دانلود بهترین جزوه فیزیک کنکور

دانلود بهترین جزوه فیزیک کنکور

بهترین جزوه فیزیک کنکور

جزوه فیزیک رو میتونید دانلود کنید:

 

دانلود جزوه خازن

دانلود جزوه کار و انرژی

دانلود جزوه جامع فیزیک کنکور

به مرور جزوه ها تکمیل خواهد شد…

 

چند نکته مهم در مورد خوندن فیزیک:

? به هیچ عنوان نمیشه فیزیک رو با ریاضی مقایسه کرد، شاید در نگاه اول هر دو درس در زمره دروس محاسباتی محسوب بشن، ولی شما برای اینکه تست های فیزیک رو به خوبی پاسخ بدید نیاز دارید که در کنار قدرت محاسباتی بالا، درک درستی از مفاهیم این درس پیدا کنید و به درجه ای برسید که با یکبار مطالعه صورت تست، به خوبی منظور طراح رو از فرایند فیزیکی که در تست رخ داده، درک کنید.

✅ برای اینکه در درس فیزیک به درصد های بالا برسید، باید زمان خوبی برای مطالعه این درس اختصاص بدید و به قول معروف عاشقش بشید و باهاش زندگی کنید.

نکات زیر برای مطالعه این درس مدنظرتون باشه:

حتما پیش خوانی کنید. کار سختی نیست، کافیه ۱۵ دقیقه زمان داشته باشید تا با یک بار روخوانی از کتاب درسی، از کلیت فصل جدید آگاه بشید.

شش دانگ حواستون رو در کلاس درس به دبیر بدید. تجربه چندین سال دبیر در تدریس کنکوری مباحث میتونه برای شما فوق العاده مفید واقع بشه. بنابراین از این به بعد همیشه کاغذ و قلم در کلاس درس همراهتون باشه و یادداشت بردارید.

هر مبحث تدریس شده رو در همان روز مطالعه کنید. بعد از تدریس دبیر در مدرسه، یادداشت هایی که برداشتید رو در منزل مرور کنید و بعد درسنامه کتاب کمک آموزشی که برای فیزیک دارید رو به طور کامل مطالعه کنید و حتما از تمامی نکات خلاصه کاملی برای این درس تهیه کنید.

تست آموزشی بزنید. تست آموزشی به شما این اجازه رو میده که با تیپ تست هایی هر مبحث بهتر و بیشتر آشنا بشید. تا میتونید تست آموزشی بزنید.
تست هایی که اشتباه پاسخ دادید رو حتما علامت دار کنید که خیلی به دردتون میخوره.

حتما برای حل تست های فیزیک از ترسیم شکل استفاده کنید. کشیدن شکل از کلیت فرایند سوال، به پاسخ گویی شما کمک زیادی میکنه

از اینکه زمان زیادی رو برای پاسخ گویی به یک تست اختصاص بدید، به هیچ عنوان واهمه نداشته باشید. یادتون باشه که در تست زنی آموزشی هدف شما یادگیری است.

حتما پاسخ نامه کتاب تست رو بررسی کنید، امکان داره با راه حل های ساده تر آشنا بشید.

مرور نکات و فرمول های درس فیزیک رو جدی بگیرید. مرور خلاصه ها به شما اجازه میده که در هر حالی برای مواجه با یک تست از درس فیزیک آماده باشید.

غول مرحله آخر هم تست آزمونی هست. حتما بعد از انجام تمام مراحل بالا برای هر مبحث، اقدام به زدن تست آزمونی بکنید. برای اینکار کافیه تعداد مشخصی تست رو در مدت زمان معین بررسی کنید.

8 پاسخ

نظر خودت رو بنویس

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند