حس درس خوندن نیست! حوصله درس خوندن ندارم!

حس درس خوندن نیست!

هر ساله تعداد زیادی از افراد جامعه ما با رنج سنی متفاوت که البته بیشتر آن‌ها جوانان ۱۸ ساله هستند در کنکور شرکت می‌کنند. کنکوری‌ها تلاش می‌کنند تا در این ماراتن پر پیچ و خم به موفقیت برسند و در رشته مورد علاقه دانشگاهی که قلباَ دوستش دارند مشغول به تحصیل شوند. در ابتدای مسیر تقریبا ۱۰۰ درصد داوطلبان با انگیزه فوق العاده زیاد و انرژی وصف ناپذیر و باور نکردنی مشغول به محیا کردن شرایط می شوند و به نوعی با آمادگی بالا استارت می‌زنند و دروس را خیلی خوب مطالعه می کنند. در نیمه‌های راه به دلایل محتلف از جمله مشکلاتی که در زندگی شخصی هر یک از این عزیزان وجود دارد کم کم از درس زده می شوند. مشکلاتی مثل نداشتن امکانات خوب، نداشتن منبع های مطالعاتی مناسب … و از این دست مشکلاتی که شما را از ورود به مسیر آرزوهاتون دور می‌کند.

به شما تبریک میگیم!

همین که جرات داشتید آرزوهاتون رو تصور کنید و برای خودتون اهدافی تعیین کردید گام اول برای موفقیت رو برداشتید! همین که به عشق آرزوهاتون به سمت این مسیر قدم برداشتید جا داره که به شما تبریک بگیم! چرا که بسیاری از افراد هم سن و سال شما تهی از رویاهای بزرگ هستن و برنامه ای برای قدم گذاشتن در مسیر اهدافشون (البته اگه هدفی داشته باشن) ندارن!

حس درس خوندن نیست

اگر موفق نشی تنها دلیلش خودت هستی!

دوست عزیزی که از مشکلاتت خسته شدی و به قول خودمون صبرت به انتها رسیده! شمایی که منتظر یه جرقه هستی تا همه چیز رو رها کنی! کاش یخورده دور و اطرافت رو بهتر میدیدی که کم نبودن افرادی که با مشکلات خیلی زیادی استعدادهای خودشون رو شکوفا کردن… کم نبودن آدمایی که با وجود رنج و سختی فراوان تو زندگیشون به موفقیت‌های خیلی بزرگ رسیدن! کافیه زندگینامه افراد موفق رو بخونی و متوجه این حرف های من بشی.

اگر تو زندگیت موفق نشی مقصر اصلی خودت هستی…

دوست عزیز اشتباه نکن! من نفسم از جای گرم بلند نمیشه… فقط اعتقاد دارم که اگر درس نخونی و یا هیچ حرکتی برای رسیدن به رویاهات نزنی، کسی برای تو دلش نمی‌سوزه! هیچکس مشکلات تو رو نمی‌بینه، فقط یک چیز می‌گن اونم اینه که  “فلانی در حد این صحبتا نبود”

حالا به نظرت با این همه تفاسیر حتی با در نظر گرفتن اینکه حتی یک کلمه هم درس‌ها رو مطالعه نکردی بهتر نیست که از همین الان شروع کنی کم کم به خوندن عادت کنی و تا دو هفته دیگه اوج بگیری! یا میخوای بشینی دست رو دست بزاری و فقط از نداشتن منایع مطالعاتی خوب و کمبود امکاناتت بگی؟؟؟

تو جامعه که به اکثریت مردم نگاه کنی غم رو تو چهرشون میتونی ببینی و حتی میتونی به راحتی بفهمی پشت اون خنده های مصنوعی چه حسرت هایی هست…

از نظر من بزرگترین حسرت حسرت کارهای که هیچ وقت برای انجام دادنشون پا پیش نزاشتیم….

اکثر مردم قشنگ زندگی کردن رو فراموش کردن و به کل یادشون رفته چه لذت هایی وجود داره تو زندگی که ازش غافل شدن .. با نگاه کردن مردم ناخودآگاه یاد این نوشته دکتر حسابی میفتم:

لذت بردن را یادمان ندادند!

از گرما می نالیم از سرما فرار می کنیم. در جمع از شلوغی کلافه می شویم و در خلوت از تنهایی بغض می کنیم.

تمام هفته منتظر رسیدن روز تعطیل هستیم و آخر هفته هم بی حوصلگی تقصیر غروب جمعه است و بس!

همیشه در انتظار به پایان رسیدن روز هایی هستیم که بهترین روز های زندگیمان را تشکیل می دهند: مدرسه..دانشگاه..کار

حتی در سفر همواره به مقصد می اندیشیم بدون لذت از مسیر!

غافل از اینکه زندگی همان لحظاتی بود که می خواستیم بگذرند…

کاش یک مقدار به این نوشته فکر کنید… ببینید که چه لذتی دارد که با همه این مشکلاتی که هر لحظه در حال لیست کردنش در ذهنتون هستید قدم تو مسیر اهداف و آرزو هاتون بزارید و آخرش به خودتون ببالید که شما هم تونستید خواسته دلتون رو برآورده کنید..

یه ذهنیت قوی بساز، هدفت در زندگی رو کشف کن و یاد بگیر که از اشتیاق خودت بهره بگیری. یه رویای جذاب بساز و یاد بگیر که برای اون رویا هدف تعیین کنی و برای این هدف‌ها دست به عمل بزنی.

به ما یاد داده‌ان که با کم کردن از توقعات‌مون، از نتیجه تلاش‌هامون سرخورده نشیم. سرخوردگی حس بدیه. اما هیچ کس هم تا به حال با کم‌توقعی به گنج نرسیده.

مرد پیری به گذشته‌اش نگاه می‌کنه، و می‌دونه که زندگیش داره به پایان نزدیک می‌شه. به دور دست‌ها خیره می‌شه و با خودش فکر می‌کنه که دقیقا کجای زندگیش بود که رویاهاش مردن.

اما هیچ لحظهٔ خاصی در کار نیست. رویاها به تدریج جون می‌دن. رویاها قطره قطره آب می‌رن.

ممکنه یک روز درس نخونی، یا ممکنه حوصله وا کردن لای کتابم نداشته باشی، هیچکدوم از اینها زمان قابل توجهی نیست. همیشه فردایی هست که همه چیز رو درست کنی.

شاید سفر رویایی‌ت رو عقب بندازی، یا به خودت قول بدی که داستانت رو بعدا حتما می‌نویسی، یا قسم بخوری که این آخرین باریه که وقتت رو به بطالت میگذرونی. همیشه فردایی هست که همه چیز رو درست کنی.

هیچ لحظهٔ خاصی وجود نداره که بگی در اون لحظه در رسیدن به هدفت شکست خوردی.

همیشه فردایی هست، تا وقتی که دیگه نیست!

حس درس خوندن نیست

مطمئنم و ایمان دارم که اگر از همین زمان تصمیم بگیرید و به خودتون و توانایی‌ هاتون باور داشته باشید هر هدفی که برای خودتون تعیین کردید دست یافتنی هست!

اگر تا الان هم شروع نکردید کم کم مطالعه را شروع کنید و در طی چند روز ساعت مطالعه خودتون رو زیاد کنید.

مطالعه کردن رو از درس‌هایی که بهشون علاقه دارید شروع کنید.

درس‌های مورد علاقتون رو به نقاط قوت خودتون تبدیل کنید و از نقاط ضعفتون چشم پوشی نکنید، با تمرین و تکرار اون‌ها رو برطرف کنید. کارنامه افرادی که در سال گذشته در رشته شما قبول شدند رو بررسی کنید و درصد هایی که برای رسیدن به قبولی در رشته مورد نظر لازم دارید رو تعیین کنید. با این کار کمی به ذهنتون نظم میدید و میدونید که برای رسیدن و قبولی تو رشته دلخواهتون چه شرایطی لازم هست، برای محیا کردن این شرایط یک برنامه ریزی منظم داشته باشید و با قدرت هرچه تمام تر با نهایت توان تلاش کنید.

موفقیت همین نزدیکیست

لطفا قدم بردار…

به نظر شما چه عاملی باعث میشه حس درس خوندن پیدا کنید؟ منتظر نظرات شما زیر این پست هستیم…
شاید این موارد رو دوست داشته باشی

نظر خودت رو ارسال کن

نظر شما چیه؟ همین الان نظرت رو برای ما ارسال کن

72 نظرات
 1. محیا می گوید

  سلام من کنکوری۹۷بودم اما چون مدرسه رفتم یکمم فضای مجازی وقتمو گرفت پارسالو گند زدم امسال ب خودم قول دادمو دوره تلو اینسارو خط کشیدم تا اخره کنکور ولی الان اصلا روحیه و انگیزه ای ندارم ریاضیو زبانو عربیم ضعیفه بقدریم ک از این درسا بدم میاد اصلا نمیتونم روشون تمرکز کنم همینم باعث میشه رفته رفته انگیزمم کمتر بشه وقتی با خانوادم حرف میزنم درکم نمیکنن میگن همه جور امکاناتی داری خودتی ک دل ب درس نمیدیو فکرت مشغوله واقعا نمیدونم باید چیکار کنم امسالم ک ساله اخریه ک میتونم کنکور بدم چون نظام عوض میشه شماها حرفای زیادی تو پیاماتون زده بودید تروخدا یه چیزم بمن بگید ک بازم انگیزه بگیرم

 2. Mahdi می گوید

  رفیق من از هیچی نترس اصلا به دلت بد راه نده که من مثلا ریاضی ام از فلانی ضعیف تره و فلان و اینجور حرفا که من چیزی نمیشم و …. همه چی به اون آخریه بستگی داره ( کنکور) فکرشو کن اگه بشه چی میشه اون لحظه که از این ور و اون ور فک و فامیل زنگ میزنن و تبریک میگن و …. سعی کن بهترین ها رو برا خودت بخوای از مقایسه کردن خودت با دیگران بپرهیز مثلا فلانی میاد کلاس میگه من ۸ ساعت خوندم اما تو تو خودت میگی وای من ۱ ساعت خوندم پس صد در صد اون از من بهتر بلده در حالی که کسی نمیدونه اون دیر تر از تو حالی میشه فقط اینو بدون که هرگز نماز اول وقتت رو ترک نکن مطمئن باش یه روزی همین نذر ها و نماز ها دستت رو میگیره اصلا بهانه ی مصادف شدن ماه رمضون با امتحان و کنکور رو نداشته باش فقط از خدا کمک بخواه اگر فک میکنی خیلی تاپی به خودت مغرور نشو چون غرور خیلیا رو زمین میزنه و بی خودی فقط انتظارات رو از خودت داری بیشتر میکنی اصلا پیش این و اون ادعات نشه اگه متوسطی بدون که باید منتظر لغزش دیگران باشی تا موفق شی در ضمن اغلب تجربیات نشون داده اونایی که یهو فاز ورشون میداره و از مثلا مهرماه دهم میشینن تستی و کنکوری میخونن بالاخره کم میارن حالا کی و کجا بستگی به خود طرف داره اگه همه فک میکنی ضعیفی شانست رو امتحان کن از درس برنگرد که خدا و خونوادت دوست دارن از رفیق های ناباب جدا شو و با یه اراده ی محکم مسیرتو از اونا عوض کن که شاید ۱۵ سال دیگه قدر این لحظه هارو بدونی اگه این مطلب واست مفید بود و روت تاثیر گذاشت واس سلامتی و خودت و خونوادتو و موفقیت خودتو خودم یه صلوات بفرس

 3. ملیکا می گوید

  اینا که میگی درست ولی من واقعا به این فکر میکنم الان رفتم هفتم تیزهوشان و فقط مواجه شدم با کلی درس .دمدمی مزاجم هستم یعنی مثلا یکم میگم بعد شیش سال زحمت خب بلاخره یه کنکور خوب میدم ولی باید از همینجا شروع کرد یا مثلا باعث خوشحالی خانوادم بشم یا اینکه خب بلاخره زحمت هست ولی وقتی هم نا امیدم میگم فقط منم که دارم سختی میکشم وبا اینکه پرسش های کلاسیو به بهترین نحو جواب میدم ولی همش استرس دارم که نکنه من الان تیز هوشانم یهو یه نمره ای کم بشه جوابو بلد نباشم و…گفتم از تیز هوشان بیام بیرون میبینم که بنظر میرسه مدارس دیگم همینجوره یا رتبه های خوب ماله تیزهوشانه نه مدارس عادی و کلن درسخوندن یه معضل و یه اجبار با خودش داره یعنی دارم افسرده میشم که یا درس نخونم میشم بی مصرف و کلن زندگیم دود میشه ویا درسخوندن بسیار سخت و طاقت فرسا یا اجباری .الان چیکار میتونم بکنم؟به تیزهوشان ادامه بدم و بخاطر اینده درس بخونم ؟

 4. محمد می گوید

  سلام از درس خسته ام
  از اینکه خسته ام هم خستم
  من کلا خستم
  حتی از خسته بودن دوباره هم خسته ام
  چی گفتم!!!!!!

 5. کسری می گوید

  سلام.من یازدهم تجربی هستم.هیچی نخوندم تاحالا.سال دهم رو حتی یه تست هم کار نکردم.به نظرتون اگه بخونم میتونم تمومش کنم؟ینی وقت دارم؟

 6. Amir_Esmaeili
  Amir_Esmaeili می گوید

  سلام
  من امسال دهم رياضي ام و ترسم اينه كه بعد از۳سال زحمت نتونم موفق شم
  چون تست زنيم ضعيفه و از الان استرس دارم.

 7. حانیه می گوید

  سلام
  من کنکوری ۹۷ بودم…اما به دلایلی (مثل نداشتن برنامه و سبک شمردن ازمون ها و از همه مهم تر زیاده روی تو ثبت نام در کلاس های تقویتی ) نتونستم به هدفم برسم 🙁
  منم خیلی وقتا بی انگیزه شدن رو تجربه کردم…
  اما به خدا بچه ها کلی راه هست که دوباره پرقدرت تر از قبل بخوایم بخونیم..
  مثلا هر شب قبل از خواب یه ویس انگیزشی گوش بدیم و باخودمون عهد ببندیم که فلان ساعت صبح پا میشم و میترکووووونم
  تو طول روز اگه بی انگیزه شدیم فقط یه لحظه فک کنیم به لحظه ی اعلام نتایج…
  میبینی که فکر و جسمت پرواز میکنه تا بسازی خوشحالی اون لحظه رو..هم واسه خودت هم خانوادت…

  یه نصیحتم بکنم 😐
  بچه ها خیلی مراقب فضای مجازی و برنامه های اجتماعیه توی گوشیتون باشید
  به خداااااا خیلی وقت گیرن …خیلی هاااااااا

  سرنمازاتون منم دعا کنید
  موفق باشید 🙂

  1. Amir_Esmaeili
   Amir_Esmaeili می گوید

   سلام خيلي عالي بود
   من ميترسم اخرشو (كنكور)رو خراب كنم و از الان به ۳سال بعد فكر ميكنم و استرس ميگيرم.
   كمك كنييييد….

 8. مهدی می گوید

  بچه ها من چاره اونای که حوصله درس خوندنو ندارن پیدا کردم بخدا جواب میده . فقط کافیه که وقتی احساس کردی وقتت داره صرف چیزای الکی میشه و بعدا قراره پشیمون بشی سریع به خودت بگی نه فقط با یکم اراده و پاشی بری پای درست. هممون مشکلمون بی حالیو بی حوصلگیه بخدا همه چی دست خودتونه تا احساس بی حوصلگی کردین سریع از ذهنتون بیرونش کنین . اگه از همون اول جلوشو بگیرین دیگه تمومه نزارید بهتون احساس پوچی دست بده . اگه میخوایید مشکلاتون درست بشه با خدا رفیق شید

 9. ....... می گوید

  دیگه خسته شدم .. همه ی این حرفا رو حفظم ولی هر لحظه احساس میکنم آرزوهام داره پر پر میشه .. من خیلی انگیزه داشتم و‌ تا وقتی خودم بودم هیچ حرفی هیچ اتفاقی هیچ کسی روم تاثیر نداشت . با تلاش ادامه میدادم و جزو بهترین ها بودم . ولی الان چی ؟! من واقعا یه شکست خورده ام که جا زدم هر کاری میکنم که درست بشم نمیشم. دست به هر کاری زدم ولی … من دیگه بدرد نمیخورم 😭

  1. سروش می گوید

   اول بهت تبریک میگم! به خاطر اینکه اومدی اینجا و نظر گذاشتی، یعنی هنوز امیدواری، مطمین باش الان کسایی هستن که از زمین خوردن تو خوشحال شدن، از اینکه تو دیگه تفکرت عوض شده خوشحالن، پاشو و بهشون دوباره ثابت کن اشتباه میکنن، و اینکه موفقیت نهایی تو کنکور نیست، تو تصمیای بزرگیه که بعد از کنکور میگیریم، تصمیمایی که گاهی قلب ما اونا رو میگیره تا عقلمون… آهنگ will the sun ever rise و I apologize از گروه ۵FDP رو پیشنهاد میکنم گوش کنی که حرف دل ماهاست…

 10. من مریم می گوید

  ۹۸کنکور دارم حالم به شدت بده خیلی ناراحتم نه منابع درس حسابی دارم(هرکی یه چی میگه)نه امید و انگیزه و روحیه و البته حوصله درس خوندن
  خانوادمم که نمیشه باهاشون حرف زد امید که نمیدن هیچ بدتر حالمم بد میکنن به معنای واقعی کلمه سردرگمم فقط خدا میدونه چه حسی دارم اصلا نمیتونم درس بخونم زود خسته میشم چی میشد ماهم نخبه بودیم

  1. فردوس می گوید

   عزیزم کنکور خیلی راحته منبع اصلی کتابای خودتن و بهترین چیز سوالای ۵ سال اخیر این قانون هیچ وقت عوض نمیشه
   فقط درس های حلی مثل ریتضی و فیزیک تست زیاد کارکردن میخواد
   راحت یه رتبه خوب میاری

  2. ملیکا می گوید

   عزیزم سایتی هست به نام آلا توصیه می کنم عضو بشید فوق العاده است تدریس تمام دروس رو به طور رایگان داره وتمام مطالب مورد نیاز یک کنکوری توی این سایت است
   موفق باشید

  3. رضا می گوید

   اینو به یاد داشته باش که نخبه ها هم از یک جایی شروع کردن پس قدم اول رو محکم بردار و به نتیجه فکر نکن فقط جوری باش که خودت از خودت رازی باشی

  4. مهلا رادمهر
   مهلا رادمهر می گوید

   منم مث توام عزیزم
   ولی زندگی همچنان ادامه داره
   زندگیتو دوباره بساز
   راستی کتاب”چهار اثر اسکاول شین”رو بخون
   زیباست❤

 11. ماه می گوید

  متن خیلی خوبی بود! ممنونم
  منم همین هفته اینده کنکور دارم 🙂 الیته آدمای اطرافمون خیلی تاثیرگذار هستن خود من خیلی امیدوارم ولی خانوادم خیلی منو ناامید میکنن خیلی مسخرم میکنن میگن تو هیچ جا درنمیای این همه درس میخونی خنگی که ترازت اینطور میشه مگه میشه ادم بی توجهی کنه چقدر بی توجه باشه…ولی خدااااااااااااا هست اون میبینه…اون میشنوه کنارماست و حرفامونو گوش میده ….ولی من باوجود تمام این حرفا تلاش کردم اره درسته ی جاهایی کم اوردم ولی دوباره بلند شدم پس باید اول تلاش کنید و به خدا توکل کنید هرکی زحمت میکشه نتیجشو میبینه

  1. Zahra می گوید

   تو میتونی تسلیم حرف هیچ کس نشو.اگه تجربی ام هستی که فردا موفق میشی برای همتون دعا میکنم ایشالا توام قبول میشی کنکوری جان

 12. zahra می گوید

  من رشتم تجربیه اما میخوام کنکور هنر بدم کمتر از بیست روز مونده و هیچ غلطی نکردم از خودم عصبانیم اما نمیدونم چیکار کنم میدونم قبول نمیشم فقط دلم میخواست این حرفارو با یکی درمیون بذارم ممنون

 13. نیلوفر می گوید

  سلام. منم امسال کنکور دارم. اما نتونستم خوب بخونم وکاملا نا امیدم. سردرگم ونمیدونم چیکارکنم. دارم به پشت کنکور موندن فکرمیکنم.

 14. وحید می گوید

  وقتی از اینکه چقدر زور زدیم به هرجایی رسیدیم و دیگران گوش ندادن خسته شدیم
  انگار همه نوک قله ایستادن میگن تو کجایی چرا نمیای ما ک رفتیم
  گفتنش اسونه اخه من موندم دکترا هم بگیرم ب چ درد میخوره وقتی خارجش کار نیست چ ب اینجا ما ک نخبه نیستیم
  همه میگن برو بخون من هرچی فکر میکنم من درس خون نیستم اصلا تو خودم نمیبینم والا هرچی رفیق دارم دورم همه ادم های سطح پایین یکی نیست پیداشه روحیه بده

  1. علی می گوید

   اینکه خیلی خوبه که تو از تمام رفیقات بهتری سطح بالاتری… این خودش ی انگیزه خیلی خوبه چون الان تو میدونی که از اونا خیلی خیلی بهتری پس تو میتونی به هدف های خیلی بزرگتر نسبت به اونا برسی اینو بدون که تو بهتری پس باید نشون بدی که بهتری ثابت کنی, فقط کافیه ی استارت بزنی…( همه بهترین هستن فقط افرادی که ناامید نمیشن و بهترین بودن و درون خودشون بیدار میکنن میتونن ازش استفاده کنن). پس منم بهترینممم و میتونممم.

 15. وحید می گوید

  سلام من لیسانس گرفتم ولی اصلا از درس خوندن خوشم نمیاد ترجیح میدم برم دنبال خیلی چیزای دیگه ولی دیگه پامو تو دانشگاه نذارم از بس ادم تلاش میکنه و نتیجشو نمیذارن خوب بشه منظورم دانشگاه ازاده بدترین جای دنیا!
  همه دوستام ارشد دارن میخونن نمیدونم چرا همه اصرار دارن بخونم در حالی ک نه هزینش توجیح داره نه درامدی داره
  رشته اقتصاد
  خیلیا میگن خیلی سخت میگیری نمیدونم چیکار کنم

 16. f.n می گوید

  حرفاتون خیلی تاثیر گذار بود ولی ای کاش زودتر خونده بودمشون… دو هفته دیگه ازمون ورودی دارم و هنوز امادگی کامل ندارم از امتحانای مدرسه خسته شدم و حتی حوصله تقلبی نوشتنم ندارم که حداقل صفر نشم|: با خودم میگم بعضی وقتا باید تسلیم سرنوشت شد… برا درس علوم و ریاضی معلم خصوصی گرفتم و وقتی درس هارو سریع یاد میگیرم و جواب میدم خیلی به خودم امیدوار میشم و همه معلمام چه مدرسه چه معلم خصوصیا میگن هوشت خوبه فقط باید تلاش کنی و خیلی درس بخونی ولی من عادت به خیلی درس خوندن ندارم|: گذشته از اون وقتی به سوالاتی میرسم که نمیتونم حلشون کنم و جواب بدم خیلی زود ناامید میشم و میگم من که نمیتونم برا چی الکی به خودم سختی بدم؟! از طرفی مامان و بابام توقع قبولی تو ازمون ورودی مدارس درخشان رو دارن که توقع بیجایی هم نیست چون هم دخترشون هوشش خوبه هم به اندازه کافی امکانات در اختیارش قرار دادن ولی من دیر شروع به درس خوندن کردم الان که متن هاتون رو خوندم و کلی مشتاق بیشتر درس خوندن شدم کمتر از دو هفته وقت دارم… چیکار کنم؟|: الان فقط میتونم تسلیم سرنوشت بشم…

 17. ، mahdieh می گوید

  آقا من دست خودم نیست اصلا حوصله درس خوندن نداری!!!!!!!

 18. saraam می گوید

  من هدفم رو خیلی دوست دارم و همیشه تو روباهام بهش فکر میکنم ولی نمیدونم چرا حوصله رفتن راه رو ندارم واقعا حس بدیه کاش یه انگیزه توپ از اسمون برام بیفته ..هدفم بشدت رو مخمه

  1. عللی می گوید

   بزرگترین انگیزه خودتی هدف ت بنظر من اینکه هر کسی میتونه بهترین باشه… اینکه به دیروز فکر کنی و حسرت اینکه میتونستم بیشتر تلاش کنم, بخونم چون من میتونم… منم یکی از این اشرف مخلوقات هستم, فقط اینکه بهترین بودن درون من خوابیده کافیه صداش کنم تا بیدار بشه خودش همه کارها رو انجام میده, قدرت درون تو بیدار کن بلند صداش کن… اگه امروز تلاش نکنی فردا دنیا مجبورت میکنه با سختی,خیلی بیشتر تلاش کنی…( همه بهترین هستن فقط افرادی که ناامید نمیشن و بیدارش میکنن میتونن ازش استفاده کنن).

 19. سارا می گوید

  الان اردیبهشت هستشو ۲ ماه فقط مونده،من پشت کنکوریم سال دومه ینی، راستش امیدی ندارمو بنظرم اصن امید داشتن تو این زمان خیلیم احمقانس:/ تنها چیزیم که بهش فکر میکنم اینه که نمیخوام سال دیگه بمونم، به هر دانشگاهیم خب راضی نیستم :/ واقعا نمیدونم چیکار کنم:/

 20. الی می گوید

  چطوری درس بخونیم که خسته نشیم فکرمون جای دیگه نباشه تمرکز کنیم
  مثلا من میخوام تجربی بخونم و پرستاری قبول بشم درسم خوبه فقط ریاضیم تعریفی نداره بعضی وقتا حس میکنم واقعا نمیتونم

 21. مائده می گوید

  مشکل من این نیست که هدفم رو دوست ندارم پس درس نمیخونم ،مشکلم این نیست که درس دوست ندارم چون دارم مشکل من اینه که حوصله درس ندارم و این کار دستم داده تو رو خدا بگید چی کار کنم؟

  1. ستاره می گوید

   منم مثل توهم 🙁

  2. پریا می گوید

   منممممممم الان فقط ۱۴ روز مونده ب کنکور حتی یک کلمه نخوندم هیچییییی

 22. Amir می گوید

  هر حرفی بزنیم دو روز دیگه اثرش از بین میره
  برای موفقیت فقط دونستن هدف مهم نیست پشتکار مهمه

  1. f.n می گوید

   که نداریم…

 23. armin می گوید

  سلام دوستان من ۲۰سالمه ترم اخر فوق دیپلم عمران هستم میخوام دو سال درس بخونم کنکور تجربی بدم به نظرتون قبول میشم از ی رشته خوب

 24. anahits می گوید

  من ١٧ سالمه امسال کنکور دارم قصد دارم از ایران برم اما مشکل این جاس تا درسام پاس نکنم نمیتونم برم درس خوندن دوست دارم رشتم ک تجربیه دوست دارم اما حوصله درس خوندن ندارم هر چی ب خودم فشار میارم فقط نیم ساعت میتونم بخونم لطفا کمکم کنید انقد نگرانم ک شبا خوابم نمیبره

  1. Noora می گوید

   عزیزم منم هم مشکل تورو داشتم اما،چند عامل باعث میشه یکی از چیزایی که نمیذاره کسی درس بخونه گوشیه،من گوشیمو طول روز میدم مادرم،بعددرس ازشون میگیرک

 25. Zahra می گوید

  من دهمم اولای سال با جدیت و پر از انگیزه شروع کردم تا اولای اذر خوب بود اما چند هفته مونده به نوبت ساعت مطالعم خیلی اومد پایین شاید میشد هفته هایی که کمتر از پنج ساعت درس میخوندم برا نوبتم شب امتحانی بودم و معدلم خیلی اومد پایین شد ۱۹٫۲۰تنها دلیلشم گوشی بود خیلی رمان میخوندم و فیلم میدیدم الان که تو اسفندیم دوباره شروع کردم اون چند ماه خیلی بد بود ترازم اومد پایین و… الان خیلی پشیمونم ولی دیگه رمانو کنار گزاشتم میخوام بگم روزای سخت میرسه اما شما مثل من جا نزنین و انقدر افت نکنین امیدوارم همه موفق بشن با توکل به خدا

 26. حمزه می گوید

  سلام به همه الان ۴ ماه تا کنکور ۹۷ مونده منم تا الان نصفه نیم۶ خوندم خیلی میترسم یعنی فرصت برا جبران هست؟ میشه جبران کرد
  خیلی ناامیدم:(

  1. anahits می گوید

   اره میشه جبران کرد تو نباید واسه کنکور کل کتاب بخونی ک مثلا اگ تجربی هستی باید دو یا ی٣ فصل انتخاب کنی اون فصل کامل بخوری تست بزنی ولی عمومیا خیلی رخوب بخون همشو مخصوصا عربی من خودم کنکوریم بگم بهت عمومی خیلی مهمه اگ اختصاصی ضعیفی داری عمومیا خیلی خوب بخونی جبران اونا میشه??

 27. Alpha_101 می گوید

  سلام.درس علوم زمین برای رشته های پرستاری و علوم دانشگاهی ضروری هست بزنیم یا نه؟

  1. شهرزاد می گوید

   از نون شب هم واجب تره

  2. کیان می گوید

   سلام , خیر تاثیری نداره

 28. عمران می گوید

  واقعا عالی و انگیزه بخش بود ممنون از شما دوست عزیز ?❤

  1. سمانه می گوید

   همچنین باهات موافقم رفیق

 29. محسن می گوید

  من میخوام شروع کنم تا به همه ثابت کنم عظمتی که خدای من در وجود من قرار داده چه قدره وبه عشقم رویای کودکی و اکنونم برسم

 30. بهار می گوید

  من خیلی درسم خوب بود تا کلاس دهم همه تحصینم میکردن اما امسال که کلاس یازدهمیم از خودم نا امید شدم معدلم۱۹/۱۴شده و خانوادم سرزنشم میکنن لطفا کمکم کنید…

  1. بنیامین می گوید

   یعنی چی این حرفا!!! شما نباید با این معدل این حرفارو بزنید….. شما وقتی معدلت اینه یعنی توانایی قبولی تو بهترین رشته ها رو داری….. امید داشته باش و تلاش کن

  2. Hossein می گوید

   سلام اما خانمی که معدلت ۱۹/۱۴ هست شما هنوز بلد نیستی بنویسی تحسین آون موقع میگی نا امید شدم؟ لامصب من اگر امید و اعتماد به نفسی البته اعتماد به سقفی که شما داشتید منم داشتم الان رتبه ۱ کشور بودم

 31. نیلوفر می گوید

  منم ۹۷کنکور دارم. ولی اصلا امیدی به کنکور ندارم…
  حتی هدفم رو هم گم کردم. تمرکز افتضاحی دارم.
  هیچی نمیتونه بهم انگیزه بده . گوشم با این حرف ها و انگیزه ها پر هست…

  1. بارانا می گوید

   منم همين طورم واقعاحفظم همرواماكو عمل

  2. محدثه می گوید

   وای منم دقیقا عین توام ..حالم بده بد

 32. رها می گوید

  من آدمی بودم که خیلی پشتکار درس خوندن داشتم …الان دانشجوی دکترای مهندسی هستم ۲۵ سالمه توی یکی از دانشگاههای تهران…ولی از یکی دو ساله دیگه انگیزه قبلا ندارم…وقتی اینقدر تلاش کردنمو و میبینم نه کاری هست و نه مزایای خوبی و …نهایت هم کار با حقوق یکی دو ملیونی ..از اونطرف افرادی که زحمت زیادی نکشیدن و الان انقدر امکانات دارن…ادامه دادن واسم سخت میشه…وقتی میبینم همه از پزشکی و دندونپزشکی حرف میزنن و واقعا هم جز رشته هایی هستن ک آدم نتیجه زحمتشو میگیره ناامید میشم…من میتونستم راحت قبول بشم این دو تا را ولی از کجا میدونستم مهندسی انقدر بد بشه اوضاعش ..

 33. یگانه می گوید

  سلام منم سال ۹۷ کنکور دارم
  درسم خیلی خوب بود ولی دیگه نمیتونم بخونم کلا روحیه ای ندارم ک اش استفائه کنم از کنکورم نمیترسم از پسش بر میام ولی ب شرطی ک بتونم مشکلموبا خودم حل کنم ک فکرکنم امکان ناپذیره
  نمیدئنمم چیکار کنم

 34. نیکو می گوید

  من فقط میتونم بگم کمکم کنید ??
  من یهویی به کل ناامید شدم… دیگه نمیخونم… هیچی نمیخونم… تمرکز ندارم‌‌‌…

  1. نیکو می گوید

   من ۹۷ کنکور‌ دارم و کل مدتی ک محصل بودم به شدت درس خوندم ولی نمیدونم چیشد یهو

 35. فریمهر می گوید

  واقعا لذت بردم هم از متن و هم نظرات دوستان
  یکی از دوستان واقعا درست فرمودن گاهی فقط داریم بازی درمیاریم منتظر یهاتفاق ساده و احمقانه هستم تا همه چیو بذاریم کنار.
  بدون رنج گنج میخوایم بدون تلاش رشته خوب تو دانشگاه خوب میخوایم وقتیم نمیشه کل عالمو آدمو مقصر میدونیم جز خودمون.
  موفق باشید

 36. علی می گوید

  باعرض سلام و خسته نباشید . من امروز به طور اتفاقی به این سایت برخوردم و بیشتر مطالب رو خوندم
  واقعا تا به حال مطالب انگیزشی به این اندازه حرفه ای ندیده بودم و این سایت به آدم روحیه کاذب نمیده
  این سایت محصل ایرانی واقعا عالیه

  1. محصل ایرانی
   محصل ایرانی می گوید

   سلام سلامت باشید
   نظر لطف شماست
   موفق باشید

 37. کاظم می گوید

  با سلام.دوستان من کمتر از دو ماه دیگه ۴۷ ساله میشم
  کارشناس پرستاری هستم،تازه هم ارشد روان شناسی بالینی تموم کرده ام.
  اگر ۵ حتی ۱۰ سال هم پشت کنکور بمونین واسه رشته های تاپ،فقط پزشکی، بخدا ارزششو داره….
  من الان که کلاهمو قاضی میکنم میبینم اگر از ۹۰ مطالعه درست و حسابی برای پزشکی میکردم،مطمئنا تا الان قبول میشدم
  حتی امسال هم قبول میشدم بازم برنده بودم…
  تمام کتابهای روانشناسی و غیره جمع اوری و به انباری برده ام.
  میخام از ۱۵ فروردین ۹۶ برای کنکور ۹۷پزشکی ازاد بخونم
  شماره من ۰۹۳۶۲۸۵۶۸۵۵ می باشد…
  اگر دوستان مایل باشند به همراه مدیریت محترم این گروه
  یک گروه اختصاصی برای گزارش فعالیتهای مطالعه ای و هم افزایی و انعکاس پیشرفتهایمان تشکیل بدهیم…
  پیش بسوی دانشجوی پزشکی در مهر ۹۷

  حق یارتان.فرهنگی

  1. علی می گوید

   دروووووووووود بر شما آقا کاظم
   من عاشق آدمای با انرژی و با اراده ای مث شمام که اینجوری به زندگی نگاه میکنند
   منم ۲۶ سالمه لیسانس عمران دارم
   بدون کوچکترین شکی ۹۷ نشستم سر کلاس دندانپزشکی
   ولی وقت برا گروه ندارم متاسفانه سالار

 38. علی می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه و امسال کنکور دارم متن رو خوندم خیلی قشنگ وانگیزشی بود مخصوصا گفته ی دکتر حسابی ((همیشه در انتظار به پایان رسیدن روز هایی هستیم که بهترین روز های زندگیمان را تشکیل می دهند … غافل از اینکه زندگی همان لحظاتی بود که می خواستیم بگذرند…)) ممنون بابت متن ونصیحتتون

  1. محصل ایرانی
   محصل ایرانی می گوید

   خواهش میکنم موفق و پیروز باشی

 39. نازي می گوید

  منم ۲۶ سالمه ليسانس پرستاري هستم فوق ليسانس روانشناسي باليني اما از هيچ كدوم از رشته هام راضي نيستم از يك هفته پيش شروع كردم واسه دندون پزشكي ميخونم با اينكه ديره ولي من اميد دارم

  1. هستی می گوید

   سلام .دوست عزیزم منم پرستارم میخوام برا پزشکی بخونم،اما نمیدونم از کجا شروع کنم؟

 40. رویا می گوید

  سلام آقا محمود شما ۲۶ سالته من ۳۰ سالمه بهیارم حالا تصمیم گرفتم ب کنکور دادن برای پرستاری انگیزم خیلی زیاده من با اینکه خیلی ساله از درس فاصله گرفتم با وجود همه تغییرات و داشتن مشکل برای تهیه منابع ولی هنوز امید دارم ک بتونم موفق بشم ب نظر من هیچ وقت برای تحصیل دیر نیست .من یه نصیحت می کنم ب خواهرو برادرای کوچیکتر از خودم اصلا نا امید نشین .انقد درس بخونین تا بتونین بالاخره ب آرزوتون برسین .حتی اگه چند سال طول بکشه قبول شدن تو کنکور.اگه پا پس بکشین بزرگتر این اشتباه عمرتونو کردین اشتباهی ک مطمئن باشین زندگیتونو زیرو رو می کنه .نذارین زمانی برسه ک مثل الان من افسوس بخورین…
  آ

 41. mahmoud می گوید

  سلام.بچه ها من بعضی وقتا حسرت میخورم حسرت این که چرا اون موقع نرفتم تجربی و الان به این فکر افتادم.ببینید من ۲۶سالمه.کارشناسی عمران گرفتم اوایل کار خوب بود اما الان خیلی افتضاحه.من با همه این مشکلات و سختی ها بازم امید دارم میخوام پرستاری قبول بشم.الان ۲ ماهه دارم روزی ۷ساعت میخونم.اینارو گفتم که با این سن کمتون۱۸_۱۹ کم بازی دربیارین.بچه ها امروز به اختیار فردا به جبر.پس بگین یا علی و بهای قبول شدنو بپردازین.بخدا با همون کتابای ساده هم میشه شروع کرد

  1. علی می گوید

   چه جالب منم دقیقا عین توو ۲۶ سالمه مهندس عمرانم
   ۷۰ روزه شرو کردم ولی فقط و فقط و فقط دارم میخونم برا دندانپزشکی
   شک هم ندارم قبول میشم
   تو هم با تمام تلاشت بخون اصلا هم به این فکر نکن که دیره یا سنت رفته بالا
   به آینده ای که داری میسازی فکر کن

 42. مهسا می گوید

  سلام….
  راستش من که کلا نا امیدم برای کنکور…
  بخاطر یسری شرایط دیر شروع کردم به خوندن
  و گاهی بعضی شرایط باعث میشه از درس فاصله بگیرمُ بعدش کلا حسُ حال خوندنم از بین میره وُ دوباره روز از نو روزی از نو…
  بسییییااار بسییییار نیازمندِ یه انگیزه ی درستُ حسابی و انرژی بخش هستم :))

 43. یکی از نواده ها می گوید

  سلام… راستش یه وقتایی پیش میاد ازین حسای بد.. شرایط باعث میشن یکم فاصله بگیری از درس.. ولی خب باید زرنگ باشی موقعیتو تغییر بدی و برگردی به درس(((: یکمی زیادی شیطنت داریم..

  1. محصل ایرانی
   محصل ایرانی می گوید

   سلام
   درسته نواده عزیز اما بعضی وقتا این شیطنت‌ها کار دست آدم میده!

   1. helen می گوید

    خیلی ممنون از سایته خوبتون من یک کنکوری هستم و همیشه وقتایه بیکاریم به سایته شما سر میزنم و انگیزه میگیرم ممنون😊