بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

بررسی منابع ریاضی تجربی

آمار بالای درصدهای صفر و حتی منفی در کنکور برای درس ریاضی نشان می‌دهد یکی از چالش‌های کنکوری‌های تجربی کنار آمدن با درسی مثل ریاضی است. داشتن پایه ضعیف و جدی نگرفتن یادگیری مفاهیم ریاضیات در سال‌های گذشته باعث شده تا علاقه کمی برای خواندن و حل مسائل در دانش آموزان تجربی وجود داشته باشد. کم نبودند کنکوری‌هایی که به علت قوی بودن در درس‌های ریاضی و فیزیک نتایج شگفت آورری کسب کردند. اگر رشته‌های تاپ تجربی مثل پزشکی را دوست دارید، باید با ریاضی آشتی کنید. ترس دست به قلم شدن برای حل تست های این درس را کنار بذارید. ما در این نوشته سایت محصل ایرانی می‌خواهیم با بررسی  منابع ریاضی موجود در بازار به شما در انتخاب منبع ایده آل کمک کنیم.

منابع ریاضی

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

منابع ریاضی نظام قدیم: جامع خیلی سبز

از جمله منابع ریاضی جامع خیلی سبز است که با محوریت تست و آموزش نوشته شده و جایگاه خوبی در بین کنکوری‌ها برای خودش دست و پا کرده!

شما با مطالعه این کتاب جامع تمامی نیازهای خودتان برای درس ریاضی را پوشش می‌دهید. قالب کلی کتاب به این شکل است که مباحث یک فصل در کادرهای آموزشی همراه با مثال توضیح داده می‌شود و سپس تست‌های مربوط به آن کادر آموزشی بررسی می‌شود.

انتهای هر فصل به پاسخ نامه تشریحی تست‌ها اختصاص داده شده است. پاسخ‌های بسیار عالی برای یک تست از ویژگی‌های خوب این کتاب است.

درسنامه‌ها در ویرایش جدید این کتاب (جلد بنفش رنگ) خیلی کامل تر و عمیق تر نسبت به کتاب قبلی (سبز رنگ) شده است. تست‌های هم سطح  کنکور جای تست‌های الکی دشوار را گرفته‌اند. سوالات این کتاب شامل تست‌های تالیفی، سنجش، سراسری و تمرین‌های کتاب درسی است.

برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که پایه درس ریاضی نسبتا متوسطی دارند می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. این کتاب شما را تا مرز آمادگی 70 درصدی خواهند رساند. اگر به دنبال کتابی با درسنامه عالی هستید در انتخاب این کتاب شک نکنید (البته ویرایش جدید آن)

نکات مثبت:

درسنامه های عالی و پر مثال با رویکرد کتاب درسی باعث با ارزش تر شدن این کتاب شده

تست‌های طراحی شده از تمرین‌های کتاب درسی نکته ای است که نشان می‌دهد هدف این کتاب کار کردن در سطح کنکور است

پاسخنامه تشریحی فوق العاده این کتاب که نشان از این دارد برای طرح هر سوال واقعا کار شده

نکات منفی:

نویسنده می‌توانست تست های جدید تر و به روز تر از ویرایش قبلی کتاب به این مجموعه اضافه کند چرا که هر ساله شاهد ایده‌های جدید در سوالات کنکور هستیم.

منابع ریاضی

منابع ریاضی نظام قدیم: میکرو گاج

انتشارات گاج برای درس ریاضی تجربی چندین جلد کتاب کار کرده است که ما در این نوشته قصد داریم کتاب میکرو ریاضیات پیش دانشگاهی 1 و 2 و پایه را همراه با کتاب جامع IQ ریاضیات مورد بررسی قرار بدهیم.

میکرو ریاضیات پایه و پیش دانشگاهی

گاج 3 کتاب میکرو ریاضیات در رشته تجربی دارد. کتاب میکرو ریاضیات پایه گاج که مباحث ریاضی سال‌های دوم و سوم دبیرستان و هم چنین هندسه و آمار را در یک مجموعه برای کنکوری‌ها جمع کرده. مباحث کتاب ریاضی پیش دانشگاهی در قالب دو کتاب ریاضیات پیش 1 و 2 در بازار موجود است.

شکل کلی کتاب‌های میکرو ریاضیات گاج به این صورت است که یک فصل از کتاب (به عنوان مثال احتمال) در قالب چندین درسنامه متناسب با هر سر فصل توضیح داده می‌شود و در انتهای هر درسنامه تست‌های مرتبط با آن قرار دارد. تست های کتاب میکرو شامل تست های تالیفی و تست های کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور است. ترکیب این تست ها منبع بسیار خوبی برای داوطلبانی است که می‌خواهند به ریاضی خود سر و سامان بدهند. در انتهای تست های هر فصل پاسخ نامه تشریحی تست ها وجود دارد.

برای چه کسانی مناسب است؟

کنکوری‌هایی که در درس ریاضی پایه قوی نداشته و دوست دارند از ابتدا اصولی ریاضی را یاد بگیرند می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. این کتاب به این علت که از تست‌های کنکور در کنار تست‌های تالیفی استفاده کرده است می‌تواند شما را از درصدهای پایین تا در صدهای قابل قبول بالا بیاورد.

نکات مثبت:

توجه به تست های کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور در کنار تست های تالیفی (در قالب طبقه بندی آموزشی اصولی) از ویژگی‌های خوب این کتاب است.

نکات منفی:
اگر بخشی از این کتاب به تست های دشوار تر با ایده‌های به روز تر اختصاص داده می‌شد می‌توانست جامعه هدف بزرگ تری را به خود اختصاص دهد.

منابع ریاضی

کتاب ریاضیات IQ گاج (نظام قدیم)

کتاب‌های سری آی کیو گاج کتاب‌های قدرتمند با ایده‌های نو هستند که طرفداران خاص خودشان را دارند. ریاضیات تجربی آیکیو جامع بوده و تمامی مباحث ریاضی دبیرستان را در خود شامل می‌شود. در این کتاب سعی شده است با توجه به کنکورهای اخیر ایده‌های نو برای طرح تست استفاده شود. قابل ذکر است که در کنار تست های تالیفی که در این کتاب کار شده باید به سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور که در این کتاب وجود دارد اشاره کرد. به همین دلیل می‌تواند منبع  کاملی برای یک داوطلب تجربی باشد. علاوه بر این تست های خوب در بخش پاسخنامه تشریحی ایستگاه‌های درس نکته (برای آموزش مفاهیم درس ریاضی) در نظر گرفته شده که بر ارزش‌های این کتاب اضافه می‌کند.

برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که دوست دارند تست های خوب و سطح بالا را بررسی کنند و قصدشان رسیدن به درصدهای خوب (بالای 70) است می‌توانند از این کتاب برای منبع ریاضی خود استفاده کنند. مطمئنا عزیزانی که رویای پزشکی دانشگاه‌های خوب یا رتبه برتر شدن را در سر دارند می‌توانند از تست های این کتاب بهره کافی را ببرند. البته این به این معنی نیست که این کتاب خارج از کنکور کار کرده! خیر. فقط تست های این کتاب از کتاب‌هایی مثل میکرو گاج (پیش و پایه) و یا خیلی سبز خلاقانه تر است.

نکات مثبت:

داشتن تست هایی با ایده‌های نو و خلاقانه امتیاز مثبتی است که باعث شده است که از کتاب‌های رقیب خود در بازار یک سر و گردن بالاتر باشد.

تست های مهم و نکته دار این کتاب علامت گذاری شده است و داوطلبانی که وقت آن چنانی ندارند می‌توانند با بررسی این تست ها به نکات درس احاطه پیدا کنند. این تست ها منبع مناسبی برای آمادگی‌های قبل از آزمون‌های جامع است.

نکات منفی:

کسانی که پایه ریاضیات خوبی ندارند به سختی می‌توانند با مطالعه این درسنامه‌های این کتاب با ریاضی ارتباط برقرار کنند. اگر چه برای عزیزانی که کلاس می‌روند و یا پایه ریاضی نسبتا خوبی دارند مشکلی پیش نخواهد آمد.

منابع ریاضی

کتاب آبی کانون (نظام قدیم)

کتاب‌های آبی کانون با محوریت سوالات کنکورهای سراسری تالیف می‌شوند. روند کلی کتاب‌های آبی برای همه درس‌ها از جمله ریاضی به این شکل است که برای هر فصل درسنامه‌ای ارائه شده و سپس سوالات کنکورهای سراسری مرتبط به صورت طبقه بندی شده برای تیتر به تیتر هر فصل قرار داده می‌شود. ریاضیات آبی کانون کتاب‌های 10 سال کنکور یا 30 سال کنکور کانون است. هر کدام از این‌ها دو جلد دارند. جلد اول مختص درسنامه ها و تست های طبقه بندی هر درس و جلد دوم برای پاسخ نامه‌های تشریحی اختصاص داده شده است.

برای چه کسانی مفید است؟

این کتاب منبع ایده آلی برای کسانی است پایه قوی در درس ریاضی ندارند و می‌خواهند جهش خوبی از درصدهای پایین به درصدهای متوسط داشته باشند، مناسب است. تست های سراسری را اگر خوب بررسی کنید خواهید توانست درصد خودتان را تا 50 برسانید. درصد قابل توجهی که می‌تواند خیلی از کنکوری‌ها را به اهدافشان برساند. این کتاب را برای عزیزانی که به دنبال درصدهای عالی در ریاضی هستند توصیه نمی‌کنیم چرا که جای تست‌های تالیفی که دارای ایده‌های خلاق باشد در این کتاب خالی است.

نکات مثبت:

وجود یک مجموعه کامل و عالی از تست های طبقه بندی شده کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور

نکات منفی:

درسنامه سطحی کتاب اصلا نمی‌تواند برای یک مبتدی که معلمی ندارد مناسب باشد چرا که فقط به نکات سطحی بسنده کرده

پاسخنامه ضعیف این کتاب از دیگر نکات منفی آن است

منابع ریاضی

کتاب ریاضیات مهر و ماه نظام قدیم

کتاب ریاضی مهر و ماه به صورت تک جلدی و جامع بوده و تمامی مباحث مورد نیاز برای ریاضی یک داوطلب تجربی را پوشش می‌دهد. روند کلی کتاب به این شکل است که در ابتدای هر فصل کلیه مطالب در قالب درسنامه به همراه مثال تدریس می‌شود و سپس تست ها به صورت ایستگاه به ایستگاه قرار داده می‌شود. در انتهای هر مبحث آزمون‌هایی جامع از کلیه مطالب یک فصل بدون هیچ طبقه بندی خاصی وجود دارد که می‌توانید با بررسی این سوالات سطح علمی خود را به راحتی بسنجید. سوالات این کتاب ترکیبی از تست های تالیفی و کنکور داخل و خارج از کشور است. در انتها نیز برای هر فصل پاسخنامه تشریحی در نظر گرفته شده. تست های این کتاب در سه سطح آسان، متوسط و سخت طراحی شدند.

برای چه کسانی مناسب است؟

تست های این کتاب ایده‌های نو و جالبی دارد به همین جهت داوطلبانی که پایه نسبتا خوبی در درس ریاضی دارند می‌توانند این کتاب را بررسی کنند. از نظر درجه سختی این کتاب تست های بهتری نسبت به خیلی سبز و میکرو گاج دارد. در کل با توجه به اینکه ترکیبی از تست های تالیفی جدید و سراسری در کنار درس نامه‌ای خوب جمع آوری شده است منبع خوبی به حساب می آید.

نکات مثبت:

درسنامه خوب این کتاب که با نکته و مثال‌های آموزشی مفاهیم ریاضی را به خوبی آموزش می‌دهد

در انتهای هر فصل آزمون‌های جامع قرار دارد که برای افزایش سرعت عمل و بالا رفتن دقت هر داوطلبی بسیار مفید خواهد بود علاوه بر این یک فصل به صورت جداگانه برای آزمون‌های جامع اختصاص داده شده است که 8 آزمون مشابه کنکورهای سراسری در این فصل وجود دارد.

نکات منفی:

پاسخ تشریحی سوالات ضعیف بوده و تست‌ها را به اندازه کافی بررسی نکرده است

 

بهترین منابع ریاضی کنکور نظام جدید

1- مهر و ماه

یکی از کتاب های خوبی است که در سال های اخیر برای درس ریاضی تالیف و روانه بازار شده. این کتاب درسنامه خوبی داره و هر مبحث درس ریاضی رو با مثال توضیح داده و در پایان هر فصل نیز تست های متنوعی از اون درس قرار گرفته. تست ها به قدری کامل و جامع است که تمامی مباحث رو پوشش میده. این کتاب در حال حاضر دو جلد هست.

از ویژگی های این کتاب خوب میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تست‌های هدفمند و منتخب
  • آموزش کامل و روان منطبق بر کتاب های درسی جدید
  • دسته‌بندی تست‌ها در 4 سطح مجزا
  • پاسخ‌های بسیار شیوا با راه حل‌های خلاق
  • 5.داشتن خلاصه مطالب هر فصل برای مرور سریع و جمع‌‌بندی
  • آزمون‌های تستی تفکیک شده در انتهای هر فصل همراه با پاسخ‌های تشریحی هست.

مباحث در این کتاب موضوعی تنظیم شده و به طور مثال در موضوع تابع تمام مباحث سه سال وجود دارد.

 

2- میکروی گاج

این کتاب هم از کتاب های خوب بازار است و مانند مهر و ماه دوجلدی است. سطح تست های اون کمی از مهر و ماه پایین تر هست اما در مجموع کتاب بسیار خوبی است. کتاب های پایه به پایه گاج نیز از بهترین کتاب های پایه به پایه هستند. از ویژگی های این کتاب دارا بودن کادرهای جمع بندی در انتهای هر فصل برای مرور سریع، ارائه ی درس نامه و آموزش نکات کاربردی، ارائه ی بانک تست پربار اعم از سراسری و تالیفی، توجه به تمرینات و مثال های کتاب درسی جدید، توجه به سبک و سیاق مولفان کتاب های درسی جدید، ارائه ی پاسخ های واقعا تشریحی در جلد مکمل (جلد2) است.

 

3- خیلی سبز

این انتشارات نیز ریاضی رو در دو جلد چاپ کرده، منتها با این تفاوت که دو جلد شامل پایه و دوازدهم میشه نه تست و پاسخ. برای هر مبحث اول درسنامه داده و توضحات خوبی با مثال های تستی داخل درسنامه وجود داره که گزینه ها رو خیلی خوب موشکافی کرده و توضیح داده، بعد برای اون مبحث تعدادی تست داده با پاسخ تشریحی کامل. پاسخنامه های این کتاب واقعا جامع و کامله که میتونه به شما در پیشرفت درس ریاضی کمک زیادی بکنه.

 

4- آبی کانون

این کتاب سه جلد است که دو جلد آن مربوط به ریاضی پایه است و یک جلد آن مربوط به ریاضی دوازدهم است. این کتاب درسنامه ای بسیار خلاصه ای داره که برای مرور عالیه ولی برای آموزش کم و کوتاه و ضعیف هست. تست های این کتاب هم شامل تست های تالیفی و تست کنکور سال های گذشته است. پاسخنامه این کتاب در بعضی موارد ضعیف کار شده است.

 

5- آی کیوی گاج

این سری کتاب ها تست های خیلی سختی داره و برای دانش آموزان قوی و کوشا به عنوان کتاب تست دوم و منبع تست بیشتر توصیه میشه. برای نظام جدید به صورت پایه به پایه و جامع منتشر شده است. از ویژگی های این کتاب ارائه‌ی درس‌نامه‌های روان و مفهومی همراه با مثال‌ها و تست‌های آموزشی، پوشش کامل تمامی مباحث موردنیاز برای ریاضیات تجربی کنکور سراسری بررسی تمرین ‌ها و مثال ‌های کتاب ‌های درسی در قالب پرسش‌ های چهارگزینه‌ای، تحلیل کامل تست‌های کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور، سازگاری با سطح دشواری کنکورهای سراسری سال‌های اخیر و ارائه‌ی پاسخ‌نامه‌ی کاملا تشریحی است.

 

6- تخته سیاه

این کتاب در 1 جلد به ارائه‌ی درسنامه‌‌های منحصر به فرد، با بیانی ساده و قابل استفاده برای هر سطح دانش‌آموزی پرداخته است.  این کتاب علاوه بر درسنامه شامل مجموعه‌ای کامل از سؤالات تالیفی، تست‌های برگرفته از کتاب درسی و تست‌ های کنکور سراسری 10 سال اخیر است. حدود 3000 تست تالیفی ، آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری دارد. ویژگی ممتاز اون درسنامه روان این کتاب هست که برای دانش آموزان ضعیف مناسب است.

 

جمع بندی:

برای ریاضیات چندین کتاب عالی در بازار وجود داره که تقریبا در یک سطح هستن و شما با توجه به ارتباطی که با هر کدوم از این کتاب های برقرار کردید، میتونید یکی رو انتخاب کنید. این کتاب ها شامل میکروی طلایی، خیلی سبز و مهر و ماه هست. کتاب مهر و ماه یکم از بقیه بهتر و محبوب تر هست. کتاب آی کیو هم در درجه بعد برای افراد قوی تر میتونه مفید باشه.

مطالب بیشتر

این پست رو برای دوستانت هم بفرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

این پست ها رو از دست نده!

همین الان اینستاگرام محصل ایرانی رو دنبال کن تا راه موفقیت در زمان باقی مونده رو بدونی

guest
91 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
نیلوفر
نیلوفر
2021-02-26 18:57

کی مهر و ماه استفاده کرده لطفا نظرتونو راجع به مهر و ماه ریاضی بگید بچه ها

ایمان
ایمان
2020-11-19 20:05

خیلی سبز واسه حدودای 80 درصد و حتی بالاتر هم عالیییییه و من که ریاضیم خیلی ضعیف بود تونستم باهاش به نتیجه برسم،،،،واسه درصد های بالاتر هم نردبام و آیکیو و سه سطحی ( زیاد تیپ بندیش کامل نیست ) خیلی خوبن. خودم با نردبام راحت ترم تا آیکیو ولی سطحشون تقریبا شبیه همه.

مریم
مریم
2020-11-15 15:43

سلام من نظام قدیم هستم میخوام کنکورتجربی جدید شرکت کنم برای دروس فیزیک وریاضی وادبیات وعربی چه انتشاراتی و بگیرم که درسنامه خوبی داشته باشه.خواهشا کسی از کتاب نشرالگوبرای ریاضی استفاده کرده خوبه یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید وقتم میگذره‌….

فاطمه
فاطمه
2020-11-09 22:21

نظرتون درباره ی ریاضی جامع نردبام چیه ؟واسه درصدای خیلی بالا

F
F
2020-10-15 22:35

سلام.من یک جا شنیدم که کتابی به نام ریاضه با طعم گلابی واسه کنکور تجربی خیلی خوبه.درسته آیا ؟

ایمان
ایمان
2020-11-19 20:12
پاسخ به  F

یکی از دوستام تحت تاثیر تبلیغات زیییییاد ریاضی گلابی رو گرفته ولی خیلی ازش ناراضیه و میگه تستاش خیلی از حیطه ی کتاب خارج شده ( چاپ 97ش رو داره و نمیدونم جدیدا تغییرات مثبتی داشته یا نه ) ولی بهتره از یه منبع اثبات شده استفاده کنی و درگیر تبلیغات نشی چون واقعا سال کنکور جای ریسک و اشتباه نداره.

افشین
افشین
2020-11-30 13:41
پاسخ به  F

نابوده

امیر
امیر
2020-09-17 23:47

با احترام به نظرتون
شیمی مبتکران – ادبیات کتاب های مبحثی نشر الگو – عربی جامع خیلی سبز به نظر من بهترن.
بقیه کتاب ها رو کاملا باهاتون موافقم.

math.room@
math.room@
2020-08-06 11:07

من بعنوان معلمریاضی فقط و فقط کتاب درسی رو اول پیشنهاد میدم بعد کتاب تست بخصوص اگر پایه ضعیفی دارید.الان با اینهمه تنوع کتاب تست باز میانگین پاسخگویی به سوالات ریاضی فقط 6.8%هست توی کنکور.مشخصه یه جای کار اشتباهه کتاب درسی اولویت طراحاست و تمرینات کتاب هیچ طراحی کتاب تست نمیگیره جلوش سوال حل کنه خط به خطکتاب درسی رو بخونید به همه تمریناتش مسلط بشین و کتاب حل المسایل بخرید که چک بکنید جوابتونو بعد از حل تمرین

رحیم
رحیم
2020-10-11 11:02
پاسخ به  math.room@

با سلام وعرض ادب،بنده هم معلّمم و با احترام به نظر شما، اصلآ کتاب درسی رو کافی نمی دونم و حتی خوندنش رو ضروری نمی دونم!(خصوصآ توی ریاضی، فیزیک)،این یک واقعیته(اگرچه تلخ) که کتاب های درسی حداکثر تا ۳۰ درصد به کنکور ِدانش آموزا کمک می کنند.
امّا بحث مهم اینه که دانش آموز متناسب با” سطحش”، کتاب کمک آموزشیِ مناسب رو انتخاب کنه. توی کتب کمک آموزشیِ مناسب به تمرین های کتاب درسی هم پرداخته شده و ازین نظر هم نگرشِ مناسب رو برای کنکور دارند.
متآسفانه سیستم آموزشی ضعیف و نگارش ِضعیف کتب درسی(برا جوابگو بودن در کنکور)، مسبب این وضعه وباعثِ تحمیل ِهزینه های اضافی و گزاف بر خانواده هاشده امّا به هیچ عنوان راه گشا بودن و جایگاه والای کتب کمک آموزشی رو نمیشه نادیده گرفت.توصیه می کنم به جای اینکه میانگینِ درصد پایین ریاضی رو بندازیدگردن ِ کتب کمک آموزشی(وضعف تدریس ،کتاب درسی و غیره رو نادیده بگیرید.)، اون درصد های بالای ریاضی تعدادی از داوطلبا رو لااقل مدیون کتب کمک آموزشی مناسب و با کیفیت بدونین.
باشد که زین پس سبب گمراهی دانش آموزانتان نگردید. باتشکّر و احترام مجدّد

لیلا
لیلا
2020-10-24 11:28
پاسخ به  math.room@

سلام ممنون از راهنمایی تون

کنکوری
کنکوری
2020-07-25 14:43

سلام دوستان.یه توصیه ب تمام دانش آموزان.نمیدونم واقعا چرا کسی این کتاب رو معرفی نمیکنه.ولی بدونید اگه خواستید تو درس ریاضی آموزشتون کامل بشه و همینطور کلی تست کنکور و منطبق با کنکور و حل کنید سیرتا پیاز ریاضی عالیه.من هم خودم استفاده کردم و هم پیشنهاد دادم.مخصوصا اینکه زمانهایی پیش میاد ک شما مدرسه نمیرید و مجبورید مطالب رو خودتون بخونید.هم درسنامه عالی هم تست.واسه شیمی هم میکرو خیلی مضخرفه و اصلا اونجور ک باید در بخش تس خوب کار نکرده.خیلی سبز و مبتکران میتونن گزینه ی مناسبی براتون باشه.خیلی سبز از نظر تست عالیه.البته واسه ریاضی این رو هم بگم ک بعداز مرور و زدن تستای سیرتاپیاز و تحلیل دقیقشون تاکید میکنم تحلیل دقیق…حتما ی منبع دیگه هم داشته باشید واسه تسلط بیشتر اگر منبع دوم درسنامه هم نداشته باشه یا درسنامه اش بد باشه اصلا مهم نیست چون درسنامه سیرتاپیاز واقعا سیرتاپیاز ریاضی رو براتون گفته.البته خودتون هم باید باعمق بیشتری مطالعه کنید و تست بزنید و سر سری از روی تست ها و نکات رد نشید

N
N
2020-06-02 11:10

سلام
من دهم هستم کتاب میکروریاضیرو خریدم سطح ریاضیم متوسط هستش به نظرتون خوبه؟اگرنه چه کتابی پیشنهاد میکنید؟

Mobina
Mobina
2020-06-23 23:58
پاسخ به  N

سلام من یه کتاب میخوام که ریاضی ۱۰ و ۱۱ رو خیلی آسون توضیح بده که بتونم بادرس نامه متوجه بشم ریاضیم ضعیفه و میخام از پایه قوی کنم یه کتاب خیلی مبتدی و قابل فهم باشه کدومشون بهتره؟؟؟

دهمی
دهمی
2020-09-13 20:49
پاسخ به  N

سلام و خسته نباشید
من الان معدل پارسالم ۲۰ شد،ولی برای نمونه دولتی ریاضیم از ۱۷ تا سوال ۹ تا درست جواب دادم
IQبگیرم یا نردبام؟
لطفا جواب بدید ممنون.

Saleh
Saleh
2020-10-27 10:57
پاسخ به  دهمی

اصلا نمده مدریه نمیتونه ملاک برای قوی بودن در درسی مثل ریاضی باشه

Asi
Asi
2020-11-16 21:19
پاسخ به  دهمی

عزیزم مدرسه رو در نظر نگیر دستای کنکور یکی از سالهای اخیر رو باید بزنی تا دستت بیاد متوسطی یا قوی

مهشاد
مهشاد
2020-02-06 14:18

من پایه ی ریاضیم خیلی داغونه چی بخونم میخواستم تخته سیاه بخونم ولی میگن پراکنده توضیح داده و کامل نیست کمک کنین

math.room@
math.room@
2020-08-06 11:01
پاسخ به  مهشاد

من معلم خصوصی ریاضی هستم و برای پایه ی ضعیف ، جدا از تبلیغات و همه چی پیشنهادم کتاب درسی ریاضی هست که توی مدرسه داشتین الان با وجود تنوع بالا توی کتاب تست و درسنامه اما باز هیچکس نتیجه دلخواه نمیگیره چون کتاب درسی رو اولویت قرار نمیدین خط به خط کتاب ریاضی رو بخونید تمریناش.رو حل کنید و یه کتاب که تمرینای حل شده داشته باشه تهیه کنید که جوابتونو باهاش چک کنید این صد در صد برای شما جواب میده بعد از این دنبال یه کتاب تست باشید پیج بنده

Tina
Tina
2020-01-15 14:03

اتفاقا مهرو ماه جامعشو نمیدونم ولی من یازدهم طارم اصلا خوب توضی نمیده جوابارو

ali.a
ali.a
2019-11-29 20:15

سلام من دهمم با پایه ریاضی متوسط رو به بالا جوریکه اگ واسه ازمونی بخونم بین 80 تا 100 میزنم اگ نخونم بین 35 تا 70میخاستم بدونم واسه درصد خوب IQ بهتره یا نردبام یا خیلی سبز واسه کسی مثل من

محمدرضا
محمدرضا
2020-01-20 21:41
پاسخ به  ali.a

دوست عزیز
شما با توجه به این که اگر بخوانید بین 90 درصد میزنید . به شما می توانم کتاب IQ را پیشنهاد بدهم
به شرط این که پس از خواندن و حل تست های خودتان به سراغ این کتاب بروید

سحر
سحر
2019-09-30 19:19

سلام من دوازدهم میخونم و سطح متوسط به بالایی در ریاضی دارم بنظرتون برای ریاضی؟ مهروماه دوازدهم یا خیلی سبز یا نشر الگو بگیرم؟

سعید
سعید
2020-09-16 00:14
پاسخ به  سحر

دوست عزیز من کتاب مهر وماه و خریدم ولی بدرد من نمیخوره چون سبک من درسنامه ایتور نیس وبه نظرم من تستاشم برای دانش
آزموزان ضعیف بدرد میخوره به نظرم برو نردبان ریاضی جامع بگیر باسه کنکور عالیه

Amir
Amir
2019-09-27 03:34

هیچ کتابی تو بازار به سطح سختیه نشر الگو و موج آزمون نمیرسه واقعا.(حتی آیکیو رو خودم زدم و الگو رو هم و تفاوت سطح تست هاشون کاملا محسوسه!)

فاطمه
فاطمه
2019-09-22 14:45

سلام من يازدهم هستم براي كنكور ١٤٠٠ ميخواسم ببينم واسه درساي رياضي و فيزيك و شيمي چه كتابايي واسه تست خوبه ؟

داش حسین
داش حسین
2020-06-14 15:41
پاسخ به  فاطمه

برای فیزیک و شیمی میکرو بهترین درسنامه رو داره که منم از این کتاب استفاده میکنم برای کنکور ۱۴۰۰
تست های خیلی خوب هم میتونید برای کسب مهارت بزنید
اما برای پیشرف خیلی زیاد و کسب ۱۰۰ کامل و جامع نیست ولی میتونه با خوندن کاملش شما به راحتی ۸۰ و ۹۰ رو بزنید
هر چند که به نبوق و هوش و استعداد هم مربرطه

غلط املایی
غلط املایی
2020-10-19 09:04
پاسخ به  داش حسین

داش حسین
اون نبوغه نه نبوق
بوق

پگاه
پگاه
2019-09-14 18:11

سلام،،من امسال تازه میخوام برم دهم ،،چ کتابی برای کنکور۱۴۰۱مناسبه ،،میخوام ریاضیمو قوی کنم و بالای۹۰بزنم ،،ریاضیم متوسطه

محمد
محمد
2019-09-24 15:50
پاسخ به  پگاه

براي دهم كتاب تست رياضيات iQو همچنين رياضيات انتشارات خوشخوان و در مرحله هاي بعد نشر الگو و خيلي سبز

زهرا
زهرا
2019-09-13 11:16

من میرم دهم به نظرتون کتاب میکرو بهتره یا خیلی سبز یا نشر الگو ؟

Setare
Setare
2019-08-16 16:40

سلام بچه ها من‌ ریاضی خیلی سبز دهم رو استفاده کردم درسنامه خوبی داره اما اشتباه چاپی و علمی و… خیلی داره

ولی
ولی
2019-08-12 20:17

به نظرتون کدوم کتاب مناسبه شیمی وزیسته برای یه درصد خیلی خوب

صالح
صالح
2020-09-29 19:49
پاسخ به  ولی

اگه می خوای شیمی رو یاد بگیری شیمی مبتکران عالیه ولی واسه ی جمع بندی به درد نمیخوره . برای جمع بندی خیلی سبز خوبه

کوثر
کوثر
2019-07-20 13:52

سلام من لیسانس حسابداری دارم و رشتم تو دبیرستان تجربی بوده میخوام دوباره کنکور بدم البته سال۹۹ نه۱۴۰۰ و چون احتمالا اون موقع نظام قدیم نباشه میشه همه منابع خوب نظام جدید رو بهم معرفی کنید؟
چون باید از صفر شروع کنم البته موقع دبیرستان درسم در سطح بالا و تقریبا پایه ام قویه

مهسا
مهسا
2019-08-17 10:07
پاسخ به  کوثر

به نظر من :
ریاضی : مهر و ماه جامع
زیست : خیلی سبز یا نشر الگو
فیزیک : میکرو گاج
شیمی : خیلی سبز
ادبیات : جامع میکرو گاج
عربی : جامع میکرو گاج
دین و زندگی : جامع میکرو گا یا سفیر خرد
زبان : مبتکران اناری

فاطمه
فاطمه
2019-09-22 14:49
پاسخ به  کوثر

واسه زيست دهم كه من خيلي سبز استفاده كردم واقعا كتاب از هر لحاظ عاليييي بود
ولي واسه رياضي نشر الگو گرفتم پاسخ تشريحي كه هيچي نفهميدم و اصلا خوب نبود

محمد تيموري
محمد تيموري
2019-09-24 15:53
پاسخ به  کوثر

سلام براي رياضيات سطح شما كتاب مهروماه براي زيست كتاب ميكروگاج ب اضافه نشر الگو مكملش براي شيمي كتاب بازرگان انتشارات مبتكران براي فيزيك ميكروگاج براي زبان شهاب اناري مبتكران ديني گاج نقره ادبيات كتاب هاي موضوعي نشر الگو عربي كتاب مهر و ماه