بهترین آزمون آزمایشی کنکور

مقایسه و بررسی بهترین آزمون آزمایشی

شما با شرکت در یک آزمون آزمایشی هم روند مطالعاتی بهتر و منسجم تری پیدا خواهید کرد، هم با سایر رقبای خود از سراسر کشور مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهید گرفت. مطمئن باشید شرکت در آزمون آزمایشی دست آوردهای بسیار خوبی برای شما در ادامه مسیر مطالعاتی‌تان به همراه خواهد داشت. در این مقاله سایت محصل ایرانی سعی کردیم با بررسی آزمون های آزمایشی به نام و مشهور شما را در انتخاب بهترین موسسه که آزمون‌های متناسب با نیاز های شما برگزار می کند یاری کنیم.

بهترین آزمون آزمایشی کنکور

آزمون آزمایشی کانون (قلم چی)

شاید در اوایل دهه هفتاد که پدر خوانده کنکور ایران یا همان کاظم قلم چی پا به میدان کنکور سراسری گذاشت فکرش را هم نمی‌کرد موسسه‌ای که پایه گذارش بود تا این حد به محبوبیت و شهرت برسد. کانون فرهنگی آموزش همان غول آزمون‌های آزمایشی‌ است که سال‌هاست در عرصه کنکور خودنمایی می‌کند! نام کنکور  و قلم چی دیگر به هم گره خورده و گویی دو عضو جدا نشدنی هستند. این روزها برای خیلی از کنکوری‌ها راهی جز روش طراحی شده کانون برای رسیدن به دانشگاه وجود ندارد. در ادامه بیشتر با ویژگی‌های این آزمون‌ها آشنا می‌شویم.

بهترین آزمون آزمایشی کنکور

ویژگی آزمون‌ آزمایشی کانون

بررسی سطح سوالات

همهٔ شما عزیزان برای اینکه موفقیت بزرگی در کنکور به دست آورید باید تمام انرژی خود را صرف اصل مطلب کرده و از حاشیه روی دوری کنید. از این جهت این موضوع که سوالات آزمون‌های آزمایشی شما هم جهت با کنکور هست یا نیست برای شما بسیار اهمیت دارد. سوالات آزمون‌های قلم چی هر ساله به سمتی می‌رود که بیشتر دارای ایده‌های نو داشته باشد و بتواند از تمامی جهات داوطلب را مورد سنجش قرار دهد به همین دلیل تقریبا شاهد سوالات با کیفیتی از این موسسه هستیم ولی کماکان آن طور که باید و شاید در سطح کنکورهای سراسری سوال طرح نمی‌شود و ما شاهد سوالات با درجه دشواری سخت تری نسبت به کنکور در این آزمون‌ها هستیم!

توجیهی که در این مورد می‌شود این است که ما با بررسی سوالات سخت تر به راحتی از پس سوالات کنکور بر میاییم! توجیهی که البته می‌تواند نتیجه عکس برای بعضی از کنکوری‌ها داشته باشد. با شرکت در این آزمون سوالات چندان آسانی در انتظارتان نخواهد بود. معمولا به صورت متناوب در آزمون‌های کانون چندین درس دشوار تر از باقی دروس هستند. این موضوع می‌تواند برای کسانی که به دنبال نقاط ضعف خود می‌گردند مزیت محسوب شود و برای کسانی که سختی سوالات اعتماد به نفسشان را می‌گیرد یک عیب!

جامعه آماری

در بین آزمون‌های آزمایشی مختلف، آزمون‌های قلم چی بیش‌ترین جامعه آماری را دارند که بیشتر به دلیل قدیمی بودن موسسه است. جامعه آماری فوق‌العاده بالای کانون به شما این امکان را می‌دهد که خودتان را در میان رقبای بیشتری (چه قوی و چه ضعیف)  بسنجید؛ اما این نکته را فراموش نکنید که داشتن جامعه آماری بالا نباید تنها دلیل شما برای انتخاب یک آزمون آزمایشی باشد.

برنامه آزمون‌ها

آزمون‌های قلم چی در فاصله دو هفته ای در روزهای جمعه به صورت هماهنگ در کل کشور برگزار می‌شود. این فاصله دو هفته ای جنبه آموزشی و یادگیری را در روند مطالعاتی شما افزایش می‌دهد که از ویژگی‌های خوب این برنامه است. معیار خیلی از کنکوری‌ها برای شرکت در یک آزمون آزمایشی برنامه راهبردی است. برنامه قلم چی با توجه به فاصله دو هفته ای آن بیشتر مورد توجه بوده و حتی عزیزانی که در آزمون آزمایشی سایر موسسات شرکت می‌کنند به بهتر بودن برنامه آزمون‌های قلم چی تاکید دارند.

وجود برنامه زوج درس و هم چنین پنجره بازهایی که در برنامه آمون‌های قلم چی وجود دارد این امکان را به داوطلب می‌دهد که دروس را بارها و بارها مرور کند. چندین ایستگاه جبرانی برای کسانی که از برنامه عقب مانده‌اند در برنامه راهبردی در نظر گرفته شده است. البته که هیچ برنامه ای بدون نقص نیست ولی برنامه راهبردی کانون کم نقص ترین برنامه‌ای است که در بین آزمون‌های آزمایشی می‌توان پیدا کرد. موسسسه قلم چی در برنامه خود سه آزمون هماهنگ و مطابق با بودجه بندی کنکور سراسری به عنوان آزمون‌های جامع برگزار می‌کند.

کارنامه

کارنامه‌های آزمون‌های قلم چی بعد از ظهر آزمون بر روی سایت قرار می‌گیرد. نمودار پیشرفت تحصیلی، تعادل مطالعاتی و هم چنین مشاهده تراز و درصد خام برای هر یک از دروس در سایت کانون امکان پذیر است. کارنامه‌های قلم چی به این علت که جامعه آماری بالایی دارند از ترازهای قابل اعتمادتری برخوردار هستند. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا با بررسی کارنامه و پاسخنامه تشریحی متوجه اشتباهات و نقاط ضعف و قوت خود شوید.

نکات مثبت

 • آزمون‌های قلم چی هر دو هفته یکبار برگزار می‌شوند و این به تمرین مستمر و دور نشدن از شرایط آزمون کمک می‌کند
 • برنامه ریزی کنکور بلند مدت منسجم و منظم خوبی دارد که یکسال دانش آموز را از برنامه‌های بلند مدت دیگر بی نیاز می‌کند همچنین این برنامه منطبق بر برنامه مدارس تهیه شده است.
 • جامعه آماری بالای آزمون‌های قلم چی باعث شده هر ساله تعداد زیادی دانش آموز به سمت آزمون‌هایش کشیده شوند چراکه امکان ارزیابی بهتر و دقیق تر نسبت به باقی دانش آموزان را ایجاد می‌کند.
 • هر ساله تعداد زیادی از رتبه‌های تک رقمی کسانی بودند که در آزمون‌های کانون شرکت کرده‌اند. این نکته مثبت که اکثر رتبه‌های برتر عضو کانون قلم چی بوده‌اند، بسیار اهمیت دارد.
 • فاصله دو هفته‌ای آزمون‌ها باعث می‌شود از جو رقابتی کنکور و درس خواندن خارج نشوید.

نکات منفی

 • تحمیل هزینه‌های اضافی به دانش آموزان برای خرید مواردی همچون کتاب و دی وی دی‌هایی که از کیفیت لازم برخوردار نیستند.
 • هزینه آزمون‌های کانون نسبت به سایر موسسات رقم بالاتری است که باعث نارضایتی خیلی از داوطلبان می‌شود.
 • ضریب سختی سوالات کانون بالاست که این موضوع باعث ناامیدی بسیاری از دانش‌آموزان می‌شود.

چه کسانی در آزمون‌ آزمایشی کانون شرکت کنند؟

ترازت چند شد؟ جمله‌ای که بعد از شرکت آزمون میان کنکوری‌ها زیاد شنیده می‌شود چرا که این روزها داشتن تراز بالا و افزایش تراز در آزمون‌های کانون یک افتخار برای کنکوری‌ها محسوب می‌شود. توصیه می‌کنم اگر روحیه رقابتی پایینی دارید و اصولاً تحمل داشتن تراز پایین نسبت به دوستانتان را ندارید دور آزمون‌های کانون را خط بکشید. جو رقابتی در آزمون‌های کانون بسیار شدید و سوالات به نسبت سختی طرح می‌شود، بنابراین اگر اهل رقابت نیستید و از سوالات دشوار واهمه دارید شرکت در این آزمون را به شما توصیه نمی‌کنم.

اگر دنبال سنجیدن خودتان و پیدا کردن نقاط ضعفتان هستید، اگر به دنبال پیشرفت و رقابت در یک جو پرفشار هستید و اگر به دنبال پیشرفتن با یک برنامه منسجم و منظم هستید، آزمون‌های کانون انتخاب خوبی برای شماست. در واقع برای شرکت در آزمون‌های کانون باید پوست کلفت باشید و به راحتی ناامید نشوید!

بهترین آزمون آزمایشی کنکور

آزمون‌ آزمایشی گزینه دو

آزمون‌های گزینه دو هم چند سالی است شمار زیادی از کنکوری‌ها را به سمت خود جذب کرده در ادامه به بررسی این آزمون آزمایشی پرطرفدار می‌پردازیم.

سطح سوالات

گزینه دو از همان ابتدای برگزاری آزمون‌های آزمایشی خود با شعار تطابق سوالات آزمون‌ها با سوالات کنکورهای سراسری وارد میدان مبارزه با سایر موسسات شد. انصافا از حق نگذشته سوالات این آزمون‌ها دارای شباهت‌های زیادی با سوالات کنکور هستند. این شباهت هر ساله با جدید شدن سوالات کنکور ادامه دارد و در تمامی دروس عمومی و اختصاصی سعی بر این بوده که سوالات آزمون هم سو با کنکور طرح شود. تطابق زیاد سوالات گزینه دو با سوالات کنکورهای سراسری اخیر در سایت این موسسه موجود است. در کل سوالات با کیفیت و استانداردی در آزمون‌های گزینه دو طرح می‌شود.

جامعه آماری

جامعه آماری گزینه دو با توجه به ویژگی‌های ممتاز این موسسه هر ساله رو به افزایش است اما به طور کلی این جامعه آماری در مقابل قلم چی کم تر بوده و از نظر جامعه آماری بیشتر قلم چی حرف اول را می‌زند.

گزینه دو برای رفع این مشکل ویژگی مقایسه شدن درصدهای خام هر داوطلب در جامعه آماری کنکور سال گذشته به آزمون‌های خود اضافه کرده است. به عنوان مثال داوطلبی که در آزمون‌های آزمایشی گزینه دو برای کنکور 97 شرکت می‌کند در هر آزمون درصدهای او در جامعه آماری کنکور سال 96 مورد مقایسه قرار می‌گیرد و رتبه و رشته دانشگاه‌هایی که سایر افراد سال قبل با درصدهای او کسب کرده‌اند را مشاهده خواهد کرد.

برنامه آزمون‌ها

برنامه آزمون‌های گزینه دو نیز مانند برنامه سایر آزمون‌های آزمایشی به شکلی تنظیم شده است که کل دروس در طول مدت یک سال مطالعه و مرور می‌شود. به نوعی می‌توان گفت وجود چنین برنامه ای برای برگزاری یک آزمون آزمایشی از واجبات است و جزو پوئن های مثبت یک گروه آموزشی محسوب نمی‌شود. طبق برنامه آزمون‌های گزینه دو هر داوطلب می‌تواند دروس را 4 تا 6 بار مطالعه کند. به طور کلی برنامه گزینه دو برای دروس پایه آن طور که باید نسبت به دروس پیش دانشگاهی اهمیت داده نشده، دلیلش هم این است که هر ساله در تابستان درس‌های پایه را با آزمون‌های خود پیش می‌برد به همین جهت در طول سال بیشتر تمرکز خودشان را بر روی دروس پیش دانشگاهی گذاشته‌اند. فاصله زمانی بین آزمون هر سه هفته یکبار است.

کارنامه

بعد از برگزاری آزمون‌ها در همان روز مجموعه ای از کارنامه‌های مختلف در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد که کاربری مختلف این کارنامه‌ها به شما در ارزیابی هرچه بهتر روند پیشرفت مطالعاتی کمک می‌کند. هشت کارنامه ای که توسط موسسه گزینه دو در اختیار کنکوری‌ها قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

 1. کارنامه اصلی: در این کارنامه اوضاع درصدهای خام خود را درس‌های مختلف مشاهده می‌کنید و می‌توانید تراز و درصدهای خام را نسبت به میانگین کل و هم چنین داوطلبان برتر مقایسه کنید.
 2. کارنامه زیر درس: در این کارنامه نسبت به سطح علمی خود در بخش‌های مختلف یک فصل از یک درس اطلاعات کامل به دست می‌آورید و به عنوان مثال متوجه می‌شوید تست های ترجمه در درس عربی را بهتر از تست های قواعد در درس عربی پاسخ داده‌اید.
 3. کارنامه تخمین رتبه در آزمون سراسری: به بیان ساده در این کارنامه به شما گفته می‌شود که شما با این درصدها در کنکور سال قبل چه نتیجه ای کسب می‌کردید.
 4. کارنامه تعیین سطح تحصیلی
 5. کارنامه تحلیل آزمون
 6. کارنامه روند تحصیلی
 7. کارنامه مشاوره‌ای آموزشی
 8. کارنامه رشته‌های قبولی

موسسه گزینه دو از نظر بررسی سطح علمی شما در زمینه‌های مختلف و ارائه کارنامه‌ای بی‌نظیر که می‌تواند بسیار کاربردی باشد، دقیق و حساب شده کار کرده و این اجازه را به شما می‌دهد که وضعیت تحصیلی خود را در طول سال به دقت زیر نظر داشته باشید.

نکات مثبت

 • سوالات هم سو با کنکور سراسری و دارای ایده‌های نو و خلاقانه (در راستای سیاست‌های اخیر کنکور سراسری) از ویژگی‌های ممتاز گزینه دو است که باعث شده سوالات آزمون‌های این موسسه بیش‌ترین شباهت و تطابق با سوالات کنکور را داشته باشد.
 • ارائه کارنامه‌های مختلف مشاوره ای و تحلیلی در بخش‌های مختلف که باعث می‌شود شما دید روشنی در همه زمینه‌های درسی نسبت به خود داشته باشید و با گرفتن بهترین تصمیم‌ها در جهت کسب موفقیت‌های بیشتر حرکت کنید.
 • تحمیل نکردن هزینه‌های اضافی برای خدمات بی مورد در سال کنکور از مزیت‌های دیگر این آزمون به شمار می‌رود.

نکات منفی

 • از نکات منفی آزمون‌های گزینه دو باید به برنامه ریزی این موسسه برای برگزاری آزمون‌ها اشاره کرد. به این علت که در تابستان توجه ویژه ای به دروس پایه دوم و سوم دارد در طول سال تحصیلی و با شروع مهر ماه بیشتر تمرکز خود را بر روی درس‌های پیش دانشگاهی می‌گذارد.
 • از نکات منفی دیگر در برنامه آزمون‌های گزینه دو نداشتن انعطاف پذیری برنامه است. به این شکل که اگر داوطلبی از بودجه بندی یک آزمون به دلایل مختلف عقب بماند به سختی می‌تواند فرصتی برای جبران آن پیدا کند (خصوصا برای درس‌های پایه)
 • جامعه آماری نه چندان زیاد این موسسه نسبت به قلم چی که البته می‌تواند به قدمت این دو موسسه نیز برگردد از عواملی است که می‌تواند طرفداران این آزمون را کم کند گرچه فاکتور های مهم تری نسبت به جامعه آماری برای انتخاب یک آزمون آزمایشی وجود دارد.

بهترین آزمون آزمایشی کنکور

آزمون آزمایشی گاج

آزمون‌های نوپای گاج هم این روزا غوغای تبلیغاتی برپا کرده و جوایزی برای شرکت در آزمون‌هایش تعیین می‌کند که در نوع خودش جذابیت خاصی برای هر دانش آموز دارد. در ادامه می‌خواهیم با با تحلیل سایت محصل ایرانی از آزمون گاج آشنا شویم.

ویژگی‌ آزمون گاج

سطح سوالات

برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کنند به علت نوپا بودن این آزمون‌ آزمایشی کیفیت چندانی ندارد، باید عرض کنم خدمت شما که آزمون‌ آزمایشی گاج جزو موسسه‌هایی است که بهترین سوالات ممکن را در آزمون‌های خود طرح می‌کند. کیفیت سوالات گاج به قدری خوب و ایده آل و هم سطح کنکور است که از این نظر به برترین‌هاست.

احتمالا شما هم حداقل یک کتاب گاج در قفسه کتاب‌هایتان دارید. سطح سوالات در این موسسه چه در کتاب‌های آموزشی و چه در آزمون‌های آزمایشی کیفیت بالایی دارد؛ بنابراین مطمئن باشید در صورتی که در آزمون‌های گاج قصد شرکت دارید از نظر کیفیت و هم سطح بودن سوالات این آزمون‌ها با کنکور خیالتان راحت باشد.

جامعه آماری

موسسه گاج به دلیل نوپا بودن در زمینه برگزاری آزمون‌ آزمایشی جامعه آماری خوبی ندارد و شاید جزو پایین‌ترین موسسات از نظر داشتن مخاطب برای آزمون‌های خود باشد. همین موضوع باعث می‌شود کسانی که تمایل دارند در یک جامعه آماری خوب مورد سنجش قرار بگیرند تمایل کمتری برای شرکت در آزمون‌های گاج نشان دهند.

برنامه آزمون‌ها

آزمون‌ آزمایشی گاج هم مانند قلم چی در فواصل دو هفته ای و در روز جمعه برگزار می‌شود. برنامه ریزی آزمون‌ها هم چندان چنگی به دل نمی‌زند. از نظر میزان دوره مباحث مختلف و داشتن انعطاف پذیری برای داوطلبانی که به دلایل مختلف از بودجه بندی یکی دو آزمون عقب میافتن دچار مشکل است و آن طور که انتظار می‌رفت گاج استراتژی مناسبی برای برنامه آزمون‌های خود تعیین نکرده

کارنامه

از نظر ارزیابی بعد از آزمون روند خوبی دارد و مقدمات لازم برای ارزیابی اصولی شما را با ارائه کارنامه‌های مختلف فراهم کرده است. بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های برگزاری یک آزمون آزمایشی تحلیلی است که بعد از آزمون باید از وضعیت درسی خود داشته باشید. کلیت کارنامه‌های گاج به این شکل است:

کارنامه شخصی

این کارنامه مخصوص شماست و اطلاعات زیر را به شما می‌دهد:

نمره خام دروس، نمره میانگین کل داوطلبان، نمره میانگین نفرات برتر، نمره تراز هر درس،‌ در مدرسه و شهر و سهمیه و استان و کشور، تعداد شرکت کنندگان در شهر، نمودار وضعیت داوطلب نسبت به وضعیت مطلوب در هر درس، رتبه داوطلب بدون نمره منفی، نمره و رتبه در زیر گروه‌ها

کارنامه جمع بندی

این کارنامه هر نیم سال یکبار در اختیار شما قرار می‌گیرد و حاوی این اطلاعات است: نمودار پیشرفت در هر درس، میانگین نمره تراز هر درس، نمایش فاصله داوطلب برای رسیدن به رشته دلخواه، نمودار پیشرفت کلی دروس اختصاصی داوطلب، نمایش اشکالات در مباحث، نمایش تاخیر و غیبت‌ها

نکات مثبت

 • طرح سوالات جدید با ایده‌های نو و صد البته هم سطح با کنکور
 • هزینه مناسب این آزمون‌ آزمایشی به شکلی است که از نظر اقتصادی برای خیلی از خانواده‌ها مقرون به صرفه خواهد بود.

نکات منفی

 • نداشتن یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده برای برگزاری آزمون‌ آزمایشی نسبت به باقی موسسات از نکاتی است که طرفداران این آزمون را کم کرده
 • نداشتن جامعه آماری خوب. به نوعی از ضعیف‌ترین موسسات از نظر داشتن جامعه آماری است چرا که سنجیده شدن در یک جامعه آماری بزرگ روحیه رقابتی را در داوطلبان بیدار می‌کند.

 

آزمون‌ آزمایشی سنجش

سطح سوالات

شاید شما هم فکر کنید که سوالات آزمون آزمایشی سنجش به وسیله طراحان کنکور سراسری طرح می‌شود و با بررسی آن‌ها می‌توان با سبک سوالات کنکور هر سال آشنا شد، اما در اشتباهید! اصلا چنین چیزی وجود ندارد! سیستم آزمون‌ آزمایشی سنجش تحت نظر تعاونی سازمان سنجش هست؛ بنابراین این صحبت که با بررسی آزمون‌های سنجش به راحتی از پس کنکور برمی‌آیید را فراموش کنید. به طور کلی سطح سوالات سنجش نرمال است. نه می‌توان از آن‌ها به عنوان سوالات سخت (با ایده‌های جدید) یاد کرد و نه سوالاتی که فاقد ارزش هستند (سطح سوالات به گونه ای نیست که به خاطر آن ریسک کنید و در طول سال شرکت کنید)

جامعه آماری

آزمون‌ آزمایشی سنجش در 11 مرحله برگزار می‌شود (7 مرحله در طول سال و 4 مرحله آزمون جامع در انتهای سال)

جامعه آماری آزمون‌های مرحله ای در طول سال به علت اینکه اکثر داوطلبان با آزمون‌های دیگر پیش می‌روند چندان جالب نیست، ولی آزمون‌های جامع سنجش با حداکثریت شرکت کننده هر ساله برگزار می‌شود. اکثر داوطلبان حتی آن‌هایی که در طول سال در آزمون‌های سایر موسسات شرکت می‌کردند نیز آزمون‌های جامع سنجش را به خاطر جامعه آماری عالی آن از دست نمی‌دهند (شرکت در این آزمون‌ها به همه توصیه می‌شود) این آزمون‌های جامع به علت شرکت کننده زیاد آن رتبه ای که هر داوطلب کسب می‌کند به احتمال زیاد نهایت با 500 نفر اختلاف در کنکور سراسری تکرار می‌شود.

برنامه آزمون‌ها

این آزمون‌ها برخلاف آزمون‌های سایر موسسات در فواصل زمانی منظم برگزار نمی‌شود. به همین علت کنکوری‌هایی که قصد دارند در طول سال تحصیلی با برنامه ای منظم مطالعه کنند بهتر است به هیچ عنوان به سراغ این آزمون‌ها نروند. شرکت در آزمون‌های مرحله ای سنجش برای داوطلبانی که فارغ التحصیل هستند و قدرت برنامه ریزی شخصی آن‌ها بالا است بد نیست.

کارنامه

شاید تنها موسسه ای که در روز برگزاری آزمون کارنامه ای را برای داوطلبان صادر نمی‌کند همین آزمون‌های سنجش باشد. این موسسه از نظر خدمات بعد از آزمون بسیار ضعیف ظاهر شده است.

نکات مثبت

 • تنها نکته مثبتی که برای آزمون‌ آزمایشی سنجش می‌توان به آن اشاره کرد جامعه آماری بسیار بالای آن بوده که تقریبا هم سطح کنکور سراسری است. البته این جامعه آماری بالا فقط در آزمون‌های جامع این موسسه مشاهده می‌شود. (4 آزمون جامع پایانی سنجش)
 • هزینه این آزمون‌ها مقرون به صرفه‌ترین هزینه ممکن در بازار کنکور در مقایسه با سایر  برگزار کنندگان آزمون‌ آزمایشی است.

نکات منفی

 • نداشتن برنامه ریزی اصولی و کاربردی و هماهنگ با برنامه مدارس
 • نداشتن نظم در زمان برگزاری آزمون‌ها (آزمون‌های این موسسه در فواصل زمانی نامعین و نامرتب از 2 هفته تا 5 هفته برگزار می‌شود)
 • عدم ارائه خدمات پس از آزمون آزمایشی برای ارزشیابی هر چه بهتر داوطلبان برای ادامه مسیر مطالعاتی خود

مطالب بیشتر

این پست رو برای دوستانت هم بفرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

این پست ها رو از دست نده!

همین الان اینستاگرام محصل ایرانی رو دنبال کن تا راه موفقیت در زمان باقی مونده رو بدونی

guest
203 دیدگاه ها
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
,,
,,
2021-03-15 13:27

سلام یه سوال مهم داشتم ازمون های گزینه 2سوالات نسبتا متوسطه اما سخت هم داره اما قلم چی نمیدونم نفرات برتر بیشتر از قلم چی هستن رتبه های برتر گزینه 2خیلی کمن گاج هم که خیلی نوپاست الان من واقعذ گیج شدم چون من سال نهم تو قلمچی بودم سوالات انقدر نصبتا سخت حل کردیم وقتی رفتم سر آزمون سوالات اسون رو شک میکردم اشتباه زدم نمیدونم الان شما کدومو پیشنهاد میکنید که بتونم خوب باهاش همسو شم کلاس دهم هستم رشته تجربی

kanooni
kanooni
2021-03-12 13:45

کانون فرهنگی اموزش جواب سوالات قبل امتحانرا در اینترنت پخش می کنه پس رتبه هاش بی اعتباره

آریانا
آریانا
2021-01-24 10:36

عزیزان پایین من یکم جو گیر شدم تند جواب دادم ، ببخشید لطفا . حلال کنید . موفق باشید . مدیر جان میشه لطفا اگه شد پیامای منو که پایین دادم چه اونایی که جواب بچه هاست چه اونایی که خودم نوشتم ثبت نکنی؟ ناراحت نشن یه وقت.همگی خیلی ماهید ❤ موفق باشید همتون?

آریانا
آریانا
2021-01-24 10:18

سلام من امسال سال ششمه که قلمچی میرم از پنجم تا الان که دهمم بودم سوالاش عالی بوده . سوالای گاج آبکی و گزینه ۲ هم راحته و برنامه راهبردی خوبی نداره . در کل قلمچی واقعا عالی عمل کرده و وقتی باهاش همراه بشید می فهمید چی میگم . برنامه راهبردی فوق العاده داره . اینکه هر ساله اکثر نفرات برتر کنکور و رتبه های خوب از قلمچین همه چیزو روشن میکنه … موفق باشین

حسین
حسین
2021-02-15 16:45
پاسخ به  آریانا

قلمچی خیلی رتبه برتر های کنکور روباپول میخره نمونه اش رفیقم رتبه ۵ کنکور تجربی ۹۷ با ۵میلیون تومن بهش دادن گفتن تو بگو قلمچی میای

مهدی
مهدی
2021-02-28 13:07
پاسخ به  حسین

از کجا میگی مدرک داری رو کن وگرنه خفه

سعید
سعید
2021-03-21 19:08
پاسخ به  مهدی

هههههوووووووو نفهم

فاطمه
فاطمه
2020-10-09 16:01

سلام من یازدهم انسانیم پارسال کنکور آزمایشی شرکت نکرده بودم ولی امسال گزینه دوهستم به نظر شما گزینه دو برای رشته انسانی بهتره؟

سپهر
سپهر
2020-09-23 20:22

من اول قلمچی ثبت نام کردم و مثل خیلیا ناراضی بودم و با کلی تحقیق رفتم گاج ثبت نام کردم . گاج سوالاتش ازمونش مثل کتاباش بسیار با کیفیت هست پس از این موضوع شک نکنید
ولی حالا برای شروع سال تحصیلی جدید مونده بودم گاج برم بخاطر سوالاش یا قلمچی برم بخاطر جامعه اماری . بالاخره تصمیم گرفتم قلمچی ثبت نام کنم که توی ازموناش رتبم رو بفهمم و همچنین سوالات گاج رو بخرم یا دانلود کنم و در زمان مناسب مثل یک ازمون واقعی جواب بدم تا درصد واقعیم رو روی دروس بسنجم و نقاط قوت و ضعفم رو بفهمم . اینطوری نه سیخ میسوزه نه کباب یعنی شما هم سوالات استاندارد دارید و دردصدتون رو میسنجید و هم رتبه و جایگاهتون رو در میان سایر رقبا میفهمید ولی حواستون باید باشه که با بودجه بندی قلمچی پیش برید چون ازمون اصلی اونه و ازمون گاج رو که خودتون توی خونه میدید یک مرحله از بودجه بندی قلمچی عقب تر باشه که تداخل پیش نیاد و از یک مبحث دوبار ازمون دادید 🙂

erfan
erfan
2020-08-30 18:50

سلام. من تمام نظر هارو خوندم و بیشتر گاج رو تایید میکردن و اینو میخوام بگم که یکی از فامیل های ما نه ازمون رفته نه کتاب تستی به اون صورت داشته ولی با این شرایط رتبه دو رقمی میگیره و الان تو دانشگاه کشور امریکا درس میخونه . نتیجه اخلاقی : تموم اینا ی نوع بازار سیاه هستش و همش به تلاش خود خود خود نفربستگی داره چون هم با آزمونای گاج و کانون و چه بسا گزینه دو میشه به رتبه خوبی تو کنکور برسید اما درصورتی که خوب تلاش کنید و طبق برنامه راهبردی اون موسسه جلو برید و کاراشو مو به مو انجام بدید . این رو در نظر داشته باشید سلیقه ها متنوع هستش و هر کسی ی نظری رو میده :|| موفق باشید:::”|

پریا
پریا
2020-09-12 01:35
پاسخ به  erfan

سلام.
این پست رو برا اونا می فرستم که الان گیج و نگران این سایت اون سایت میکنن که بهترین آزمون ها و ثبت نام کنن.
من با مدیر یکی از این آزمون های معروف ایکس شخصا تلفنی حرف زدم و واقعا بی تعارف بگم آدم غیر انعطاف پذیری و مزخرف و خودخواهی بود.
و با وجود اینکه حق با من بود در رابطه با اعتراضم واقعا طرز برخورد افتضاحی با دانش آموز داشت.
اینو گفتم تا بدونید قرار نیس وارد بهشت بشید و اونا براتون معجزه کنن. همه شون دنبال پول هستن.
و واقعا سطح سوالات به صورت خیلی جزئی متفاوته و اصلا نگران و مضطرب نباشین.
هرچی برین خوبه فقط برای محک زدن خودتونه و تمام.
همش بستگی به تلاش خودتون داره.
بهترین کار اینه بجای توجه به این حواشی تبلیغاتی رو درس متمرکز شید?

سحر
سحر
2020-08-21 18:33

سلام آیا گاج بورسیه میکند؟ اگه آره شرایطش چیه؟

آتنا
آتنا
2020-08-21 18:32

سلام من امسال میرم دهم نهم و هشتم قلمچی بودم ولی انگار میگن آزمونهای گاج بهتره؟ این درسته؟ سطح کدومش بالاتره؟

محسن
محسن
2021-02-13 22:23
پاسخ به  آتنا

دنبال سطح بالا تر میگردی برو لوییز
قشنگ پرنکته سوال میدن من میرم سر آزمون تازه میفهمم چیا بوده که باید میخوندم و نخوندم :/

nina
nina
2020-08-14 13:51

ارع اگ گزینه دو دوهفته یکبار بود عالی میشد من سه سال قلم چی میرم شیش هفت میلیون خرج کردم ینی پولمو اتیش میزدم بهتر بود قلم چی سوالاش سخت نیست سوالاش گنگه و سوالات دامدارشم ادم مبهوت میکنه رو اما گزینه دو چنتا از سوالاشو دیم عالی بود گاج هم فوقوالعادس…

صلوات
صلوات
2020-07-31 09:51

سلام به همه.
بچه ها لطفا کمکم کنید . امسال میرم دوازدهم . دهم یازدهم گاج بودم. راضی بودم.ولی خودم نمیخوندم. امسال واقعا شک دارم برم گاج یا قلم چی.بیشتر دوستام قلم چی هستند. لطفا راهنماییم کنید.ممنون

مهدی
مهدی
2020-08-01 17:31
پاسخ به  صلوات

رفتن به قلم چی بهترین گزینه است چون جامع آماری زیادی دارد و سطح سوالاتش هم کمی از سطح کنکور زیاد است و آن موجب آسان به نظر رسیدن سوالات کنکور می شود

نازی
نازی
2020-09-21 22:35
پاسخ به  مهدی

چرا الکی میفرستیش کلی پول بده وقتی الان همه آزمون ها آنلاین هستن
برو سمت آزمون های آنلاین بنظر من لوییز خوبه خیلی روش تحقیق کردم

Amir
Amir
2020-07-05 09:27

سلام دوستان من با توجه به سه سال تجربه خودم از آزمون های آزمایشی میگم که گزینه دو بهتر هست
اولا سطح سوالات خوب با کیفیت و مطابق با کنکور را دارد و از این نظر بهتر از تمام موسسات هست
دوما جامعه آماری نسبتا بالایی داره اول بعدی قلمچی اوله برای رفع این مشکل هم مقایسه با کنکور رو قرار دادن
سوما خدمات خیلی خوبی داره قلمچی سوالات آزمونش رو کتاب میکنه میفروشه به دانش آموزا ولی گزینه دو به صورت بانک سوال برای همه رایگان کرده علاوه بر این جزوه ، فیلم آموزشی ، و برنامه ریزی روزانه میده به شما
ضمنا تراز قلمچی و گاج اصلا نباید با کنکور مقایسه شن چون قلمچی با سوالات گواه و گاج با سوالات میکرو آزمون طرح میکنه که این کارو خراب کرده

Mahdi
Mahdi
2020-07-02 12:04

سلام
من سال دیگه یه دانش اموز دوازدهمی میشم
از تابستون سال دهم شروع کردم برای کنکور خوندن ما داخل مدرسمون پانسیون مطالعاتی داریم و من وبقیه ی بچه هایی که معدل نسبتا بالایی داخل کلاس ر مقایسه با بقیه داشتن اونجا مشغول به خوندن شدیم /بچه ها من شاید نسبت به بعضی از دوستان تو این راه تجربه ی کمتری داشته باشم ولی یه توصیه ی برادرانه بهتون میکنم
من از ابتدای تابستئن سال دهم تا انتهای سال تحصیلی یازدهم ازمون های قلمچی رو میدادم و الان به این نتیجه رسیدم که اگه تجربه ی الانمو اون موقع داشتم به هیج عنوان توی قلمچی ثبت نام نمیکردم بچه ها ملاک بالابودن جامعه آماری و سخت بودن سوالات تو انتخاب آزمون آزمایشی نیست خب الان کهتو بعضی از کانال های تلگرامی کلید های ازمون ها لو میره پس جامعه آماری به چه دردی میخوره…؟
از لحاظ میزان سختی وآسونی هم باید بهتون بگم کنکور98 یه کنکور نسبتا آسونی بود ولی خیلیا از همین اسونیش مینالیدن
پس مهم سخت بودن سوالات ازمون نیست مهم نزدیک بودن سوالات به کنکور وتنوع اونهاست.
امیدوارم نظرم به درد اونایی که میخوان تازه شروع کنند بخوره.

فاطی
فاطی
2020-06-07 19:28

من که امسال با این شرایط میرم سراغ آزمون های انلاین تحقیق هم کردم آزمون های لوییز بهتره از مازه
ماز فقط سرصدای کلی کرده سوالام تطابق داره کجا تطابق داره یعنی سوالایی که تطابق داره که گذاشته نگاه میکنی خنده ات میگیره من که میرم لوییز به شماهم پیشنهاد میکنم بیاین
از خیلی چیزای آزمونش خوشم اومد که بهترینش تعداد کم ازمون هاست که راحت به بودجه بندی آزمون میرسی

من
من
2020-09-22 13:50
پاسخ به  فاطی

تو چرا تو همه سایت ها هستی؟
تیلیغ لوییزو میکنی؟

من
من
2020-09-22 13:51
پاسخ به  فاطی

من تو رو تو همه سایت ها میبینم
چه خبره یه متن رو همه جا کپی میکنی حداقل تغییرش بده

ممد
ممد
2020-10-27 03:17
پاسخ به  فاطی

راست میگه فازت چیه تو همه سایتا اینو کپی میکنی

منم
منم
2021-03-29 21:59
پاسخ به  فاطی

تو همه سایتا میبینین چون از خود موسسه هست

نرجس
نرجس
2020-05-24 11:14

سلام من دانش اموز نهم هستم میخوام برای کلاس دهمم در این ازمون هاشرکت کنم ولی نمیدونم کدوم بهتره گاج یا قلم چی ؟

آریانا
آریانا
2021-01-24 10:23
پاسخ به  نرجس

قلم چی

مصطفی ورمزیار
مصطفی ورمزیار
2020-04-11 17:29

با سلام اینجانب مصطفی ورمزیار با شمارنده 974660184 و کد ملی 4580328681 دانش اموز کانون قلم چی در شهرستان بروجرد هستم پشتیبان هاشون اصلا بار علمی نداره یعنی به اندازه یه دانش اموز پنجم دبستان هم سرشون نمیشه از درس و کنکور بعد شدن پشتیبان قلم چی پشتیبان من پنج شش ماهه که هیج گونه تماسی با من ندارند از بازرسی تهران هم شکایت کردم ولی پرسنل قلم چی بازرسی تهران هیج گونه رسیدگی به کار من نمیکنند یعنی کلا بازرسی قلم چی تهران هیج گونه رسیدگی به شکایات مردم نمیکنند همشون باهم روابط کاملا دوستانه ای دارند حالا بهشون میگم حالا که رسیدگی نمیکنید من اصلا نمیخوام در ازمون های کانون ادامه بدم پول منو برگردونید اما اصلا پول منو برنمی گردونن و حتی کارم به جایی کشیده شده که میخوام از دادگستری بروجرد ازشون شکایت کنم تا بتونم پولمو پس بگیرم یعنی ضعیف ترین و بی کیفیت ترین ازمون ها و پشتیبان ها رو قلم چی داره واقعا سطح علمی پشتیبان های قلم چی فوق الاده پایین است به طوری که طرف هست 18 سالشه اصلا نمیدونه کنکور چیه اما شده پشتیبان و به علاوه این سوالات ازمون قلم چی نسبت به موسسات دیگه مثلا گاج و…. اصلا استاندارد نیست من که ضربشو خوردم اما پیشنهاد من به دانش اموز ها اینه که در ازمون های گاج ثبت نام کنید نه قلم چی ازمون های گاج خیلی استاندارد تره از بقیه موسسات و مهم تر از همه اینه که برخورد پرسنل گاج با مردم خیلی بهتر از قلم چی و پشتیبان های گاج سطح علمیشون خیلی بالاتر از قلم چی و همیشه پیگیر دانش اموز هستند پرسنل و پشتیبان های قلم چی واقعا بد برخورد هستند همین ازتون خواهش میکنم این پیغام من را به تمام دانش اموزان و پشت کنکوری برسانید که در ازمون های قلم چی ثبت نام نکنید در گاج ثبت نام کنید بقران ما هر چی به سرمون میاد حقمونه اگه سمت قلم چی هجوم نبریم این مشکلات پیش نمیاد خواهش میکنم این پیغام رو به تمام دوستان اشنایان و فامیل ها مخصوصا دانش اموزان کنکوری و… برسانید اگر هم فکر میکنید که دروغ میگویم میتوانید شمارنده با کد ملی ام را در سایت کانون بزنید تا به صحت حرفم برسید با تشکر مصطفی ورمزیار از استان لرستان شهرستان بروجرد

مبینا حسینی
مبینا حسینی
2020-06-13 17:14

فکر کنم در مورد پشتیبان سخت در اشتباهید چون همونطور که از پشتیبان های قلمچی گفتید پشتیبانهای گاج از اونها بدترند و اصلا سر رشته ای توی برنامه ریزی و مشاوره دادن ندارند و اینکه اصلا سطح علمی آزمون بالا نیست من که یکسال موسسه گاج رفتم و الان فقط حس میکنم پولم رو دور ریختم پیشنهاد میکنم که اصلا شرکت نکنید!

سارا
سارا
2020-01-31 21:02

به نظر من که اصلا این طور نیست

Hadis
Hadis
2020-01-16 01:18

سلام من کلاس نهم هستم و الان دوساله که توی آزمون های سنجشی شرکت می کنم. خیلیا سوال کرده بودن که موندیم بریم قلم چی یا سنجش..من خودم دوساله که توی آزمون های قلم چی شرکت می کنم و حاضر نیستم با هیچ موسسه ایی عوضش کنم (یعنی مثلا برم سنجش یا گزینه دو یا گاج)
قلم چی خیلی منظمه …راس ساعت ۱ کارنامه اولیه حاضره …راس ساعت ۳ کارنامه اصلی حاضره و ساعت ۶ نفرات برتر رو می زنن تو سایت…اگه هزینه اش نسبت به موسسه های دیگه بالاتره ارزشش رو داره
اطرافیان من هنوز بعد از دوسال به من میگن که بیا برو سنجش این گرونه وو فلان و بهمان ولی من چون خودم اعتقاد دارم که راه درست رو انتخاب کردم تحت تاثیر قرار نمی گیرم..اینطوری نیست که شما بری قلم چی دیگه موفقی نه!
آقای رضوی پور مدیر موسسه نوراباد ممسنی همیشه میگه تا به موسسه قلم چی ایمان نیارید نمیتونید موفق بشید

امیدوارم که شما هم راه درست رو انتخاب کنید☺

تیزی
تیزی
2019-10-22 15:56

سلام.من دانش اموز مدرسه تیزهوشان و سال دوازدهمم..مطمینا همه ی شما از دوستانتون که توی ازمون قلم چی شرکت میکنن سوال کردید و همه یه جواب دادن..مزخرفه..سوالاش مسخرست..خارج از کتابه..گنگه…وبعد من شخصا این سوال رو میپرسم..که خب چرا شرکت میکنین؟..جواب خیلی مسخرست..برای جامع اماری!!..من ازمون های گاج شرکت میکنم..هرجمعه ازمون های قلم چی رو بررسی میکنم..وبعد یه چیز میاد توی ذهنم..نسبت به این سوالای گاج هیچی نبود.!!..درواقع شما از هرکسی سوال کنید این رو میگه که سوالای قلم چی اصلا درسطح کنکور نیست و فقط صرف جامع اماری توی اون شرکت میکنن..ببینید..من به عنوان دانش اموزی که در مدارس خاص کشور درس میخونه یک نتیجه مهم گرفتم..اگر سرفصل ازمون قلم چی مثلا n باشه..اگر شما همه ی تست های مربوط به هر کتاب کاری که دارین رو تمرین کنین..قطعا و بی شک میتونین همه سوالای قلم چی رو جواب بدین..اما اگر چندین نمونه سوال کار کنین..وقتی در ازمون های گاج شرکت میکنین..باز هم میبینین که چقدر سوال ها میتونن متونع باشن!!!…درواقع هربار دید جدید نسبت به مسایل بهتون میده..همیشه یه چیزی برای یاد گرفتن دارید..اما ازمونی که خیلی راحت میشه بهش پاسخ داد طبیعتا نقش موثری در پیشرفت نداره…البته منظورم این نیست که سوال ها سختن..بلکه سوالا استاندارد حدی هستن که شما باید بتونید جواب بدین..و اگه به نظرتون سوال های ازمون گاج خیلی سخته بهتون میگم فاتحه کنکورتون رو بخونید دوستان…قلم چی ازمونی هست که چندین بار و در جا های مختلف ایران معروف به این شده که سوال ها بفروش میرسند!!..خودبنده دیدم که سرجلسه داوطلبان با تلفن خودشون سرجلسه از جواب ها استفاده میکنن و تنها کاری که میکنن تیک زدن سوالاست..در رابطه با اینکه میگن سوالای ازمونای گاج مطابق با کتاب هاست باید بگم که صد در صد این تصور غلطه…دوسال هست که در ازمون های گاج شرکت میکنم و تماما از کتاب های گاج استفاده میکنم و قسم میخورم جز به موارد معدود که سوال ها ایده های مهمی داشتن(تعداد این سوال ها در دوسال شرکت من در ازمون در تمام دورس به 10 عدد نمی رسد)..حتی وقتی چندین بار یک کتاب رو حل میکنم باز هم توی ازمون های گاج نکته ای برای یاد گرفتن هست…علاوه پاسخ نامه ای که برای هر ازمون بعد ازمون دریافت میکنیم.مثل یک کتاب میمونه!!..ولی خب قلم چی چیزی به اسم پاسخ نامه به بچه ها نمیده!!..حتی در پاسخ نامه سایت هم مشخص نشده که درنهایت کدوم گزینه درسته..!!..نمیدونیم چی قراره از همچین ازمونی یاد بگیریم!..هزینه زیادی که داره به کنار..مجبورید کتاب هارو بخرید ..بعلاوه مشاورانی که همیشه وقتتون رو میگیرن..!!. بنده سوالای ازمون های سنجش و گزینه دو هم بررسی میکنم که هردو به مراتب از لحاظ مختلف از ازمون های قلم چی بهترند..اگر میخواهید نتیجه خوب با هزینه مناسب داشته باشید..ازمون های گاج و گزینه دو بهترین گزینه ها هستند.دراخر هم این رو بگم که در نظر داشته باشید. شرکت شما در هر ازمونی به بنده نفع و ضرری نمیرسونه..فقط تجربه های خودم رو در اختیار دوستان دانش اموز خودم میذارم که مجبور نشن بعد از اتلاف وقت و هزینه به حرف های من برسند…امیدوارم تصمیم درست رو بگیرید

تارا
تارا
2020-01-18 01:15
پاسخ به  تیزی

قلمچی از لحاظی عالیه و بدیش اینکه تراز هیچ ربطی به رتبه کنکور نداره و سبک طراحی سؤالاتش کاملا متفاوته

آریانا
آریانا
2021-01-24 10:31
پاسخ به  تیزی

منم ۴ ساله تیزهوشان درس میخونم ۶ ساله قلمچی میرم . بهترینه

مایسا
مایسا
2019-10-21 23:54

سلام من پشت کنکور نظام جدید هستم و میخوام به آزمون آزمایشی ثبت نام کنم . اما موندم از بین سنجش و قلم چی کدومو انتخاب کنم ، احساس میکنم قلم چی نتایجش مطمئن تر هستش اما سوالاش در حاشیه اس و سنجش سطح سوالاتش (به جز آزمون های جامع ) آسونه و این بنظرم چیز خوبی نیس ، من فک میکنم قلم چی رقابتش بالاس و این خیلی خوبه.
به نظرتون من کدوم شرکت کنم؟؟؟؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید

زهرا
زهرا
2019-11-06 16:00
پاسخ به  مایسا

نه قلم چی یه جوریه برا روحیه تاثیر زیادی داره اگه بخونی بری،ولی ترازت خیلی خیلی کم باشه شکست میخوری

محمد
محمد
2020-06-23 15:26
پاسخ به  مایسا

برو گزینه دو