هنوز هم برای قبولی در پزشکی و دندانپزشکی دیر نیست

هنوز برای قبولی در پزشکی و دندانپزشکی دیر نیست

کم کم به شروع مباحث پیش دانشگاهی دوم نزدیک میشیم. داوطلبای عزیز کنکور سراسری چیزی در حدود ۷ ماه فرصت مطالعاتی را گذرانده اند. در این بین همه جور داوطلبی داشته ایم.

 • عده ای بسیار منظم و پای بند به برنامه ریزی خود به پیش رفته اند و علاوه بر مطالعه هدفمندی که داشته اند نتایج دلخواهی هم کسب کرده اند.
 • اما عده ای دیگر با وجود ساعات مطالعاتی مناسب اما نتایج دلخواه در آزمون های آزمایشی خود به دست نیاورده اند و دل سرد شده اند این دست داوطلبان در مواردی مثل هنر آزمون دادن یا نحوه مطالعه صحیح دروس اشکال دارند و درگیر حواشی کنکور شده اند و به نوعی از مسیر اصلی خارج شدند.
 • برخی دیگر از داوطلبان هنوز که هنوزه سنگ هاشون رو با خودشون وا نکندند و مطالعه خوبی تا به این جای کار نداشته اند.

روی صحبت ما با شماست، شماهایی که فکر می کنید به آخر خط رسیدید آقا پسرهایی که اکثرا نا امید شده اند و حتی به فکر خدمت سربازی افتادند و دختر خانم هایی که امسال رو از دست رفته می دانند و دلخوش به کنکور سال بعد روز ها را سپری می کنند.

واقعیتی که وجود داره این است که شاید دیگر امکان رتبه زیر ۱۰۰ آوردن کمی دشوار باشد ولی با شروع مطالعه از همین لحظه هم خواهید توانست نتیجه دلخواه را کسب کنید و روی صندلی یک رشته دانشگاه خوب برای خودتان حساب باز کنید.

اینکه میگم میتونید بی دلیل نیست بزارید نگاهی به مباحث آسان کنکور بندازیم تا بیشتر به عمق مسئله پی ببریم:

ادبیات و زبان فارسی:

داوطلبان با مطالعه لغات و تاریخ ادبیات و همچنین کار کردن روی مبحث قرابت معنایی که به جرات می توان گفت جزو سه مبحث آسان ادبیات کنکور است می توانند برای درصد ۶۰ بجنگند. کافیست از همین الان شبی ۲۰ دقیقه به مطالعه لغات و ۱۵ دقیقه به خواندن شعر و تمرین تست های سال های گذشته بپردازید و به راحتی به این درصد برسید.

عربی:

برای درس عربی داوطلبان بر روی مبحث ترجمه که ۸ سوال دارد و قواعد که ۸ سوال دارد تمرکز کنید که مجموعا ۶۴ درصد قابل دست یافتن است.

دین و زندگی:

جزو دروسی است که حتی افرادی که خوب هم مطالعه کرده اند نیز باید از این جای کار به بعد بیشتر مرور کنند چرا که جزو دروس حفظی و فرار است و مطمئن باشید در این درس می توانید به فکر درصد های بالا باشید فقط کافیه با تست های سال های اخیر آشنا شوید و به اون سبک مطالعه کنید. برای این درس درصد خاصی مشخص نمی کنیم چون درصد ۱۰۰ هم از همین جای کار دست یافتنی است.

زبان انگلیسی:

در این درس خیلی از داوطلبان از رو به رو شدن با متن های ردینگ وحشت دارند. در درجه اول بهتر است مبحث گرامر و لغات را به خوبی یاد بگیرید و در صورت نیاز فقط متن کلوز تست را نیز تمرین کنید. چیزی در حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد با کار کردن بر روی این مباحث به دست می آید.

فیزیک:

با تسلط کامل بر مباحث زیر در درس فیزیک درصدی تا حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد را برای خود میتوانید تصور کنید.

مباحث پیش ۲

مباحثی مثل خازن و بردار ها

بعضی از سر تیتر های مبحث حرکت شناسی

تست مبحث موج و مبحث مغناطیس و الکترومغناطیس

تست مبحث گرما و قانون گاز ها

ریاضیات:

در درس ریاضی مباحثی مثل آمار، احتمالات، دنباله، لگاریتم، ماتریس و تست هایی مثل مشتق و حد مباحث آسان و مرتبطی هستند که جای کار زیادی ندارند و می شود به این مباحث تسلط پیدا کرد و درصد ۳۵ تا ۴۵ درصد رو کسب کرد.

شیمی:

در چند سال اخیر طراحان کنکور سراسری توجه بیشتری به مسائل و تست های استدلالی دارند و از درصد تست های حفظی این درس در کنکور کاسته شده است.

با این حال چیزی در حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد تست ها حفظی هستند و با کتاب های موجود در بازار که مختص مباحث حفظی این درس هستند می توانید به این مباحث تسلط پیدا کنید.

از طرفی ۵ تا ۶ تست از مباحث استدلالی و محاسباتی این درس آسان هستند و می شود یا تمرین در همین زمان نیز به آن ها تسلط پیدا کرد. مثل مسائل مباحث فصل اول و دوم شیمی پیش دانشگاهی.

زیست شناسی:

زیست شناسی درسی هست که نیاز به مرور زیاد دارد و نمی شود مشخص کرد که حتما از چه مبحثی چه تستی در چه سطح از درجه سختی طرح می شود. بنابراین مطالعه روزانه این درس را توصیه می کنیم. مطالعه ای با کیفیت خوب و با تسلط کامل روی هر درس.

به کارنامه های کنکور زیر توجه کنید:

داوطلبی از رشته تجربی با درصدهای زیر ظرفیت مازاد پزشکی سبزوار در سال ۹۵ قبول شده است.
ادبيات فارسي ۵۸%
عربي ۵۴%
معارف ۷۴%
زبان ۵۷%
زمين شناسي ۰%
رياضيات ۲۷%
زيست شناسي ۶۲%
فيزيك ۳۶%
شيمي ۳۹%
داوطلبی با درصدهای زیر در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در کنکور ۹۵ پذیرفته شده است.
ادبيات فارسي ۶۱%
عربي ۴۴%
معارف ۷۳%
زبان ۴۰%
زمين شناسي ۸%
رياضيات ۵۰%
زيست شناسي ۵۶%
فيزيك ۳۸%
شيمي ۴۸%

 

همه این ها رو گفتیم و یاد آوری کردیم که بگیم هنوز دیر نیست هنوز برای قبولی پزشکی و دندون و برق و حقوق دیر نیست و می شود شروع کرد. میشه یکبار دیگه استارت بزنید فقط باید بخونید و امروز و فردا نکنید. الان همین لحظه دقیقا وقت شروع کردنه.

یک ساعت دیگر هم دیر است……

شاید این موارد رو دوست داشته باشی

نظر خودت رو ارسال کن

نظر شما چیه؟ همین الان نظرت رو برای ما ارسال کن

86 نظرات
 1. مونا می گوید

  سلام میشه این تعداد تست ها و درصد ها رو برای کنکور ۹۸ نظام جدید بروز کنید

 2. علي پناه می گوید

  سلام من ده سال پيش كنكور دادم و الان پرستار هستم ميخوام براي دندانپزشكي شركت كنم بنظرتون از الان دير دير نيس براي شروع كردن؟من هيچي از كتاب ها يادم نمياد و سهميه ٢٥٪‏ ايثارگران هم دارم

 3. نگین میرزایی
  نگین میرزایی می گوید

  چجوری میشه یکی دو سه سال پشت کنکور میمونه ب زور دندون یا پزشکی قبول میشه ولی یسریا میگن آسونه اگه فقط بخونی حتی اگه از ترم دوم پیشم شروع کنی میتونی؟؟!!!!

  1. محصل ایرانی
   محصل ایرانی می گوید

   زندگی نظام باورهاست
   بعضی افراد به توانایی های خودشون باور قلبی دارن و میدونن که میتونن شرایط رو هر چه که هست به نفع خودشون تغییر بدن، نمونه این جمله رستگار رحمانی بود که تونست بعد از تموم شدن دوران خدمت سربازی با اشتیاق وصف ناپذیرش در حالی که ۵ ماه بیشتر وقت نداشت رتبه ۱ کنکور بشه.
   بعضی ها هم هستن با وجود تمام امکانات اعم از ابزار و زمان مورد نیاز، خودشون رو از پیش باخته میدونن و هیچ موفقیتی برای خودشون متصور نیستن
   اگر نتونی در ذهنت خودت رو موفق تصور کنی، مطمئن باش در واقعیت هم بهش نخواهی رسید.
   این موضوع شاید بدیهی به نظر بیاد اما خیلی مهم و تعیین کننده هست!

 4. دنیا می گوید

  سلام…من دانشجوبودم بعد از سه سال انصراف دادم الان بخونم دوباره…هیییییچی یادم نیست…بنظرتون توی این ۷ماه میشه؟؟

 5. کاظم نقویان می گوید

  سلام، رشته من فنی بود و الان لیسانس مدیریت بازرگانی رو دارم و ایا میتونم برای کنکور ۹۸ برای پزشکی یا دندانپزشکی شرکت کنم و چطور باید و از کجا شروع کنم لطفا تو ایمیل منو راهنمایی کامل کنید

 6. مریم می گوید

  سلام.من ۴۱ سالمه و شروع کردم ب خواند ن درس ها فقط برای پزشکی و دندانپزشکی.درست مثل دانش آموز۱۸ساله.پس هیچوقت دیر نیست

 7. سارا می گوید

  بچه سلام
  من خودم کامپیوتر خوندم و الان میخام تجربی بخونم و کنکور بدم برا پزشکی یا پیراپزشکی
  خوشحال شدم دیدم خیلی ها مث من هستن
  بچه ها شروع کنین فقط
  این ما هستیم ک خودمونو محدود میکنیم وگرنه هیچ محدودیتی تو دنیا وجود نداره فقط بخواین تا دریافت کنین بجویید تا بیابید
  وقتی هدف بزرگی داشته باشید ذهنتون محدودیت های خودشو پاره میکنه و وارد دنیا بزرگ و شگفت انگیزی که ارزوشو دارین میشین
  اینا شعارنیس واقعیت دنیاس
  رمز پیش افتادن شروع کردنه برای اینکه شروع کنید کارتونو به اجزا ساده تری تبدیل کنید و بااولین بخشش درگیربشین
  شما یه مغز پدیده اسا دارین که برای رسیدن شما به خواستتون همه نیروهای دنیا رو بسیج میکنه
  اراده انسان این نیروی دیده نشدنی میتونه به هرهدفی برسههرچند دیوار های سنگی سر راهش باشه
  من تازه میخام از الان شروع کنم
  به امید روزی که بعد اعلام نتایج کنکور۹۸ همتونو با جعبه شیرینی و شادی بینهایت دنیاشادتونو خلق کنین

 8. محمد می گوید

  تو این اوضاع احتمال قبولی خیلی پایینه نمیخوام نامیدتون کنم ولی باید واقعیتم پذیرفت من خودم دوسال پشت کنکور موندم اخرشم هیچی کلی خرج کتابو ازمونو قلم چی الان دارم حسابداری میخونم پزشکی تو ایران بیشتر شبیه یه رویا شده الان هرکی میخواد انتخاب رشته کنه تجربی میزنه این رشته خیلی سیاه لشکر داره بعد انقدر ایثارگرو جانباز فرهنگی هست که چیزی به ماها نمیرسه و اصل موضوع پارتیه من خودم سال دوم که قبول نشدم یکی از اشناهام یه شخصیو معرفی کرد که با ۱۲ میلیون بهت صندلی پزشکی دانشگاه آزاد میداد که به دلایلی نتونستم برم حساب کنید چند نفر همینطوری وارد این رشته میشن

  1. Ana می گوید

   سلام دقیقا موافقم منم مثل شما هستم ولی بهم پیشنهاد ۳۹۰ میلیون واسه رشته پزشکی روزانه دانشگاه تهران دادن… واقعا متاسفم علم به پول میفروشن با چه امیدی بخونیم…

  2. مونا می گوید

   راجع ایثار گر و جانباز و فرهنگی ها گفتی..نمی خوام توهین کنم یا بگم داری حرف غلطی میزنی محمد خان ولی بهترع کمی به اطلاعات عمومیت اضافه کنی..اگر فقط یکم از خود سایت رسمی سنجش اطلاعات کسب میکردی میفهمیدی که این بدختا که اسمشون همه جا بد رفته اصلا بین ما بدون سهمیه ها سنجیده نمیشن و بین خودشون سنجیدع میشن بعدش میانگین کل گرفته میشه…پس اونایی که تو سهمیه خودشون رتبه و ترازی بهتری کسب میکنن وارد کسب رتبه و تراز سرارسری میشن… درست مثل دانش اموز رتبه ۷۰۰ امسال که حتی با سهمیه هم قبول نشد…

   نه تنعا شما بلکه از همه ممنون میشم که میزان اطلاعات عمومیشون رو بالا ببرن و بهونه های کسی که قبول نشده رو همه جا پخش نکن و باور غ بین مردم پخش نکن

 9. بهاره می گوید

  سلام دوستان.من ۳۵ سالمه.و دیپلمم ریاضی وفیزیک بود.لیسانس حسابداری دارم.حالا قصد دارم کنکور تجربی بدم .به نظرتون شدنی هست؟نیازی نیست دیپلمم رو عوض کنم ؟با دیپلم ریاضی وفیزیک میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟

  1. Erfan می گوید

   شما باهر دیپلمی میتونی برای هر رشته ای کنکور بری

 10. فاطمه می گوید

  سلام من سه ساله پشت‌کنکورم ساله‌پیش خانوادم‌گفن بریم مامایی ازاد بخون گفم ن من مبتونم امسالو بخونم ودکتر بشم اولا خوب خوندم بعد همش تفریح کردم درس خوندنو گذاشم‌کنار . الان خانوادم ازم امید دارن پنج روزم‌تا کنکور مونده موندم‌چجوری بگم‌نتونسم‌حتی مامایی ازادم‌نمیارم با اینو‌وضعیت فککنم نزارن من ساله بعدم بخونم موندم‌چیکارکنم

 11. سارا می گوید

  من خودم ۱۱ سال پیش دیپلم تجربی گرفتم مدرک ارشد دارم ولی سه ماهه شروع کردم تمرکزم روی کنکور۹۸ هست ولی ۹۷ هم ثبت نام کردم و تا الان هم عالی پیش رفتم فقط هم پزشکی میخوام نه دارو نه دندون نه …..اگر ب خدا توکل کنید و ازش کمک بخواهین و دیگه پشت سرتونو نگاه نکنید و فقط تلاش کنید برای رسیدن ب اهدافتون شک‌ نکنید موفق میشین…ادم یک بار زندگی میکنه ارزش داره که برای رسیدن ب ارزوها و اهدافمون تلاش کنیم پس انقدر منتظر تایید بقیه نباشین

 12. مهتاب می گوید

  دوستان من رشتم فنیه..اگه از الان شروع کنم و درسای تجربی رو بخونم میتونم سال ۹۸ پزشکی تهرا قبول بشم؟!هیچییییی از درسای تجربی رو بلد نیستم..کل این سه سال رو باید در یه سال تموم کنم!ممیشه ینی؟!

  1. سارا می گوید

   مث اب خوردن میشه

   1. احلام می گوید

    از بیرون گود صحبت نکنید و الکی امید واهی ندین کنکور الکی نیس فقط یا علی گفتیم و… نیس پشتش باید فکر باشه..همه ی سختیای پیش رو رو هم درنظر بگیرین

  2. میلاد می گوید

   صادقانه بگم.احتمال موفقیت ۳ درصده.اگه ب خودتون ۹۷ درصد اطمینان دارید بسم ا…

 13. آرش می گوید

  سلام. ممنون از راهنماییتون. خیلی بهم انرژی داد از همین امروز شروع میکنم.

 14. mahla می گوید

  سلام من پشت کنکوری هستم تا اواسط بهمن خوب خوندم ولی بعدش دیگه خسته شدم و نخوندم الان نمیدونم توی این یک ماه چکارکنم اصلا دیگه فایده داره بخوام بخونم یا نه توروخدا خواهش میکنم یکی جواب بده چجوری درسا رو جمع جور کنم تو این فرصت باقی مانده خواهشا جواب بدین😭

 15. ابوالفضل۷۸ می گوید

  ای کاش سایت اجازه گزاشتن شماره رو میداد تا همه بچه ها که مشکلشون شبیه هم هست ب هم گمک کنن چون نوشتن طول میکشه

 16. صبا می گوید

  سلام من از لحاظ روحیه داغونم لطفا کمکم کنین من یا دانش اموز قوی بودم و تو تیزهوشان ۱شهرمون درس میخونم قبلا همیشه جزو دانش اموزان خوب بودم ولی امسال که کنکور دارم کم کاری کردم تو سنجش جامع پایه ۵۸۰ شدم و میدونم که بااین رتبه چیزیروکه دوس دارم قبول نمیشم البته من تقریبا تستی برا درسا نزدم و تا الان خیلی منسجم نخوندم خیلی از روزا رو از دست دادم ومخصوصا از اینکه میبینم دوستام با ساعت مطالعه زیاد و تستای نجومی که میزنن تقریبا بامن هم سطح ان خیلی غصه میخورم که چرا استفاده نکردم از وقتام بچه ها اگه کسی تجربه ای داره که تونسته خودشو جمعوجور کنه تو این ۲ماه لطفا کمکم کنه

 17. ....... می گوید

  سلام من یه سال پشت کنکور موندم و تا الانم خیلی تلاش کردم فقط چند روز عیدو رفتم مسافرت که فک میکنم لازمه برام اگه بعد از عید خیلی جدی تر درس بخونم میتونم پزشکی یا دندون پزشکی دانشگاه ایران قبول بشم فقط خیلی خستم میترسم بعد از عید نتونم خوب بخونم?

 18. خستم :( می گوید

  سلام .. من چیکار کنم ک تو این فرصت کم بتونم پزشکی دانشگاه ایران قبول شم .. یه برنامه میخوام?? خسته و سرگردونم .. یه سال پشت کنکور موندم دیگه نمیخوام خونوادمو ناراحت کنم .. اونا ازم انتظار دارن .. کاش بمیرم?

  1. دانش آموز کنکوری پزشکی می گوید

   سلام
   چرا انقدر ناامید هستید ؟
   اولا کنکور همه چیز زندگی انسان نیست و فقط میتونه یه سکوی پرتاب برای موفقیت باشه
   دوما اینکه با توکل به خدا شروع به مطالعه کنید چون وقت زیادی باقیه و میتونید طبق حذفیات این سایت شروع به درس خوندن کنید و به رشته ی دلخواهتون برسید

   فقط وفقط باید اعتماد به نفس داشته باشید

   بیشتر وقتتون رو بزارید روی اختصاصی ها و عمومی هارو هم در کنار اون ها بخونید و سعی کنید هر شب پنجاه تا لغت en حفظ کنید و تست لغت بزنید و بیست تا قرابت معنایی و تست ترجمه ی عربی و فیزیک رو هم قطعا مبحث آیینه ها رو بخونید چون به تنهایی ۱۰ درصد فیزیک هست اگر سوال و مشاوره خواستید به شماره ی زیر پیام بدید *****

   ممنون

 19. مسعود می گوید

  سلام من میخواستم بدونم که از اول عید بشینم تا کنکور فقط تست کنکور بزنم پزشکی قبول میشم

  1. مهری می گوید

   خسته نباشی خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 20. نازنین می گوید

  سلام.من دیپلم رشته ریاضی فیزیکم معدلمم ۱۳.۶۷ بوده و همینطور لیسانس مدیریت بازرگانی هستم ،۲۸ سالمه…میخواستم بدونم میتونم رشته های شاخه تجربی دندانپزشکی یا داروسازی یا پزشکی شرکت کنم؟

  1. زینب می گوید

   شما میتونید کنکور تجربی شرکت کنید.بقیه ش قبولی در رشته های موردنظر به میزان تلاش و اراده شما بستگی داره

   1. نازنین می گوید

    ممنون که پاسخ دادین فقط شرط معدل چقدر مطرحه؟میتونه تاثیر بزاره که نتونم قبول بشم؟

 21. حاج حسین می گوید

  من سال پیش کنکور دادم رتبم شد۷۸هزااااور منطقه۳..
  امسال شروع کردم ب خوندم الحمدلله ازمونارو میترکونم…ترازم تقریبا بین ۷تا۹ هزار میشه…
  بخونین ک واقعا خیلی آسونه

 22. تارا می گوید

  چرا کسی نیس جواب سوال منو بده???

 23. ابوالفضل می گوید

  سلام بر همه دوستان ی سوال دارم اگه کسی تونست جوابمو بده من میخوام از فرودین اسارت کارمو بزنم به نظر دوستانی ک تجربه بیشتری دارن میشه همشو تا قبل کنکور تموم کنم؟؟؟

 24. تارا می گوید

  سلام دوستای عزیزم،من ۲۲ سالمه و مهندسی معماری خوندم و تازه مدرکم رو گرفتم توی مدرسه هم از سال دوم هنرستان رفتم و معماری خوندم،الان خیلی علاقه دارم که از اول شروع کنم و پزشکی بخونم،رشته معماری اونم دانشکده غیر انتفاعی واقعا خیلی پر هزینه بود واسه همینم مجبورم برای پزشکی دانشگاه دولتی قبول شم خیلی دلم میخواد تو دانشگاه گیلان قبول شم،الانم اقدام کردم که دیپلم تجربی بگیرم به نظرتون من که هیچ سر رشته ای از تجربی ندارم و اصلا رشته مدرسم هم این نبوده می تونم موفق شم؟ازتون راهنمایی می خوام که باید چیکار کنم دوروس چه سالهایی رو مطالعه کنم و چه کتاب های کمکی و تستی میتونم بخونم،به نظرتون طی یک سال می تونم خودم رو اماده کنم و تو کنکور سال ۹۸ شرکت کنم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. شمیم می گوید

   منم دقیقااااااا همین شرایطو دارم ولی جدی شروع کردم هدفمم اینه سال ۹۸ حتماااا قبول شم و مطمئنم میشم خیلیارو میشناسم که رشتشون تجربی بوده ولی نتونستن قبول شن . باید روزی حداقل ۱۰ ساعت بخونی به ۱۲ برسی .برای رسیدن به چیزایی که تا امروز نداشتی باید کارایی کنی که تابحال نکردی

  2. شمیم می گوید

   همش فکر میکردم کسی با شرایط من نیست ولی کامنتتو که دیدم حالم خوب شد دلگرم شدم

  3. مهتاب می گوید

   سلام منم دقیقا وضعیت شمارو دارم…از جایی پرسیدم گفتن که لازم نداره دیگه دیپلم تجربی داشته باشی آیا درسته یا نه؟

 25. .مریم. می گوید

  سلام من اگه صفر صفر مطلق باشم و هیچی بلد نباشم و از الان بخوام شروع کنم میشه؟ یه جواب قطعی و درست وااااقعا میشه که پزشکی قبول بشم؟؟؟:((

  1. کیانوش می گوید

   بله که میشه. خودم از الان شروع کردمو کامل امیدوارم که روزانه پزشکی میارم

  2. Dr sara می گوید

   -_-_Malome k na

 26. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من روی دروس عمومی از جمله زبان انگلیسی و دینی و ادبیات روی درصد بالای ۶۰ و عربی بالای ۴۵ سرمایه گذری کردم حالا اگه بخوام رشته پزشکی دانشگاه سنندج قبول شم باید دروس اختصاصی رو چطور بزنم و چطور اونا رو مطالعه کنم تا حالا هم هیچی از دروس اختصاصی نخوندم و منطقه سه هم هستم

 27. رضا می گوید

  سلام وقت بخیر.من خیلی ب درس و دانشگاه علاقه دارم ولی ب دلایل مالی ک قدیم داشتیم حتی نتونستم دیپلم بگیرم.والان ۲۸ سال سن دارم خیلی دوس دارم راهی رو برم ک بهش علاقه دارم.میشه راهنمائیم کنید ک چیکار میتونم بکنم تا منم پزشکی یا دندون پزشکی بخونم.یا برام دیر شده و امیدی نیست
  من حتی نتونستم از اطرافیانم بپرسم ک راهی هست یا نه اخه با خودم میگفتم ب تمسخر میگیرن

  1. پوریا می گوید

   میتونی داداش،گاهی انسان های در طی چند ماه راه چند ساله را طی میكنند،فقط اراده و اعتماد به نفس لازمه
   دوستانی داشتم طی مدتی كوتاه دانشگاه دولتی روزانه رشته های خوب قبول شدند.بستگی به این داره ادم چقدر خودشو باور داشته باشه

   1. رضا می گوید

    مرسی دوست عزیز فقط مسااله اینه من راهشو بلد نیستم یکی باشه راهنمائی کنه ممنون میشم

  2. رهگذر می گوید

   سلام. هنوز هم دیر نیست.واسه دیپلم گرفتن که اول باید بری آموزش وپرورش منطقتون بهت راهنمایی میکنن…فقط امتحاناشو تو زمانهایی که بهت میگن میرین میدین

  3. بهار می گوید

   سلام یه مرکز هایی هست مثل مدرسه که مخصوص بزرگسالانه اونجا میتونی طی دو سال دیپلم و پیش هم بگیری و البته که دیر نیست به این فکر کنید اگر به هدفتون برسید تفاوت زندگیتون بینهایت خواهد بود.

 28. mahla می گوید

  سلام من پارسال رتبه ام خوب نشدوامسال دوباره میخوام کنکوربدم آزمون هم شرکت میکنم ولی ترازهام خوب نیست از اول مهر شروع به خوندن کردم ولی الان حس میکنم هیچ پیشرفتی نکردم و ناامیدشدم من عاشق دندانپزشکی هستم میخواستم ببینم واقعا میتونم هنوزهم روی قبولی توی این رشته حساب کنم یانه

  1. حسین می گوید

   ازه چرا نشه منم میخام بخونم از نو میسه یعنی باید بشه

 29. zahra می گوید

  ببخشید گفتید بعضی تیتر های مبحث حرکت شناسی یعنی چی؟

 30. گمنام می گوید

  سلام دوستای گلم خیلی خوبه که همه ی ما امید داریم ولی ای کاش مدرک گرا نبودیم ای کاش میفهمیدیم که کشورمون فقط و فقط به پزشک به دندونپزشک و به داروساز نیاز نداره دوستای گلم ای کاش نسل ما یاد میگرفت مدرک گرا نباشه من خودم یکی از دانش آموزهای تک رقمی اصفهانم ولی هیچ علاقه ای به این رشته ها ندارم من عاشق آزمایشگاهم از بچگی با میکروسکوپ کار کردم و استاد کار باهاشم ولی میدونم اگه بخوام این کارو ادامه بدم به خاطر شرایط اطرافم اذیت میشم پس مجبورم برا رشته های برتر بخونم .ایده هایی تو ذهنم هست که اگه بشه عالی میشه ولی حیف.حیف که تو کشورمون نمیشه

 31. تارا می گوید

  سلام
  ميخوام بهتون بگم ديگه برا سوال كردنم وقت نداريد بشينيد درس بخونيد انقدر منتظر تاييد از بقيه نباشيد كه ايا ميرسم ايا ميشه !
  قدم در راهتون بزاريد نتيجه اى درحد تلاشتون بدست مياريد تلاشتون زياد باشه نتيجه هم بهتره
  فرقى نداره دندان باشه دارو باشه هرچى هرچى
  شما تلاش كن
  واسه موفقيت فرصت هست
  موفقيتى هركسى تو يه چيزيه و هدفا متفاوته
  ولى واسه رسيدن ب هدفت فرصت هست
  بخون با كيفيت بالا و به هيچى غير از خودت و هدفت فكر نكن
  خدا پشت و پناهتون

 32. رسول می گوید

  دمتون گرم واقعا امید وارم کردید

 33. اناز می گوید

  مطمئن باشید حق به حق دار نخواهد رسید و در نهایت صندلی های دانشگاه با پول پر میشه ماا و شما هم یا باید بشینیم واسه سالهای بعد بخونیم یا اصلا نریم دانشگاه یا به رشته ای که حقمون نیست و دوست نداریم تن بدیم

  1. دکتر خزامی می گوید

   کی این حرفو زده؟

 34. آلاء می گوید

  سلام من رتبم پارسال ۱۰۰ هزار شد البته کتابامو بازم نکرده بودم همیطوری رفتم سر جلسه و نتیجم افتضاح شدگفتم میشینم از اول شهریور میخونم که چند روز بعد از شروع کردنم متاسفانه پدربرگم فوت کردم من چون خونشون نزدیک خونمون بود همیشه اونجا بودم خیلی دوسشون داشتم و تا اواسط مهر کلا افسرده بودم بعد گفتم شروع کنم بخونم پدربزرگمم راضی نیست دو روز خوندم بعد دیگه هیچی تا الان هیچی به هیچی داروسازی خیلی دوست دارم فقطم میتونم برم دولتی موندم چیکار کنم همیطور میام قشنگ شروع کنم به این که فکر میکنم دیگه وقت ندارم اصلا نمیتونم بخونم خیلی وقتم هدر رفته نمیدونم چیکار کنم ترو خدا بچه هاااا اگه الان شروع کنم میتونم ؟؟؟

  1. منننن می گوید

   میتونی. والسلام

  2. م.ح می گوید

   سلام. منم. وضعیتی شبیه وضعیت شما داشتم البته یکم بدتر از شما .دوسال نتونستم کنکور بدم الانم هشتاد روز مونده تا کنکور میخوام استارت بزنم .هیچ از درسارو هم بیاد نمیارم صفر مطلقم.
   منتظر تایید بقیه هم نیستم که بگن میشه یا نه تو این مدت زمان کم کار بزرگی کرد یا نه.
   دلم میخواد ی دوست مطالعاتی داشته باشم تو این هشتاد روز که با هم طبق محور ی برنامه بخونم .کسی هست با هم بسم االله رو بگیم و شروع کنیم!????

 35. tabesh می گوید

  خبری ندارین برای کنکور نظام جدید و مصوبه های تغییر رشته برای کنکور؟؟

 36. سحر می گوید

  سلام من می خوام فیزیوتراپی شهید بهشتی قبول شم به نظرتون اگه از الان شروع کنم میشه؟

 37. نرگس می گوید

  سلام من لیسانس مهندسی معماری دارم و رشته تحصیلی تو دبیرستانم تجربی بوده میخوام دوباره کنکور بدم .میتونم رشته پزشکیقبول شم؟

 38. بخوام ميتونم می گوید

  سلام من فوق ليسانس زبانم .رشتم تجربي و ميخوام دوباره كنكور بدم براي دندانپزشكي منتها ميگن كتابا كاملا عوض شده و ما نميتونيم ديگه كنكور بديم ايا درسته ؟

  1. نیلوفر می گوید

   نه
   هموناس
   ۹۷ هموناس
   ۹۸م باز همونه ولی نظام قدیمو جدید درصد ب درصد وارد دانشگاه میشن

 39. ثمره می گوید

  سلام 😉
  من یه پشت کنکوریم و ۱۸ سالمه ، امسال رتبه م هشت هزار منطقه ی ۲ شد 🙁
  من برا کنکور امسال (۹۵) از اواخر اردیبهشت شروع کرده بودم چون پارسال ایران نبودم اکثرا و پیش دانشگاهی رو میشه گفت سر جمع دو ماه هم تو مدرسه نبودم …
  بهرحال پشت کنکوری موندم و باید برا سال ۹۷ حتما از پزشکی قبول بشم ، چون باید برم آلمان و اونجا هم مدرک قبولی از دانشگاه دولتی رو ازم میخوان …. نمیدونم با این وضع که من پشت کنکوری موندم و با این رتبه بنظر شما اگه از نیمه ی شهریور شروع کنم و تو آزمونای سازمان سنجش شرکت کنم میتونم نتیجه بگیرم ؟

  1. مریم می گوید

   اگه تلاش کنی مطمئن باش میتونی.

  2. محمد می گوید

   توي بعضي دانشگاه ها قبولي سراسرس هم نميخوان
   گفتم بگم الكي وقتتو صرف نكني بجاش بشين زبان بخون

 40. پریسا می گوید

  سلام.من خیلی استرس گرفتم.به نظرتون اگه از الان شروع کنم میتونم داروسازی قبول شم?

  1. فایزه می گوید

   مث من. امیدوارم بتونیم. یعنی باید بتونبم 🙂

   1. فاطمه می گوید

    منم میخوام دارو قبول شم…وای خدایا یعنی میشه

 41. اسدی می گوید

  سلام. من۲۹ سالمه .تقریبا ۱۰ سال پیش مدرک پیش دانشگاهی رو گرفتم و تموم شده. برای کنکور داروسازی دانشگاه آزاد سال ۹۷ میخوام برنامه ریزی کنم , شدیدن نیاز به راهنمایی دارم تا صد در صد دانشگاه آزاد تهران قبول شم. میشه لطفا راهنماییم کنید

 42. haniye می گوید

  من دارم پیش دانشگاهی ریاضی میخونم اما کنکور تجربی میدم زیستو چیکارکنم به نظرتون اصلا پزشکی برای من امکانش هست؟؟؟؟؟؟

  1. Dr sara می گوید

   وااااای دقیقا مثل من منم از بهمن تغیر رشته دادم اکمدم تجربی همه وقتتو بذار رو زیست و شیمی چون ریاضی بودی تو ریاضی فیزیک فکر نکنم مشکلی داشتبه باشی!!!!

 43. ستایش می گوید

  سلام من ازالان شروع کنم میتونم پزشکی پردیس قبول شم؟

 44. ی ناامید می گوید

  من سال قبل رتبه م ۳۳ هزار شد.
  امسال شروع کنم از الان کمش ۸ ساعت درس بخونم میتونم دندون قبول شم؟؟؟؟؟

  1. مصی می گوید

   باید ساعتومطالعت حداقلد۱۰ ساعت باشه

  2. فاطی می گوید

   فقط و فقط زمانی میشه که یه لحظتم از دس ندی

 45. سهیلا می گوید

  واسه داروسازی چی ؟از الان شروع کنیم قبول میشیم ؟

  1. مرضیه می گوید

   عزیزم دندان وپزشکی خیلی رتبه بهتری از دارو میخواد
   پس حتما دارو هم میشه

  2. ممد می گوید

   آره خانم دکتر سهیلا صدرزاده

  3. دکتر محمدی می گوید

   اره از عید هم قابل قبوله
   بنده پارسال از ۲۱ فرودین خواندم و رتبه ی ۳ هزار شدم

   1. سنجرانی می گوید

    سلام
    دکتر محمدی میشه لطف کنین بگین چطور خوندن روش مطالعت چطوری بود روزانه چند ساعت میخوندین؟
    چه مباحثی رو حذف کردین و چه مباحثی رو خوندین؟

    1. بیتا می گوید

     سلام من هم حدود سه ماه بیشتر زمان ندارم ایا منم میتونم موفق شم واگر فقط تست های کنکور رو بزنم وخوب بخونم میتونم حداقل پزشکی ازاد قبول شم و کلا ساعت چند بیدار شم و بخوابم لطفا یاریم کنید

   2. nhdz می گوید

    اقای دکتر محمدی منظورم باشمابود چجوری میتونم باهلترن در ارتباط باشم

   3. Zeinab _rshnzmr می گوید

    آقاي دكتر محمدي چجوري ميتونم باهاتون در ارتباط باشم/تو رو خدا راهنماييم كنيد/ميشه لطفا بيش تَر از خودتون بگين

   4. ... می گوید

    سلام دکتر محمدی .. خواهش میکنم بگید روزانه چند ساعت میخوندین ؟ آیا همه مباحثو خوندید یا حذفی هم داشتید؟ خواهش میکنم یه توضیح مختصری در مورد برنامتون بدید?ممنون میشم?

   5. فاطمه می گوید

    چه رشته ای قبول شدید ؟ منطقه چند بودین ؟ و ایا سهمیه خاصی داشتین ؟