیشنهاد میشه توضیحات ناشر در رابطه با این کتاب رو ببینید:

در جلد اول کتاب میکرو طلایی “زیست کامل کنکور” تست‌های چالشی همراه با پاسخ تشریحی قرار داده شده و شما میتونید با تهیه‌ی جلد دوم این کتاب به درس‌نامه ‌های این مباحث دست پیدا کنید.

چینش مباحث در کتاب پیش رو به‌صورت پایه به پایه و درس به درس (نه موضوع به موضوع) بوده و شامل 3000 تست به همراه پاسخ‌نامه‌های کاملا تشریحی و کادرها و نمودارهایی است که جمع‌بندی مطالب رو برای داوطلب آسون میکنه.

هر فصل به‌طور میانگین 100 تا 150 تست داره و به چند قسمت تقسیم شده که هر قسمت تست‌های یک بخش از کتاب درسی رو پوشش میده. در هر مبحث تلاش شده از سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ها و مثال‌ها، سؤالات تالیفی چهارگزینه‌ای مطرح بشه. در لابه‌لای این سوالات، نمونه‌ تست‌هایی از آزمون‌ سراسری داخل و خارج از کشور مطرح شده تا هیچ نکته‌ای از قلم نیفته.

با یک پاسخ‌نامه‌ی تشریحی علاوه بر مشخص کردن گزینه درست، علت غلط بودن سایر گزینه‌ها به‌صورت تشریحی برای شما توضیح داده شده. این کتاب برخلاف الگو و خیلی سبز جامع است اما کتاب های سال به سال هم داره که اون ها هم خیلی خوب کار کردن و این کتاب به نحوی مجموع اون چند کتاب هست. کتاب تازه منتشر شده و از بهترینهای زیست به شمار میره اما سطح تست های این کتاب از الگو پایین تر هست.

بهترین منابع زیست شناسی کنکور

4- فاگوزیست

فاگوزیست یکی از کتاب های پرطرفدار در رشته تجربی هست.

کتابی پر حجم اما مفید با درسنامه ای که کاملا خط به خط کتاب رو بررسی کرده. قیدها تماما تو این کتاب بررسی شده هستن و اشکال و تصاویر کتاب خیلی خوب مورد توجه قرار گرفته، بنابراین حجم زیاد، تنها عیبی هست که میتونیم به این کتاب داشته باشیم.

بنابراین یک منبع قدر در زیست شناسی هستش. این کتاب آموزش محور هست و برای تست زدن بهتره یک کتاب دیگه رو تهیه کنید. اما بی نظیرترین درسنامه ها رو در زیست شناسی این کتاب داره و مشکل اون حجم زیادی هست که برای سال کنکور داره.

اگر در سال های پایه خونده بشه بسیار خوب هست.

 از ویژگی های این کتاب به نقل از ناشر میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • درسنامه اون توضیح کامل و مفهومی مطالب کتاب درسی به صورت خط به خط
 • مشخص کردن (بولد) کلمات و جملات کلیدی متن کتاب درسی
 • ترکیب مفاهیم و نکات فصل های مختلف با یکدیگر
 • مقایسه و تعمیم مطالب مفهومی و ترکیبی با یکدیگر به همراه جداول مقایسه ای
 • آنالیز و کالبدشکافی کامل شکل های کتاب درسی به همراه نکات آنها
 •  بررسی تمام قیود ذکر شده در کتاب (برخی، بیشتر ، بسیاری ، همه و…)
 • ابهام زدایی مطالب مبهم و نامفهوم در کتاب
 • استفاده از شکل های معتبر دانشگاهی جهت آموزش بهتر و عمیقتر
 • وجود انیمیشن های زیبا و حرفه ای در انتهای هر فصل، روان بودن مطالب به دلیل منحصر بفرد بودن سبک نگارش است.

5- قلمچی

کتاب زیست شناسی آبی قلمچی تست های نسبتا قوی داره و برای دانش آموزانی که در آزمون های قلم چی شرکت میکنن منبع تست خوبی به حساب میاد و حتی برای کسانی که آزمون هم شرکت نمی کنن میتونه خوب باشه. با توجه به اینکه تعداد مولفان این کتاب چندین نفر هست، تست های متنوع با دیدگاه های مختلف طراحان در این کتاب دیده میشه که این از نقاط قوت کتاب محسوب میشه.

بیشتر تست های کتاب تستهای کنکور و قلمچی هست که تست های آزمون های قلمچی از سخت ترین تست های زیست هست. درسنامه این کتاب بسیار خلاصه است و بیشتر جنبه تست داره.

تنها مزیت این کتاب دارا بودن سوالات ازمون و چندین مولفی بودنش هست که میتونه شما رو با دیدگاه طراح های مختلف بیشتر آشنا کنه در مجموع نسبت به باقی کتاب های بازار حرفی برای گفتن نداره.

 

6- آی کیو پلاس گاج

تست‌های آسون و متوسط رو غالب کنکوری ها جواب میدن اما حدود 30 درصد سوالات زیست از جمله تست های چاشی هست و پاسخ دادن به این تست ها هست که رتبه های برتر رو مشخص میکنه. این کتاب واقعا تست های بسیار سختی داره هرچند امکانش هست که دانش آموز رو ناامید کنه اما بعد از مطالعه این کتاب تبدیل به “همه فن حریف” خواهید شد، تنها عیبش این هست که وقت زیادی رو از شما می گیره و امکان ناامید شدن شما رو افزایش میده!!

کتاب برای دانش آموران سطح بالا طراحی شده و تست محور است و درسنامه نداره البته درمیان پاسخ تشریحی بخش های توضیحی، جداول مقایسه ای، جداول جمع بندی و ارائه نکات تست خیز داره. بنابراین اگر هنوز در زیست شناسی نیاز به آموزش مطالب اولیه دارید به سطح متوسط به بالا نرسیدید اصلا توصیه نمیکنم این کتاب رو تهیه کنید.

اکثر تست های این کتاب تالیفی و باقی سؤال ها از کنکورهای سراسری پوشش داده شده و تست ها انواع مختلفی دارن که به قول ناشر شرح زیر هست

در سؤالات این کتاب سه مدل آیکون می‌بینید:

آیکون اول TNT  که خلاصه شده Top and Necessary Test بوده و اگر فرصت حل کردن همه سؤالات را ندارید یا برای مرور نکات برای بار دوم و سوم و… به فصل مراجعه کرده‌اید، با زدن این تست‌ها، برای هر آزمونی آماده خواهید شد. همان‌طور که از ترجمه این عبارت معلوم است، تست‌های مهم و خوب با این آیکون مشخص شده‌اند.

مورد دوم تست‌هایی هستند که با آیکون R مشخص شده‌اند که همان حرف اول Repeat به معنی تکرار است. این پرسش‌های چهارگزینه‌ای، نکات تست‌های TNT را طور دیگری بیان کرده‌اند؛ در دور اول تست‌زنی و یا زمانی که وقت‌تان کم است، نیازی به زدن این تست‌ها نخواهید داشت، مگر اینکه نکات تست‌های TNT برایتان جا نیفتاده باشد (در دور دوم برای تسلط بیشتر، این تست‌ها خیلی به کارتان می‌آید.) تست‌هایی که هیچ یک از علامت‌های TNT و R را ندارند، دارای مطالب کم‌اهمیت‌تری (با توجه به کنکورهای گذشته) هستند اما دقت کنید که گاهی این تست‌ها هم ایده‌های جذاب و خوبی برای کنکورهای آینده دارند، پس اگر سرتان درد می‌کند برای زدن تست بیشتر این تست‌ها را حتما پاسخ دهید.

دسته سوم پرسش‌های چهارگزینه‌ای هستند که با یکی از علامت‌های «»، «» و «» مشخص شده‌اند که نشانگر ترکیبی بودن تست‌ها با مباحث «گذشته»، «آینده» و یا «گذشته و آینده» با هم هستند.

 

7- نشر دریافت

نویسنده این کتاب دکتر عمارلو از دبیران نام آشنای زیست کنکور است. این کتاب هم بیشتر حالت درسنامه داره و تعداد تست های کمی رو پوشش داده. نکات ترکیبی و مفاهیم به خوبی در اون بیان شده است.

با خوندن درسنامه و حل کردن تست های این کتاب پر نکته میتونید خط فکری خوبی به دست بیارید که موقع خوندن کتاب درسی توجه تون به ریز نکات و آنالیز خط به خط کتاب افزایش پیدا میکنه.

در مجموع نشر دریافت رو فقط به عنوان منبع مکمل پیشنهادمیکنم و نه منع کمک آموزشی اصلی

 

جمع بندی بهترین منابع زیست شناسی کنکور 1400

در زیست شناسی منابع خوب زیاد است و انتخاب منبع بیشتر بستگی به سطح و زمان شما دارد. اگر کنکوری هستید و سطح شما متوسط به بالاست بهترین انتخاب کتاب های الگو است و بعد از اون میتونید به سراغ آی کیو برید. اگر متوسط یا ضعیف هستید کتاب خیلی سبز (با تست ها و درسنامه های عالی) یا میکرو طلایی زیست کامل بهترین انتخاب ها برای شما هستند. اما اگر وقت زیاد دارید و درسال های پایه مشغول به تحصیل هستید به شما مطالعه کتاب های فاگوزیست نیز پیشنهاد میکنم.

 

در پایان پیشنهاد میکنم بهترین منابع برای درس های دیگه رو هم ببینید:

بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور

بهترین کتاب کمک آموزشی شیمی کنکور

مطالب بیشتر

این پست رو برای دوستانت هم بفرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

این پست ها رو از دست نده!

همین الان اینستاگرام محصل ایرانی رو دنبال کن تا راه موفقیت در زمان باقی مونده رو بدونی

guest
134 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
محسن
محسن
2021-02-21 19:04

سلام دوستان لطفا پاسخ بدید، بین زیست دهم خیلی سبز و میکرو طبقه بندی گاج دهم کدوم بهتره؟

بی نام
بی نام
2021-02-05 22:51

سلام
چرا اسمی از کتابای زیست تخته سیاه استاد ارامفر برده نشده یعنی خوب نیستن؟

lordestandkongest
lordestandkongest
2021-01-23 13:50

بحث تطابق رو ول کنید.
امسال تطابق داشته معلوم نیست سال بعد هم همون تطابق رو داشته باشه.
تنها راه درصد بالا درک کردن هست. الکی وقتتونو تلف نکنین.

یاعلی

ایمان
ایمان
2020-11-26 11:33

بهترین منبع زیست قطعا خیلی سبزه، یه منبع اثبات شده و قابل اعتماد (قابل اعتماد بودن خیلی مهمه تو زیست خییییلی) من از میکرو و نشر الگو ( کتابهای پایه به پایه شون) هم استفاده کردم ولی هیچکدومشون مثل خیلی سبز تطابق ندارن با آزمون ها و تو بخش تست ها هم بعضی وقتا بین کتابها اختلاف های زیادی سر بعضی مسائل وجود داره که طوری که من تو این 2 سال متوجه شدم همیشه نظر خیلی سبز درست بوده و مطابق آزمون های آزمایشی در اومده مثلا میکرو یازدهم اولین محیط شفاف تو چشم رو قرنیه معرفی کرده در حالی که تو خیلی سبز، اشک اولین محیط شفاف گرفته شده و تو آزمون سنجش و ماز و قلمچی هم اشک اولین محیط شفاف در نظر گرفته شده،،، نشر الگو هم انقد نظر شخصی مولف تو تستا دخالت داده شده که آدمو کلا از زیست خسته میکنه و واقعا خیلی آزار دهندس که بعضی وقتا تو نشر الگو یچیزی رو میخونی اما تو آزمونی که میدی درست در نمیاد…..

Seasun
Seasun
2020-11-22 15:30

سلام من شنیدم کتاب نشرالگو خیلی اشکال داره، درسته؟ آخه ما کتابی که می‌خونیم باید بتونیم بهش اعتماد کنیم اگه کتاب اشتباه داشته که دیگه هیچی.

Hana
Hana
2020-11-03 13:20

سلام
من کلاس دهمم و دنبال ی کتاب زیست خوب میگردم ک هم درس نامه کامل،تستای کاربردی و استاندارد داشته باشه.ممنون میشم اگه معرفی کنین?

مهیار
مهیار
2021-01-31 19:37
پاسخ به  Hana

سلام منم دهمم و از خیلی سبز استفاده میکنم.
هم درسنامه خیلی کاملی داره و هم تستای مفهومی و عالی!

پوبا
پوبا
2021-02-09 21:33
پاسخ به  Hana

مسلما خیلی سبز از هر کتابی بهتره
ولی من که از زیست خوشم میومد پایه رو با میکرو که سطحش کلا بالا بود شروع کردم.
ولی چونکه کتاب درسی افتضاح شده همون بهتر که از خیلی سبز استفاده کنی

امیر
امیر
2020-09-17 23:41

قطعا زیست نشر الگو بهترینه

Fereshteh
Fereshteh
2020-08-04 14:03

سلام
من درحال حاضر درموقع کارشناسی در حال تحصیل هستم و برای زیست کتابنامه ی مهروماه و نشر الگو دارم،حالا سوال من اینه چون من نظام قدیم هستم و بخام برا نظام جدید کنکور بدم آیا با این منابع میشه یا باید منابع نظام جدید رو تهیه کنم؟

آرین
آرین
2020-11-09 14:59
پاسخ به  Fereshteh

کتاب کمی تغییر کرده

مصطفی
مصطفی
2021-02-12 19:35
پاسخ به  Fereshteh

سلام، منم نظام قدیم بودم، کلییات تموم کتابا هموناس، به طوری ک اگه کتابهای درسیشون رو بخونی راحت متوجه میشی، ولی تغیرات کتابها اونقدر زیاده که حتما به منابع نظام جدید نیاز داری…

مهسا
مهسا
2020-07-06 23:02

سلام من دانش اموز کنکوری سال ۱۴۰۰ هستم بنظرتون کتاب زیست انتشارات ماز برای شروع مناسب است؟

Hadise
Hadise
2020-06-19 13:41

سلام وقتتون بخیر ?
ببخشید میخواستم بپرسم برای زیست چه کتابی بگیرم که به درد کنکورم بخوره…من سال دهم نشرالگو و سال یازدهم میکرو گاج رو تهیه کردم و حدود 80 درصد تست هاشونو حداقل یک بار زدم و حدودا مسلطم روی تستاشون .میخواستم بدونم چه کتاب تست جامعی برای کنکور بگیرم بهتره؟

کنکوری تنها
کنکوری تنها
2020-07-18 11:26
پاسخ به  Hadise

خیلی سبز بگیر تستاش محشره

Farnaz
Farnaz
2020-12-10 22:17
پاسخ به  کنکوری تنها

اتفاقا خیلی سبز تستاش اشکال داره مخصوصا یازدهم بیشتر نشر الگو بهترینه

مصطفی
مصطفی
2021-02-12 19:38
پاسخ به  Farnaz

نشر الگو پر از اشکالات اساسیه، مثلا توی پروتئین ها میگه پیوند هیدروژنی ب کربن متصله، آخه داریم توی شیمی میخونیم ک پیوند هیدروژنی حتما هیدروژن به FON باید متصل باشه

Zeynab
Zeynab
2021-01-19 00:04
پاسخ به  کنکوری تنها

اسم کاملش چیه

بی نام
بی نام
2021-03-06 07:41
پاسخ به  Hadise

سلام بیشتر کسانی که کنکور میدن از نشر الگو کمک میگیرن

سلام والا من اون ای کیو زیست دهم رو دارم سخت که نیست هیچی خیلیم خوبه ولی خدا وکیلی تمام نکاتو
سلام والا من اون ای کیو زیست دهم رو دارم سخت که نیست هیچی خیلیم خوبه ولی خدا وکیلی تمام نکاتو
2020-05-15 09:01

سلام والا من اون ای کیو زیست دهم رو دارم سخت که نیست هیچی خیلیم خوبه الکی جودادن از نامش نترسین تهیش کنین چیز عالیه

مرتضی
مرتضی
2020-02-07 19:13

سلام. من از 14 بهمن98 شروع کردم. سطح علمی من متوسط است . در زیست شناسی کتاب های نشر الگو و زیست پایه جامع انتشارات خیلی سبز (تالیف گروه ماز)را دارم
برای من که شروع صفرم کدوم منبع مناسب تره. فقط درسنامه مفهومی و تست های خوب میخوام.

هدیه
هدیه
2020-03-08 19:54
پاسخ به  مرتضی

سلام چون دیر شروع کردین بهتره کتاب نشرالگو استفاده کنین چون درسنامه خیلی سبز طولانی و وقت گیره تستای نشرالگو روهم که برسی کنین پرنکته ست و مفهومی هم تست هم درسنامه

مرتضی
مرتضی
2020-02-06 18:32

سلام. من فارغ التحصیل نظام جدید هستم. متاسفانه تا 15 بهمن 98 مطالعه نداشتم و شروع صفر هستم. آیا کتاب زیست شناسی پایه خیلی سبز مناسب من که سطح متوسط هستم میباشد؟

رضا
رضا
2020-01-11 09:28

سلام خسته نباشین…من دانش اموز دوازدهم تجربی هستم و تو ازمونایه قلم چی میانگین درصد زیستم بالا 75 هستش میخاستم ببینم تو درسه زیست واسم مهروماه بهتره یا خیلی سبز؟؟(به نظره خودم مهروماه تستاش قوی تر هستش ولی با توجه به نظرسنجیا خیلی سبز برنده معروف تری هستش)

M
M
2020-01-28 20:39
پاسخ به  رضا

هيچ کدوم. نشرالگو از همه بهتره..

رضا
رضا
2020-01-11 00:04

سلام خسته نباشین…من دانش اموز دوازدهم تجربی هستم و تو ازمونایه قلم چی میانگین درصد زیستم بالا 75 هستش میخاستم ببینم تو درسه زیست واسم مهروماه بهتره یا خیلی سبز؟؟(به نظره خودم مهروماه تستاش قوی تر هستش ولی با توجه به نظرسنجیا خیلی سبز برنده معروف تری هستش)در واقع بیشتر دنباله تستم تا درسنامه

علی
علی
2020-05-15 21:59
پاسخ به  رضا

قطعا دروغ میگی…..

کتاب میکرو گاج زیست
کتاب میکرو گاج زیست
2020-08-26 09:19
پاسخ به  علی

عالیه

Fwti
Fwti
2019-12-24 13:40

سلام من پایه دهم تجربی هستم
یه کتاب که درسنامه عالی داشته باشه و سوال های تشریحی با تستی داشته باشه لازم دارم اگه امکانش هست برام معرفی کنید
ممنون

مهدیس
مهدیس
2019-12-13 02:23

بچه ها کسی ای کیو رو خریداری کرده ؟ سالهای یازدهم و دوازدهم داره اصلا ؟

ساجد
ساجد
2019-11-28 18:23

به نظرم بهتره برای مطالعه زیست اصلی ترین منبع کتاب درسی و بعد یک کتاب که دارای درسنامه خوبی هستش مثله خیلی سبز یا گاج رو داشته باشین و کتابی مثله آبی کانون و یا کتابی که سوالاش بیشتر کنکوری باشه تا تالیفی رو هم داشته باشید.سعی کنید بیشتر وقت رو رو تست زدن و بتزیابی با تست زیاد بذارید چون بلاخره هرچقدرم رو درسنامه وقت بذارید بخاطر ذات زیست نکته زیادی استخراج میشه وای تستها تا حدودی شاید ۸۰درصدمطالب رو به طور مستقیم بیرون آوردن و شما فقط بازیابی میکنید

Yow
Yow
2019-10-19 14:00

من همه کتب رو بررسی کردم
خیلی سبز درسنامه فوق العاده ای دارع ولی تستاش کمی پایین تر از الگو و میکرو هس میکرو طلایی هم تقریبن با خیلی سبز هم سطحه از لحاظ تست ولی پاسخ نامع محشری دارع ، میمونع مهروماه جامع مولفش هم دکتر علی پناهی شایق که سطح تستای این کتاب بالاست ، تستاش محشرع اگ سطحتون متوسط رو ب پایینع خیلی سبز یا میکرو طلایی اگ متوسط رو ب بالا الگو و تستای میکرو اگ سطح زیستتون بالاس درسنامه میکرو دکتر زارع و تستای مهروماه دکتر شایق رو بزنید ، ضمنن آی کیو زیادی سختع گول سختیشو نخورید بدرد کنکور نمیخورع(تو نظام جدید)

حنا
حنا
2019-10-18 15:27

سلام. من برای زیست دوازدهم نشر الگو گرفتم اما چون ترکیبی با فصل های اینده هم داره میخوام یک کتاب دیگه هم در کنارش داشته باشم که همزمان با مدرسه پیش برم و الگو را در پایان فصل بزنم. برای این منظور خیلی سبز بهتره یا فاگو؟