رازهای رسیدن به پزشکی در زمان محدود باقی مانده که از آن بی خبری

اگر دنبال فرصتی دوباره برای رسیدن موفقیت هستی این نوشته برای توست

رازهای رسیدن به پزشکی

آیا تو کنکور را لِه خواهی کرد؟

کنکور دقیق مثل دو لبه تیز یک شمشیر هست، به هیچ عنوان از کنکور انتظار محبت و مهربانی نداشته باش. کنکور فقط و فقط با افرادی رابطه خوب و نزدیک داره که توانایی مبارزه داشته باشن. افرادی که بلد باشن برای خواسته قلبی خودشون تا جایی که نای نفس کشیدن دارن، تلاش کنن. نه اینکه با وجود زمان باقی مانده، دست از تلاش کشیده باشن و پرچم سفید رو بالا ببرن. در این بازی یا باید ببری یا باید خوشحالی حریف رو از ضربه فنی شدن خودت تماشا کنی و انتخاب با توست که در ماه‌های پیش رو، خودت رو لایق چه برخورد ها و رفتار هایی نشان بدی.

 

در مهرماه ۹۸ کجا خواهی بود؟

 بذار کمی به آینده نه چندان دور سفر کنیم. مهرماه سال نود و هشت. دقیقا کجایی؟ چه حال و هوایی داری؟ خوشحالی و یا به دنبال شب کردن روز ها هستی بدون اینکه ذره ای لذت ببری؟ حتی فکر کردن به اون لحظه هم میتونه ترسناک باشه. تو نمیتونی از هیچ شخصی انتظار محبت داشته باشی، حتی از خودت. مهرماه ۹۸ به همون اندازه که میتونه درجه یک ترین ماه زندگی تو باشه، به همون اندازه هم میتونه سخت و دردناک باشه و البته باید خدا رو شکر کنی که نویسنده داستان آن روزها تو هستی و تو باید انتخاب کنی که چه حال و هوایی رو دوست داری.

 

نه! اینبار کسی برای تو دل نمیسوزونه.

برای تو دو تا خبر دارم…

یه خبر خوب و یه خبر بد!

اگر اجازه بدی از خبر بد شروع کنم. خبر بد اینکه زمان زیادی تا کنکور باقی نمونده. کنکور از اون چیزی که فکرش رو میکنی به تو نزدیک تر شده و به زودی باید ملاقاتش کنی.

اما خبر خوب هم این هست که میتونی با گرفتن یک تصمیم درست به بهترین نحو ممکن از زمان باقی مانده استفاده کنی و در رشته‌های تاپ و دانشگاه‌های برتر ایران قبول بشی. وقتی میگم رشته خوب، منظورم رشته‌هایی مثل پزشکی و دندان پزشکی هست. بله! تعجب نکن، این رو بدون کوچکترین شکی بهت میگم که اگر درست جلو بری سال بعد همین موقع دانشجو پزشکی در یکی از دانشگاه‌های خوب کشور هستی. سال بعد از تصمیم امروزت لذت خواهی برد و با سربلندی در هر جمعی حاضر میشی و از کاری که انجام دادی برای اطرفیانت تعریف میکنی.

واقعا که تعریف کردنی هم هست….

 

آیا میتوان خوش بین بود؟

همون طور که اشاره کردم زمان زیادی تا کنکور ۹۸ باقی نمونده. همین موضوع مثل خوره به جونت افتاده و مدام با خودت به این فکر میکنی که تو این زمان باقی مونده میتونم به موفقیت برسم یا نه؟ میتونم سال بعد مهرماه به رشته مورد علاقم برسم یا نه؟ به دنبال اشخاصی هستی که در این مدت زمان باقی مونده نتیجه گرفته باشن تا بتونی فرمول موفقیت رو ازشون بگیری. اما آیا واقعا راهی هست؟

 

پیوسته راه برو دوست من…

دوست من، کم نبوده و نیستن افرادی که در سال های قبل در زمان های کمتر از این زمانی که تو در اختیار داری به موفقیت های بزرگ دست پیدا کردن، در زمان هایی به مراتب کمتر. این رو یادت باشه که همیشه تو محدودیت ها، فرصت های زیادی برای پیشرفت هست.

کم نبودن افرادی که در مدت زمان کم، با یک مطالعه عالی و با کیفیت به رشته های درجه یکی مثل پزشکی و دندان پزشکی رسیدن. رشته هایی که خیلی از افراد با ماه‌ها انرژی و زمان گذاشتن از رسیدن به اون عاجز هستن.

 

آیا تو پیش از انجام هر کاری، تسلیم شدی؟! (کنکور جایی برای بازنده ها نیست)

باور کن این زمان باقی مونده یه فرصت عالی برای جبران هست…فقط خودت رو باور کن و ایمان بیار به اینکه میشه تو این مدت باقی مونده هم موفق شد مثل خیلی ها که تونستن موفق باشن. مثل رستگار رحمانی رتبه ۱ سال ۸۸

رستگار رحمانی تو یک خانواده ۱۲ نفره که پدرش کارگر ساختمانی بود زندگی میکرد… رستگار از بهمن ماه با معدل پایین برای کنکور استارت زد و رتبه یک تجربی شد! جالبه بدونید این نابغه تا قبل از بهمن دوران سربازی رو طی میکرد.

اینجوریه که بعضی آدما تو کنکور کولاک میکنن. نق زدن رو بزار کنار و خودت رو باور کن و از همین الان دوباره شروع کن…تصور کن آخرین کنکور زندگیته و تو باید هرکاری برای موفقیت لازمه همین امسال انجام بدی. هیچ وقت یه دونده دو ماراتن تو یه مسابقه ۶۰ کیلومتری، وسط مسیر (کیلومتر ۳۰) ناامید نمیشه! چون میدونه هنوز ۵۰ درصد مسیر باقی مونده و ممکنه تو این مسیر خیلی ها جا بزنن و کم بیارن در نهایت فرصت برنده شدن رو به اون بدن!

 

مجالی برای جنگ با خودت

بنابراین از زمان کم گلایه نکن. چیزی که تو باید اون رو تغییر بدی، خودت هستی. باید طرز تفکر درست رو در پیش بگیری و ایمان داشته باشی که میشود. اگر حتی فقط یک نفر هم در چنین زمانی به موفقیت رسیده، پس تو هم میتوانی. فقط جسارت میخواد. جسارت اینکه به روز های گذشته فکر نکنی و بدون توجه به حرف های اطرافیانت، به سمت جلو حرکت کنی. به سمت همون جایی که فکر میکنی به اون تعلق داری و خودت رو لایق اون میدونی. کاری کنی کارستان، جوری که همه انگشت به دهان برای تو سوت بکشن و کف بزنن.

 

پیروزی رو با آنالیز جشن بگیر

برای اینکه در زمان باقی مونده به موفقیت برسی باید چند فاکتور رو رعایت کنی. در این نوشته سعی ما بر این بود تا به نکاتی که میتونه در مدت زمان باقی مانده برای تو راهگشا باشه اشاره کنیم تا با تلاش به هر آن چیزی که فکرش رو میکنی در ماراتن نفس گیر و مهیج کنکور برسی.

داشتن برنامه ریزی خوب متناسب با زمان باقی مانده:

همون طور که خودت هم در جریان هستی، زمان زیادی تا کنکور باقی نمانده و تو نمیتونی این زمان رو بدون داشتن برنامه ریزی و صرفا با داشتن ساعت مطالعه بالا با موفقیت به پایان برسونی. باید از زمان باقی مونده نهایت استفاده رو داشته باشی و مباحث مهم و پر تست کنکور سراسری رو به خوبی مطالعه کنی. برنامه ای درجه یک که برای هر مبحث بر اساس اهمیتی که در کنکور های گذشته داشته و پر تست بودن اون، زمان مطالعه در نظر گرفته باشی. برنامه ای که دقیق مشخص کرده باشه که هر درس رو چطور مطالعه کنی. چه زمانی درسنامه بخونی، چه زمان کتاب درسی رو مطالعه کنی و چه زمانی مرور و تست زنی داشته باشی. باید برنامه‌ای داشته باشی که با مرور ها و تست زنی های زیاد به تو این اجازه رو بده که به تسلط صد در صدی برای مباحثی که مطالعه کردی برسی این نکته رو بهت گوشزد کنم که داشتن یک برنامه ریزی خوب به تنهایی کار ساز نیست و بهتره در کنار برنامه ریزی با یک حامی (مثل مشاور) هم در ارتباط باشی. کسی که به سوالات مشاوره ای تو پاسخ دقیق و کارساز بده و بتونه اگر از لحاظ روحیه قوی نیستی از نظر انگیزشی بهت روحیه بده تا انرژی مطلوبی برای مطالعه کردن داشته باشی.

 

افزایش ساعت مطالعه

هرچه زمان میگذره و به روز های پایانی سال تحصیلی نزدیک میشیم، شرایط اورژانسی تر میشه و طبیعتا زمان ارزش خیلی بیشتری برای ما پیدا میکنه. به همین خاطر از این به بعد باید زمان مطالعاتی خودت رو تا جایی که میتونی بالا ببری. مطالب از این به بعد بیشتر در خاطرت میمونه و خیلی بهتر میتونی ازشون استفاده کنی و دلیل این امر هم فاصله کمی هست که تا کنکور در اختیار داری. در این بازه زمانی باید در کنار کیفیت بالای مطالعه ساعت مطالعه خودت رو تا جایی که امکان داره بالا ببری. یکی از کارهایی که میتونی برای افزایش ساعت مطالعه انجام بدی، استفاده از زمان‌های مرده ای هست که در طول روز داری. زمان هایی مثل منتظر ماندن در ایستگاه های مترو و یا اتوبوس، صبح قبل از خوردن صبحانه، زمانی که برای دیدن تلوزیون و یا انجام دادن کارهای غیر ضروری، هدرشون میدی میتونن به ساعت مطالعه تو افزوده بشن. این موضوع رو همیشه به یاد داشته باش که تک تست ها صندلی تو رو در دانشگاه های کشور عوض میکنن. بنابراین باید به این درک برسی که یک تست هم یک تست هست و میتونه آینده تحصیلی تو رو به طور کامل عوض کنه.

 

مهندسی منابع

طبیعتا با توجه به زمان کمی که باقی مونده، تو نمیتونی همه منابعی که برای یک درس داری رو مطالعه کنی. این کار باعث میشه زمان رو از دست بدی و از طرفی چون نمیتونی همه کتاب ها رو مطالعه کنی، دچار استرس و اضطراب میشی که عامل فوق العاده خطرناکی برای عدم موفقیت در کنکور به حساب میاد. پس حساب شده عمل کن و تصمیم درست رو بگیر. بارها در سایت مشاوره کنکور محصل ایرانی گفتیم که برای هر درس فقط و فقط یک منبع کمک آموزشی رو انتخاب کن و تمام تمرکزت رو بر روی همون کتاب بزار. کتاب درسی در کنار یک کتاب کمک آموزشی میتونه نیاز تو رو به طور کامل برطرف کنه. بعد از انتخاب کردن منبع کمک آموزشی مناسب، مابقی منابع رو از محلی که مطالعه میکنی دور کن و در مکان دیگه‌ای قرار بده تا حواست رو به خودش جلب نکنه. در مورد تست زنی هم باید یک نکته خیلی مهم رو بهت بگم. اینکه از الان به بعد بهتر هست که به جای تمرکز بر روی تست های تالیفی، روی تست‌های سراسری حساب باز کنی و این تست ها رو چندین و چند بار پاسخ بدی. تست‌های تالیفی برای درسی مثل زیست میتونه بهت کمک کنه بنابراین برای زیست هم تست سراسری و هم تالیفی بزن و برای مابقی درس ها تست‌های سراسری رو در اولویت قرار بده.

 

تعطیلات نوروز

یکی از فاکتور های مهمی که برای جبران زمان از دست رفته در این بازه از سال در اختیار تو قرار میگیره، تعطیلات نوروز هست. اکثر داوطلب های نظام جدید تا قبل از تعطیلات عید زمان زیادی رو در مدرسه هستن و طبیعتا فرصت آن چنانی برای مطالعه ندارن، اینجاست که تعطیلات نوروز میتونه ارزش خودش رو به وضوح بهت نشون بده. چیزی در حدود ۱ ماه در منزل هستی و میتونی با یک ساعت مطالعه خوب طبق برنامه ریزی اصولی، خیلی از کم کاری های ماه های قبل رو جبران کنی و با ادامه روند خوب خودت در دو ماه پایانی، نتیجه خیلی خوبی بگیری.

 

توجه به دروس عمومی

دروس عمومی به دلیل ماهیتشون فرار هستن. این موضوع باعث میشه اکثر مطالبی که میخونی رو از یاد ببری و دچار استرس بشی و با خودت فکر کنی که هیچ مطلبی رو نتونستی خوب یاد بگیری. اما از الان به بعد داستان کلا عوض میشه. با توجه به زمان کمتری که تا کنکور وقت داری، میتونی با یک مطالعه با کیفیت اکثر مطالب رو به خاطر بسپاری و در آزمون‌ها به بهترین نحو ممکن از دانسته‌های خودت استفاده کنی. دروس عمومی میتونه برگ برنده تو در آزمون سراسری باشه. در برنامه ریزی کنکور خودت سعی کن برای این برگ برنده تلاش کنی و به موقع ازش پرده برداری.

 

اجازه بده که خیلی ساده بهت بگم که باید چکار کنی، از همین امروز که داری این متن رو میخونی یک تصمیم جدید و درست میگیری، تصمیمی با این مضمون، که من انجامش میدم. هر چقدر هم که سخت و دشوار باشه…

به تو قول میدم که در نهایت تو فاتح قله‌های پیروزی خواهی بود..

برای اسم داستان موفقیت تو نامی به ذهنم رسید: وقتی من شروع کردم

با این مقدمه: حالا کسی از روز های بی فروغ اول سال حرف نمیزند

در آخر برایت آرزوی بهترین ها را می کنم و امیدوارم هر جا که هستی و با هر وضعیت درسی که داری محکم و قدرتمند جلو بری بدون اینکه لحظه ای از انجام کار بزرگی که می کنی ناامید بشی.  اگر سوالی داری خوشحال میشم با آیدی تلگرامی زیر در ارتباط باشی

https://telegram.me/mohaselirani_supp

شاید این موارد رو دوست داشته باشی

نظر خودت رو ارسال کن

نظر شما چیه؟ همین الان نظرت رو برای ما ارسال کن

32 نظرات
 1. کنکوری می گوید

  سلام میشه این دوماه فیزیو تراپی اورد؟روزی چند ساعت براش کافیه ؟میشه راهنمایی کنین ؟
  ممنونم

 2. مریم می گوید

  سلام میشه یکم برای نظام جدیدا پیام بزارید
  بخدا مردیم ما تا ۲۱ اردیبهشت مدرسه اخه هر روز خدا مدرسه نهایی هم که از رگ گردن بهمون نزدیک تره
  وقتی میشنوم فارغ التحصیلا با روزی ۱۲ ساعت تا ۱۵ ساعت میتونن معجزه کنن همش احساس پوچی بهم میده که حتی ما فرصت معجزه هم نداریم😭😭😭

 3. نسرین می گوید

  کاش انصراف نمیدادی و مامایی ادامه میدادی

 4. Maryam می گوید

  سلام ،من یه فارغ التحصیلم متولد ۷۷،سه بار تو کنکور شرکت کردم یه بار مامایی ازاد قبول شدم انصراف دادم ،تا حالا بطور جدی برا کنکور درس نخوندم دانش اموز زرنگی بودم تو مدرسه ،یه ماه پیش برا درس خوندن شروع کردم وتو ازمونا شرکت کردم ولی وقتی ترازامو دیدم واقعا ناامید شدم الان یه هفتس ک درسو گذاشتم کنارو تا حالا انقد ناامید نشده بودم نمیدونم چیکار کنم 😐

 5. مریم می گوید

  سلام _ مطالبتون خیلی مفید بود.مطالب یه لحن صمیمی ای داره که آدم خوشش میاد که بخونه و راحت باهاش ارتبا برقرار کنه _ ممنون از سایت خوبتون

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام مریم جان
   ممنونیم از محبت شما
   موفق باشید

 6. kimia می گوید

  سلام به همه کنکوری های عزیز من دانش اموز دوازدهمی هستم که از خرداد شروع به درس خوندن کردم اما خودم می دونم که تا الان تلاش خاصی نکردم نتیجه ی هم نه در امتحاناتم نه در ازموناتم هیچ کدوم نگرفتم توی شهر کوچکی زندگی میکنم اما خانوادم از امکانات درس خوندن هیچ چیز برام کم نگذاشتن ها الان میخوام دوباره شروع کنم خودمو تغیر بدم وراه درست رو انتخاب کنم تا بتونم زحماتشون رو جبران کنم اما همش میگم نمیشه و از طرفی می گم خیلی اشتباه کردم و خودمونمی تونم خودمو بابت این همه وقت تلفی ببخشم

  1. M.a.M می گوید

   سلام.من هم دقیقا وضعیتی مث تو دارم اگه بخوام نمیخوام اغراق کنم ولی حداقل ۹۰درصد شبیه تو .به نظر من ۳ماه باقی مونده خیلی خیلی از چند ماه گذشته با ارزش تره و اگه کسی بخواد واقعا میتونه به بهترین نتایج برسه اما نیازمند دوفاکتور مهمه یک تلاش زیاد دو نا امید نشدن تو مورد اول فقط خودت میتونی به خودت کمک کنی تو مورد دوم هم خودت نقش اصلی رو داری اما اگه نیاز به راهنمایی داشته باشی میتونی روکمک من حساب کنی.

 7. کنکوری ۹۸ می گوید

  سلام به تمام دست اندر کاران محصل ایرانی
  مقالات طوری هست که خیلی خوب میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد و بدون حضور فیزیکی یک مشاور ازشون بهره برد.من خیلی ازخواندن این مقاله انرژی گرفتم.انشاءالله قول میدم دفعه دیگه به عنوان یک رتبه برتر کنکور تو سایت نظر بدم.
  بازم از تلاش بی وقفه عوامل محصل ایرانی تشکر میکنم.شاید شما نقطه عطف خیلی ها بوده اید و خواهید بود.

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام
   بی نهایت سپاس گزاریم بابت نظر دوست داشتنیت

 8. یاسر می گوید

  سلام.من لیسانس دارم و از الان قصد دارم برای کنکور تجربی بخونم هوش بالایی برای درک دروس دارم اما میترسم حتی اگر تلاش زیادی بکنم به نتیجه خوبی نرسم چون من الان ۲۶ سالمه و کمی هم دیر شده.به نظرتون با روزی ده ساعت به بالا میتونم به رشته های پزشکی و دندان امیدوار باشم؟

 9. Blue می گوید

  همین الان بعد از چندییین مرتبه ناامیدی و ترس
  تصمیم میگیرم هرکاری برای رسیدن به موفقیتم لازم باشه انجام بدم
  ۱۹:۴۸
  ۱۱/۲۴

 10. سارینا می گوید

  سلام ببخشید من از این که زیاد تلاش کنم واستعدادشو دارم مطمنم اما نمی دونم با توجه به عقب افتادگی درسها ایا میتونم جبران کنم ازمونم میرم معدلمم۱۹ به بالاست اما… دورس پتیه رو نصفه نیمه خوندم و دوازدخم ترم اول زیاد وار نکردم لطفا راهنماییم کنید😐😐

 11. Fateme d می گوید

  من مطمئن هستم که با کمک خدا ، همونجور که تا اینجا باقدرت و‌موفق اومدم جلو ، این ۴ ماه باقیمانده رو باقدرت تر ادامه میدم ؛ و مرداد ۹۸ میام زیر همین پست رتبه امو با افتخار میگم. من مطمئنم که با عنایت خدا موفق خواهم شد 💓
  دوستای خوب کنکوری من ؛ این جمله ها رو شماهم با خودتون تکرار کنید
  من که مطمئنم نتیجه خواهم گرفت!

  1. الف چ می گوید

   نظرتون انرژی مثبت زیادی به بنده اننتقال داد. انشالله که موفق باشید و در دانشگاه مورد نظرتون قبول شید دوست خوبم.

 12. سلوا می گوید

  سلام ببخشید ما اگه از امروز ۱۴ بهمن شروع کنیم با برنامه نیمسال دوم قلم چی جلو بریم یا برنامه بریزیم و از اول دروس رو بخونیم بدون توجه به نتبجه آزمون؟و اینکه ما بایدتمام تست های یک منبع رو کامل تموم کنیم و اینکه تست های درس ها رو در روز های پشت سر هم بزنیم یا در فاصله زمانی بزنیم تا یادمون نره

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام دوست عزیز
   بستگی به شرایط خودتون داره
   اگر از الان شروع کنید طبیعتا برنامه آزمون هیچ کمکی به شما نمیکنه و بهتره از اول دروس رو مطالعه کنید
   ولی ترجیحا اگر از اول سال با ازمون جلو اومدید با آزمون ادامه بدید و برای کم کاری‌هاتون در طول هفته زمانی رو برای جبرانی در نظر بگیرید
   موفق باشید

 13. المین می گوید

  سلام و خسته نباشید من الان پشت کنکورم و میخوام برای پزشکی درس بخونم و الان که بهمن ماه شده و به دلیل مشکلات روحی نتونستم زودتر شروع کنم و میترسم نتونم درسارو تموم کنم و اینکه نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم واقعا بی انگیزه شدم و ناامید لطفا کمکم کنید

 14. الکتریکی می گوید

  سلام… من اگه امسال کنکور بدم ۴رمین سالمه…. همیشه رتبم بد اومده از زمستان شرو میکردم روزی ۱۲ الی ۱۵ ساعت درس میخوندم… ولی تو این ۳بار همش بالای ۶۰ هزار رتبه میارم همیییییییشه😭😭😭😭امسال دانشگاه ازاد شرکت کردم ولی بخاطر شهریه دلم واسه پدرم سوخت و موندم خونه…. الان میخام شرو کنم ولی نه انگیزه ای هست نه امیدی نه انرژی نه تمرکزی … هیچی ندارم که دلم باهاش خوش باشه و سابقه افسردگی دارم پیشه روانشناسم رفتم ولی نشد..از بچه گی پزشکی میخاستم ولی این چند سال نتونستم…. و ارزوشو فراموش کردم … پیشه خیلیا رفتم خیییلیی کارا کردم ولی اصلا از جام تکون نمیخورم… الانم جدیدن احساسه خنگیه شدید میکنم .. در حالی که من از اول ابتدای تا دوم دبیرستان شاگرد اول مدرسه بودم ولی یک دفعه سقوط کردم …ونمیتونم دوباره مثله قبل بشم.. هر کاری میکنم نمیشه… شمام مثله بقیه میشه چیزی بگید شاید حاجتی شد

  1. ...... می گوید

   چرا انقد اول باید این افکار منفی رو بریزی دور تو میتونی تلاش می‌کنی به خواسته‌ای می‌رسی
   هرکس نهایت تلاشش رو بکنه قطعا به خواسته هایش میرسه توام میتونی منفی نگری نکن مثبت فکر کن تو واقعا این استعداد و داری

 15. Zahra می گوید

  سلام.ممنون بابت مطالب خوبتون.رشته تجربی هستم با معدل۱۹/۹۰ خیلی درس میخونم.تست های زیادی میزنم با مدرسه۷ ساعت روزهای تعطیل۱۱ساعت درس میخونم.اما تو آزمون آزمایش تراز خیلی پایینی(۵۰۰۰) کسب میکنم من باید چه کار کنم؟؟؟

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام زهرا جان
   کتابچه زیر رو ببین
   چگونه ترازمان را بالا ببریم

 16. hhh می گوید

  سلام من دانش اموز پایه ی دوازدهم هستم . پایه ی درسی خوبی دارم . پارسال برای اینکه وقت زیادی برای کنکور داشته باشم دوازدهم رو غیر حضوری برداشتم البته برای دروس دوازدهم کلاس می رم با تایم کم در هفته ک به نظرم خیلی مفید تر از مدرسه هست

  مشکلی ک دارم اینه ک امسال اون تلاشی ک می خواستم رو ندارم
  یعنی من پارسال تصور می کردم سال دیگه حتما می ترکونم اما اصلا این اتفاق نیوفتاد
  نمی تونم ساعت مطالعم رو ببرم بالا .موقع مطالعه تمرکز دارم و تایم مفیدی رو درس می خونم اما تایمش خیلی کمه. مثلا ۶ ساعت تو روز..
  خواهش می کنم کمکم کنین

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام دوست عزیز
   کار عجیب و پیچیده‌ای لازم نیست انجام بدی!
   روزانه یک ربع به ساعت مطالعه خودت اضافه کن و این روند رو تا ۲۰ روز ادامه بده
   بعد از ۲۰ روز شما ۵ ساعت به ساعت مطالعه قبلی خودت اضافه کردی
   موفقیت بزرگ با همین برداشتن قدم‌های کوچک اما متوالی هست که ایجاد میشن
   موفق باشی

 17. آوا می گوید

  سلام وخسته نباشید.من اوا ۱۸ساله از کرج هستم
  من من دردوران دبیرستان به دلیل علاقم در مدرسه کاردانش کامپیوتر خوندم و دیپلم گرفتم.همون سال بعداز امتحانات خرداد(که ازقبلش واس کنکور رشته خودم ثبت نام کرده بودم) به دانشگاه و رشته ای ک میخوام توش کار کنم و موفق بشم فکر کردم.از اولشم موقع انتخاب رشته بخاطر اینکه رشته تجربی سخت بود و میدونستم تو درسا میوفتم انتخابش نکردم ولی همیشه یه چیزی ته ذهنم محیط درمانی رو میخواستم.بعداز کنکور کامپیوتر که قبولم نشدم با همراهی خانواده تصمیم گرفتم واس کنکور تجربی خودمو اماده کنم.تمامی منابع ۳سال رشته تجربی رو گرفتم با کمک آموزشی.به مدرسه بزرگسالان رفتم برای گرفتن پیش دانشگاهی.(چندین درس روهم افتادم واقعا برام سخت بودچون با درسا اشنایی نداشتم.)سال۹۷ کنکور دادمو قبول نشدم.واقعا دیگ ازاین وضع خسته شدم.ازاین بلاتکلیفی.واقعا میخوام کنکور قبول شم و پزشکی تو دانشگاه تهران بخونم.ارزومه.واقعا میخوام ولی به شدت سردرگمم و نمیدونم ازکجا باید شروع کنم

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام آوا جان
   با شرایطی که گفتی طبیعتا پایه درسی ضعیفی داره و باید تلاش زیاد برای برطرف کردن نقاط ضعفت داشته باشی
   فرمول خاصی برای موفقیت تو کنکور نداریم فقط باید سخت تلاش کنی و درس بخونی
   لینک زیر رو ببین شاید تونست کمکت کنه
   http://irmohasel.com/quick20/

 18. زهرا می گوید

  سلام خوبین؟
  مرسی بابت مطلبی که گذاشتین
  من از تیرماه شروع کردم و برای کنکور مطالعه کردم ولی توی امتحانات مدرسه اون نتیجه ای که میخواستم رو نگرفتم ؛به خاطر همین چند روزی هست که خیلی ناراحت و ناامیدم و حس میکنم هیچی بلد نیستم؛حس میکنم تمام اون روزایی که صبح زود با انرژی و انگیزه بلند میشدم و درس میخوندم؛الکی و بی فایده بوده؛…
  و خلاصه اون انرژی و انگیزه ای که داشتم الآن تبدیل شده به یه حس خیلی بد و همراه با ناامیدی و استرس…

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام زهرا جان
   مهم نیست که چند بار شکست خوردی مهم اینه که آیا بعد از هر شکست جسارت این رو داری پاشی مسیرت رو ادامه بدی یا نه؟
   گذشته رو فراموش کن، گذشته مرد. بشین با خودت فکر کن از این به بعد میتونی چه اقدامی انجام بدی که تبدیل به بهترین ورژن خودت بشی
   موفق باشی

 19. mehdisaffar می گوید

  من که لیسانس دارم و دارم برای کنکور برای پزشکی میخونم .تا ساعت ۵ که سرکار هستم و لغت ها رو میخونم و ۶ میرسم خونه و از۷ تااا ۱ درس میخونم.یک ساعت استراحت میکنم.اما خسسسته میشم خداوند و کائنات کمکم کنند شماها هم برام دعا کنید

  1. محصل ایرانی می گوید

   آرزوی موفقیت روز افزون داریم برای شما
   پاینده باشید 🙂

 20. پریماه🌙 می گوید

  به امید موفقیت💪🏻

  1. محصل ایرانی می گوید

   شیرین و شاد باشید