خانه / مشاوره / مشاوره کنکور / معرفی بهترین منابع / بهترین منابع زیست شناسی | بهترین کتاب زیست کنکور

بهترین منابع زیست شناسی | بهترین کتاب زیست کنکور

بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور

این روزها شنیدن کلمه زیست شناسی برای کنکوری‌ها حجم زیادی از درس و سوالات سخت را تداعی می‌کند. البته طبیعی است که زیست شناسی با بالاترین تاثیر در کنکور تجربی دغدغه بسیاری از دانش آموزان این رشته پرطرفدار شود. برای اینکه از پس زیست شناسی بربیایید باید فاکتورهای موفقیت در این درس را داشته باشید. یکی از این فاکتورها داشتن بهترین منابع زیست شناسی کنکور است. مطمئنن داشتن منابع عالی برای یادگیری و تست زنی در درس زیست شناسی می‌تواند تا حد زیادی به شما در راه کسب درصد بالا کمک کند. در این نوشته سایت محصل ایرانی به طور اختصاصی به بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور می‌پردازیم. امیدواریم بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با شرایطتان داشته باشید.

بهترین منابع زیست شناسی

بهترین منابع زیست شناسی کنکور

زیست جامع گاج

اگر از شما سوال پرسیده شود نزدیک‌ترین سوالات به سبک امروزی کنکور را از کجا پیدا کنیم چه جوابی ‌می‌دهید؟ جواب شما را نمی‌دانم! اما آیا فکر نمی‌کنید نزدیک‌ترین سوالات به کنکور همان تست‌های سال‌های اخیر کنکور باشد؟ کتاب زیست شناسی جامع گاج به خوبی سوالات کنکور را چه داخل و چه خارج از کشور پوشش داده و همچنین سوالات آزمون‌های سنجش را هم در خود جای داده است.

ویژگی‌های کتاب:

 • تمام مباحث سال دوم، سوم و پیش دانشگاهی در دو جلد (پرسشنامه و پاسخنامه) نگاشته شده است.
 • سه نوع تست در این کتاب دیده می‌شود نوع اول «میکرو طبقه بندی» که بر اساس تیترها و خط به خط کتاب درسی دسته بندی شدند. نوع دوم «آنچه تاکنون خوانده ایم» که این نوع تست ها به این صورت هستند که مطالب ترکیبی هر درس رو با درس‌های قبل مورد پرسش قرار می‌دهند. نوع سوم تست‌‌ها «آنچه از این پس خواهیم خواند» هستند که این نوع تست‌ها، ترکیبی از کل نکات کتاب‌های دوم ، سوم و پیش دانشگاهی هستند و سوالات سخت‌تری را شامل می‌شوند.
 • این کتاب درسنامه ندارد و در قسمت پاسخ تشریحی نکاتی را به صورت کادرهای آبی رنگ آورده است
 • تاکید بر نکات کلیدی، مفهومی و پرکاربرد در قالب کادرهای آبی رنگ مناسب برای آموزش و جمع بندی
 • پاسخنامه کامل همراه با شرح درستی یا نادرستی هر گزینه
 • سوالات کنکور و سوالات سنجش به خوبی پوشش داده شده و همچنین از سوالات تالیفی هم به اندازه کافی استفاده شده
 • اکثر سوالات از گزینه‌های طولانی برخوردار بوده و متناسب با سطح دشواری کنکور سال‌های اخیر هستند
 • اغلب تست‌های کتاب استاندارد بوده و فرمت‌های مختلف سوالات کنکور (تست‌های شمارشی، همانند و برخلاف، به جز،، می‌توان گفت و نمی‌توان گفت) ا پوشش می‌دهند .

برای چه کسانی مناسب است؟

اگر سطح درسی‌تان در زیست شناسی متوسط رو به ضعیف است و در آزمون‌های آزمایشی به زحمت درصدتان به ۵۰ می‌رسد، این کتاب مناسب شماست.

این کتاب را به افرادی که سطح درسی‌شان در زیست‌شناسی پایین است و تازه می‌خواهند مطالعه را شروع کنند، توصیه می‌کنیم.

بهترین منابع زیست شناسی کنکور

حتما بخوانید: بهترین منابع شیمی

زیست‌شناسی الگو

شاید تا مدتی پیش این کتاب قهرمان کتاب‌های کمک آموزشی بود و با اختلاف بهترین منبع به شمار می‌رفت اما امروزه با ورود کتاب‌های جدید به بازار دیگر آن محبوبیت قبلی خود را ندارد. زیست نشر الگو هنوز هم کتاب با کیفیتی است و جزو بهترین منابع زیست شناسی کنکور به شمار می‌رود، به خیلی از دانش آموزان استفاده از این کتاب را توصیه می‌کنم.

ویژگی‌های کتاب:

 • این کتاب پایه به پایه هست، کتاب دوم، سوم و پیش دانشگاهی جدا هستند.
 • دارای سوالات زیست ترکیبی متناسب با سوالات کنکور سراسری
 • شاید بتوان از این کتاب به عنوان جامع‌ترین کتاب تست از نظر وجود سؤالات سال‌های اخیر کنکور، آزمون سنجش، گزینه دو و تألیفی نام برد
 • کتاب چندین هزار تست درس به درس و مبحث‌بندی برای هر درس را پوشش می‌دهد
 • درسنامه و ایستگاه‌های درسی در کتاب گنجانده شده که تقریباً همان متن کتاب زیست شناسی است
 • در این به خوبی به نکات تمامی شکل‌های کتاب درسی اشاره شده

برای چه کسانی مناسب است؟

تقریبا همه داوطلبان با هر سطحی می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. اگر نیاز به آموزش دارید و حل تست‌های فراوان با سبک کنکورهای جدید دغدغه شماست این کتاب مناسب وضعیتتان است.

بهترین منابع زیست شناسی کنکور

زیست iQ گاج

نسل سوالات به اصطلاح آبکی در زیست شناسی کنکور منقرض شده است. سوالات کوتاه پاسخ و به قول خودمان « فندقی» که با خواندن سطحی کتاب هم می‌شد به آن‌ها جواب درست داد. بررسی تست‌های زیست کنکور چند سال اخیر نشان می‌دهد که هر ساله سوالات نسبت به سال قبلشان سخت تر طراحی می‌شوند و این روند همچنان ادامه دارد . این موضوع اهمیت استفاده از یک منبع در حد و اندازه زیست کنکور را بیشتر از قبل می‌کند. کتاب زیست آی کیو به خوبی نیاز به یک منبع حرفه‌ای و هم سطح کنکور را برطرف کرده است. پیشنهاد می‌کنم مقاله چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم را در سایت محصل ایرانی مطالعه کنید.

ویژگی‌های زیست IQ چیست؟

اگر شما هم از سوالاتی که شما را به چالش نمی‌کشد و مثل آب خوردن به آن‌ها پاسخ می‌دهید، خسته شده‌اید. تست‌های مطرح شده در کتاب ‌آی کیو گاج می‌تواند شما را وادار به درگیری ذهنی  با صورت سوال و گزینه‌هایش کند. از ویژگی‌های کلی این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتاب دو جلدی است، یک جلد سوال و یک جلد پاسخنامه تشریحی .
 • با سوالاتش شما را به چالش می‌کشد و نکات مهمی را به شما آموزش می‌دهد.
 • ۸۵ درصد سوالات این کتاب تالیفی و باقی سوالات از کنکورهای سراسری هستند.
 • از همه نکات کتاب درسی برای تالیف تست‌ها استفاده شده
 • تقریباً در هر گزینه سوالات یک یا چندین نکته یادآوری و مرور می‌شود.
 • درسنامه ندارد، تست محور است و بانک تست متنوع تر و دشواری را شامل می‌شود
 • سوالات کتاب جامع و فراگیر و منطبق با حال و هوای چند سال اخیر کنکور است.
 • تست های ترکیبی هر فصل به رنگ مشکی مشخص شده‌اند
 • پاسخنامه جامع و بسیار خوبی دارد، تک تک گزینه‌های هر سوال را بررسی کرده و گزینه‌های نادرست به طور کامل تشریح شده
 • داخل پاسخ‌های تشریحی، نکات مهم و نکات ترکیبی داخل کادرهای رنگی آورده شده
 • جداول مقایسه‌ای و غنی از نکات مهم در میان پاسخ‌های تشریحی وجود دارد
 • ضمیمه آی کیو پلاس که شمال سوالات دشوارتر و بالاتر از سطح کتاب درسی است در پایان هر فصل قرار داده شده
 • این کتاب برای آموزش نکات کتاب خط به خط کتاب درسی که از دید شما پنهان مانده نوشته شده و نمی‌تواند معیار سنجش دانش شما باشد. نباید به این کتاب دید سنجشی داشته باشید بلکه هدف آموزش و یادگیری شماست.

برای چه کسانی مناسب است؟

از نظر ما کتاب آیکیو برای کسانی مناسب است که مفهوم مطالب کتاب زیست شناسی را فهمیده‌اند و به دنبال سوالاتی هستند تا به آن‌ها ایده‌های جدید بدهد و به چالش پاسخگویی دعوتشان کند. سطح تست‌های کتاب بالاست و به کسانی توصیه می‌شود که در درس زیست شناسی وضعیتشان متوسط یا قوی است. این کتاب را به کسانی توصیه می‌کنیم که مفهوم درس را تا حد زیادی یاد گرفته و به درصدهای بالای ۸۰ فکر می‌کنند. برای کسانی که در زیست شناسی ضعیف هستند و نیاز به یادگیری کامل مطالب درسی و مفاهیم دارند توصیه نمی‌شود.

بهترین منابع زیست شناسی کنکور

حتما بخوانید: بهترین منابع ریاضی تجربی

زیست خیلی سبز

استراتژی کلی در کتاب زیست شناسی خیلی سبز به این شکل است که یک فصل با تست‌های مربوط به آن شروع می‌شود و در پایان تست‌ها قسمت پاسخنامه تشریحی کتاب قرار دارد. در قسمت پاسخنامه تشریحی کادرهای آموزشی قرار داده شده و در آن مطالب کتاب درسی را باز کرده و مفهوم اصلی کتاب را آن طور که باید در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و یک مطلب را از تمامی جهات ممکن مورد بررسی قرار می‌دهد.

 ویژگی‌های کتاب:

 • درسنامه: همان طور که گفتیم در بخش پاسخ نامه تشریحی کتاب قرار دارد. این درسنامه‌ نسبت به کتابی مثل نشر الگو کامل تر است و بیشتر می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. از طرفی نسبت به کتاب‌های فاگوزیست که با محوریت آموزش هستند، حجم کمتری دارد و برای کسی که با مشکل وقت روبرو هست بیشتر به کار خواهد آمد.
 • در درسنامه‌ها نکات ترکیبی با سایر فصول آورده شده و شکل‌های مناسبی که برای فهماندن هر چه بیشتر مباحث کمک می‌کند نیز بخش دیگری از درسنامه‌های این کتاب است.
 • تست‌های کتاب خیلی سبز سال دوم و سوم دبیرستان: تست های این دو کتاب خیلی سبز اخیراً به روز شده و مطابق با کنکورهای سال‌های اخیر است. قبل از این تست‌های کتاب‌های خیلی سبز جوابگوی کنکورهای پیچیده امروزی نبود و آن طور که باید و شاید داوطلب را به چالش نمی‌کشید.
 • تست‌های کتاب خیلی سبز پیش ۱ و ۲: تست های این دو کتاب که برای مقطع پیش دانشگاهی هستند هم چندان به روز نشده است و اصلاً گرایشی به سوالات سال‌های اخیر کنکور ندارند. در این کتاب‌ها شاهد تست‌های دشوار و با جملات طولانی و یا دام آموزشی درست و حسابی نیستیم. تست‌های کتاب‌هایی مثل نشر الگو و یا آی کیو گاج سطح بالاتری نسبت به این کتاب دارند و نزدیک تر به سوالات امروزی کنکور هستند.

بهترین منابع زیست شناسی کنکور

فاگوزیست

کتاب‌های فاگوزیست که جزو بهترین منابع زیست شناسی به شمار می‌روند، با محوریت آموزش تالیف شده‌اند. در این کتاب سعی شده است تا مباحث مختلف و مفاهیم کتاب‌های درسی زیست شناسی را برای مخاطبان به صورت گسترده آموزش داده شود. به تمامی ریزه کاری‌های هر مبحث توجه ویژه‌ای شده و از تصاویر خوبی که برای بیان هر چه بهتر مطالب آورده شده نباید غافل شد.

ویژگی‌های کتاب:

مطالعه کتابی مثل فاگوزیست که رویکرد تمام آموزشی دارد این امکان را به شما می‌دهد که شما نحوه صحیح برخورد با کتاب درسی زیست را یاد بگیرید. به شما یاد خواهد داد که چطور مفاهیم یک فصل را به سایر فصل‌ها ارتباط بدهید و به نوعی باعث افزایش خلاقیت شما در هنگام مطالعه کتاب‌های درسی خواهد شد. نکته جالب اینجاست که هیچ گونه تستی در این کتاب وجود ندارد. کتاب‌های فاگوزیست به قلم آقای فردین جوادی نوشته شده است که در حال تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه قزوین هستند،  تا هم اکنون ۸ جلد کتاب فاگوزیست منتشر شده است:

 1. فاگوزیست سال دوم دبیرستان
 2. فاگوزیست سال سوم دبیرستان
 3. فاگوزیست پیش دانشگاهی یک
 4. فاگوزیست مبحث گیاهی ( جامع)
 5. فاگوزیست مبحث قلب
 6. فاگوزیست مبحث ویروس‌ها و آغازیان
 7. فاگوزیست مبحث آغازیان
 8. فاگوزیست مبحث قارچ‌ها

برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب فاگوزیست برای داوطلبانی که دبیر ندارند می‌تواند بسیار مفید باشد. شما با داشتن چنین کتابی می‌توانید در صورت عدم فهم یک مبحث کتاب درسی به این منبع رجوع کنید و درک بهتری نسبت به مطلب مورد به دست بیارید. استفاده از این کتاب بیشتر به کنکوری‌های فارق التحصیل و به طور کل کسانی که وقت بیشتری در اختیار دارند توصیه می‌شود.

60 دیدگاه

 1. سلام من كارشناسي روانشناسي دارم . واسه كنكور تجربي٩٧ ميخوام شركت كنم. ميخوام بدونم واسه زيست چي رو بخونم ، كه هم حجمش زياد نباشه هم كامل باشه . لطفا جوابمو بديد، سپاس??

 2. سلام. ممنون از توضیحات.
  من دبیر زیست خوبی نداشتم و درس زیستم خیلی ضعیف هست !
  جوری که فقط ۳فصل اخر زیست پیش دو رو بلدم.
  و زیست دوم و سوم رو اصلا !
  امکان رفتن به کلاس رو هم ندارم.
  فارغ التحصیل هستم.
  به نظرتون با چه کتاب کمک اموزشی شروع کنم؟

  • علی اصغر رودباری

   سلام کتاب هایی مثل فاگوزیست میتونه از نظر آموزش کمکت کنه ولی حجم کتاب های آموزشی کلا زیاده و باید در نظر داشته باشی که مرور برای درسی مثل زیست شناسی اهمیت زیادی داره

  • شما میتونید از دودی اموزشی دکتر ارام فر استفاده کنید و کتاب نشر الکو هم خوب

  • فاگو زیست بهترین کتاب برای درک بهتر و برای تست iqگاج بهتر هست

  • سلام برای خوندن هر درسی مخصوصا زيست باید مراحل زیر رو درست و شمرده شمرده پیش بري : از سال دوم شروع کن ; کتاب درسی بعد گام نقره ای برای فهميدن (حتما برات سوال ایجاد میشه حدود۱ درصدممکنه گاج توضیح ناقص و یا اشتباه بده از درس نامه نشرالگو و خ سبز هم استفاده کن) و همه این نکات رو توی کتاب درسي منظم بنويس
   یکی از دوستام ۳ بار گاج نقره ای رو زد ننیدونم چجوری خوندن که ازش از همین کتاب سوال میکنم و پاسخ نامه هم میبينه بلد نیس جواب بده پس خوب درس رو برای خودت باز کن و توضیح بده

  • DVDزیست استاد شعبانی و شاکری رو بگیر همراه با کتاب الگو تا رتبه حرف اخر حله دیگه راه میوفتی به بقیه دوتان هم توصیه میکنم به شدتi

 3. سلام با تشکر از توضیحات کامل شما
  من میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم و فارغ التحصیل هستم
  با توجه به اینکه زیست درس کلیدی رشته ی من است اما در آن هیچ توانایی ندارم و میشه گفت در حد صفر هستم به دلیل اینکه در هنگام تحصیل دبیران خوبی نداشتم و به طور کامل علاقه ام به این درس از بین رفت
  به نظر شما از چه کتابی استفاده کنم؟؟

 4. سلام .من پیش تجربی هستم دارم خودما برا کنکور آماده میکنم لطفا بهم بگید چه کتابی برا تست زیست خوبه .خواهش میکنم جوابما بدید

  • هوشنگ رضایی

   کتابی مثل میکرو گاج اگر سطح متوسط داری
   یا
   کتاب IQ گاج و هم چنین کتاب زیست نشر الگو اگر سطح خوبی در این درس داری، میتونه کمکت کنه.

 5. سلام با تشکر از توضیحات کامل شما
  من میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم و فارغ التحصیل هستم
  با توجه به اینکه زیست درس کلیدی رشته ی من است اما در آن هیچ توانایی ندارم و میشه گفت در حد صفر هستم به دلیل اینکه در هنگام تحصیل دبیران خوبی نداشتم و به طور کامل علاقه ام به این درس از بین رفت
  به نظر شما از چه کتابی استفاده کنم؟؟ کتاب های فاگوزیست خوب و کافی است؟؟
  لطفا جواب منو بدید خواهش میکنم

  • درود بر شما!
   با توجه به اینکه شما از آموزش کافی در این درس برخوردار نبودید باید از کتاب هایی استفاده کنید که درسنامه های کاملی دارند.
   درسنامه های فاگوزیست منبع خوبی برای آموزش هست اما حجم زیادی داره. اگر با حجم زیادش مشکلی ندارید، استفاده کنید.

  • سلام دوست عزیز.
   فاگوزیست کتابی هست که خیلی کامل توضیح داده و ترکیبش خیلی زیاده. طوریکه واس فصل ۱ دوم دبیرستان ۷۳صفحه پشت و رو نوشته.
   اگه زیادی مطلب واست مهم نیست فاگوزیست بخر
   ولی اگه فکرمیکنی فاگوزیست خیلی حجمش بالاست خیلی سبز خوبه.
   درضمن میتونی کلاس خصوصی هم بری

 6. سلام خسته نباشید
  بنده در مقطع پیش دانشگاهی رشته ریاضی مشغول به تحصیلم میخواستم بدونم اگر الان تغییر رشته بدم به رشته ریاضی امکان قبولی برای بنده وجود داره؟
  و از چه منابعی برای تست باید استفاده کنم

 7. سلام من پارسال فقط با خوندن تستای کنکور تونستم زیست رو ۶۰ بزنم ولی امسال قصد دارم بالای ۸۰ بزنم و کتاب الگو و iQ رو هر دو تاشون رو دارم به نظرتون کدوم یکی رو منبع اصلی قرار بدم؟

 8. سلام
  من در زیست شناسی صفرم و میخوام شروع کنم از نظر درسنامه مشکلی ندارم ولی برای تست به نظر شما چه کتابی بگیرم؟من خیلی ضعیف هستم و تازه میخوام تست زنی رو شروع کنم پس یک منبع ساده معرفی کنید
  ممنون

 9. سلام زیست نشرالگو از سال ۹۴تغییری هم داشته ؟؟؟

 10. خسته نباشد من میخواستم کتاب تست جدید بخرم گاج نشر الگو هم دارم میخواستم بین خیلی سبز ومهروماه یکی رو انتخاب کنم شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟؟لطفا هرکی استفاده کرده بگه چون خیلی منتظر جوابتون هستم

 11. سلام من لیسانس دارم و رشته م ریاضی بود و مهتدسی عمران خوندم و تصمیم گرفتم کنکور بدم خیلی طول کشید تا قلق زیست بیاد دستم چنتا توصیه برای دوستان مثل من که از صفر شروع کردن
  کتابای ذکر شده عالین اما به نظرم ادمی که صفره از یه منبعی باید استفاده کنه که موقع تست زدن از درس نا امید نشه و فک نکنه که خیلی خنگه
  اول کتابو بخونید ریز به ریز بعد برید سراغ ابی کانون بعد از ابی سه سطحی کانون و بعد از اونا و نکته برداری و تحلیل تست برید سزاغ الگو فاگو حجم زیادی داره اما کنارتون باشه که موقع خوندن جایی که نمیفهمین براتون شفاف بشه نه بیش از اون چون حجم زیادش مرور رو براتون سخت میکنه به امید موفقیت برای هر انسان تلاشگری

  • سلام دوستان من لیسانس کامپیوتر دارم و تصمیم دارم تجربی شرکت کنم میخواستم بدونم پکیج های آموزشی مثل حرف آخر یا ونوس چقدر میتونه کمک کنه و دوستانی که تجربه دارن کدام موسسه رو پیشنهاد می کنن
   ممنون میشم راهنمایی کنید

  • چخبره این همه منبع پیشنهاد دادی الان خودت زیست رو ۱۰۰ زدی!!!!

  • chera hamatoon miain tajrobi akhe???????///pedare maha dar miaaad…riazi k bazar karesh kheiliii awli tar az tajrobi…cheraaaa???????

 12. سلام …. منم فارغ التحصيل مهندسي هستم…. از ۱ آبان شروع كردم خوندن ۱۲ ام آزمون آزمايشي دادم….. طبق برنامه سنجش پيش رفتم…. ۲ فصل ازهر كتاب زيست اومد …. رفتم سرجلسه (۶) درصد زدم!!! رياضي و فيزيك اينارو مشكلي ندارم… بعضيا رو يادم نبود بعضيا رو نفهميدم… ۷ تا درست زدم بقيه رو حساب كنيد چه گندي زدم! الان موندم تو اين وقت كم چطوري بخونم اين زيستو با حجم زيادش!!!! برنامه سنجشو بيخيال شم… بشينم ازسال دوم همينطور جلو برم يه …. يكم گيج شدم… قول ميدم رتبه ۱ نيارم فقط راهنمايي كنين :)))

 13. رامین حبیب زاده

  سلام
  برای زیست شناسی دهم چه کتابی پیشنهاد میدید؟

 14. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ادمین گرامی.بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی هستم و قصد شرکت در کنکور تجربی رو دارم.در مورد زیست IQ و نشرالگو میشه لطفا بفرمایید کدوم یک از این دو کتاب بعد از مطالعه فاگوزیست مورد مطالعه قرار داده بشه بهترو مفیدتر خواهد بود؟!

 15. سلام .منابع زیست من :

  نشرالگو ( هر سه سال ) ..چاپ ۹۴
  خیلی سبز چاپ ۹۵
  آی کیو جامع 🙂 …
  فاگوزیست هم دارم…
  میخوام بدونم در کنار فاگوزیست کدوم منبع رو کار کنم …!چون فقط قراره یکی رو کار کنم …
  واینکه الگو من برای کنکور۹۴ لازمه عوض بشه 🙂
  مممنون میشم جواب بدین

  • به نظر من اگه سطحت متوسط به بالایی فاگو +ای کیو
   ولی اگه متوسط روبه بالایی فاگو + خیلی سبز

   به نظرم نشر الگو زیست خیلی سوال اش از کنکور دوره

 16. سلام من لیسانس دارم زیستم بسیار ضعیف هست میخواستم منبعی رو برای آموزش و منبعی رو برای تست زیست برام معرفی کنید بطوریکه بتوانم ۵۰ درصد زیست بزنم خواهشا منو یاری کنید خیلی وقت هست از درس دورم.

 17. حسین اسماعیلی

  با سلام.
  من دانشجوی دوره ی کارشناسی ارشد مهندسی هستم. و می خواستم به دلایلی انصراف بدم و دوباره کنکور بدم واسه رشته تجربی. به نظر شما با توجه به اینکه من تا حالا هیچ گونه مطالعه ی زیستی نداشتم و امکان شرکت در کلاس رو هم ندارم کتاب زیست کدوم انتشارات را بگیرم که از نظر درسنامه خیلی قوی باشه و من بتونم تو این وقت باقی مونده مباحث رو جمع کنم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام
   مناسب ترین انتخاب برای شما نشر الگو هست
   البته فاگوزیست هم درسنامه‌های بسیار خوبی داره اما به دلیل حجم زیادش در زمان باقی مونده چندان پیشنهاد نمیکنیم

 18. دقیقا فانتزیه فارغ التحصیلا واسه کنکور دادن چیه ؟!!!

 19. سلام آیا کتاب تانک تست دکتر آرامفر خوب است یا نشرالگو؟

 20. سلام خسته نباشید
  واقعیت من لیسانس اقتصادمو تو دبیرستان هم رشتم ریاضی بوده
  تصمیم گرفتم تو این ۵ماه مونده ب کنکور برای کنکور تجربی اماده شم
  حالا امسال هم نشد برای سال بعدش باز میخونیم …هدف هم رشته تاپ نیس نمیتونه هم باشه تو این زمان اندک ولی اگر لطف کنین راهنمایی کنین ک برای زیست یا اصا حتی شیمی با کتاب درسی شرو کنم یا فقط درسنامه کتابی مثل خیلی سبز یا مبتکران برای شیمی کافیه ممنون میشم…

 21. سلام.
  من حدودا ١٥ خرداد زيست شناسي رو تموم ميكنم. براي بعد از اون گاج نقره اي جامع بخرم يا آيكيو؟؟؟؟ الان نشر الگو ميزنم

 22. محصل، خیلی ممنون از توضیح کامل و جامعت

 23. نظرتون درباره کتاب زيست آبى کانون چيه? اون براى چه افرادى مناسبه? در چه سطحى هست? کتاب هاى سه سطحى زيست کانون چطور?

 24. من دنبال یه کتاب جمع بندی هستم که تست نداشته باشه ترکیبی باشه مثلا درمورد یه اندام مثل کبد از هرسه کتاب هرچی توضیح هست یه جا جمع کرده باشه یا درمورد جانوران مختلف کسی همیچین منبعیو سراغ داره؟؟

 25. من گاج پارسال زدم خیلی سطحش پایین بود

 26. برای زیست پیش دانشگاهی چه کتابی برای درس نامه خوبه؟ تاکید میکنم درس نامه ن تست. خیلی سبز که بروز نیست فاگوهم مطالباش زیاده،کسی میتونه کمکم کنه 🙁

 27. من خودم خانم دکترم کتاب سیرتاپیازگاج بخونین

 28. سلام یه سوال داشتم می خوام کتاب تست با سطح بالا بگیرم نمیدونم نشر الگو بگیرم یا IQ میشه راهنماییم کنید؟
  ممنون

 29. بهترين منبع براي زيست دوم و سوم چي هستش؟؟؟

 30. سلام من کنکور ۹۶رشته ریاضی رتبه زیر ۵۰۰ اوردم ولی الان میخوام دو سال دیگه دوباره کنکور تجربی بدم به نظرتون چجوری شروع کنم واسه زیست چی بخونم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *