شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی دندانپزشکی با مدرک کارشناسی

تحصیل مجدد در رشته پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی

شرایط تحصیل مجدد با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته پزشکی چیست؟

از متداول ترین سوالاتی که دانشجویان دارند این است که در صورتی که مدرک لیسانس یا فوق لیسانس داشته باشند اجازه شرکت در کنکور سراسری و تحصیل مجدد در رشته های دکترای حرفه ای (پزشکی داروسازی و دندان پزشکی) و یا رشته های پیرا پزشکی را دارند یا خیر. جواب ما به این دست از عزیزان این است که بله شرایط تحصیل مجدد شما محیاست اما قوانین و مقرراتی دارد که در مقاله زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

شرکت مجدد در کنکور سراسری با مدرک لیسانس و فوق لیسانس

شرایط پذیرش در رشته پزشکی و دندانپزشکی با مدرک کارشناسی و بالاتر چیست؟

داوطلبانی که برای اولین بار در کنکور تجربی شرکت کردند: این دست از داوطلبان که مدرک کارشناسی آن ها جزو کارشناسی های رشته های گروه پزشکی است در صورتی می توانند برای بار مجدد در کنکور سراسری شرکت کنند که دوره طرح خود را گذرانده باشند (در صورتی که اجباری باشد) و به طور کلی تعهدی به ارگان خاصی نداشته باشند و آقایان نیز دوره خدمت سربازی خود را گذرانده باشند و از نظر نظام وظیفه مشکل خاصی نداشته باشند. در این صورت این عزیزان می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند و در صورت قبولی هر یک از رشته های (پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و یا رشته های پیراپزشکی) بدون هیچ محدودیتی در هر دانشگاهی که قبول شدند به ادامه تحصیل یپردازند.

داوطلبانی که برای اولین بار در کنکور ریاضی و فیزیک شرکت کردند: این دست از داوطلبان که مدرک کارشناسی آن ها جزو کارشناسی های رشته های گروه غیر پزشکی است در صورتی می توانند برای بار مجدد در کنکور سراسری شرکت کنند که به ارگان خاصی تعهدی نداشته باشند و آقایان نیز از نظر نظام وظیفه دارای مشکل خاصی نباشند. در این صورت این داوطلبان می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند و در صورت قبولی در هر یک از رشته های (پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی و یا رشته های پیراپزشکی) بدون هیچ محدودیتی در هر دانشگاهی که قبول شدند به ادامه تحصیل بپردازند.

اما…..

اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر این داوطلبان در زمان تحصیل خود در دانشگاه دولتی تحصیل کرده باشند و از مزایای آموزش رایگان برخوردار بوده باشند حتی در صورتی که برای بار دوم نیز در دانشگاه دولتی قبول شوند باید طبق (قوانین و مقررات دانشگاه) برای ادامه تحصیل شهریه ای معادل داوطلبان پردیس های خودگردان بپردازند.

آیا راهی برای پرداخت نکردن شهریه وجود دارد؟

ایا اصلا گرفتن شهریه توسط دانشگاه ها امری قانونی است؟

برای بررسی این موضوع نگاهی به مصوبه چهل و پنجمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی کشور مورخ ۷ مهرماه سال ۱۳۸۹ بیندازیم. طبق بند سوم این مصوبه اعلام شد چنانچه داوطلب در دوره کارشناسی از آموزش رایگان برخوردار بوده است در صورت قبولی در دوره های مزبور ملزم به پرداخت شهریه مطابق مصوبات دانشگاه مربوطه می باشد.

راه حل قانونی برای پرداخت نکردن شهریه جهت تحصیل مجدد در رشته های دکترای حرفه ای (پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی) و رشته های پیراپزشکی:

بند سوم از مصوبه چهل و پنجمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی کشور که اعلام می کرد نفراتی که در دوره کارشناسی خود از آموزش رایگان برخوردار بوده اند ملزم به پرداخت شهریه برای تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی روزانه هستند در تاریخ ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ توسط دیوان عدالت اداری باطل شد. این رای در پی شکایت خانم مریم بهتاش صادر گردیده است. بنابراین طبق رای ۷۳۴ که همان رای صادره برای شکایت خانم مریم بهتاش بوده است شهریه ای که دانشگاه ها برای تحصیل مجدد داوطلبان در دانشگاه دولتی از آن ها اخذ می کند را غیر قانونی اعلام می دارد. و به تبع آن وزارت بهداشت مکلف به آماده کردن شرایط برای تحصیل مجدد این عزیزان است.

نکته بسیار مهم: شکایت به دیوان عدالت اداری تنها برای کسانی است که در رشته های دانشگاه های دولتی روزانه برای بار دوم قبول شده اند و در دوره کارشناسی خود نیز در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اند. پس داوطلبانی که در دوره کارشناسی خود در دانشگاه دولتی روزانه نبوده اند در صورت قبولی در دانشگاه دولتی نیازی به شکایت ندارند و بدون مانعی می توانند به ادامه تحصیل بپردازند.

تبصره: افرادی که علاوه بر تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس) در کارشناسی ارشد و یا دکترا نیز تحصیل کرده اند باید توجه داشته باشند که فقط مدرک کارشناسی آن ها مدنظر است. اگر کارشناسی را از دانشگاه غیردولتی گرفته باشند برای ادامه تحصیل مشکلی نخواهند داشت ولی اگر مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه دولتی روزانه گرفته باشند طبق مصوبه وزارت بهداشت مجاز به تحصیل نخواهند بود مگر اینکه مانند داوطلبان پردیس های خودگردان هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند. این افراد می توانند با مراجعه به دیوان عدالت اداری طبق اصل ۳۰ قانون اساسی که می گوید هر ایرانی حق تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی را دارد به تحصیل بدون پرداخت شهریه مشغول شوند.

به طور کلی همه این موارد زمانی نیاز به اجرا دارد که دانشگاهی که در آن قبول شده اید از شما درخواست شهریه برای تحصیل در رشته مورد نظرتان بکند که خلاف رای ایست که دیوان عدالت اداری تصویب کرده است.

ویژه: قابل ذکر است آخرین باری که قانون گرفتن شهریه از افرادی که قبلا در دانشگاه دولتی روزانه تحصیل کردند و هم اکنون برای بار مجدد قصد ادامه تحصیل در رشته های دکترای حرفه ای (پزشکی دندان پزشکی و داروسازی) دارند توسط دیوان عدالت اداری در تاریخ ۴ آذر ماه سال ۱۳۹۵ مجددا نقض شد و شرایط را برای ادامه تحصیل رایگان محیا کرد.

 

شاید این موارد رو دوست داشته باشی

نظر خودت رو ارسال کن

نظر شما چیه؟ همین الان نظرت رو برای ما ارسال کن

334 نظرات
 1. فاطمه می گوید

  سلام میخواستم بدونم من امسال کنکور ریاضی میدم اگه دبیری بیارم میتونم بعد ازفارغ التحصیلی در ضمن خدمت دوباره کنکور برم وپزشکی دولتی بخونم ؟ اگه میشه اونوقت تحصیل رایگانه یا باید شهریه پرداخت بشه؟

 2. حسین می گوید

  سلام وقت بخیر
  دانشجوی ترم ۷ اطاق عمل روزانه هستم ورودی ۹۴
  سوالم اینه که اگه بخوام دوباره کنکور بدم و روزانه پزشکی قبول بشم ، ایا حتما باید انصراف بدم یا اینکه میتونم ترم ۸ رو هم تموم کنم و قبل از شروع طرح ، توقف طرح رو بگیرم و کنکور بدم و نیاز به انصراف نداشته باشه؟ ممنون میشم جواب بدین
  موفق باشید

 3. محسن می گوید

  سلام ببخشید بنده فارغ التحصل مهندسی صنایع غذایی هستم از دانشگاه دولتی به صورت روزانه میخواستم بدونم اگر کنکور سراسری شرکت کنم تو روزانه قبول بشم تحصیل مجدد رایگانه؟

 4. مرجان می گوید

  سلام
  فارغ التحصیل لیسانس و ارشد مهندسی از دانشگاه دولتی روزانه هستم.
  در صورت قبولی در کنکور پزشکی امکانش هست در پردیس درس نخونم و در دانشگاه اصلی درس بخونم؟و این که با آزاد کردن مدرک امکان تحصیل مجدد رایگان دارم؟

  ممنون

 5. مهدی می گوید

  سلام من در رشته فنی با مدرک کاردانی تحصیل کرده ام آیا میتوانم برای دکترا دندانپزشکی شروع به خواندن کنم؟ یا دکتر تغذیه شروع به تحصیل کنم ممنون میشم جواب بدین

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام
   بله میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید

 6. سارا می گوید

  سلام. من فارغ التحصیل رشته انسانی هستم. دانشگاه تهران رشته جغرافی ـکارتوگرافی خووندم و فارغ التحصیل کارشناسی هستم. امکان اینکه بتونم کنکور پزشکی بدم برای من هست?

 7. الهام می گوید

  سلام..من رشته پرستاری قبول شدم میخواستم بدونم بعد از استخدام در بیمارستان،میشه تو کنکور ارشد شرکت کنم؟؟ایا اجازه این کارو میدن بهم منظور از بیمارستان

 8. زیبادهشت می گوید

  سلام وخسته نباشید من ورودی ۸۶هستم در دانشگاه پیام نورقم ولیسانس مهندسی اقتصادکشاورزی دارم الان تصمیم گرفتم دوباره درس بخونم وادامه تحصیل بدم ولی در رشته پزشکی ،دندان پزشکی می خوام بدونم باید دوباره کنکور کارشناسی بدم یامی تونم درکارشناسی ارشد تعییر رشته بدم لطفا راهنمایم کنید باتشکر

 9. فرزین می گوید

  سلام‌ . عالی بود.
  فقط یه سؤال دارم و خیلی دوست دارم جوابش رو بدونم.
  من رشته فنی هستم و هنرستانی بودم.
  دیپلم الکتروتکنیک دارم
  فوق دیپلم برق صنعتی از دانشگاه باهنر شیراز گرفتم (شبانه)
  لیسانس انتقال و توزیع از موسسه آموزش عالی پاسارگاد شیراز گرفتم
  و الآن هم در حال تحصیل در مقطع فوق لیسانس برق قدرت از همون موسسه هستم.
  من به پزشکی هم خیلی علاقه دارم ، می‌خوام بدونم بعد از
  فوق لیسانسم که تموم شد ، میتونم کنکور پزشکی بدم ؟
  و اگر میتونم ، چیکار باید بکنم؟ و از کجا باید شروع کنم؟
  متشکرم از شما.

 10. Sepide می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی اتاق عمل هستم
  بهمن ماه امسال فارغ التحصيل میشم
  برای کنکور ۹۸ شروع کردم به درس خوندن
  هدفم پزشکی دانشگاه سراسری هستش

  سوالی که ازتون داشتم اينه که رشته ی من مشمول طرح اجباری هستش، آیا من میتونم قبل از گذروندن طرح اجباری، در دانشگاه روزانه رشته ی پزشکی تحصیل کنم؟

  1. Saba می گوید

   من حتما باید تا بهمن فارغ التحصیل شم ؟ تورو خدا جواب بدین من شرایطم دقیقا مشابه شرایط شماست کمکم کنیید برا شرکت تو کنکور ۹۸ چیکا کنم

 11. حمیده می گوید

  سلام من مهندسی آی تی دارم و دیپلم تجربه هم دارم و پیش دانشگاهی نگذراندم. امکان شرکت در کنکور تجربه رو دارم ؟ نیاز به مشاور دارم

 12. زانی می گوید

  من فوق لیسانس مهندسی دارم از دانشگاە دولتی روزانە. میخام کنکور تجربی بدم ۹٨،اگە دندان قبوول بشم شهریە بدم یا رایگانە؟ خواهشا کمک کنید

 13. پانیذاحمدی می گوید

  سلام.من درسال۹۲کارشناسی حسابداری گرفتم.الان قصددارم دردکنکورتجربی شرکت کنم.باید چکارکنم
  لطفاراهنماییم کنید

 14. داریوش می گوید

  سلام بچه ها یک گروه به نام (ارشد پزشکی) تو تلگرام ایجاد کردم هر کسی میخواد که قانون نا عادلانه که اجازه نمیده ما ارشدا پزشکی بخونیم عضو شه تا با کمک همدیگه به دیوان عدالت شکایت کنیم
  تنها راه شکایت به دیوانه

  1. رزیتا می گوید

   سلام میشه لینک این گروه رو لطف کنید تا جوین شیم؟

  2. سیمین می گوید

   دیگه محدودیتی برای شرکت ارشدا برای پزشکی وجود نداره

 15. رزیتا می گوید

  سلام ببخسید من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی عمرانم رو روزانه وندم، خواستم بدونم می تونم کنکور سال ۹۸ در رشته تجربی شرکت کنم واگه قبول شدم برا روزانه، منعی ندارم و میتونم بدون شهریه دادن برم دانشگاه؟

 16. الهام می گوید

  سلام من فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیانم و تعهد ۸ساله دارم . آیاااااا می تونم کنکور۹۸ شرکت کنم و اگه قبول شدم تعهدمو با دادن خسارت لغو کنم؟؟؟ لطفا جوابمو بدید من یکماهه شروع به خوندن کردم اگر نمیشه دیگه الکی نخونم

  1. امین می گوید

   سلام چی شد شما ثبت نام کردید؟وضعیت الان من دقیقا همینطوریه البته مشکل نظام وظیفه هم قوز بالا قوزه…بنظرتون میشه خوند >؟

 17. میلادد می گوید

  سلام.من کنکور ۹۵ ثبت نام کردم اما نرفتم جلسه آزمون و تعیین رشته هم نکردم .کنکور۹۶ شرکت کردم و تعیین رشته ام کردم و پارسال پاییز وارد دانشگاه پیام نور شدم اما مرخصی گرفتم تا الان و کنکور ۹۷ شرکت کردم.میخاستم ببینم میشه دوباره مرخصی از پیام نور بگیرم و کنکور ۹۸ شرکت کنم؟

 18. سعیده می گوید

  دوستان شما مدرکتونو از دانشگاه قبلی آزاد کردید؟
  من حتا پول ندارم مدرکمو آزاد کنم. یکسال بیهوده خوندم

 19. مینا می گوید

  سلام من دیپلم کاردانش رشته کامپیوتر و کاردانی علمی کاربردی دوره پودمانی و کارشناسی ناپیوسته مهندسی نرم افزار از دانشگاه غیرانتفاعی سراسری دارم آیا با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی ندارم مجاز به شرکت کردن در کنکور تجربی و تحصیل رایگان در سه رشته دکتری حرفه ای هستم؟؟

 20. الی می گوید

  با سلام و عرض ادب بنده لیسانس و فوق لیسانسم رو در رشته انسانی و دانشگاه آزاد گرفتم به نظر شما آیا بدون رفتن کلاس های آموزشی می تونم در کنکور پزشکی برای رشته فیزیوتراپی شرکت کنم؟؟؟ چقدر بدون کلاس امکان قبولی وجود داره؟

  1. نيما می گوید

   اگه تلاش كنين با چنتا كتاب كمك آموزشي هم ميشه

 21. بهار می گوید

  من تعهد خدمت در دوره دکترا به وزارت بهداشت دارم، آیا اینکه حق شرکت در کنکور سراسری ندارم ، شامل دانشگاه آزاد هم میشه؟ چون کنکور سراسری و آزاد یکی شده؟

 22. سمانه برهمن می گوید

  سلام.من فارغ التحصیل رشته طراحی دوخت هستم.کاردانیمو روزانه خوندم کارشناسیمو دانشگاه علمی کاربردی.میخواستم بدونم باتوجه به این که من رشته غیر مرتبط با تجربی خوندم میتونم تو کنکور سراسری برای رشته های پیراپزشکی شرکت کنم؟
  و چون دروس تجربی نداشتیم من باید پیش دانشگاهی بخونم؟ یا تو دانشگاه بهم پیش نیاز میدن؟

 23. مهدیه می گوید

  سلام،وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی دانشگاه روزانه هستم،می خواستم بپرسم اگر تا قبل از ۱اسفند ۹۷فارغ التحصیل بشم میتونم در کنکور ۹۸شرکت کنم؟دیگه نیازی به فرم انصراف نیست؟

 24. میلاد می گوید

  سلام
  سال نوتون مبارک
  من کارشناسی (روزانه) مدیریت و ارشد (غیرانتفاعی) مدیریت دارم. میخوام دوباره کنکور کارشناسی بدم و از لیسانس، علوم آزمایشگاهی بخونم. میتونم روزانه بخونم یا باید برم پردیس خودگردان؟ شهریه خودگران وحشتناکه و از عهدش برنمیام

  1. نيما می گوید

   روزانه ميتونين بخونين ولي بايد شهريه بدين

 25. آناهیتا می گوید

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی علوم تربیتی از دانشگاه روزانه سراسری فرهنگیان هستم . میخوام دوباره توی کنکور ۹۸ شرکت کنم ب ما گفتن ۸ سال خدمت اجباری دارین .ایا باید۸ سال بمونم بعد امتحان بدم؟ نمیشه کاریش کزد؟سوال بعدیم اینه ک بنظر شما من با وجود متاهل بودن و شاغل بودن بازم میتونم پزشکی قبول شم؟

  1. حمید می گوید

   سلام وقت بخیر، منم تقریبا شرایط شمارو دارم و دوماه داره درس می خونم. اما هنوز مطمئن نیستم که بشه توی دانشگاه دولتی پزشکی درس بخونم.
   می خواستم ازتون خواهش کنم در صورت رسیدن به جواب سوالتون منم در جریان بذارین، خیلی ممنون.

 26. فرشید خدیور می گوید

  سلام
  بنده به نمایندگی از طرف اکثر فارغ التحصیلان دامپزشکی میخاستم از اعضای محترم هیات دیوان اداری خواهش کنم که با تصویب بندی این امکان را به ماها بدهند تا بتوانیم مجدا در دانشگاه سراسری و در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهیم
  خواهش میکنم باور کنین با تصویب این بند هزاران انسان افسرده را از نامیدی نجات میدهین

  1. آهی می گوید

   سلام . دوست گرامی زودتر برید به دیوان شکایت کنید… قبل از تنظیم شکایت دادنامه های ۷۳۴ و ۷۳۵ و ۱۱۴۴ دیوان را بررسی کنید

 27. سوال می گوید

  سلام بببخشید مندانشجوی لیسانس کشاورزی از دانشگاه صنعتی هستم و میخاستم ارشد برستاری بخونم میشه؟چطوری؟لطفا رانماییم کنید ممنون میشم

 28. سید عباس می گوید

  باعرض سلام من کارشناسی مدیریت بورسیه نظامی داشتم والان بازنشست شدم .امکان شرکت مجدددررشته های پزشکی روزانه بدون پرداخت شهریه رادارم

 29. شبنم می گوید

  سلام.من کارشناسی معماری ناپیوسته هستم و هم کاردانی و هم کارشناسی روزانه خوندم. آیا من میتونم برای رشته های پزشکی تحصیل رایگان داشته باشم؟

 30. نیلوفر می گوید

  سلام من امسال کارشناسی ارشدمو تو رشته معماری تموم میکنم (دانشگاه آزاد)
  البته رشته دبیرستانم تجربی بوده
  میخواستم بدونم میتونم واسه پزشکی سراسری بخونم و تحصیل رایگان داشته باشم؟ یا فقط میتونم پردیس بین الملل برم؟

 31. حسین نازاری می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید من دیپلم فنی دارم و کاردانی دانشکده ملی برق خوندم و کارشناسی هم دانشکده ملی برق خوندم یعنی ناپیوسته و اینکه ایا دیپلم تجربی نگیرم میشه کنکور تجربی بدم تو رو خدا جواب بدید ایا میشه کنکور تجربی بدم و اگه میشه باید شهریه بدم یا ن وقتی قبول شم و اگه باید شهریه بدم چقد باید بدم تو رو امام حسین جواب بدید و اینکه واس من ایا شرط معدل حساب میشه یا ن با تشکر از لطفتون

 32. Grand13 می گوید

  سلام خدمت تموم اوناییی که ..طب پزشکی و دندانپزشکی و دارو. برشون داشته….اخه. شما. امار جدیدی از بازار کار و حجم فارغ التحصیلای این رشته ها رو دارین….دیگه مثل گذشته نیس ک شرایط کاری خوب. باشه..چشاتوونو. وا کنید….امار جدید میگه از هر ۱۰ تا فارغ التحصیل. ۴ تا بیکار هستند….و مطمعننن. تا. منو. شما. مدرک. بگیریم. از هر ۱۰ تا. ۹ تا بیکار. داریم….خانوم جون. اقاجووون. اشباع شده….از. رویای و خیال پردازی بیا بیروون…واقعیت. چیزی نیس ک فکر. میکنی…با ارزوی. موفقیت برای همه.

 33. Sara می گوید

  سلام و وقت بخیر
  من مدرک کارشناسی را از دانشگاه دولتی (روزانه) گرفتم و مدرک را آزاد کرده ام و دیگر تعهد خدمت ندارم.
  کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی بصورت شبانه خوانده ام و شهریه پرداختم. من ۲۸ سالمه میخواهم دوباره کنکور تجربی بدم .آیا میتونم بصورت رایگان رشته پزشکی و پیرا پزشکی را بخوانم.
  لطفا پاسخ دهید
  باتشکر

 34. محمد می گوید

  سلام ..بنده خرداد۹۷ کارشناسی علوم ازمایشگاه از دانشگاه ازاد فارغ التحصصیل میشم ..خواستم بدونم با اینکع من تا ۹۸ معافیت تحصییلی دارم میتونم تکنکور ۹۷ شرکت کنم ودر صورت قبولی ادامه تحصصیل بدم واز نظر نظام وظیفه مشکلی ندهرم ؟باتشکر

 35. مینا می گوید

  سلام من دانشجوی ارشد روزانه هستم و لیسانسم رو پیام نور بودم و تنها پایانامه من مونده و ارشد من تمام نشده برای شرکت در کنکور تجربی و رفتن به رشته دندان پزشکی چه مراحلی را باید طی کنم .خواهش میکنم جوابم رو بدین .

  حتما به من در ایمیل پاسخ دهید

 36. سانی می گوید

  سلام دوستان.من لیسانس آزاد بودم ارشد ملی خوندم . از صدتا مشاور پرسیدم از سازمان سنجش و وزارت علوم هم رفتم پرسیدم، ماها دیگه نمیتونیم رشته های پزشکی و دندان و دارو و همچنین رشته های کارشناسی رایگان بخونیم، مگر پردیس!

  1. حامد می گوید

   با سلام من ارشد و کارشناسی از مزایای تحصیل رایگان استفاده نکرده ام و نمی توانم شرکت کنم ولی دیوان عدالت اداری شکاینت کردم…

 37. مهتاب می گوید

  سلام.من دانشجوی ترم یک ارشد روزانه ۹۶ هستم و الان قصد دارم انصراف بدم اگر تا ۳۰ بهمن انصراف بدم میتونم در کنکور سراسری روزانه پزشکی ۹۷ شرکت‌کنم؟ کارشناسی یک بار روزانه بودم انصراف دادم و پیام نور خوندم مدرک کارشناشیم پیام نوره با این حال میتونم بازم کنکور سراسری روزانه شرکت‌کنم ؟ شنیدم که فقط یکبار حق انصراف داریم

 38. قرباني می گوید

  باسلام
  كارشناس ارشد فيزيولوژي ورزش هستم
  امكان شركت در كنكور دكتراي فيزيوتراپي براي من هست؟؟؟

 39. محمد می گوید

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد هستم. لیسانس مهندسی نفت هم از دانشگاه آزاد دارم.
  آیا می تونم در آزمون سراسری رشته تجربی شرکت کنم؟
  شرایط پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای من چگونه خواهد بود؟ آیا امکان قبول شدن در دوره های روزانه و بدون پرداخت شهریه برایم وجود دارد؟
  با توجه به اصلاحیه ای که اخیرا در دفترچه آزمون آمده است.

 40. اشکان می گوید

  دوستان سلام
  به نظرم به پیک بامدادی. یا پیک نیمروزئ رادیو سراسری بگیم
  اونا خوب نظرات رو منعکس میکنن

 41. سیما می گوید

  سلام..من ترم آخر پرستاری هستم قصد شرکت تو کنکور رو دارم.. ولی ۲ سال طرح اجباری دارم که باید بگذرونم. ..الانم کنکور ۹۷ ثبت نام کردم… میخواستم بدونم اگر تو کنکور ۹۷ شرکت کنم متخلف محسوب میشم؟و اینکه کلا تا دو سال نمیتونم کنکور شرکت کنم؟حتی دانشگاه آزاد و بین الملل؟؟؟؟ لطفا جواب بدید

 42. الهام می گوید

  سلام من لیسانس پرستاری از دانشگاه ملی دارم ایا میتونم در کنکور شرکت کنم و رایگان در دانشگاه دولتی در رشته ی پزشکی درس بخونم ؟؟؟؟

 43. محمد صادقی می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  بنده کارشناسیم مهندسی برق از دانشگاه آزاد بوده و کارشناسی ارشدم در رشته مهندسی پزشکی از دانشگاه روزانه سراسری میباشد، آیا امکان کنکور مجدد برای دوره کارشناسی در رشته های پزشکی را دارم؟ و اینکه درصورت قبولی در رشته روزانه پزشکی، باید شهریه پرداخت کنم؟
  متشکرم

 44. SAM می گوید

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد عمران هستم از دانشگاه آزاد دیپلم من فنی حرفه ای بود میخواستم برا کنکور تجربی رشته پزشکی شرکنم آیا باید مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم یا میشه با مدرک ارشد برا این کنکور شرکت کرد خواهشمنداست جواب بدین چون به والا فرصتی نیس

 45. SAM می گوید

  سلام. من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد در رشته عمران هستم و رشته دیپلم من فنی بوده.
  میخواستم برا کنکور امسال برا رشته تجربی پزشکی شرکت کنم آیا باید مدرک پیش دانشگاهی روبگیرم یا میشه بدون پیش شرکت کنم ..خواهشا جواب بدین چون دیگه فرصتی ندارم برا زمان ثبتنام
  با تشکر

  1. محصل ایرانی می گوید

   میتونید بدون گرفتن پیش شرکت کنید مشکلی نداره

 46. Leila می گوید

  سلام دوستان، خواهش میکنم یک نفر جواب منو بده، با ارشد روزانه و کارشناسی غیر دولتی حق تحصیل در رشته های پیراپزشکی رایگان رو هم نداریم؟

 47. الینا می گوید

  سلام.با مدرک ارشد میتونیم در رشته های پیراپزشکی روزانه بدون پرداخت شهریه تحصیل کنیم؟؟

 48. الهه می گوید

  این گروه برای اعتراض دارندگان مدرک کارشناسی ارشد به بند “و” دفترچه آزمون سراسری سال ۹۷ و شکایت به دیوان عدالت اداری جهت ابطال این بند غیرقانونی تشکیل شده است.

  لینک گروه:

  https://t.me/joinchat/GvL8SBBJ1VrmDV2HlfBswQ

  1. RM می گوید

   ببخشید این قانون شامل مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد هم میشه؟

 49. الهه می گوید

  بچه ها به نماینده های شهرتون فشار بیارید و اونایی که تهرانن برن هر روز سنجش اعتراض کنن به این وضعیت

 50. ساسان می گوید

  سلام به بچه های قطار دهه شصت
  رای دیوان عدالت اداری صرفا به دلیل ضعف شاکی به نفع وزارت بهداشت صادر شده و خود وزارت بهداشت هم باور نداشته که بعد از ابطال مصوبه سال ۸۹ بتونه مصوبه سال ۹۲ که مربوط به بچه های ارشد هست رو اعمال کنه. اما فقط یک راه وحود داره. شکایت به دیوان عدالت ، البته به کمک گرفتن وکیل و استدالالات دقیق. برید پرونده مورخ ۷/۶/۹۶ رو بخونید متوجه دلیل رای دیوان میشید.طرف گفته وضع مالیم خوب نیس و این بند خلاف شرعه?

 51. محسن حسيني می گوید

  سلام
  ميشه به سوالم جواب بدين ، چون خيلي مهمه
  ممنون

  الان دفترچه امده و صفحه ۱۶ بند “و” نوشته شده كه با توجه راي ديوان عدالت اداري مورخ ۷/۶/۱۳۹۶ ، دانش اموختگان مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته كليه رشته هاي تحصيلي مي توانند با رعايت شرايط از طريق شركت در ازمون سراسري در رشته هاي پزشكي ، دندانپزشكي و دارو سازي صرفا در پرديس هاي خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگاهاي علوم پزشكي تحصيل نمايند .
  يعني من كه اصلا روزانه نخوندم و ليسانسمو شبانه و فوق ليسانسمو ازاد گرفتم، نمي تونم توي رشته هاي روزانه پزشكي درس بخونم ؟

  1. ساسان می گوید

   طبق بندی که در دفترچه هست اره برا شما هم ممنوع هست،متاسفانه

 52. سمیه می گوید

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد ترم هفت هستم و در حال نوشتن پایان نامه،
  با توجه به دفترچه کنکور ۹۷ فارغ التحصیلان ارشد فقط می توانند در بین الملل تحصیل مجدد داشته باشند.
  حالا من باید چیکار کنم؟
  آیا اگر از ارشد انصراف دهم می توانم در صورت قبولی در کنکور پزشکی روزانه تحصیل کنم؟
  تو رو خدا جوابمو بدید.

 53. مریم می گوید

  دروود بر همه دوستان

  با اومدن دفترچه امسال اینقدر حالم بد بود مثه تمام دوستانی که با مدرک ارشد و چندماه امید و آرزو به رای دیوان عدالت و حرف های مشاوران و… شروع به خوندن کرده بودند با یه انرژی فوق العاده که انگار دوباره دنیا رو بهمون داده بودن و با امید به آینده ای که انگار باز هم سهم ما بچه های دهه ۶۰ نیست چقدر سختی کشیدیم درس خوندیم دانشگاه های خوب قبول شدیم بهمون گفتن ارشد بخون حیف ،سختی کشیدیم ارشد هم دانشگاه خوب رفتیم ارشد خوندیم اما کاش هیچ وقت به سراغ ارشدی که چقدر سختی کشیدیم نمیرفتیم. حالا ما نسل سوخته از همه طرف چکار کنیم که هر روز بازیچه تصمیمات بی ثبات غیر عقلانی آقایون بی خبر از دل و حال ما شدیم. حالم الان بد تر هم هست وقتی میبینم آدم هایی مثه من چقدر زیادند
  دوستان اگه به نظرتون با طرح یک نامه و اعتراض به بند واو دفترچه گرهی باز میشه لطفا خواهش میکنم هممون الان از حال هم باخبریم بیایید و با طرح یک اعتراض به سازمان سنجش شاید ۱% گره کار هممون باز بشه از این دنیای گیج و گمی که توش قرار گرفتیم نجات پیدا کنیم شاید کورسوی امیدی باشد……

 54. امین می گوید

  این گروه برای اعتراض دارندگان مدرک کارشناسی ارشد به بند “و” دفترچه آزمون سراسری سال ۹۷ و شکایت به دیوان عدالت اداری جهت ابطال این بند غیرقانونی تشکیل شده است.

  لینک گروه:

  https://t.me/joinchat/GvL8SBBJ1VrmDV2HlfBswQ

 55. عسل می گوید

  افرادی که تو چند سال اخیرلیسانس یا ارشدروزانه گرفتن اونایی بودن که با سختی رفتن دانشگاه .۱)الان همون رشته و دانشگاه رو خیلی راحت میشه خوند۲)وضعیت اشتغال هم که دیگه قابل بیان نیست.۳)رو آوردن به کنکور مجدد.اینم از قانونای که شب میخوابن صبح عوض میشه.
  تکلیف این افراد که تعدادشونم کم نیست چیه؟

  1. mohsen می گوید

   متاسانه یه عده که از مشکلات ماها هیچ خبری ندارن و برای حفظ منافع خودشون هر تصمیمی میگیرن شدن مسئول تصمیم گیری ، چرا باید نتونیم تحصیل رایگان داشته باشیم وقتی شرایط برای همه یکسانه تو آزمون.

   1. عسل می گوید

    تصمیم گیری ها لحظه ایه
    هنوز جمعیت دهه شصت رو خوب مدیریت نکردن
    فقط به هر مرحله ای میرسن سرکوبشون میکنن

 56. الهه می گوید

  سلام
  ممنون میشم سریع تر جواب بدید اگر فارغ التحصیل ارشد تو رشته پزشکی روزانه ۹۷ قبول بشه میتونه با تنظیم شکایت و با توجه به رای قبلا در دیوان تحصیل رایگان رو در پزشکی روزانه داشته باشه یا نه ؟یکسال خوندیم چرا زودتر اطلاع رسانی نکردن؟

 57. حسین می گوید

  واقعا معلوم نیس سازمان سنجش چیکار می کنه یه بار میگن تحصیل رایگان شد یه بار میگن تحصیل رایگان ممنوع شد حالا ما واقعا نمی دونیم چیکار کنیم با اعتماد به رای دیون در آبان ۹۵وخرداد ۹۶که تحصیل در تمام مقاطع رو رایگان اعلام کرده بود نشستیم یه سال خوندیم یعنی اینهمه تلاشمون به هدر رفت چرا تو کشور ما نمیشه به چیزی اعتماد کرد شب می خوابن صبح بلند میشن یه قانون جدید میزارن واقعا تاسف آوره

 58. شیوا می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید

  با توجه به منتشر شدن دفترچه آزمون سراسری سال ۹۷، آیا کسی که هم لیسانس و هم فوق لیسانش رو از دانشگاه سراری گرفته امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی دولتی بدون پرداخت شهریه را دارد؟؟

  ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین

  1. شیوا می گوید

   حتی اگه مدرک کارشناسی رو بخریم؟؟؟

   1. شیوا می گوید

    یا کارشناسی ارشد رو بخریم !

    1. الهه می گوید

     اخه این چه قانونیه ما با دوسال خوندن ارشد باید محروم بشیم از تحصیل رایگان …نشستیم یکسال خوندیم این چه وضعیته اخه چرا با روح و روان ما بازی میکنید چرا پارسال ابطال شد ولی امسالنه نه کار داریم و نه چولی که بخواییم مدرکمونو ازاد کنیم ….تورو خدا یه راه حل بزارید جلو پامون ببینیم باید چیکار کنیم؟

 59. ضحی می گوید

  با سلام و وقت بخیر
  من ارشد پرستاری دارم . هر دو مقطع دولتی خوندم. چند ماه از طرحمم رفتم
  تو دفترچه امسال نوشته کسانی که دوبار روزانه خوندن نمیتونن آزمون سراسری شرکت کنن!
  آیا هیچ راهی وجود داره که پزشکی دولتی بخونم؟ آیا دانشگاه ازاد هیچ محدودیتی داره مثل دولتی؟
  میخوام بدونم میشه باقی طرحم رو بخرم؟ با اینکه جزو رشته های طرح اجباریه؟ چطور میشه اینکار رو کرد؟
  ممنون میشم جواب سوالامو بدین…

  1. ضحی می گوید

   منظورم از دولتی بدون هزینه بود

 60. هانی می گوید

  ایندفعه تو دفترچه کنکور ۹۷ گفتن اگر ارشد داشته باشی باید پول بدی ، واقعا قانون گذار محترم بر اساس چه چیزی به این نتیجه رسیده ؟

  1. مربم می گوید

   دقیقا منم این سوال رو از دوستان دارم. لطفا اگه کسی اطلاع داره پاسخ بده

  2. ع. خ می گوید

   سلام
   کاش هر کسی با این مانع برخورده یه شکایت بنویسیم و فشار بیاریم که حلش کن
   من که از همه اهداف تحصیلی دست کشیدم و دارم میخونم و شهریه ش هم برام مهم نبود ولی این محدودیت اجازه ورود به دانشگاه اصلی رو هم نمیده و بایدخودگردان بریم
   خرداد ۹۶ مصوبه دیوان این بوده که میشه ولی الان میگه مصوبه شهریور ۹۶ که اصلا اطلاع رسانی هم نشده اجازه نمیده
   آخه این چیه که یه سال میشه و یه سال نمیشه
   مسخره کردن ملت رو
   پارسال میشه امسال نمیشه سال قبل ترش با شکایت میشه
   اینا چی رو میرسونه

 61. حسین می گوید

  سلام
  من کارشناسی ام رو روزانه بودم اما ارشد رو شبانه خوندم. می خواستم بدونم که می تونم دوره های پزشکی رو در صورت قبولی رایگان بخونم یا نه؟
  با تشکر

 62. تینا می گوید

  سلام.خسته نباشید.من کارشناس اتاق عمل روزانه خوندم و تموم شدم اما هنوز طرح نرفتم امسال میخوام کنکور تجربی ۹۷ رو شکت کنم.اگه رتبه قابل قبول برا پزشکی دولتی رو بیارم نمیتونم دانشگاه دولتی برم؟و باید دانشگاه پزشکی ازاد رو انتخاب رشته کنم؟میشه لطفا جوابمو بدید.ممنون میشم.

 63. ساناز می گوید

  سلام من لیسانس دانشگاه آزاد خوندم و ارشد روزانه خوندم میتونم پزشکی روزانه شرکت کنم؟

 64. Asd می گوید

  سلام من سال ۹۰-۹۱ كنكور رياضي دادم و مهندسي صنايع قبول شدم اما سال اخر انصراف دادم و برأي مدرك معادل كارداني به دانشگاه درخواست دادم اما مراحلش تكميل نشد و دنبالشم نرفتم امسال قصد شركت تو كنكور تجربي دارم ميخواستم بدونم مانعي براي كنكور دادنم وجود داره؟

 65. دانشجو می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید…. بنده ورودی سال ۹۲ رشته مهندسی شیمی دانشگاه روزانه بودم و اکنون مدرک لیسانس خود را گرفته ام میخواستم بپرسم من میتونم کنکور سال ۹۷ را شرکت کنم و درصورت قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون پرداخت شهریه تحصیل کنم؟؟؟؟با تشکر

 66. طناز می گوید

  سلام.من سال۸۶کاردانی روزانه قبول شدم.وبعددوره کارشناسی همون رشته رو شبانه خوندم.آیاکارشناسی من که شبانه بوده ملاکه ودرصورت قبولی دررشته پزشکی۹۷حق تحصیل رایگان دارم؟سپاس

 67. الیاس می گوید

  سلام در رشته مهدسی روزانه قبول شده اما در نیمه راه مدرک کاردانی گرفته و از دانشگاه خارج شده حال انکه بدلیل پایین بودن معدل دیپلم و پیش دانشگاهی می خواهم با مدرک کاردانی در کنکور تجربی ثبت نام کنم ایا میشود به چه طریق؟

 68. بنفشه می گوید

  سلام من کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم طرحم شهریور تموم میشه… میتونم تیر ماه امتحان بدم؟؟؟ و این که چه مدارکی لازم دارم؟؟؟؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

 69. مریم می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  من هم کارشناسی و هم ارشد روزانه خوندم،اگر کنکور ۹۷شرکت کنم و پرستاری یا رشته های پیراپزشکی قبول بشم باید شهریه پرداخت کنم؟
  دوستم قبلا کارشناسی روزانه داشته و الان کارشناسی اتاق عمل قبول شده شهریه نمیگیرن ازش.
  توروخدا دقیق جواب بدین

 70. محدثه می گوید

  من ترم اول روزانه هستم. اگه تا بهمن انصراف بدم میتونم کنکور ۹۷ روزانه شرکت کنم؟

 71. معصومه..... می گوید

  سلام.من دوره کاردانی خودم رو در رشته بیهوشی دانشگاه دولتی روزانه گذروندم.وگارشناسی ناپیوسته خودمو سال پیش در همین رشته و دانشگاه دولتی روزانه گرفتم.استخدام پیمانی هم با تعهد پنجساله هستم.ایا این تعهد به ارگان خاصی محسوب میشه و من قبل از قبولی باید انصراف بدم از کارم.برای کنکور۹۸قصد دارم برا پزشکی بخونم.وایا در صورت قبولی باید شهریه بپردازم؟؟؟

 72. مونا می گوید

  من سال ۸۸ کنکور روزانه ریاضی شرکت کردم و قبول شدم اما انصراف دادم سال ۹۱ علوم انسانی شرکت کردم و لیسانس از دانشگاه. دولتی گرفتم حالا واسه کنکور تجربی سال ۹۷ بخوام امتحان بدم آیا میتونم دانشگاه روزانه پذیرفته بشم یا در صورت قبولی توی دانشگاه روزانه باید شهریه پرداخت کنم ?

 73. محمد می گوید

  سلام وقتتون بخیر خواهش میکنم جواب سوالمو بدید خیلی برام مهمه
  من لیسانسمو روزانه بودم و دارم برای کنکور تجربی ۹۷ میخونم و میخوام پرستاری قبول شم؛ میدونم که باید شهریه پرداخت کنم سوالم اینجاس که اگه من رتبم به دانشگاه روزانه بخوره میتونم تو اون دانشگاه روزانه مورد نظر قبول شم و در حین تحصیل تو مقطع روزانه برای هر ترم شهریه پرداخت کنم؟ یا با توجه به شرایطم اصلا موقع انتخاب رشته سیستم وزارت علوم به من اجازه ثبت رشته های دانشگاهای روزانه رو نمیده و فقط میتونم رشته های غیر از دانشگاه روزانه رو ثبت نام کنم؟

 74. پرستو می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من با مدرک معادل کاردانی دوره روزانه می تونم کنکور ۹۷ دوره روزانه بخونم ، پرداخت شهریه شامل شرایط من هم میشه ؟

 75. ملیکا می گوید

  سلام
  من رشتم تجربیه
  میخوام برای کارشناسی دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی بخونم….میتونم بعد از گرفتن مدرک کارشناسیم، کنکور کارشناسی به دندانپزشکی رو بدم؟؟شرایطش چیه؟؟توروخدا جواب بدین امسال کنکور دارم نمیدونم چیکار کنم

 76. رویا می گوید

  سلام
  ببخشید من کارشناسی و ارشدم هر دو روزانه رشته ریاضی خوندم آیا امکانش هست که دوباره کنکور پزشکی روزانه از تحصیل رایگان استفاده کنم؟
  ممنون میشم اگه زود جوابم بدید

 77. دلیسا می گوید

  سلام وقت بخیر.من لیسانس مهندسی شیمی روزانه دارم تصمیم دارم امسال مجددبرای کنکورتجربی رشته داروسازی شرکت کنم,من میتونم همزمان هم درکنکورارشدکه ۷،۸اردیبهشت هم درآزمون تجربی که۷،۸تیربرگزارمیشودشرکت کن.چون ممکنه امکان تحصیل مجددداروسازی نباشه عرض میکنم…سوال دیگم اینه اگر بشه دوباره داروسازی روزانه خوند برای انتخاب رشته اگه هم کارشناسی روزانه هم ارشد روزانه قبول بیشم چون مثلا ارشدروزانه نرفتم ازمقطع کارشناسی هم محروم میشم یامحرومیتی ندارد؟؟باتشکروسپاس

 78. علی می گوید

  سلام و احترام
  ممنونم از مطالبتون
  مصدع اوقاتتون میشم دو تا سوال دارم
  من لیسانس شبانه بودم و ارشد رو روزانه
  میتونم کنور تجربی شرکت کنم و هزینه تحصیل رو باید بدم یا ندم؟
  و بعد اینکه من کارمند دولت هستم سازمان سنجش میتونه مانع ثبت نام من بشه؟ یا میشه پنهانش کرد چجوری متوجه میشه من کارمندم کارمند پیمانی هستم
  منظور از تعهد به ارگان رو بیشتر توضیح بدین

 79. علی می گوید

  سلام و احترام
  ممنونم از مطالبتون
  مصدع اوقاتتون میشم دو تا سوال دارم
  من لیسانس شبانه بودم و ارشد رو روزانه
  میتونم کنور تجربی شرکت کنم و هزینه تحصیل رو باید بدم یا ندم؟
  و بعد اینکه من کارمند دولت هستم سازمان سنجش میتونه مانع ثبت نام من بشه؟ یا میشه پنهانش کرد چجوری متوجه میشه من کارمندم کارمند پیمانی هستم

 80. Darya می گوید

  سلام آیا برای کسی که کارشناسی رو دانشگاه فرهنگیان که روزانه هست خونده و تعهد هشت سال خدمت داره امکان تحصیل. رشته دندانپزشکی هست؟
  باید تعهد لغو بشه؟
  هر چقدر دیرتر لغو کنیم و سنوات خدمتمون بیشتر بشه هزینه بیشتری باید بدیم یا کمتر ؟

 81. mohammad می گوید

  سلام من لیسانس زیست شناسی ازدانشگاه دولتی روزانه دارم ومیخوام در کنکور ۹۷ فقط به امید یکی از سه رشته های پزشکی دندانپزشکی وداروسازی دوباره بخونم، که مقطع دکترای حرفه ای هستش و بامقطع قیلی فرق میکنه، آیا بعداز خدمت سربازی اگه تویکی از سه رشته دانشگاه دولتی روزانه قبول بشم بازهم باید شهریه پرداخت کنم؟ مگه دیوان عدالت اداری لغو نکرده پس چرا وزارت بهداشت بازم قانون شکنی میکنه؟ لطفا راهنمایی بفرمایین.

 82. سهیب می گوید

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روزانه پرستاری هستم و الان تقریبا سال دوم طرحم هست.و چند ماه دیگه طرحم تموم میشه.در صورت اتمام طرحم میتونم دو سال دیگه هم طرحمو تمدید کنم‌
  سوال:آیا در صورت تمدید طرح و همزمام قبولی در رشته دندانپزشکی روزانه اجازه ثبت نام به من و بدون پرداخت شهریه خواهند داد یا خیر لطفا توضیح بدید،باتشکر.

 83. علیرضا می گوید

  سلام
  سلام رشته من فنیه و فقط کاردانیمو در دانشگاه دولتی خوندم اما کارشناسیمو در دنشگاه غیر انتفاعی بنظرتون در صورت قبولی مجدد در یه رشته دولتی تکلیف پرداخت شهریه م چطوره؟
  ممنونم از پاسخگوییتون

 84. محبوبه دستجردی می گوید

  سلام لیسانس بیولوژی از تورنتو کانادا دارم ایا میتوانم در رشته پزشکی یا دندانپزشکی یا دارو سازی بدون کنکوروارد شوم تشکر میکنم پاسخ دهید.

 85. مینا می گوید

  سلام من دانشجوی ارشد روزانه هستم و لیسانسم رو پیام نور بودم و تنها پایانامه من مونده و ارشد من تمام نشده برای شرکت در کنکور تجربی و رفتن به رشته دندان پزشکی چه مراحلی را باید طی کنم .خواهش میکنم جوابم رو بدین .

  حتما به من در ایمیل پاسخ دهید

 86. احمدرضا می گوید

  سلام روزتون بخیر…
  من کارشناسی دانشگاه آزاد خوندم و ارشد روزانه دولتی.خواستم بدونم میتونم رشته پزشکی آموزش رایگان شرکت کنم یا خیر
  ممنون از مدیر سایت

 87. کیا می گوید

  لیسانس مهندسی روزانه دانشگاه دولتی خوندم. ارشد رو شبانه دولتی خوندم. در صورت قبولی پزشکی روزانه باید شهریه بپردازم؟

 88. بهاره می گوید

  چقد دلم برا خودمون میسوزه.من هم لیسانس هم فوق لیسانسمو دانشگاه تهران روزانه خوندم.الان بخاطر کار باید از این سایت به اون سایت دنبال اطلاعیه های سنجش برا کنکور پزشکی باشم.
  وقتی که این شرایطمونه معلومه هممون مریض میشیم و فقط اوضاع پزشکا رو به پیشرفت میشه.:-(

 89. فرشته می گوید

  سلام بنده لیسانس زیست عمومی دارم ازپیام نورمیخوام کنکوردوباره بدم پزشکی یارشته های نزدیک به آن آیادروس لیسانسم تطبیق واحدمیشن؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 90. آتوسا می گوید

  سلام ببخشید من دیپلم فنی و کاردانی تربیت مربی و کارشناسی فناوری اطلاعات دارم میخوام پزشکی یا پیراپزشکی شرکت کنم شرایطش چیه؟پیش دانشگاهی باید برم؟

 91. نسیم می گوید

  سلام خسته نباشید
  برادر من با جانبازی ۱۵% پدرم معافیت سربازیشو گرفت و منم امسال قراره تو کنکور شرکت کنم سوال من اینه که ایا منم میتونم از این سهمیه استفاده کنم یا نه؟ممنون میشم راهنماییم کنید چون بعضی ها میگن که باطل شده و دیگه نمیشه استفاده کرد

 92. فاطمه می گوید

  سلام یه سوال داشتم که جوابش برام مهمه.من ۳۰ سالمه و کارشناسی پیام نور خوندم و ارشد رو در حال تحصیل تو دانشگاه دولتی هستم علاقه ای به رشته تحصیلیم ندارد و میخوام پزشکی بخونم. حالا دوتا سوال دارم آیا باید شهریه بدم و دوم اینکه با ۳۰ سال سن اصلا درسته این کار.ممنون میشم جوابم رو بفرستین به ایمیلم

 93. شادی می گوید

  سلام. من مدرك كارشناسي دوره شبانه زيست شناسي و مدرك كارشناسي ارشد دوره روزانه با گرايش تكوين سلولي از دانشگاه سراسري دارم. آيا ميتوانم در ازمون سراسري ۹۷ شركت كنم و رشته هاي مرتبط با علوم پزشكي مثل مامايي و همچنين تربيت معلم دانشگاه فرهنگيان را انتخاب كنم؟ باید شهریه پرداخت کنم؟ تورو خدا پاسخ بدین خیلی حیاتیه. هیچکس بهم جواب نمیده

 94. MoHila می گوید

  سلام من توى يكى از رشته هاى بهداشت دانشگاه علوم پزشكى مدرك ليسانسم رو گرفتم و الان دوباره دارم ميخونم براى دانشگاه دولتى رشته مامايى براى اين ليسانسى ك ميخام دوباره بگيرم بايد شهريه بدم؟

 95. سیمین می گوید

  سلام خسته نباشد من رشته م ریاضی بوده و کنکور کارشناسی ارشد سال۹۶ رو شرکت کردم و الان برای تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کردم ازطرفی دارم میخونم برای کنکور کارشناسی تجربی۹۷ خواستم ببینم اگر رشته ی روزانه ی کارشناسی ارشد تو تکمیل ظرفیت قبول بشم و توی رشته ی تجربی هم یه رشته روزانه بیارم مشکلی پیش نمیاد ؟البته اون موقع از ارشد انصراف میدم

 96. نگار می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من کارشناسی مو دانشگاه روزانه بودم و ارشدمو دانشگاه آزاد… همچنین مدرک کارشناسیم هم آزاد شده و تعهد به خدمت ندارم.. میخوام امسال دوباره کنکور بدم برای دکترای پیوسته بیوتکنولوژی آیا من میتونم دانشکاه روزانه بصورت رایگان این رشته و بخونم یا خیر لطفا جواب بدین ممنون

  1. فاطمه می گوید

   باسلام .من ترم ۸هوشبری روزانه هستم.بهمن فارق التحصیل میشم میخواستم بپرسم اگه انصراف بدم وکنکور سراسری۹۷شرکت کنم ولی قبول نشم ولی کنکور۹۸قبول بشم آیا بازهم باید هزینه انصراف رو پرداخت کنم چون همون سال ۹۷قبول نشدم وکنکور ۹۸رو قبول شدم؟؟

 97. Mahdie می گوید

  سلام
  من فارغ‌التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه دولتی هستم می‌خواستم بدون امکان استفاده از تحصیلات رایگان در رشته‌های پیراپزشکی و پزشکی را دارم ؟واگر نه آیا اگر قبول شدم شبانه حساب میشه یا خودگردان؟
  باتشکر

 98. منتظر منتظر می گوید

  با عرض سلام
  و عرض ادب و احترام خدمت شما مدیریت محترم سایت
  بنده دانشجوی دکتری تخصصی دانشگاه ازاد هستم و مقاطع ارشد و لیسانس رو هم آزاد بوده ام ، الان برای کنکور ۹۷ قصد شرکت در رشته های پزشکی دارم / با توجه به دانشجو بودنم آیا منع خاصی برای تحصیل همزمان در دانشگاه ملی ، بین الملل با دانشگاه ازاد دارم ؟ برای شرکت در کنکور حتما باید تا اول اسفند فارغ التحصیل یا انصرافی باشم ؟اگر هم انصراف بدم در صورت قبولی باید شهریه پرداز باشم ؟
  باتشکر و سپاسگذاری از پاسخ گویی تان

 99. احسان سبزوار می گوید

  سلام با تشکر از سایت خوبتون من کارشناسی دانشگاه دولتی بودم و الان کارمند هستم ایا میتونم ازمون سراسری شرکت کنم و در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟ در دانشگاه آزاد چطور امکانش هست؟

 100. گیتا می گوید

  سلام . ی سوال داشتم که جوابش خیلی برام مهمه .خواهش میکنم اگه میدونید جوابمو بدید
  من تازه کارشناسی روزانه رشته زبان گرفتم و میخوام تو کنکور تجربی ۹۷ شرکت کنم اما میگن چون روزانه بودم اگه قبول شدم باید شهریه پرداخت کنم میخواستم بدونم که اگه مدرکمو با قانون کار ازاد کنم باز هم بعد از قبولی باید شهریه پرداخت کنم یا اینکه نه؟؟
  لطفا جواب سوالمو بدید من خیلی عجله دارم

 101. abbass می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من ی بار کارشناسی روزانه کشاورزی رو گرفتم الان هم دانشجوی دوره روزانه رشته مجسمه سازی هستم ک با پرداخت شهریه مشغول ب تحصیل هستم میخواستم ببینم میتونم مجددا در کنکور ۹۷یا۹۸ شرکت کنم برا تحصیل در رشته های پزشکی؟؟؟لطفا راهنمایی کنید ایا راهی برا شرکت کردن مجدد در کنکور برام هس؟؟؟

 102. نسيم می گوید

  سلام من فارغ التحصيل رشته اتاق عمل هستم و با توجه به اطلاعيه اداره طرح مبني بر ماده دو و سه ايين نامه ميخوام بدون گذروندن طرح مجددا كنكور ٩٧ شركت كنم از طرفي دفترچه سنجش امكان شركت مجدد براي مشمولان طرح نيروي انساني رو امکان پذير نميدونه حالا تكليف ما بين سنجش و اداره طرح چيه؟
  چرا بين قانوناشون تناقض وجود داره؟!

  “شرکت درآزمون مجدد کنکور سراسری برای فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی وکارشناسی مشمول قانون خدمت پزشکان وپیراپزشکان
  براساس تصمیم متخذه در کمیسیون موضوع ماده ۲ و۳ آئین نام اجرایی قانون خدمت پزشکان وپیرا پزشکان درتاریخ ۲۸/۱۰/۹۵ ” فارغ التحصیلان رشته های موردنیاز وزارت بهداشت ،مشمول خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان وپیراپزشکان درمقطع کاردانی وکارشناسی چنانچه متقاضی ادامه تحصیل ازطریق شرکت درآزمون کنکورسراسری باشند،درصورت پذیرفته شدن در آزمون مذکوردرمقطع دکتری ( پزشکی ، دندانپزشکی ،داروسازی )می توانند مابقی خدمات موضوع قانون مذکور را پس ازاتمام تحصیل دررشته پذیرفته شده به انجام برسانند.”

  منبع:اداره طرح”

 103. بهناز می گوید

  توروخدااا کمکم کنین جوابمو بدین من فارغ التحصیل رشته علوم ازمایشگاهی هستم و هنوز طرح نرفتم طرحمم اجباریه هیچ راهی نیس ک بتونم توو کنکور ۹۷ شرکت کنم با وجود نگذروندن طرح؟?

 104. mojigol می گوید

  بند ۱-۸ دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش (دفترچه شماره ۲)

  ۸-۱- ) ضوابط و شرايط كلي تحصيل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي:

  طبق ابلاغيه مورخ ۹۶/۰۳/۲۷ هيأت عمومي ديوان عدالت اداري، بند (و) شرايط اختصاصي مندرج در صفحه ۵ دفترچه راهنماي ثبت نام (دفترچه شماره ۱) آزمون سراسري سال ۱۳۹۶ ابطال شده است. لذا محدوديتي براي تحصيل مجدد آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان ) تحصيلات خود را در رشت هاي به پايان رسانده اند، وجود ندارد

 105. احسان می گوید

  سلام خدمت مدیر سایت.
  من دیپلم فنی حسابداری دارم.و فوق دیپلم روزانه حسابداری و لیسانس غیرانتفاعی روزانه.من میتونم در کنکور سراسری برای پزشکی یا دندانپزشکی شرکت کنم؟اگه نه چه راه دیگه ایی وجود داره برای تحصیل ر رشته های پزشکی…؟؟اصلا راهی وجود داره؟؟؟

 106. زهرا می گوید

  سلام من پرستاری خوندم و الان دارم طرحمو میگذرونم اگ بقیه طرحمو بخرم میتونم پزشکی بدون هزینه بخونم؟؟؟

 107. زهره می گوید

  باسلام تو قسمت تحصیل مجدد کارشناسی ارشد شما یه تبصره زدین که کسایی هم که ارشد دارن فقط به مدرک روزانه توجه میشه و بازمهم با توجه اینکه هر ایرانی حق تحصیل در یک مقطع رو دارد میشه شهرسه نده من الان هم کارشناسی و هم ارشد روزانه خوندم ،الن من اگه دنداپزشکی روزانه قبول شم میشه روزانه برم یا باز هم باید شهریه پرداخت کنم ؟؟

 108. سارا می گوید

  ببخشید ما دو نفر به اسم سارا هستیم. من اون شخصی هستم که دو پیغام در تاریخ ۳۰/۶/۱۳۹۶ گذاشته است. من یکبار هم در کنکور دکترای سراسری روزانه قبول شدم حتی ۱٫۵ ترم در کلاسها هم بودم و بعد بیرون امدم. ایا با توجه به اینکه یکبار در کنکور سراسری ۷۹ رشته ریاضی فیزیک و یکبار در کنکور سراسری دکترا روزانه رشته علوم پایه قبول شدم حق اجازه شرکت در کنکور تجربی را دارم؟ فقط فوق لیسانس دانشگاه ازاد بودم

 109. محمد صالح می گوید

  سلام .من مدرک کارشناسی در دانشگاه تهران روزانه گرفتم . از سهمیه منطقه دو استفاده کردم . در حال حاظر قصد دارم که کنکور شرکت کنم و رشته داندان پزشکی پذیرش بشم . ایا بنده مشکل شهریه دارم ؟ در مورد استفاده از سهمیه منطقه دو چی ؟ایا میتونم بازم استفاده از سهمیه استفاده کنم ؟ من به خاطر استفاده از سهمیه مدرکم واسه تعهد گیره ؟ باید قبل کنکور ازادش کنم یا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟مشکل سربازیم ندارم معافیت دارم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید ؟

 110. سارا می گوید

  ببخشید اگر بخوایم کنکور تجربی شرکت کنیم تا دانشگاه دولتی پزشکی قبول بشیم، اما دیپلم ریاضی داشته باشیم باید دوباره دیپلم تجربی رو هم امتحان بدیم؟ قبولی دانشگاه ازاد چطور؟

 111. سارا می گوید

  سلام. من کارشناسی دولتی برق الکترونیک روزانه بودم. ارشد تغییر رشته دادم و دانشگاه ازاد خوندم. الان وضع من چطوره لطفا؟ باید شهریه بدم؟ خدا کنه وضع اونهایی که مثل من سوال دارن و مجبورن شهریه بدن حل بشه. ممنون از خانم بهتاش. امیدوارم ما هم بتونیم مثل این خانوم عملا یک مشکلی رو حل کنیم

 112. سارا می گوید

  سلام من ازدانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شدم و الان سال دوم تعهدم رو دارم میگذرونم میخواستم ببینم میشه دوباره توی کنکور سراسری شرکت کنم یا نه؟یا اگه دولتی قبول شم باید شهریه پرداخت کنم؟؟

 113. سوسن می گوید

  سلام واقعا دارن بچه هاروسردرگم میکنن سایت سنجش باید جواب سوال های ماروبده.میخوام کنکور تجربی شرکت کنم روزانه اگه قبول بشم اجازه میدن دردانشگاه دولتی تحصیل کنم ؟اخه من لیسانس جغرافی دانشگاه پیام نورخوندم.از دانشگاه میپرسی میگه باید دفترچه کنکور مطالعه کنید از گزینه دوپرسیدم میگه باید درس های نهایی تجربی روپاس کرده باشید از بچه های کنکوری میپرسم میگن نمیشه.از بقیه می پرسیم میگن اجازه میدن به شرطی که شهریه پرداخت کنید حالا شما اطلاع دقیق تر دارید؟؟

 114. محمد می گوید

  سلام
  من درحال تحصیل مهندسی دوره روزانه هستم که ۹۷ فارغ التحصیل میشم.میتونم کنکور تجربی ۹۸ بصورت رایگان شرکت کنم.خواهش میکنم هرجی جوابشو بلده بهم بگه.ممنون

 115. زهرا می گوید

  سلام توروخدا جواب بدید.من دانشجوی روزانه کارشناسی اتاق عمل ترم۷ هستم و اینم بگم من دوبار در مقطع کارشناسی روزانه پذیرفته شدم ویبار انصراف دادم من سال۹۷ درسم تموم میشه و رشتم طرح اجباری داره….ایا من میتونم سال۹۷ کنکور برای پزشکی بدم چه روزانه یا پردیس یا ازاد

 116. لاله می گوید

  سلام
  من کارشناسی خود را در دوره روزانه گذرانده ام و کارشناسی ارشد خود را در دوره شبانه گذرانده ام. آیا با توجه به مصوبه آذر ۹۵ امکان تحصیل در رشته های پزشکی بدون پرداخت شهریه برایم میسر است؟

 117. حبیب می گوید

  سلام
  من کاردانی علوم آزماشگاهی روزانه دولتی دارم و کارشناسی علوم آزمایشگاهی را در دوره شبانه دولتی دریافت کردم. دوره طرح را سپری نموده و هیچ تعهد سازمانی هم ندارم. آیا بازهم امکان تحصیل در رشته پزشکی بدون پرداخت شهریه در دانشگاه دولتی وجود دارد؟

 118. مرضيه می گوید

  سلام
  خسته نباشيد
  من تربيت بدنى دانشگاه ازاد خوندم دوره كارشناسى
  الان ميخوام پزشكى شركت كنم ميتونم؟
  و اينكه شرايطش چطور هست ميخوام سراسرى شركت كنم
  ايا ميتونم؟

 119. پانته آ می گوید

  سلام من با لیسانس پرستاری در دانشگاه روزانه دولتی امکان تحصیل مجدد در صورت قبولی درکنکور بدون پرداخت شهریه پردیس رو دارم یا خیر در رشته پزشکی

 120. ژاله می گوید

  سلام. من ترم هفت رشته زمین شناسی هستم،و درسم تیر ۹۷ تموم میشه،آیا میتونم در کنکور ۹۷ شرکت کنم؟

 121. حسین می گوید

  با سلام . من دیپلم نظام قدیم رشته انسانی هستم و لیسانس مدیریت خود را از دانشگاه آزاد گرفتم آیا میتوانم در کنکور پزشکی شرکت کنم و شرایط تحصیل رایگان شامل حال این جانب میشود .لطفا راهنمایی بفرمایید.

 122. سامان می گوید

  سلام من کارشناس ارشد مهندسی پزشکی هستم رشته دیپلم کاردانش نقشه کشی دارم و فوق دیپلم نقشه کشی و لیسانس نقشه کشی ایا میتونم کنکور تجربی شرکت کنم

 123. آیدا می گوید

  با عرض سلام.
  اگر کسی لیسانس روزانه اشته باشد و تعهد خدمت مدرک لیسانسش(۸ سال بوده است) به پایان رسیده باشد و اخراجی ارشد روزانه باشد.امکان شرکت در کنکور سراسری ۹۷ در رشته تجربی را دارد؟و درصورت قبولی در رشته پزشکی امکان تحصیل رایگان را دارد یا باید شهریه پرداخت کند؟

 124. سارایی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشی فراوان خدمت شما عزیزان,,من معلم یکسال سابقه در آموزش و پرورش هستم و از امسال شامل سهمیه ۵%میباشم,خواهشا من برای کنکور و تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های دولتی یا پردیس و آزاد مشکلی دارم یا ن؟!با تشکر فراوان

 125. masoumeh می گوید

  سلام. من برق دولتی خوندم. و ارشد هم در حال تحصیل در دانشگاه روزانه هستم. میتونم قبل از فارغ التحصیلی مدرکم رو شبانه کنم و هزینه ارشد رو پرداخت کنم و در دانشگاه دولتی درس بخونم برای رشته ی پزشکی ؟؟؟

 126. negar می گوید

  سلام من کارشناسی برق شبانه خوندم و کنکور ارشد برق دادم و احتمالا روزانه قبول میشم ولی پشیمان شدم و میخوام کنکور تجربی در سال۹۷ شرکت کنم اما مشکلی که هست اینه که اگه برم دانشگاه انصراف بدم دانشگاه جریمه ی انصراف رو از من میگیره و اگه تو این رشته انصراف بدم اگه یه زمانی بخوام این رشته رو ادامه بدم دیگه حق خوندن این رشته رو ندارم آیا اگه اصلا نرم تو این رشته ثبت نام کنم بازم اینطوره؟میترسم کنکور ۹۷ نتونم پزشکی قبول شم و با توجه به اینکه کنکور۹۸ نظام جدیده دیگه حق شرکت به فارغ التحصیلای دانشگاهی رو ندن اصلا آیا اگه ارشد روزانه قبول شم و ثبت نام نکنم حق شرکت در کنکور تجربی سال ۹۷ رو دارم؟بعد اگه یه زمانی بخوام دوباره ارشد برق رو بگیرم با توجه به اینکه ثبت نام نکردم آیا کلا از اون رشته محرومم؟ممنون میشم جوابمو بدین

  1. سیمین می گوید

   من هم همین سوال رو دارم شما به جواب رسیدید؟

 127. حسین می گوید

  سلام
  من دوره کاردانی رو روزانه دولتی خوندم (هم دیپلم ریاضی و هم تجربی دارم)کارشناسیم رو ازاد گرفتم و حالا دارم ارشد روزانه دولتی میخونم اگه بخوام پزشکی بخونم باید شهریه بپردازم؟

 128. عسل می گوید

  سلام.من کارشناسی یکی از رشته های پیرا پزشکی دارم که مدرکمو تیر ۹۶ گرفتم.طرحمو(اجباریه) ثبتنام کردم اما یک سال طول میکشه تا نوبتم دراد.میخام دوباره کنکور بدم و دانشگاه سراسری یا ازاد دندان بخونم.مانع قانونی وجود داره یا خیر.ینی برای ثبت نام در کنکور و شرکت در ان اجازه قانونی دارم؟.ممنون میشم جواب بدین منتظرم خیلی زیاد

 129. وحید می گوید

  سلام
  من لیسانس برق قدرت دارم و میخوام دوباره کنکور بدم در رشته علوم تجربی فقط من دیپلم فنی دارم برای شرکت در کنکور تجربی چکار باید بکنم؟
  فوق دیپلم خودمو توی دانشکده دولتی گرفتم البته شبانه بودم و لیسانسمو توی دانشگاه آزاد گرفتم اگر من دانشگاه دولتی قبول بشم باید شهریه پرداخت کنم؟
  با تشکر

 130. جمیل ظهیری می گوید

  سلام من لیسانس علوم تربیتی رو تو دانشگاه فرهنگیان کذرانده وفعلآ معلم هستم میتوانم درکنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنم؟؟؟؟؟؟

 131. سما می گوید

  در ارتباط با حکم دیوان هم که خداراشکر توی دفترچه انتخاب رشته وارد شد.
  چیزی که برای من سواله این هست که من خودم کارشناسی وزارت علوم روزانه خوندم و الان هم ارشد وزارت بهداشت روزانه هستم
  آبا بعد از اتمام ارشد هم میتونم رایگان پزشکی دارو و دندون بخونم یا فقط با کارشناسی این امر امکان پذیره و باید انصراف بدم تا بتونم از این بند استفاده کنم؟؟؟
  خوهش میکنم ادمییییننننن یا دوستان منو راهنمایی کنن چون باید برای انصراف و شروع درس خوندن اقدام کنم

 132. سما می گوید

  سلام دوستان خواهش میکنم هر کسی که اطلاعی داره راهنمایی کنه
  چندین ابهام توی دفترچه هست
  اول اینکه کسانی که از سال ۶۴ به بعد دو نوبت پذیرفته شدن، این بند فقط شامل کنکور سراسری میشه یا ارشد هم هست؟؟

 133. صدیقه می گوید

  سلام
  لطفا به این سوال پاسخ بدین سوال خیلی از دوستان هست و پاسخ دقیقی براش داده نشده
  کسی که کارشناسی و ارشدش هر دو روزانه بوده امکان دارد دوباره کنکور سراسری شرکت کند برای پزشکی و از تحصیل رایگان استفاده کند؟
  با توجه به اینکه تحصیل مجدد دوره روزانه با رای دیوان عدالت اداری امکان پذیر هست و نوشتید ملاک هم مدرک لیسان هست نه ارشد

 134. مارال می گوید

  سلام. من کارشناسی دانشگاه فرهنگیان بودم و روزانه محسوب می شد و ارشد رو از دانشگاه آزاد گرفتم. الان هم آموزگار هستم، استخدام رسمی منتها تعهد خدمت ندارم. درواقع تعهد خدمت و رسمی بودن دو تا مفهوم جدا از هم هست و آموزش و پرورش در صورتی که به کار فرد لطمه ای نخوره، اجازه داده تو هر رشته ای که خواستیم شرکت کنیم. می خواستم بدونم می شه که بدون شهریه تو رشته دندانپزشکی یا پزشکی شرکت کنم؟
  سپاس از راهنماییتون

 135. سعیده می گوید

  من مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه دارم میخام پزشکی بدم روزانه و بدون شهریه میشه ؟ راهی هست/

 136. نجمه می گوید

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی روزانه خوندم ارشد هم روزانه دارم میخونم میخواستم ببینم میتونم کنکور پزشکی یا پیرا پزشکی با شرایط رایگان امتحان دهم؟؟

 137. لیلا می گوید

  با سلام. من لیسانسم را سال ۸۴ در رشته مهندسی صنایع و فوقم را در رشته مدیریت ای تی سال ۸۶ هر دو از دانشگاه روزانه گرفتم و مدرک لیسانسم را با کارت بیکاری آزاد کردم. به لحاظ اینکه مدرک لیسانسم آزاد شده و یا چون بیش از ۱۰ سال از تاریخ فارغ التحصیلی می میگذره آیا برای دوره روزانه مشمول پرداخت هزینه هستم؟

 138. محدثہ می گوید

  سلام من دانشجوی روزانہ کارشناسی مامایی ھستم امسال سال آخرمہ ترم ۷ خواستم ببینم میتونم کنکور۹۷ثبت نام کنم؟

 139. محدثہ می گوید

  سلام من دانشجوی روزانہ کارشناسی مامایی ھستم امسال سال آخرمہ خواستم ببینم میتونم کنکور۹۷ثبت نام کنم؟

 140. حسین می گوید

  سلام.من دانشجوی دوره کارشناسی ام شبانه(ترم۴)..میخواستم ببینم اگه بخوام سال بعد کنکور سراسری بدم.میتونم رشته های پیراپزشکی رو برم؟تکلیف این رشته ای که میخونم چی میشه میتونم ادامه بدم ؟؟راهنماییم کنید ممنون

 141. الهام می گوید

  من فوق دیپلم بهداشت خانواده را شبانه گرفتم و کارشناسی بهداشت عمومی را از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی رو هم از دانشگاه آزاد گرفتم. میتونم بدون گذراندن طرح نیروی انسانی در رشته پزشکی تحصیل کنم؟

 142. Elena می گوید

  با سلام.من لیسانسم رو در رشته مهندسی فناوری اطلاعات دوره روزانه گرفتم.میخوام کنکور تجربی ۹۷شرکت و رشته پرستاری دوره روزانه رو بخونم.ایا باید برای قبولی مجدد دوره روزانه شهریه پرداخت کنم؟توروخدا جواب بدین خیلی گیج شدم.هرکسی یه چیزی میگه

 143. عاطفه می گوید

  باسلام.
  چقدر میشه به رای دبوان عدالت امیدوار بود؟؟
  چقدر طول میکشه تا رای دیوان صادر بشه؟
  درصورت قبولی اگر دانشگاه قبول نکنه تا زمانی که رای دیوان صادر بشه باید شهربه ترم اول رو بدیم؟
  اگه دیوان عدالت رای نده تکلیف کسی که یک سال زحمت کشیده چی میشه؟

  1. ali می گوید

   دوست من که کارشناسی روزانه بوده ازش پول نگرفتن ولی ارشد رو نمیدونم

   1. zahra می گوید

    سلام . بدون شکایت به دیوان عدالت اداری ، پولی ازش نگرفتن؟؟؟؟؟؟؟ و پزشکی رو در چه دانشگاهی میخونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 144. گلی می گوید

  سلام . خسته نباشید …. من اخرش نفهمیدم که اخرش یکی مث من که کارشناسی و ارشدش دولتی بوده االن می تونه دوباره کنکور سراسری شرکت کنه برا پزشکی؟

 145. ali می گوید

  سلام
  من دانشجوی ارشد ترم دو وزارت بهداشت هستم که هم لیسانس و هم ارشدم روزانس،با توجه به این که الان از کسایی که قبلا لیسانسشون روزانه بوده شهریه نمیگیرن و توانی که در خودم میبینم میخوام بخونم واسه دندون ولی چند تا سوال دارم.یکی این که اگه الان انصراف بدم و فرضا کنکور هم قبول نشم آیا میتونم بعدا همین رشته ارشدم را دوباره امتحان بدم؟ آیا در این صورت واحدای این دو ترمم رو تطبیق میدن؟
  و راه دیگه این که بمونم ارشدم تموم بشه اونوقت ازم شهریه نمیگیرن؟؟ اصلا میذارن تو همون سال که فارغ التحصیلی(قبل از مهر) شدم وارد دانشگاه دولتی بشم واسه دندون؟
  ممنون میشم پاسخ بدین ، ذهنم به شدت درگیره

 146. فضلی می گوید

  سلام خسته نباشین.می خواستم بدونم ایا امکانش هست که شیمی کاربردی را تا لیسانس بخونیم بعد از طریق ازمون کارشناسی به دکتری حرفه ای وارد پزشکی شویم؟؟؟؟

 147. سارا می گوید

  با سلام و خسته نباشید

  من کارشناسی دانشگاه پیام نور رشته ریاضی خوندم و ارشد رو سراسری.. برای کنکور ۹۷ میتونم در ازمون تجربی شرکت کنم؟ منظورم تحصیل رایگان..

  ممنون میشم پاسخ بدین.

 148. bita می گوید

  با سلام واحترام خدمت شما
  من دوره کارشناسی و ارشدم رو دانشگاه سراسری خوندم، الانم دانشجوی مقطع دکترا در دانشگاه سراسری هستم، میخوام انصراف بدم و کنکور پزشکی ثبت نام کنم.
  لازم به ذکر که ۸سال از مدرک کارشناسیم و ۴ سال از مدرک ارشدم میگذره (مدت تعهد خدمت). آیا در صورت قبولی در رشته پزشکی باید شهریه پرداخت کنم؟
  با تشکر

 149. محسن می گوید

  سلام من كارشناسي شبانه و ارشد رو دانشگاه آزاد خوندم ، در صورت قبولي در رشته هاي پزشكي بايد شهريه پرداخت كنم ؟

  در سايت شما گفته شده از سال ۹۵ به بعد مبناي پرداخت شهريه دوره كارشناسي هست كه روزانه بوديد يا نه .

  ولي بعضي سايت هاي مشاوره گفته شده كه كارشناسي ارشد در هر صورت بايد شهريه پرداخت كنه ،

  آيا شما مطمئن هستيد ؟

  ميشه دقيق توضيخ بدين و بگين علت اين اختلاف نظر چيه ؟

  ممنون

 150. bahar.sh می گوید

  سلام.من کارشناسی شبانه مهندسی مکانیک خوندم وارشد روزانه این رشته رو خوندم.میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم.آیا میتونم در رشته پزشکی به صورت روزانه قبول بشم.لطفا راهنماییم کنید .چون با خوندن پرسشهای بقیه خیلی گیج شدم

 151. رضا می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید. لطفا منو راهنمایی کنید. من مدرک کاردانی و کاردانی ب کارشناسم رو از تربیت معلم و ارشدم رو از روزانه گرفتم. تعهدم ب اموزش و پرورش تموم شده و کارت سربازی هم دارم. ایا میتونم روزانه پزشکی بخونم؟

 152. fgh می گوید

  سلام. من کارشناسی مهندسی شبانه و ارشد همون رشته روزانه خوندم. آیا می تواتم در کتکور تجربی ۹۷ شرکت کنم. با وجود ایتکه دکتری وزارت بهداشت شرکت کردم و آیا اگر قبول شده و ثبت نام نکنم انصراف محسوب می شود ؟خ

 153. علی می گوید

  سلام،من ترم ۳هوشبری (دانشگاه دولتی)هستم،کاملا گیج شدم که کنکوربدم یا آزمون کارشناسی به پزشکی،ازطرفی هم نمیتونم شهریه بدم،میشه کمکم کنید؟
  درضمن میتونم ۲باره ازسهمیه منطقه ۳ استفاده کنم؟

 154. فاطمه.ع می گوید

  سلام خسته نباشید تو رو خدا جواب بدید
  من خرداد۹۷کارشناسی روزانه فارغ التحصیل میشم.می خواستم بدونم اگه بخوام کنکور ۹۷شرکت کنم برا پزشکی روزانه. حتما باید انصراف بدم یا اینکه میشه موقع ثبت نام تو سایت برا کنکور بزنم فارغ التحصیل با این فرض که بعدا زمان ثبت نام تو رشته ی جدید فارغ التحصیل هستم…خواهش می کنم جواب بدید. از هرکسی پرسیدم میگه نمی دونه

  1. حمید می گوید

   در صورتی که می خواهید روزانه شرکت کنید طبق مندرجات در دفترچه ثبت نام کنکور حتما باید قبل از ۳۱ بهمن ۹۶ انصراف بدید.

 155. سید می گوید

  با سلام من استخدام یکی از دانشگاه های علوم پزشکی هستم کارشناسی ناپیوسته دارم که مقطع کاردانی روزانه و مقطع کارشناسی شبانه میخاستم ببینم درصورت شرکت درکنکور منعی برای داروسازی و دندانپزشکی ندارم ایا شهریه باید بپردازم؟ باتشکر از شما

 156. افسانه می گوید

  با سلام
  من مدرک کارشناسیم رو در رشته آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه دولتی گرفتم .و میخواستم دوبا ره کنکور بدم و در رشته پزشکی مشغول به تحصیل بشم .خواستم بدونم آیا با توجه به اینکه یک بار از سهمیه دولتی استفاده کردم میتونم از تحصیل رایگان دوباره بهره مند بشم؟آیا لازمه مدرک قبلیم رو آزاد کنم؟با توجه به این که رشته کارشناسیم زیر مجموعه وزارت بهداشت نبوده .آیا برای آزاد کردن مدرک به سطح دانشگاهی که تحصیل کردی نگاه میکنن ؟آیا هیچ فرقی بین کسی که مدرکشو از دانشگاه دولتی منطقه یک گرفته با منطقه سه نیست؟شما چه پیشنهاد میکنین ؟در ضمن من رشته دبیرستانم تجربی بوده .چون دبیرستانم رو در منطقه دو گذروندم خواستم بدونم برای دندان پزشکی و پزشکی مشهد باید رتبه ات چند باشه ؟خواهش میکنم به صورت کامل توضیح بدید خیلی مهمه ممنون از لطف بیکرانتان……

 157. سونا می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان,من هم سوالی مشابه دوستان دارم فقط میخواهم مطمئن بشم من لیسانس مهندسی کشاورزی از دانشگاه دولتی گرفتم دوست دارم دوباره کنکور شرکت کنم سوالم اینه که اگه من پرستاری روزانه قبول بشم باید شهریه پرداخت کنم؟ آیا قانون تحصیل رایگان شامل حال رسته پرستاری میشه یا فقط پزشکی و دنپزشکی و داروسازی را شامل میشود؟ درصورت پرداخت شهریه چه میزان شهریه باید پرداخت کنم

 158. Muhammad می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من مدرک کاردانی فنی حرفه ای روزانه دارم و الان دارم کارشناسی ناپیوسته همون رشته رو میخونم.
  اگر انصراف بدم میتونم کنکور تجربی شرکت کنم ؟ و اینکه در صورت قبولی در رشته پزشکی می تونم از تحصیل رایگان استفاده کنم؟؟ اگر انصراف ندم چطور؟؟

 159. علی می گوید

  سلام
  اگه داشتن تعهد خاص مثل منطقه محروم رو تو ثبت نام نگیم باز اگه قبول بشیم واسه پزشکی متوجه میشن؟؟

 160. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید بنده تیرماه ۹۸ در رشته کارشناسی پرستاری فارغ التحصیل میشوم.باتوجه به اینکه طرح پرستاری اجباری می باشد آیا امکان شرکت در کنکور سراسری ۹۸ بدون گذراندن طرح می باشد.؟(باتوجه به قانون تصویب شده سال ۹۵)درصورت امکان آیا در دانشگاه دولتی در پزشکی میتوان ادامه تحصیل داد یا فقط دانشگاه آزاد ؟

 161. امیر می گوید

  سلام با لیسانس روانشناسی دانشگاه آزاد – میتوان در چه مقطع از آزمون پزشکی در کنکور شرکت کرد؟ و در کدام دانشگاه ها میتوان در کنکور پزشکی شرکت کرد؟ حد معدل برای لیسانس چقدر است؟

 162. فواد می گوید

  باسلام
  من کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد گرفته ام و حالا میخواهم رشته پزشکی بخونم از اول چکار باید بکنم ?اصلا امکانش هست که برم و پزشکی بخونم?مدرک دیپلمم هم کامپیوتر کار و دانش بوده?کانال تلگرامی جهت پرس و جو دارید?

 163. فرشته می گوید

  سلام من سال ۹۴ هوشبری روزانه قبول شدم.ولی چون فارق التحصیل کارشناسی روزانه بودم و نمیتونستم شهریه بدم ثبت نام نکردم.الان امکانش هست کمیسیون تشکیل بدن و قبول کنن رایگان تحصیل کنم؟یا این تحصیل رایگان فقط برای قبولی های امسال هستش؟

 164. نادر می گوید

  ببخشید منظورم اینه که الان اگه انصراف بدم هزینه این دو ترم ارشد رو ازم میگیرن یا کنکور بدم بعد میشه انصراف داد؟!

 165. نادر می گوید

  سلام، من الان ترم دوم ارشد روزانه میخونم ،میخام انصراف بدم واسه کنکو پزشکی،فرمودین اگه پزشکی روزانه قبول شم نیازی به پرداخت هزینه انصراف از ارشد نیست ؟

 166. رضا می گوید

  سلام من دانشجوی ترم هشت پرستاری هستم اخر تیر لیسانس میگیرم میخوام برم سربازی ک سال ۹۸ مجددا کنکور پزشکی بدم ولی باز چند ماه از سربازیم میمونه میشه کنکور شرکت کنم بعد ورودی بهمن بزنم ک سربازیمم تموم شده باشه ؟

 167. نادیا می گوید

  سلام من دانشجوی ترم ۳کارشناسی روزانه هستم میخوام کنکور ۹۷شرکت کنم تااونوقت ۸۰واحد پاس میکنم میخوام دانشگاه ازادپرستاری بخونم ایا میتونم بعد از قبولی ب جای انصراف مدرک معادل بگیرم ؟

 168. مهدي می گوید

  سلام من ايسانس خودمو از دانشگاه دولتي و روزانه گرفتم و در كنكور پزشكي شركت كردم و ليسانس هوشبري رو هم گرفتم و هيچ گونه شهريه اي رو ندادم حالا كه ميخوام مدركمو بگيرم گفتن بايد مدرك پيش دانشگاهي رو ببرم واسشون به دانشگاه ليسانس اولم مراجعه كردم ميگن بايد پول بدي تا مدرك رو بهت بديم ايا قانونيه؟

 169. افسانه می گوید

  ممنون میشم اگر زود جواب سوالمو بدین?
  آخه واقعا بابد تصمیمو بگیرم دیگه و انصرافمو قطعیش کنم.

  1. حمید می گوید

   اگه لیسانس روزانه داری و میخوای دوباره مثلا پرستاری روزانه بخونی قطعا باید شهریه بدی اما اگه لیسانس روزانه داری و میخوای پزشکی دارو دندون بخونی شهریه نمیگیرن
   اگه لیسانس روزانه و فوق لیسانس روزانه داری تو هر چیزی که قبول شی باید شهریه بدی اما اگه یکی از مقاطع رو روزانه نباشی ازت شهریه نمیگیرن

 170. افسانه می گوید

  سلام؛ من دانشجوی ترم دوم ارشد معماری دوره ی روزانه هستم و کارشناسی هم روزانه بودم، الان میخوام که انصراف بدم و کنکور تجربی شرکت کنم! آیا میتونم کنکور۹۷ شرکت کنم و در صورتی قبولی در دندان پزشکی و یا داروسازی باید هزینه ای بدم؟؟ و اینکه اگر دندان یا دارو قبول شوم هزینه ی انصراف رو هم باید بدم همچنان؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام در صورتی که انصراف بدید قانونا میتونید در سه رشته پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی رایگان تحصیل کنید. برای تحصیل رایگان بعد از قبولی در رشته مورد نظر باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید که هرسال تعداد زیادی شکایت روانه دیوان میشه که تقریبا کمتر از ۳ ماه طول میکشه تا بهش رسیدگی بشه

   1. افسانه می گوید

    ممنون از پاسخگویی سریعتون؛ خیلییی متشکرم؛ فقط اینکه سوالای قبلی که مطرح شده بود؛فرمودین که امر انصراف بده کسی و دوره ی روزانه قبول شه بعدش نیازی نیست که هزینه انصرافی رو بده؛ این مورد شامل حال من میشه؟؟
    و اینکه اگر نه باید هزینه رو پرداخت کنم و بتوانم در کنکور ۹۷ شرکت کنم؟؟

    1. مدیر سایت می گوید

     در صورتی که روزانه قبول شید نیازی به پرداخت هزینه انصراف نیست

     1. افسانه می گوید

      دمتون گرم….خیلییییی ممنون

 171. ناشناس می گوید

  با سلام
  من دوبار روزانه قبول شدم دفعه اول انصراف دادم و دفعه دوم لیسانس گرفتم.الان اگه بخوام کنکور واسه پزشکی شرکت کنم میشه؟با توجه به اینکه تو دفترچه نوشته کسانی که دو بار روزانه قبول شدن حق ثبت نام در کنکور را ندارند.

  1. شيدا می گوید

   سلام من مدرکم کارشناسى دانشگاه پيام نور هست ؛الان ب دليل اينکه مهاجرت مى خوام کنکور شرکت کنم سال ۹۷متولد ۶۹هستم و سال اول ک کنکور دادم روزانه قبول شدم انصراف دادم مى خواستم ببينم الان محدوديت وجود داره واسه من ؟؟بعضى اموزشگاهها ميگن ک محدوديت سنى داره و وچون دوبار شرکت کردى نميشه ايا درست هست من کاملا گيج شدم لطفا جواب بدين خيلى ضرورى هستش ممنونم

   1. حسین احمدی می گوید

    سلام هیچگونه محدودیت سنی برای کنکور وجود نداره شما میتونید در کنکور ۹۷ شرکت کنید

  2. ناشناس می گوید

   آقا یکی جواب بده لطفا

  3. اعظم می گوید

   سلام.متاسفانه نمی تونید

 172. رها می گوید

  سلام دوستان یعنی برای کسانی که کارشناسی شبانه تحصیل کردند ، تحصیل رایگان هست ؟

  1. ناشناس می گوید

   اره،اگه شبانه خوندین مشکلی نداره،دوباره میتونین..

 173. نادر می گوید

  سلام،الان دانشجوی سال دوم ارشد روزانه مهندسی سراسری هستم،میخاستم بدونم اگه انصراف بدم،پزشکی میتونم بخونم،مشکلم تو شهریه دادنه،شهریه دریافت میکنن،ضمنا لیسانس روزانه بودم

 174. علی می گوید

  با سلام
  میخواستم بپرسم که من ترم آخر یکی از رشته های مهندسی دانشگاه سراسری دوره شبانه هستم و بهمن ۹۶ فارغ التحصیل میشم الان اگه برای کنکور ۹۷ تجربی میتونم ثبت نام کنم یا باید اول برم سربازی ؟؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام ابتدا باید خدمت سربازی برید

 175. مریم می گوید

  سلام.
  ببخشید من کارشناسی روزانه رو تموم کردم. الان باز میخوام کنکور تجربی امتحان بدم آیا رشته های کارشناسی مثل مامایی و پرستاری باید شهریه پرداخت کنم؟ چون همون مقطع قبلی هس !

 176. لیلی می گوید

  سلام
  من مدرک کارشناسیم دانشگاه غیر دولتی و کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی خوندم، می خواستم ببینم میتونم در کنکور سراسری تجربی سال ۹۷ شرکت کنم و در صورت قبولی دوره روزانه شهریه پرداخت نکنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 177. نسیم می گوید

  با سلام
  من دانشجوی ترم۱۰دامپزشکی هستم.میخوام بعد از گرفتن مدرکم دوباره کنکور شرکت کنم.آیا کنکور ۹۷میتونم شرکت کنم.من ۹۷درسم تموم میشه.و اینکه روزانه هستم و میخوام دندان پزشکی قبول شم و شنیدم برای دامپزشکی قانون تصویب شده که بدون پرداخت شهریه و یا بدون منع تحصیل در مقطع دکترای حرفه ای روزانه ،میتونم دوباره روزانه بخونم .درسته؟

 178. سالار می گوید

  سلام لطفا مدیر محترم سایت پاسخ من رابدهند… مرسی سالار

 179. فاطمه می گوید

  وای خدا اینجوری که خیلی دیر میشه بعد طرح…
  حتی دانشگاه ازاد هم نمیشه؟؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   خیر باید طرح رو بگذرونید.

 180. سالار می گوید

  سلام من پزشک هستم ۵۰ سال دارم سال ۷۸ فارغ التحصیل شدم وطرح را گذراندم و چندین سال هم هست که کار میکنم..الان میخوام دوباره کنکور بدهم ورشته دندانپزشکی میخواهم بخوانم سوالم این است که ۱-ایا حق شرکت مجدد درکنکور دارم یا خیر؟ ۲-ایا اگر قبول بشم میتوانم تعدادی از واحدهای عمومی را منتقل کنم؟ ۳-اگردادنشگاه سراسری قبول شوم ایاشهریه باید بدهم یاخیر؟

  1. سعید می گوید

   بله میتونید. بعد از قبولی به آموزش دانشگاه مراجعه کنید و شرایط انتقال واحدهای عمومی رو بپرسید. اگر روزانه خوندید باید شهریه بدید اگر آزاد خیر

  2. فاطمه می گوید

   با سلام خدمت شما. چند ماهی میشه که قانون پرداخت شهریه برای تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی برداشته شده. و همچنان میتونید دوبار در دانشگاه دولتی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون شهریه درس بخونید

 181. فاطمه می گوید

  با سلام. من دانشجوی ترم ۶ رادیولوژی هستم و سال ۹۷ فارغ التحصیل میشم و قصد داشتم همون سال در کنکور برای رشته پزشکی شرکت کنم. از انجایی که طرح اجباری داریم میتونم کنکور شرکت کنم؟ حتی دانشگاه ازاد. و اینکه اگه نشه میتونم وثیقه بذارم که بعد از تحصیلم طرحمو بگذرونم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام در هر صورت شما باید طرح اجباری رو بگذرونید تا بهتون اجازه شرکت مجدد در کنکور داده بشه

 182. بهرام می گوید

  باسلام
  حدود ۲ سال گذشته در رشته مهندسی مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدم و لیسانس رو در شهید بهشتی و روزانه خوندم.
  علاقه مندم کنکور پزشکی شرکت کنم.
  سوال: ۱- امکان قانونی تحصیل در یکی از دانشگاه های پزشکی تهران (روزانه یا شبانه) وجود دارد؟علاقه ای به پردیس و بین الملل و غیره ندارم.
  ۲- حدود ۴۰ ساعت مطالعه در هفته برای بنده امکان پذیر. آیا زمان مناسبی برای کنکور ۹۷ است؟
  تشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام، بله امکانش رو دارید اما توجه کنید پزشکی شبانه نداریم. دانشجویان پردیس هم در دانشگاه های روزانه تحصیل می کنند با این تفاوت که ازشون شهریه دریافت میشه
   اگر از الان شروع کنید بله ساعت مطالعه مناسبی هست

 183. سمیه می گوید

  سلام,من لیسانس و فوق لیسانس مدیریت رو هر دو روزانه خوندم,بااستفاده از کارت بیکاری,هر دوتا مدرکمو آزاد کردم,آیا میتونم کنکور ۹۷شرکت کنم,و در صورت قبولی روزانه بدون شهریه بخونم,ممنونتون میشم راهنماییم کنید.

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام بله امکانش هست البته باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید تا حق تحصیل رایگان بهتون داده بشه

  2. افسانه می گوید

   سلام؛ کارت بیکاری چیه؟؟میتونین توصیح بدین برای منم که این کارو کنم؟

 184. نگار می گوید

  با عرض سلام
  بنده دوران کارشناسی(در رشته تجربی) و کارشناسی ارشد(در رشته ریاضی) خود را در دانشگاه سراسری دوره روزانه، سپری کرده‌ام. هم اینک قصد شرکت در کنکور تجربی و انتخاب رشته فیزیوتراپی یا کاردرمانی را دارم. آیا در صورت قبولی در دوره روزانه، ملزم به پرداخت شهریه هستم؟
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتان

 185. نوید می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من دو سال پشت کنکور تجربی بودم.سال دوم اومدم دانشگاه آزاد کارشناسی.یک ترم دیگ دارم تموم بشه و وارد سال پنجم دارم میشم.میتونم بعد گرفتن مدرک کارشناسیم برا کنکور ۹۷ شرکت کنم؟برا رشته پزشکی.مطمئنم قبول میشم فقط میخوام بدونم مجدد بم معافیت تحصیلی تعلق میگیره یا باید انصراف بدم ازاین رشتم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 186. رامین می گوید

  سلام ممنون میشم جوابم را بدهید
  بنده لیسانس و فوق لیسانس را (هردورا)در دانشگاه غیرانتفاعی خوندم.
  آیا میتوانم کنکور پزشکی شرکت کنم واگر قبول شدم (فقط)سراسری شهریه پرداخت باید بکنم؟؟

 187. مجتبی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی دارم و فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های افسری ارتش هستم و رشته درسی من ریاضی فیزیک بوده است و دارای کارت پایان خدمت هستم
  آیا میتونم در کنکور ۹۷ در رشته های پزشکی و دندان پزشکی علوم تجربی شرکت کنم ؟؟؟
  ممنون

 188. رویا می گوید

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه دانشگاه علوم پزشکی هستم، دوره کارشناسی هم در همین دانشگاه بودم، آیا بعد از قبولی در رشته دنداپزشکی در کنکور سراسری رای دیوان عدالت اداری شامل حال من میشود؟ و سوال دوم اینکه
  تا چه تاریخی بایستی از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شودم تا بتوانم در کنکور ۹۷ شرکت کنم. با سپاس فراوان

  1. نوید می گوید

   سلام خسته نباشید
   من دانشجوی ترم هفت کارشناسی دانشگاه آزاد هستم.میخوام دوباره کنکور تجربی بدم.این ترم مرخصی گرفتم.امسال شاید نیارم.میتونم امسال که از مهر سال پنجم کارشناسیم میشه مدرک کارشناسیمو بگیرم بعد کنکور ۹۷ ثبت نام کنم؟مطمئنم قبول میشم.ینی میشه کارشناسیو گرفت یا نه باید انصراف بدم؟از نظر مشکل سربازی میخوام بدونم معافیت بم میخوره یا نه ممنون

 189. توماج می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی و کارشناسی ارشدم را از دانشگاه پیام نور گزفتم.
  میخواستم بدونم میتونم در رشته پزشکی به صورت رایگان تحصیل کنم.
  ممنون

 190. مهدیه می گوید

  سلام وقت بخیر
  من دانشجو ارشد سراسری روانشناسی هستم
  ایا امکانش هست در دانشگاه ازاد مقطع لیسانس میراپزشکی مثل پرستاری یا مامایی ادامه تحصیل بدم
  همزمان؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 191. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید من یک سوال دارم می خواهم بدانم من دانشجوی ارشد غیرانتفاعی هستم و اردیبهشت انصراف می دهم می خواستم زودتر انصراف دهم چون باید جریمه انصراف را پرداخت کنم به خاطر همین داخل اردیبهشت می توانم کارهای انصراف را انجام دهم و دوباره برای کنکور سراسری ۹۶ من شرکت کردم و دارم کتابها رامی خوانم می خواستم بدانم اگر دانشگاه دولتی معتبر قبول شوم رشته های پزشکی چون زمان انصراف من در اردیبهشت است و دارم دیر انصراف می دهم ایا موقع ثبت نام در دانشگاه جدید برای من مشکلی ایجاد نمی شود لطفاً جواب دهید

 192. حسنا می گوید

  سلام من دانشجوی ترم هشت کارشناسی رادیولوژی هستم طرحم اجباریه.میخواستم بدونم میتونم قبل از طرح یا همزمان با طرح برای کنکور سراسری و رشته پزشکی شرکت کنم؟
  برای آزاد و یا پردیس بین الملل چطور؟

 193. mehdi می گوید

  باسلام.سال جدیدرو بهتون تبریک عرض میکنم
  من دانشجوی سال اخرمهندسی دریک دانشگاه دولتی(روزانه)هستم.میخام لیسانسموبگیرم وبعداز ان به خدمت رفته وبعد ازاتمام ان درکنکور تجربی برای دکتری عمومی پزشکی یا دندون شرکت کنم.ایا درصورت قبولی بایدشهریه پرداخت کنم؟دفترچه امسال رو خوندم ولی بازم شک دارم..متشکرم.

 194. نون والقلم می گوید

  سلام من کارسناسی و ارسد رو روزانه خوندم.ایا میتونم پزشکی بخونم؟منظورم اینه یکسال وقت بزارم واسه کنکور قبول بشم اونوخت نگن خیر شما حق ثبت نام ندارین؟

 195. محمد می گوید

  با سلام
  من فارغ‌التحصیل دکتری عمومی دامپزشکی روزانه هستم و خدمت رفته و هزینه تحصیل رو پرداخت کردم برای آزاد کردن مدرکم آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی دندانپزشکی رو دارم

 196. هانیه می گوید

  با سلام و وقت بخیر .
  من الان سال سوم کامپیوتر در یه دانشگاه روزانه هسم .و قصد شرکت در کنکور ۹۷ رو دارم .برای شرکت در کنکور حتما باید از دانشگاه انصراف بدم؟
  ایا امکانش هست بعد از گرفتن مدرک کارشناسی در کنکور شرکت کنم و باز یه دانشگاهه روزانه مشغول به تخصیل شم
  شنیدم واسه دکترای حرفه ای مشکلی نیست ایا برای زشته های پیراپزشکی هم همینطوره؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخ گوییتون

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام باید قبل از ۱ اسفند ۹۶ فارغ التحصیل بشید در غیر این صورت باید انصراف بدید تا اجازه شرکت در کنکور به شما داده بشه. در صورتی که قبل از ۱ اسفند ۹۶ از دانشگاه انصراف بدید یا فارغ التحصیل بشید مشکلی برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی روزانه ندارید.

 197. civilsurvey می گوید

  با سلام و تبریک سال جدید
  من دانشجوی دکترای تخصصی عمران روزانه -تحصیل رایگان- هستم
  کاردانی، کارشناسی و ارشد هم روزانه و تحصیل رایگان بوده.
  ممکن هست بنده هم در کنکور تجربی شرکت کنم به صورت رایگان و روزانه؟
  ایا امکان تحصیل همزمان وجود دارد؟ با توجه اینکه یکی وزارت علومه و یکی وزارت بهداشت؟
  با تشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام سال نو مبارک
   در قانون اشاره شده که میتونید تحصیل رایگان داشته باشید اما برای احقاق حقتون باید یک پروسه طولانی رو طی کنید!
   خیر این امکان وجود ندارد.

 198. مهدی می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما. بنده فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی روزانه کاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی هستم. طرح ما اختیاری می باشد ولی با این وجود بنده پایان طرحم رو دارم و همچنین مشکل نظام وظیفه هم ندارم و کارت پایان خدمت دارم. بنده قصد شرکت در کنکور سراسری ۹۷ دارم برای قبولی در رشته پزشکی. حال با این اوصاف در صورت قبولی در کنکور و آوردن رتبه ی لازم برای پزشکی روزانه.آیا می توانم از حق تحصیل رایگان استفاده کنم یا باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنم.لطفا راهنمایی کنید و با توجه به اینکه از الان قصد آماده شدن برای کنکور رو دارم خواهشمندم دقیق راهنماییم کنید.ممنون از جوابتان.

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام ممنون شما به طور قانونی طبق اصل ۳۰ قانون اساسی و همچنین بر اساس دیوان عدالت اداری حق تحصیل رایگان دارید و در صورت قبولی دانشگاه نباید از شما شهریه بگیرد. در صورتی که قبول شدید و از شما شهریه دریافت شد چاره کار تنها شکایت به دیوان عدالت اداری برای احقاق حق است.

 199. mehrdad می گوید

  با سلام
  در سال گذشته طبق قانون ادامه تحصيل در دوره هاي روزانه علوم پزشكي براي دارندگان مدرك كارداني پيوسته و تايوسته روزانه و همچنين كارشناسي ناپيوسته روزانه بلامانع بود .امسال در دفترچه قيد شده ادامه تحصيل در دوره هاي روزانه براي كساني كه قبلا از تحصيلات رايگان استفاده كرده اند در “همان مقطع قبولي قبلي ” امكان پذير نمي باشد .و ادامه تحصيل را فقط براي رشته هاي دارو سازي و دندانپزشكي و پزشكي رايگان اعلام كرده است .سوال بنده اينه كه فردي كه داراي ديپلم فني حرفه اي بوده و به ترتيب داراي مدرك كارداني پيوسته و كارشناسه ناپيوسته روزانه مي باشد (هر دو روزانه) چون مقطع قبولي قبلي ان كارشناسي پيوسته روزانه نبوده ميتواند در رشته پرستاري روزانه بدون شهريه ادامه تحصيل بدهد.
  خواهش مي كنم جواب بدبد .

 200. Hojat می گوید

  سلام خسته نباشید. چند بار این سوالمو پرسیدم ولی هر روز به سایت شما سر میزنم جوابی نمیبینم. خواهشا جواب بدید چون به آینده من مربوط میشه. پرسیده بودم الان دانشجوی دکتری تخصصی روزانه در یکی از گرایش های کشاورزی هستم. کارشناسی و ارشد رو هم روزانه خوندنم. میخوام بهمن ۹۶ انصراف بدم و در کنکور ۹۷ شرکت کنم. قصد قبولی در رشته پرستاری رو دارم. آیا باید شهریه پرداخت کنم؟ چون کارشناسی رو یک بار از روزانه و رایگان مدرک گرفتم و از اونجایی که پرستاری هم مقطع کارشناسی محسوب میشه ایا فرصت تحصیل مجدد رایگان دارم یا این قانون فقط برای سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازیه؟ ممنون میشم در اسرع وقت پاسخ بدید. تشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام بله شما باید شهریه پرداخت کنید. پرستاری هم زیرگروه پزشکی هست.

   1. Hojat می گوید

    پرسیده بودم قبلا روزانه لیسانس کشاورزی گرفتم آیا اگه دوباره امتحان بدم و پرستاری قبول بشم شهریه باید بدم؟ فرمودید بله باید شهریه پرداخت کنم اما شما به شخص دیگری که شرایط من رو داشت (آقای ایوب) و دقیقا قبل از من این رو پرسیده بود گفته بودید شهریه لازم نیست. هنوز مردد هستم. لطفا پاسخ بدید. ممنون

    1. مدیر سایت می گوید

     قانونا شما حق دارید که یک بار در مقطع کارشناسی روزانه تحصیل رایگان داشته باشید اما بر خلاف قانون به احتمال بسیار زیاد دانشگاه از شما شهریه خواهد گرفت، در این صورت میتونید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید که این موضوع هم با توجه به مدارک تحصیلی شما بعید است که پذیرفته بشه! دفترچه کنکور ۹۶ مهر ابهامی بر قضیه تحصیل رایگان زد (بر خلاف رای دیوان عدالت اداری).

     1. Hojat می گوید

      اگر حق دارم فقط یک بار تحصیل رایگان کارشناسی داشته باشم چرا فرمودید دریافت شهریه از من که لیسانس روزانه دارم و میخوام در رشته پرستاری تحصیل مجدد کنم برخلاف قانونه و باید در موردش شکایت کنم؟ متوجه این تناقض نشدم. بالاخره حق قانونی من هست یا خیر؟ تشکر

     2. مدیر سایت می گوید

      اصل ۳۰ قانون اساسی بیان می‌کند که هر ایرانی حق دارد در هر مقطع یک بار تحصیل رایگان داشته باشد. قانوناً باید وزات بهداشت بر مبنای رای شماره ۷۳۴ شرایط تحصیل رایگان را فراهم کند اما متاسفانه به دلیل نبود نظارت مناسب بر اجرای این قانون، وزارت بهداشت از کسانی که تحصیل مجدد داشتند شهریه می‌گیرد در واقع این کار تخلف محسوب میشود.

   2. نسیم می گوید

    با سلام میخاستم بدونم با مدرک کارشناسی معماری میشه کنکور تجربی داد .دیپلم من. انسانی نظام قدیم بوده و بعدا دیپلم فنی گرفتم .ایا میتونم تو رشته تجربی شرکت کنم .ممنون میشم پاسخ بدین

 201. آنا می گوید

  سلام خسته نباشید. اگر کارشناسی و کارشناسی ارشد هر دو رو از دانشگاه آزاد گرفته باشیم میتونیم برای تحصیل در رشته های پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی شرکت کنیم؟ قبلا در دفترچه دیدم که نوشته بود امکان تحصیل در رشته های پزشکی برای کارشناسی ارشد و دکتری وجود ندارد این به چه معنا بود؟
  آیا هزینه ای برای تحصیل باید پرداخت بشه؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام با توجه به اینکه شما در دانشگاه روزانه تحصیل نکردید و از امکانات تحصیل رایگان برخوردار نبودید در صورت قبولی مجدد در کنکور از پرداخت شهریه معاف هستید.

   1. آنا می گوید

    پس با توجه به فرموده شما دوباره میتونم برای رشته پزشکی کنکور شرکت کنم با اینکه مدرک کارشناسی ارشد دارم درسته؟
    میبخشید که که سوال هارو مجدد میپرسم. برای شروع باید مطمئن بشم.با تشکر

    1. مدیر سایت می گوید

     اگر تعهدی به ارگان خاصی ندارید محدودیتی نداره و میتونید در کنکور شرکت کنید.

 202. آنا می گوید

  سلام خسته نباشید. تورو خدا جواب بدید واقعا مهمه.
  من مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو در رشته شیمی از دانشگاه آزاد گرفتم. آیا میتونم مجددا برای رشته پزشکی دانشگاه سراسری شرکت کنم؟ چون قبلا در دفترچه اینطور دیدم که دارندگان مدرک کارشناسی ارشد امکان تحصیل در رشته پزشکی،دندان پزشکی، داروسازی رو ندارن.
  و آیا شهریه ای دریافت میشه اگه پذیرش صورت بگیره؟ واقعا مهمه برام خواهش میکنم پاسخ بدید….

 203. ایوب می گوید

  توروخدا جواب بدین.من مدرک مهندسی کارشناسی از دانشگا روزانه گرفته ام و مشکل نظام وظیفه ندارم اگ رشته تجربی کنکور بدم و پرستاری دانشگا روزانه قبول بشم ازم شهریه میگیرن؟؟؟؟لطفا منتظرم چندبار سوال کردم جواب ندادین

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام طبق قانون نباید از شما شهریه بگیرن اما ممکنه برخی از دانشگاه ها تخلف کنن و اینکار رو انجام بدن که در اون صورت شما باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید و با استناد به قانون از حقتون دفاع کنید

 204. بهار می گوید

  سلام، خسته نباشید.
  من دانشجوی ترم دوم روزانه هستم (وزارت علوم) و قصد دارم که بهمن ۹۶ انصراف بدم برای شرکت در کنکور تجربی. ولی این مسئله که ممکنه حق انتخاب کد رشته‌های روزانه(دکتریِ حرفه‌ای) رو نداشته باشم خیلی من رو نگران کرده. اگه همچین مسئله‌ای پیش بیاد فکر نمیکنم دیوان عدالت اداری بتونه به این سرعت و قبل از تموم شدن موعد انتخاب رشته رسیدگی کنه.
  و اینکه این قضیه که در صورت قبولی مجدد روزانه نیازی به تسویه حساب نیست صحت داره؟ آیا طرح این دسته از دانشجویان طولانی تر می‌شه؟
  من حسابی سردرگمم و واقعا متشکر می‌شم اگه من رو راهنمایی کنید.
  خیلی ممنونم.

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام مشکلی نیست میتونید رشته دلخواه رو انتخاب کنید. اگر بعد از انصراف مجددا قصد تحصیل در یک دانشگاه روزانه و دولتی رو داشته باشید از پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه دولتی معاف هستید.

 205. کیان می گوید

  با سلام مجدد خدمت شما،و سپاس از پاسختان
  یک سوال دیگری هم از شما دارم
  اگر کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری و به صورت روزانه قبول شوم و۲ترم مرخصی بگیرم یا بتوانم رزرو کنم
  ایا میتوانم در کنکور سراسری۹۷تجربی شرکت کنم؟
  بعد از امدن نتیجه سراسری تجربی۹۷تصمیم بگیرم کدام را بروم؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام خواهش میکنم. خیر متاسفانه این امر میسر نیست.

 206. میر محمد می گوید

  سلام خسته نباشید لطفا به سوالم جواب بدید خیلی ضروریه
  من الان دانشجوی یکی از رشته های مهندسی در دانشگاه دولتی هستم و بعلت معافیت تحصیلی خدمت سربازی نرفتم هنوز. میخواستم بپرسم اگه ترم اخر لیسانس کنکور بدم و بلافاصله بعد از گرفتن مدرک لیسانس تو رشته های پزشکی قبول شم باید اول برم سربازی یا میتونم ادامه تحصیل بدم و بعد برم خدمت؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام ابتدا باید به خدمت سربازی برید تا اجازه شرکت مجدد در کنکور سراسری به شما داده بشه

 207. mohammad می گوید

  سلام میخواستم بدونم تاثیر معدل در کنکور ۹۷ مثبته یا قطعی؟

 208. عرفان می گوید

  با سلام
  در صورت انصراف از دوره ی کارشناسی و قبولی مجدد در روزانه دولتی هم باید شهریه بدیم؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام خیر در صورت انصراف نیازی به پرداخت شهریه نیست

 209. مهناز می گوید

  سلام.من دانشجوی ترم۸روزانه کارشناسی هستم.قصد دارم کنکور۹۷ تجربی شرکت کنم و پزشکی قبول شم.بنظر شما من انصراف بدم یا به امید رای دیوان مدرکمو بگیرم؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام اگر قبل از ۱ اسفند ۹۶ فارغ التحصیل میشید نیازی به انصراف نیست.

   1. مهناز می گوید

    ببخشید مشکل من تحصیل رایگانه.یعنی میتونم تحصیل رایگان داشته باشم؟واینکه من شنیدم حتی با رای دیوان هزینه ۴ ساله لیسانس گرفته میشه و مابقی رایگانه.این صحت داره؟

    1. مدیر سایت می گوید

     طبق قانون میتونید تحصیل رایگان داشته باشید اما در دفترچه کنکور ۹۶ نقطه مبهمی هست که میگه باید شهریه بدید. در هر صورت بعد از قبولی نباید از شما شهریه دریافت بشه و تخلف دانشگاه به حساب میاد که در این صورت میتونید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

 210. کیان می گوید

  سلام خدمت مدیریت محترم سایت
  ببخشید اگر سوالم را دوبار تکرار کردم و ممنون که در اسرع وقت به آن پاسخ دادید
  پس با آوردن رتبه ای در حد پزشکی می توانم در دانشگاه های سراسری و به طور “روزانه”و رایگان تحصیل کنم؟؟
  ممکن است در مورد جریان هزینه و پردیس خودگردانی که دیوان عدالت تصویب کرده و بعد ابطال شده هم راهنماییم کنید
  یعنی دیگر با این وجود و در صورت قبولی نیازی به شکایت مبنی بر پرداخت نکردن هزینه ندارم؟
  مدتی از این اخبار دور بوده ام و نیاز به اطمینان۱۰۰درصد دارم
  در مورد پر کردن معدل و نمرات باید سوابق تحصیلی ریاضی را وارد کنم؟
  خیلی ممنونم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام طبق قانون شما حق تحصیل مجدد رایگان دارید. اگر به دلایلی تخلف صورت بگیره و دانشگاه قصد اخذ شهریه از شما رو داشته باشه میتونید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید و حق تحصیل رایگانتون رو پس بگیرید. بله سوابق تحصیلی رو باید هنگام ثبت نام در سایت سنجش وارد کنید.

 211. کیان می گوید

  اقا تو را به هر که میپرستید به سوالم جواب بدهید
  دانشجوی ترم۸یکی از رشته های ریاضی روزانه دانشگاه سراسری هستم
  میخواهم در سال۹۷کنکور تحربی بدهم
  ایا میتوانم در رشته پزشکی روزانه در دانشگاه سراسری در سال۹۷منوط به اوردن رتبه مناسب تحصیل کنم؟
  ایا باید درس های زمین و زیست را امتحان بدهم و پاس کنم؟

  1. مدیر سایت می گوید

   بله در کنکور ۹۷ میتونید شرکت کنید و در صورت قبولی در رشته پزشکی تحصیل کنید
   با هر مدرک پیش دانشگاهی میتونید در کنکور تجربی شرکت کنید و نیاز به پاس کردن زیست و زمین شناسی نیست

 212. علیرضا می گوید

  سلام خدمت شما دوست عزیز
  من خدمتتون چندتا سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم
  در حال حاضر من در ترم ۳ هوشبری دانشگاه دولتی(روزانه) در حال تحصیل هستم و متولد اردیبهشت ۷۶ هستم. ترم ۸ نهایتا بهمن ۹۸(نیمسال اول) تمام خواهد شد و میخواهم در کنکور ۹۹ شرکت کنم
  ایا با چنین شرایطی باید انصراف بدهم؟(که قصدشو ندارم) میخواهم بدونم ایا از نظر سربازی مشکلی برایم ایجاد نمیشود؟ و با توجه به اینکه طرح ما اجباریست میشود مبلغی را به عنوان وثیقه برای متوقف کردن موقتی طرح پرداخت کرد؟ یا همچین راه حلی وجود ندارد؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید خیلی وقته ذهنمو در گیر کرده با تشکر.

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام طبق متن مندرج در دفترچه کنکور کسانی که طرح اجباری دارند حتما باید طرح را بگذرانند و سپس اجازه تحصیل مجدد به آنان داده می شود.

 213. Nazanin می گوید

  با سلام میخاستم بپرسم من یک بار رشته روزانه مهندسی برق گرفتم اما کاردانی معادل گرفتم الانم دانشجوی روزانه ریاضیات و کاربردها هستم میخواستم سال ۹۷ فقط به قصد کنکور پزشکی امتحان بدم اگه روزانه دولتی قبول بشم باید شهریه بدم؟؟سال دیگه قبل کنکور مدرک کارشناسیمو میگیرم اگه هزینه اموزش رایگان بپردازم اگر پزشکی روزانه قبول بشم باید شهریه بدم؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   طبق رای دیوان عدالت اداری شما حق تحصیل رایگان دارید
   در صورتی که پس از قبولی دانشگاه از شما شهریه دریافت کند میتونید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید و از حقتون دفاع کنید

   1. Nazanin می گوید

    ببخشید درست سوالمو ننوشتم من دوبار کنکور دادم یک بار سال ۸۸ روزانه دولتی اما کاردانی معادل گرفتم و انصراف دادم بار دوم ۹۳ روزانه. کارشناسی ریاضی بدون تطبیق واحد دارم میخونم بهمن سال دیگه تموم میکنم سال ۹۷ به قصد پزشکی میخام کنکور بدم در صورتی که قبول بشم دولتی میتونم هزینه ندم راهی هست مدرک کارشناسی شبانه کنم؟؟تا برا پزشکی هزینه ندم؟

    1. مدیر سایت می گوید

     شما از یکبار از حق تحصیل رایگان استفاده کردید که روزانه به حساب میاد مدرکتون هم روزانه خواهد بود و تبدیل به شبانه نمیشه! در صورتی که بعد از قبولی دانشگاه ازتون شهریه بگیره باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید تا حق تحصیل رایگانتون رو طبق قانون پس بگیرید!

     1. Nazanin می گوید

      من ۲ بار استفاده کردم یکبار سال ۸۸ که انصراف دادم کاردانی معادل گرفتم. یکبار سال ۹۳ کنکور سراسری دادم که روزانه قبول شدم تطبیق واحد ندادم وبهمن ۹۶ کارشناسی میگیرم ولی. پزشکی یک مقطع بالاتر از کارشناسی بازم میتونم از حق تحصیل رایگان استفاده کنم؟؟

    2. جمیل می گوید

     یارو دیوان انسان. است الان مهندسی می خونه حق اون دیپلم تجربه ضایع میشه

 214. حسن می گوید

  با سلام بنده هم مقطع کارشناسی و هم مقطع کارشناسی ارشد روزانه تحصیل کرده ام و الان قصد شرکت در کنکور تجربی و در صورت قبولی پزشکی دارم آیا با شرایط جدید دفترچه کنکور امکان تحصیل رایگان برای من وجود دارد با تشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام این موضوع کمی گنگ هست تا قبل از سال ۹۵ حق تحصیل رایگان نداشتید اما امسال رای دیوان عدالت اداری رو میشه به شما هم تعمیم داد و در صورتی که پس از قبولی ازتون شهریه دریافت بشه با شکایت به دیوان عدالت اداری و با توجه به این بند قانونی که هر کس حق داره هر مقطع رو یک بار دیگه تحصیل رایگان داشته باشه شهریه پرداخت نکنید.

 215. امیر می گوید

  سلام.خسته نباشین.من سال ۹۷ از دانشگاه دولتی روزانه فارغ التحصیل میشم، من اگر همون سال ۹۷ بخوام کنکور بدم و اگر پزشکی قبول شد و معافیت سربازی داشته باشم.موقع ثبت ام مشکلی ندارم؟ آیا این موضوع ربطی به اون بند از دفتر چه که میگه دانشجویانی که در دانشگاه دولتی روزانه تحصیل میکنند.حد اکثر کی بایست تا تاریخ ۱/۱۲ از تحصیل انصراف قطعی نمایند.چون من که نمیخوام انصراف بدم، من بعد از پایان تحصیل میخوام همون سالش کنکور شرکت کنم.ممنون میشم جوابمو بدین

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   با توجه به دفترچه ثبت نام کنکور شما حداکثر باید تا ۳۰ بهمن سال ۹۶ از دانشگاه انصراف بدید تا اجازه شرکت در کنکور سراسری ۹۷ به شما داده بشه.

 216. مجید می گوید

  سلام خسته نباشید . تو دفترچه کنکور ۹۶ گفته که لیسانسه ها دوباره شهریه بدن . الان قضیه لغو شهریه چی شد .اکه اطلاعی دارید لطفا بگید . الان شهریه باید بدیم یا نه

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام این قسمت از دفترچه کمی ابهام داره، بنا به رای دیوان عدالت اداری لیسانس های روزانه میتوانند یکبار دیگر تحصیل رایگان در گروه پزشکی داشته باشند. در صورتی که بعد از قبولی در دانشگاه از شما شهریه بگیرند تخلف به حساب میاد و این موضوع قابل پیگیری هست و شما میتونید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

 217. یاسمین می گوید

  سلام و خسته نباشید
  من دارای مدرک کاردانی دامپزشکی (روزانه)
  و کارشناسی ناپیوسته ی بهداشت مواد غذایی (روزانه) هستم
  برای ثبت نام در کنکور سراسری باید کدوم مدرک را وارد کنم؟
  و در گزینه های ثبت نام باید گزینه ی دارای دیپلم تجربی را انتخاب کنم؟یا دارای مدرک کاردانی؟

 218. دانشجو می گوید

  سلام
  من كارشناسي دانشگاه آزاد خوندم و كارشناسي ارشد دانشگاه دولتي روزانه.
  ممكنه بگيد كه بر اساس چه قانوني ملاك فقط كارشناسي هستش و چه كسي يا مرجعي اين موضوع رو گفته كه شما تو متن بالا نوشتين ؟
  توي دفترچه كه همچين موضوعي بيان نشده و توي راي ديوان هم به صورت كلي گفته شده و مقطعي جدا نشده.
  امسال هم توي دفترچه نوشته بايد شهريه بدين و بعد كلمه همچنين رو براي پزشكي آورده ، ميتونه تفسيرش اين باشه كه هم شهريه بدين و هم تعهد آموزش رايگان رو بدين ! ابهام داره !

 219. tina می گوید

  دوستان یه قسمت از دفترچه نوشته کسانی ک دوبار در دوره روزانه قبول شده اند نمیتوانند در کنکور شرکت کنن من هم لیسانس هم فوق روزانه بودم الان یعنی آزاد هم قبول شم نمیتونم ثبت نامم کنم؟ این سوالاروو ما ای کی بپرسیم

  1. یوسفی می گوید

   چرا دانشگاه ازاد که میتونید شرکت کنید. بنظر میرسه در پزشکی سراسری هم میتونید شرکت کنید به شرطی که هزینه تحصیل رایگان (دوره روزانه کارشناسیتون) رو اول پرداخت کنید.

 220. مهندس می گوید

  سلام دوستان

  الان تکلیف چیه ؟؟ :(((((

  من لیسانس روزانه مهندسی دارم و میخوام برم پزشکی …..

  این دفترچه ثبت نام کنکور ۹۶ همچنان گنگه :((((((

 221. علیرضا می گوید

  سلام. من فارغ التحصیل روازنه در هر دو مقطع کارشناسی و ارشد رشته فنی هستم.
  یا توجه به دفترچه سال ۹۶ امکان تحصیل در مقط پزشکی روزانه را دارم یا نه؟
  با تشکر

 222. محسن می گوید

  سلام
  با عنایت به اینکه تحصیل مجدد در دوره روزانه برای فارغ التحصیلان مقطع لیسانس (دوره روزانه) با حکمی از طرف دیوان عدالت اداری بلامانع شده است؛ این حکم از طرف سازمان سنجش در دفترچه کنکور آزمون سراسری سال ۹۶ اعمال نشده است؛ لطفا بطور جدی پیگری شود؛ آدرس سایت سنجش و لینک دانلود دفترچه جهت مشاهده دیوان عدالت اداری ضمیمه شد
  با تشکر

  لینک خبر حکم دیوان عدالت اداری
  http://www.divan-edalat.ir/show.php?page=news&id=471

  سایت سنجش
  http://www.sanjesh.org

  لینک دفترچه آزمون سراسری ۹۶
  http://www6.sanjesh.org/download/sar96/SARASARI-1396-1(final).pdf

  1. طاهر می گوید

   محسن جان خیلی ممنون از اطلاع رسانیت. تو دفنرچه کنکور ۹۶ نوشته در مورد افرادی که قبلا از امکانات رایگان تحصیلی استفاده کردند( مثلا دوره روزانه لیسانس) گفته درصورتی میتونن در رشته پزشکی از تحصیلات رایگان استفاده کنن که هزینه تحصیل رایگان مقاطع قبلیشون رو بپردازن( یا تعهدشون روگذرونده باشن ) که باز به نظر میرسه با رای ۷۳۴ دیوان عدالت که میگه هر شخصی در هر مقطع یکبار حق استفاده از تحصیلات رایگان رو داره مغایرت داره.

  2. مهندس می گوید

   هنوز جای ابهام داره…

 223. طاهر می گوید

  سلام. خداوکیلی خیلی باحالید. یه هفتس سوال پرسیدم ج ندادین که هیچ حتی تو سایت هم نزدین اون وقت سوال کسایی که بعد از من پرسیدن رو زدید توسایت. دمتون گرم خدایی!!!!!!!!!!!!!!!

 224. زهرا می گوید

  با سلام ببخشيد من يه سوال دارم
  من كارشناسي مهندسي صنايع غذايي روزانه خوندم و چند ماهي هست كه مدرك موقتمو گرفتم
  ميخواستم بپرسم اگه امسال كنكور پزشكي قبول بشم ميتونم تحصيل رايگان داشته باشم ؟و اينكه ٤سال تعهد خدمت در مدرك موقت ذكر شده مشكلي از نظر تحصيل مجدد ندارم؟و بايد مدرك ازاد كنم؟

 225. سعید می گوید

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس روزانه خوندم فوق لیسانسم روزانه قبول شدم و اخراج شدم آیا میتونم بدون پرداخت شهریه پزشکی بخونم؟

 226. یاسر می گوید

  سلام من کاردانی و کارشناسی ناپیوسته روزانه بودم و کارشناسی ارشد هم روزانه خوندم، آیا با توجه به کارشناسی ناپیوسته بودنم میتونم از امکانات تحصیل رایگاه برای رشته دندان پزشکی بهره مند شوم؟؟؟ اگر در زمان خدمت سربازی کنکور بدیم و قبول شیم آیا ترخیصمون میکنن؟

 227. مهدی سهرابی می گوید

  با سلام بنده کارشناسی روزانه دولتی و کارشناسی ارشد شبانه دولتی دانشگاه شهید بهشتی بوده ام
  سوال اینست که آیا میتونم رشته تجربی( پزشکی )۹۶ شرکت کنم و در صورت قبولی در دوره روزانه دولتی تحصیل در این دوره رایگان می باشد؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. مدیر سایت می گوید

   منتظر بمانید تا دفترچه ثبت نام کنکور ۹۶ منتشر شود تا از قوانین جدید با خبر شوید.

 228. مهدی می گوید

  سلام من دوره کارشناسی در دوره روزانه و کارشناسی ارشد شبانه شهید بهشتی بوده ام
  سوال من اینه :
  اولا آیا نیتونم در کنکور ۹۶ در رشته تجربی (پزشکی )شرکت کنم؟
  دوما آیا در صورت قبولی در رشته پزشکی باید شهریه پرداخت کنم؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام اگر مشکل سربازی ندارید می‌توانید شرکت کنید. برای اطلاع از قوانین جدید پرداخت شهریه منتظر انتشار دفترچه کنکور بمانید.

 229. ادریس می گوید

  سلام .خسته نباشین .من مدرک کارشناسی مواد از دانشگاه روزانه گرفتم امسال میخوام کنکور تجربی بدهم اگه پرستاری روزانه بیارم باید شهریه بدهم؟؟؟لطفا جواب بدین

 230. عماد می گوید

  سلام. من کارشناسی برق روزانه خوندم و ارشد رو هم برق شبانه در حال تحصیلم و فقط پایان نامه ام مونده، میخواستم بدونم اگه مدرک ارشد رو بگیرم میتونم دوباره کنکور تجربی بدم و دردانشگاه دولتی روزانه رشته های پزشکی ادامه تحصیل بدم یا باید ارشد رو انصراف بدم در ضمن باید سربازی هم برم احتمال داره تا دو سال دیگ قوانین دوباره تغییر کنه؟؟ممنون میشم زودتر جواب بدین چون تا ۱۱/۵برای انصراف وقت دارم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام با توجه به قوانین کنکور ۹۵ شما میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید اما مشمول خدمت سربازی هستید

 231. پرستو.ر می گوید

  سلام خسته نباشین.من مدرک کارشناسی مهندسی مواد از دانشگاه روزانه گرفتم و مشکل نظام وظیفه ندارم اگه واسه کنکور تجربی آزمون بدم پرستاری روزانه قبول بشم ازم شهریه میگیرن؟؟ممنون لطفا جواب بدین

 232. علی می گوید

  سلام من لیسانسم روزانه بوده و الان ترم آخر ارشد پیام نور هستم.اگر فارغ التحصيل بشم بعد پزشکی شرکت کنم باز باید شهریه بدم؟یعنی الان برم از ارشد انصراف بدم دیگه نیاز به شهریه نیست؟لطفا راهنمایی کنید. پایان نامه ام هم آماده شده میترسم تحویل بدم که راه خودمو ببندم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام شما از دادن شهریه معاف هستید چراکه تنها کارشناسی روزانه بودید اما ارشد پیام نور

 233. احسان می گوید

  سلام . من در حال حاضر در دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق)در حال تحصیا در مقطع کارشناسی هستم، آیا بعد از تحصیل، دوباره میتونم برای رشته های پزشکی کنکور بدم ؟ لطفا جوابمو بدین

  1. احسان می گوید

   ببخشید، لطفا جواب بدین ، من منتظرم،واسم خیلی مهمه

   1. احسان می گوید

    خوب چون من دارم تو دانشگاه فرهنگیان مدرک کارشناسی میگیرم، و از طرفی به اموزش و پرورش متعهد خدمت هستم،میتونم بعد از تحصیل در صورت قبولی در پزشکی در دانشگاه روزانه ثبت نام کنم، منع قاونی نداره؟

    1. مدیر سایت می گوید

     طبق دفترچه ثبت نام کنکور در صورت وجود هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاههای اجرایی امکان شرکت مجدد در آزمون سراسری و تحصیل در مقطع دکترای عمومی رشته های پزشکی، دندان پزشـکی و داروسازی و یا مقطع کارشناسی رشته های گروه پزشکی را ندارید.

 234. ناصر می گوید

  با سلام من کارشناسی پیام نور بودم ارشد روزانه با این حساب میتونم داروسازی شرکت کنم یا باید شهریه بدم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام شما از دادن شهریه معاف هستید و امکان تحصیل رایگان برای شما فراهم است

 235. یه جامونده می گوید

  سلام. به نظرم گرفتن شهریه بی عدالتی محضه. مثلا برای من که کارشناسی با رتبه خوب به یه دانشگاه خوب رفتم بعد هم از سر ناچاری و فقط برای اینکه شرایط کار برام فراهم بشه رفتم ارشد گرفتم و با کلی مقاله. با وجود علاقه به رشته پزشکی باید شهریه بدم. من اگه پول داشتم که همون اول می رفتم پزشکی ازاد میخوندم.
  واقعا عین بی عدالتیه که نه شرایط کار ایجاد می کنن و نه شرایط تحصیل رایگان. واقعا که

 236. محمد می گوید

  سلام.من در حال حاضر کارشناسی یکی از رشته های پیرا پزشکی هستم.ترم یک بنده دانشگاه جندی شلمور اهواز بودم و ترم دوم به بعد به علوم پزشکی اصفهان انتقال دائم گرفتم.حالا میخوام بدون بعد از اینکه من مدرک کارشناسی گرفتم میتونم براساس رای دیوان عالی تو یکی از سه رشته دکترای حرفه ای رایگان تحصیل کنم؟یعنی نمیگن چون تو دو تا دانشگاه درس خوندی نمیتونی از این قانون استفاده کنی؟( مدرک کارشناسی بنده توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان صادر میشود. )مرسی

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام برای یافتن پاسخ درست سوالتون باید تا انتشار دفترچه ثبت نام کنکور منتظر بمانید.

 237. نیما می گوید

  سلام….کسانی که هم لیسانس و هم فوق لیسانس روزانه تحصیل کرده باشند آیا امکان ادامه تحصیل رایگان در مقطع روزانه را خواهند داشت؟ تا به حال کسی با این شرایط از رای دیوان عدالت اداری برای تحصیل رایگان استفاده کرده است؟سپاسگزار

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام بر اساس مصوبات و رای دیوان عدالت اداری کشور شامل حال کسانی که لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه روزانه تحصیل کرده باشند نمیشود. اما قطعیت این امر با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور مشخص خواهد شد. قانون پرداخت شهریه در ۴ آذر ماه سال ۱۳۹۵ نقض شده که شرایط تحصیل رایگان را به تازگی محیا کرده است.

   1. علی می گوید

    سلام.خیلی ضروریه لطفا جواب بدین.
    اگه فردی که کنکور ریاضی داده و وارد دانشگاه دولتی (روزانه)شده باشه وحالا بعد سه سال بخواد انصراف بده وتوی کنکور تجربی سال اینده شرکت کنه بازم برای یه رشته روزانه وشاخه های پیرا پزشکی باید هزینه انصراف رو بده؟؟؟ اگه باید بده میشه هزینشو بعد از کنکور دادن و اومدن نتیجه ها پرداخت کرد؟واینکه اگه قبول نشیم میتونیم برگردیم به دانشگاهی که انصراف دادیم؟

 238. حامد می گوید

  با سلام. بنده هم لیسانس هم فوق لیسانس فنی خودم را در دوره ی سراسری روزانه تمام.کردم و الان قصد دارم مجددا کنکور پزشکی بذهم، آیا رای دیوان عدالت که در آذرماه ۹۵ صادر شده شامل حال بنده هم می،شود؟ با تشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   خیر دوست عزیز بر اساس مصوبات و رای دیوان عدالت اداری کشور شامل حال شما هم نمیشه. اما قطعیت این امر با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور مشخص خواهد شد.

  2. ماریا می گوید

   سلام. من فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد هستم. هم مقطع کارشناسی و هم ارشد رو روزانه خوندم. امکان تحصیل مجدد بدون پرداخت شهریه توی رشته دندان پزشکی واسه من وجود داره؟ ممنون میشم اگه زود جواب بدین خیییییییلی

  3. امید می گوید

   سلام. من کارشناسی و ارشد رو روزانه تربیت بدنی خوندم حتتما باید شهریه رو پرداخت بکنم؟

  4. بشرا می گوید

   سلام خسته نباشید من الان ترم ۶ کارشناسی برق روزانه هستم و میخوام مدرکمو بگیرم و بعد کنکور تجربی ۹۹ شرکت کنم آیا باید برای پزشکی روزانه شهریه پرداخت کنم؟؟؟

  5. کاوه می گوید

   با سلام من کارشناسی روزانه و ارشد شبانه دارم میتونم تو کنکور پزشکی شرکت کنم

  6. جواد می گوید

   سلام من کارشناسی تربیت بدنی دارم میتوانم در رشته پرستاری در کنکور شرکت کنم