بهترین آزمون آزمایشی کنکور

مقایسه و بررسی بهترین آزمون آزمایشی

شما با شرکت در یک آزمون آزمایشی هم روند مطالعاتی بهتر و منسجم تری پیدا خواهید کرد، هم با سایر رقبای خود از سراسر کشور مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهید گرفت. مطمئن باشید شرکت در آزمون آزمایشی دست آوردهای بسیار خوبی برای شما در ادامه مسیر مطالعاتی‌تان به همراه خواهد داشت. در این مقاله سایت محصل ایرانی سعی کردیم با بررسی آزمون های آزمایشی به نام و مشهور شما را در انتخاب بهترین موسسه که آزمون‌های متناسب با نیاز های شما برگزار می کند یاری کنیم.

بهترین آزمون آزمایشی کنکور

آزمون آزمایشی کانون (قلم چی)

شاید در اوایل دهه هفتاد که پدر خوانده کنکور ایران یا همان کاظم قلم چی پا به میدان کنکور سراسری گذاشت فکرش را هم نمی‌کرد موسسه‌ای که پایه گذارش بود تا این حد به محبوبیت و شهرت برسد. کانون فرهنگی آموزش همان غول آزمون‌های آزمایشی‌ است که سال‌هاست در عرصه کنکور خودنمایی می‌کند! نام کنکور  و قلم چی دیگر به هم گره خورده و گویی دو عضو جدا نشدنی هستند. این روزها برای خیلی از کنکوری‌ها راهی جز روش طراحی شده کانون برای رسیدن به دانشگاه وجود ندارد. در ادامه بیشتر با ویژگی‌های این آزمون‌ها آشنا می‌شویم.

بهترین آزمون آزمایشی کنکور

ویژگی آزمون‌ آزمایشی کانون

بررسی سطح سوالات

همهٔ شما عزیزان برای اینکه موفقیت بزرگی در کنکور به دست آورید باید تمام انرژی خود را صرف اصل مطلب کرده و از حاشیه روی دوری کنید. از این جهت این موضوع که سوالات آزمون‌های آزمایشی شما هم جهت با کنکور هست یا نیست برای شما بسیار اهمیت دارد. سوالات آزمون‌های قلم چی هر ساله به سمتی می‌رود که بیشتر دارای ایده‌های نو داشته باشد و بتواند از تمامی جهات داوطلب را مورد سنجش قرار دهد به همین دلیل تقریبا شاهد سوالات با کیفیتی از این موسسه هستیم ولی کماکان آن طور که باید و شاید در سطح کنکورهای سراسری سوال طرح نمی‌شود و ما شاهد سوالات با درجه دشواری سخت تری نسبت به کنکور در این آزمون‌ها هستیم!

توجیهی که در این مورد می‌شود این است که ما با بررسی سوالات سخت تر به راحتی از پس سوالات کنکور بر میاییم! توجیهی که البته می‌تواند نتیجه عکس برای بعضی از کنکوری‌ها داشته باشد. با شرکت در این آزمون سوالات چندان آسانی در انتظارتان نخواهد بود. معمولا به صورت متناوب در آزمون‌های کانون چندین درس دشوار تر از باقی دروس هستند. این موضوع می‌تواند برای کسانی که به دنبال نقاط ضعف خود می‌گردند مزیت محسوب شود و برای کسانی که سختی سوالات اعتماد به نفسشان را می‌گیرد یک عیب!

جامعه آماری

در بین آزمون‌های آزمایشی مختلف، آزمون‌های قلم چی بیش‌ترین جامعه آماری را دارند که بیشتر به دلیل قدیمی بودن موسسه است. جامعه آماری فوق‌العاده بالای کانون به شما این امکان را می‌دهد که خودتان را در میان رقبای بیشتری (چه قوی و چه ضعیف)  بسنجید؛ اما این نکته را فراموش نکنید که داشتن جامعه آماری بالا نباید تنها دلیل شما برای انتخاب یک آزمون آزمایشی باشد.

برنامه آزمون‌ها

آزمون‌های قلم چی در فاصله دو هفته ای در روزهای جمعه به صورت هماهنگ در کل کشور برگزار می‌شود. این فاصله دو هفته ای جنبه آموزشی و یادگیری را در روند مطالعاتی شما افزایش می‌دهد که از ویژگی‌های خوب این برنامه است. معیار خیلی از کنکوری‌ها برای شرکت در یک آزمون آزمایشی برنامه راهبردی است. برنامه قلم چی با توجه به فاصله دو هفته ای آن بیشتر مورد توجه بوده و حتی عزیزانی که در آزمون آزمایشی سایر موسسات شرکت می‌کنند به بهتر بودن برنامه آزمون‌های قلم چی تاکید دارند.

وجود برنامه زوج درس و هم چنین پنجره بازهایی که در برنامه آمون‌های قلم چی وجود دارد این امکان را به داوطلب می‌دهد که دروس را بارها و بارها مرور کند. چندین ایستگاه جبرانی برای کسانی که از برنامه عقب مانده‌اند در برنامه راهبردی در نظر گرفته شده است. البته که هیچ برنامه ای بدون نقص نیست ولی برنامه راهبردی کانون کم نقص ترین برنامه‌ای است که در بین آزمون‌های آزمایشی می‌توان پیدا کرد. موسسسه قلم چی در برنامه خود سه آزمون هماهنگ و مطابق با بودجه بندی کنکور سراسری به عنوان آزمون‌های جامع برگزار می‌کند.

کارنامه

کارنامه‌های آزمون‌های قلم چی بعد از ظهر آزمون بر روی سایت قرار می‌گیرد. نمودار پیشرفت تحصیلی، تعادل مطالعاتی و هم چنین مشاهده تراز و درصد خام برای هر یک از دروس در سایت کانون امکان پذیر است. کارنامه‌های قلم چی به این علت که جامعه آماری بالایی دارند از ترازهای قابل اعتمادتری برخوردار هستند. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا با بررسی کارنامه و پاسخنامه تشریحی متوجه اشتباهات و نقاط ضعف و قوت خود شوید.

نکات مثبت

 • آزمون‌های قلم چی هر دو هفته یکبار برگزار می‌شوند و این به تمرین مستمر و دور نشدن از شرایط آزمون کمک می‌کند
 • برنامه ریزی کنکور بلند مدت منسجم و منظم خوبی دارد که یکسال دانش آموز را از برنامه‌های بلند مدت دیگر بی نیاز می‌کند همچنین این برنامه منطبق بر برنامه مدارس تهیه شده است.
 • جامعه آماری بالای آزمون‌های قلم چی باعث شده هر ساله تعداد زیادی دانش آموز به سمت آزمون‌هایش کشیده شوند چراکه امکان ارزیابی بهتر و دقیق تر نسبت به باقی دانش آموزان را ایجاد می‌کند.
 • هر ساله تعداد زیادی از رتبه‌های تک رقمی کسانی بودند که در آزمون‌های کانون شرکت کرده‌اند. این نکته مثبت که اکثر رتبه‌های برتر عضو کانون قلم چی بوده‌اند، بسیار اهمیت دارد.
 • فاصله دو هفته‌ای آزمون‌ها باعث می‌شود از جو رقابتی کنکور و درس خواندن خارج نشوید.

نکات منفی

 • تحمیل هزینه‌های اضافی به دانش آموزان برای خرید مواردی همچون کتاب و دی وی دی‌هایی که از کیفیت لازم برخوردار نیستند.
 • هزینه آزمون‌های کانون نسبت به سایر موسسات رقم بالاتری است که باعث نارضایتی خیلی از داوطلبان می‌شود.
 • ضریب سختی سوالات کانون بالاست که این موضوع باعث ناامیدی بسیاری از دانش‌آموزان می‌شود.

چه کسانی در آزمون‌ آزمایشی کانون شرکت کنند؟

ترازت چند شد؟ جمله‌ای که بعد از شرکت آزمون میان کنکوری‌ها زیاد شنیده می‌شود چرا که این روزها داشتن تراز بالا و افزایش تراز در آزمون‌های کانون یک افتخار برای کنکوری‌ها محسوب می‌شود. توصیه می‌کنم اگر روحیه رقابتی پایینی دارید و اصولاً تحمل داشتن تراز پایین نسبت به دوستانتان را ندارید دور آزمون‌های کانون را خط بکشید. جو رقابتی در آزمون‌های کانون بسیار شدید و سوالات به نسبت سختی طرح می‌شود، بنابراین اگر اهل رقابت نیستید و از سوالات دشوار واهمه دارید شرکت در این آزمون را به شما توصیه نمی‌کنم.

اگر دنبال سنجیدن خودتان و پیدا کردن نقاط ضعفتان هستید، اگر به دنبال پیشرفت و رقابت در یک جو پرفشار هستید و اگر به دنبال پیشرفتن با یک برنامه منسجم و منظم هستید، آزمون‌های کانون انتخاب خوبی برای شماست. در واقع برای شرکت در آزمون‌های کانون باید پوست کلفت باشید و به راحتی ناامید نشوید!

بهترین آزمون آزمایشی کنکور

آزمون‌ آزمایشی گزینه دو

آزمون‌های گزینه دو هم چند سالی است شمار زیادی از کنکوری‌ها را به سمت خود جذب کرده در ادامه به بررسی این آزمون آزمایشی پرطرفدار می‌پردازیم.

سطح سوالات

گزینه دو از همان ابتدای برگزاری آزمون‌های آزمایشی خود با شعار تطابق سوالات آزمون‌ها با سوالات کنکورهای سراسری وارد میدان مبارزه با سایر موسسات شد. انصافا از حق نگذشته سوالات این آزمون‌ها دارای شباهت‌های زیادی با سوالات کنکور هستند. این شباهت هر ساله با جدید شدن سوالات کنکور ادامه دارد و در تمامی دروس عمومی و اختصاصی سعی بر این بوده که سوالات آزمون هم سو با کنکور طرح شود. تطابق زیاد سوالات گزینه دو با سوالات کنکورهای سراسری اخیر در سایت این موسسه موجود است. در کل سوالات با کیفیت و استانداردی در آزمون‌های گزینه دو طرح می‌شود.

جامعه آماری

جامعه آماری گزینه دو با توجه به ویژگی‌های ممتاز این موسسه هر ساله رو به افزایش است اما به طور کلی این جامعه آماری در مقابل قلم چی کم تر بوده و از نظر جامعه آماری بیشتر قلم چی حرف اول را می‌زند.

گزینه دو برای رفع این مشکل ویژگی مقایسه شدن درصدهای خام هر داوطلب در جامعه آماری کنکور سال گذشته به آزمون‌های خود اضافه کرده است. به عنوان مثال داوطلبی که در آزمون‌های آزمایشی گزینه دو برای کنکور ۹۷ شرکت می‌کند در هر آزمون درصدهای او در جامعه آماری کنکور سال ۹۶ مورد مقایسه قرار می‌گیرد و رتبه و رشته دانشگاه‌هایی که سایر افراد سال قبل با درصدهای او کسب کرده‌اند را مشاهده خواهد کرد.

برنامه آزمون‌ها

برنامه آزمون‌های گزینه دو نیز مانند برنامه سایر آزمون‌های آزمایشی به شکلی تنظیم شده است که کل دروس در طول مدت یک سال مطالعه و مرور می‌شود. به نوعی می‌توان گفت وجود چنین برنامه ای برای برگزاری یک آزمون آزمایشی از واجبات است و جزو پوئن های مثبت یک گروه آموزشی محسوب نمی‌شود. طبق برنامه آزمون‌های گزینه دو هر داوطلب می‌تواند دروس را ۴ تا ۶ بار مطالعه کند. به طور کلی برنامه گزینه دو برای دروس پایه آن طور که باید نسبت به دروس پیش دانشگاهی اهمیت داده نشده، دلیلش هم این است که هر ساله در تابستان درس‌های پایه را با آزمون‌های خود پیش می‌برد به همین جهت در طول سال بیشتر تمرکز خودشان را بر روی دروس پیش دانشگاهی گذاشته‌اند. فاصله زمانی بین آزمون هر سه هفته یکبار است.

کارنامه

بعد از برگزاری آزمون‌ها در همان روز مجموعه ای از کارنامه‌های مختلف در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد که کاربری مختلف این کارنامه‌ها به شما در ارزیابی هرچه بهتر روند پیشرفت مطالعاتی کمک می‌کند. هشت کارنامه ای که توسط موسسه گزینه دو در اختیار کنکوری‌ها قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

 1. کارنامه اصلی: در این کارنامه اوضاع درصدهای خام خود را درس‌های مختلف مشاهده می‌کنید و می‌توانید تراز و درصدهای خام را نسبت به میانگین کل و هم چنین داوطلبان برتر مقایسه کنید.
 2. کارنامه زیر درس: در این کارنامه نسبت به سطح علمی خود در بخش‌های مختلف یک فصل از یک درس اطلاعات کامل به دست می‌آورید و به عنوان مثال متوجه می‌شوید تست های ترجمه در درس عربی را بهتر از تست های قواعد در درس عربی پاسخ داده‌اید.
 3. کارنامه تخمین رتبه در آزمون سراسری: به بیان ساده در این کارنامه به شما گفته می‌شود که شما با این درصدها در کنکور سال قبل چه نتیجه ای کسب می‌کردید.
 4. کارنامه تعیین سطح تحصیلی
 5. کارنامه تحلیل آزمون
 6. کارنامه روند تحصیلی
 7. کارنامه مشاوره‌ای آموزشی
 8. کارنامه رشته‌های قبولی

موسسه گزینه دو از نظر بررسی سطح علمی شما در زمینه‌های مختلف و ارائه کارنامه‌ای بی‌نظیر که می‌تواند بسیار کاربردی باشد، دقیق و حساب شده کار کرده و این اجازه را به شما می‌دهد که وضعیت تحصیلی خود را در طول سال به دقت زیر نظر داشته باشید.

نکات مثبت

 • سوالات هم سو با کنکور سراسری و دارای ایده‌های نو و خلاقانه (در راستای سیاست‌های اخیر کنکور سراسری) از ویژگی‌های ممتاز گزینه دو است که باعث شده سوالات آزمون‌های این موسسه بیش‌ترین شباهت و تطابق با سوالات کنکور را داشته باشد.
 • ارائه کارنامه‌های مختلف مشاوره ای و تحلیلی در بخش‌های مختلف که باعث می‌شود شما دید روشنی در همه زمینه‌های درسی نسبت به خود داشته باشید و با گرفتن بهترین تصمیم‌ها در جهت کسب موفقیت‌های بیشتر حرکت کنید.
 • تحمیل نکردن هزینه‌های اضافی برای خدمات بی مورد در سال کنکور از مزیت‌های دیگر این آزمون به شمار می‌رود.

نکات منفی

 • از نکات منفی آزمون‌های گزینه دو باید به برنامه ریزی این موسسه برای برگزاری آزمون‌ها اشاره کرد. به این علت که در تابستان توجه ویژه ای به دروس پایه دوم و سوم دارد در طول سال تحصیلی و با شروع مهر ماه بیشتر تمرکز خود را بر روی درس‌های پیش دانشگاهی می‌گذارد.
 • از نکات منفی دیگر در برنامه آزمون‌های گزینه دو نداشتن انعطاف پذیری برنامه است. به این شکل که اگر داوطلبی از بودجه بندی یک آزمون به دلایل مختلف عقب بماند به سختی می‌تواند فرصتی برای جبران آن پیدا کند (خصوصا برای درس‌های پایه)
 • جامعه آماری نه چندان زیاد این موسسه نسبت به قلم چی که البته می‌تواند به قدمت این دو موسسه نیز برگردد از عواملی است که می‌تواند طرفداران این آزمون را کم کند گرچه فاکتور های مهم تری نسبت به جامعه آماری برای انتخاب یک آزمون آزمایشی وجود دارد.

بهترین آزمون آزمایشی کنکور

آزمون آزمایشی گاج

آزمون‌های نوپای گاج هم این روزا غوغای تبلیغاتی برپا کرده و جوایزی برای شرکت در آزمون‌هایش تعیین می‌کند که در نوع خودش جذابیت خاصی برای هر دانش آموز دارد. در ادامه می‌خواهیم با با تحلیل سایت محصل ایرانی از آزمون گاج آشنا شویم.

ویژگی‌ آزمون گاج

سطح سوالات

برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کنند به علت نوپا بودن این آزمون‌ آزمایشی کیفیت چندانی ندارد، باید عرض کنم خدمت شما که آزمون‌ آزمایشی گاج جزو موسسه‌هایی است که بهترین سوالات ممکن را در آزمون‌های خود طرح می‌کند. کیفیت سوالات گاج به قدری خوب و ایده آل و هم سطح کنکور است که از این نظر به برترین‌هاست.

احتمالا شما هم حداقل یک کتاب گاج در قفسه کتاب‌هایتان دارید. سطح سوالات در این موسسه چه در کتاب‌های آموزشی و چه در آزمون‌های آزمایشی کیفیت بالایی دارد؛ بنابراین مطمئن باشید در صورتی که در آزمون‌های گاج قصد شرکت دارید از نظر کیفیت و هم سطح بودن سوالات این آزمون‌ها با کنکور خیالتان راحت باشد.

جامعه آماری

موسسه گاج به دلیل نوپا بودن در زمینه برگزاری آزمون‌ آزمایشی جامعه آماری خوبی ندارد و شاید جزو پایین‌ترین موسسات از نظر داشتن مخاطب برای آزمون‌های خود باشد. همین موضوع باعث می‌شود کسانی که تمایل دارند در یک جامعه آماری خوب مورد سنجش قرار بگیرند تمایل کمتری برای شرکت در آزمون‌های گاج نشان دهند.

برنامه آزمون‌ها

آزمون‌ آزمایشی گاج هم مانند قلم چی در فواصل دو هفته ای و در روز جمعه برگزار می‌شود. برنامه ریزی آزمون‌ها هم چندان چنگی به دل نمی‌زند. از نظر میزان دوره مباحث مختلف و داشتن انعطاف پذیری برای داوطلبانی که به دلایل مختلف از بودجه بندی یکی دو آزمون عقب میافتن دچار مشکل است و آن طور که انتظار می‌رفت گاج استراتژی مناسبی برای برنامه آزمون‌های خود تعیین نکرده

کارنامه

از نظر ارزیابی بعد از آزمون روند خوبی دارد و مقدمات لازم برای ارزیابی اصولی شما را با ارائه کارنامه‌های مختلف فراهم کرده است. بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های برگزاری یک آزمون آزمایشی تحلیلی است که بعد از آزمون باید از وضعیت درسی خود داشته باشید. کلیت کارنامه‌های گاج به این شکل است:

کارنامه شخصی

این کارنامه مخصوص شماست و اطلاعات زیر را به شما می‌دهد:

نمره خام دروس، نمره میانگین کل داوطلبان، نمره میانگین نفرات برتر، نمره تراز هر درس،‌ در مدرسه و شهر و سهمیه و استان و کشور، تعداد شرکت کنندگان در شهر، نمودار وضعیت داوطلب نسبت به وضعیت مطلوب در هر درس، رتبه داوطلب بدون نمره منفی، نمره و رتبه در زیر گروه‌ها

کارنامه جمع بندی

این کارنامه هر نیم سال یکبار در اختیار شما قرار می‌گیرد و حاوی این اطلاعات است: نمودار پیشرفت در هر درس، میانگین نمره تراز هر درس، نمایش فاصله داوطلب برای رسیدن به رشته دلخواه، نمودار پیشرفت کلی دروس اختصاصی داوطلب، نمایش اشکالات در مباحث، نمایش تاخیر و غیبت‌ها

نکات مثبت

 • طرح سوالات جدید با ایده‌های نو و صد البته هم سطح با کنکور
 • هزینه مناسب این آزمون‌ آزمایشی به شکلی است که از نظر اقتصادی برای خیلی از خانواده‌ها مقرون به صرفه خواهد بود.

نکات منفی

 • نداشتن یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده برای برگزاری آزمون‌ آزمایشی نسبت به باقی موسسات از نکاتی است که طرفداران این آزمون را کم کرده
 • نداشتن جامعه آماری خوب. به نوعی از ضعیف‌ترین موسسات از نظر داشتن جامعه آماری است چرا که سنجیده شدن در یک جامعه آماری بزرگ روحیه رقابتی را در داوطلبان بیدار می‌کند.

 

آزمون‌ آزمایشی سنجش

سطح سوالات

شاید شما هم فکر کنید که سوالات آزمون آزمایشی سنجش به وسیله طراحان کنکور سراسری طرح می‌شود و با بررسی آن‌ها می‌توان با سبک سوالات کنکور هر سال آشنا شد، اما در اشتباهید! اصلا چنین چیزی وجود ندارد! سیستم آزمون‌ آزمایشی سنجش تحت نظر تعاونی سازمان سنجش هست؛ بنابراین این صحبت که با بررسی آزمون‌های سنجش به راحتی از پس کنکور برمی‌آیید را فراموش کنید. به طور کلی سطح سوالات سنجش نرمال است. نه می‌توان از آن‌ها به عنوان سوالات سخت (با ایده‌های جدید) یاد کرد و نه سوالاتی که فاقد ارزش هستند (سطح سوالات به گونه ای نیست که به خاطر آن ریسک کنید و در طول سال شرکت کنید)

جامعه آماری

آزمون‌ آزمایشی سنجش در ۱۱ مرحله برگزار می‌شود (۷ مرحله در طول سال و ۴ مرحله آزمون جامع در انتهای سال)

جامعه آماری آزمون‌های مرحله ای در طول سال به علت اینکه اکثر داوطلبان با آزمون‌های دیگر پیش می‌روند چندان جالب نیست، ولی آزمون‌های جامع سنجش با حداکثریت شرکت کننده هر ساله برگزار می‌شود. اکثر داوطلبان حتی آن‌هایی که در طول سال در آزمون‌های سایر موسسات شرکت می‌کردند نیز آزمون‌های جامع سنجش را به خاطر جامعه آماری عالی آن از دست نمی‌دهند (شرکت در این آزمون‌ها به همه توصیه می‌شود) این آزمون‌های جامع به علت شرکت کننده زیاد آن رتبه ای که هر داوطلب کسب می‌کند به احتمال زیاد نهایت با ۵۰۰ نفر اختلاف در کنکور سراسری تکرار می‌شود.

برنامه آزمون‌ها

این آزمون‌ها برخلاف آزمون‌های سایر موسسات در فواصل زمانی منظم برگزار نمی‌شود. به همین علت کنکوری‌هایی که قصد دارند در طول سال تحصیلی با برنامه ای منظم مطالعه کنند بهتر است به هیچ عنوان به سراغ این آزمون‌ها نروند. شرکت در آزمون‌های مرحله ای سنجش برای داوطلبانی که فارغ التحصیل هستند و قدرت برنامه ریزی شخصی آن‌ها بالا است بد نیست.

کارنامه

شاید تنها موسسه ای که در روز برگزاری آزمون کارنامه ای را برای داوطلبان صادر نمی‌کند همین آزمون‌های سنجش باشد. این موسسه از نظر خدمات بعد از آزمون بسیار ضعیف ظاهر شده است.

نکات مثبت

 • تنها نکته مثبتی که برای آزمون‌ آزمایشی سنجش می‌توان به آن اشاره کرد جامعه آماری بسیار بالای آن بوده که تقریبا هم سطح کنکور سراسری است. البته این جامعه آماری بالا فقط در آزمون‌های جامع این موسسه مشاهده می‌شود. (۴ آزمون جامع پایانی سنجش)
 • هزینه این آزمون‌ها مقرون به صرفه‌ترین هزینه ممکن در بازار کنکور در مقایسه با سایر  برگزار کنندگان آزمون‌ آزمایشی است.

نکات منفی

 • نداشتن برنامه ریزی اصولی و کاربردی و هماهنگ با برنامه مدارس
 • نداشتن نظم در زمان برگزاری آزمون‌ها (آزمون‌های این موسسه در فواصل زمانی نامعین و نامرتب از ۲ هفته تا ۵ هفته برگزار می‌شود)
 • عدم ارائه خدمات پس از آزمون آزمایشی برای ارزشیابی هر چه بهتر داوطلبان برای ادامه مسیر مطالعاتی خود
شاید این موارد رو دوست داشته باشی

نظر خودت رو ارسال کن

نظر شما چیه؟ همین الان نظرت رو برای ما ارسال کن

96 نظرات
 1. معین می گوید

  سلام . به جای اینکه از این و اون بپرسید چه ازمونی شرکت کنم برید ازهرکدام از ازمون ها یک نمونه سوال بگیرید حل کنید و سپس هر کدام از ازمون هایی که میبینید علاقه واستعداد بیشتری تو اون دارید شرکت کنید.

 2. رضا می گوید

  سلام.من کلاس دوازدهم تجربی هستم تو آزمونای کانون شرکت کردم و مایه سرافکندگیم شده چون سوالاتش به حدی سخت هستش که نمیشه بررسیشون کرد.این نظر شخصیمه نظر شما هم برام خیلی محترمه

 3. Negar می گوید

  برنامه امسال قلمچی برا فارغ التحصیلا فوق العاده چرت و پراکنده هست 😕 با چشمای باز انتخاب کنین مثل ما نشین تهش

 4. ... می گوید

  من سال نهم هستم،درسمم نسبتا خوبه، معدل هر دوسالم بالای نوزده بوده، مدرسه ی عادی هم هستم.
  امسال که قلمچی شرکت کردم تست ریاضیم بر خلاف ریاضی تشریحیم که از نوزده پایین تر نیومده ، بالاتر از بیست درصد نمیره.
  کتابای آبی کانونو گرفتم که واقعا گیجم میکنه، مثلا یه مبحث در مورد گویا کردن مخرج کسر های رادیکالی توی درس نامش بود که وقتی نشون معلم ریاضیم دادم(معلم ریاضیم دکتری ریاضی داره…) بهم گفت این چیزیه که توی دهم میخونی و نرو دنبالش.
  به طور کلی سطح سوالاتش بالاست و شاید آدمو یه کم گیج میکنه.
  من کتاب کارای گاج رو که حل میکنم برام سخت نیست به اون صورت ولی کتاب کانونو واقعا گیج میشم.
  به شدت این موضوع آزمونا و ترازم داره نا امیدم میکنه به طوری که حس میکنم اگر این طور ادامه بدم دیگه قادر نیستم آزموناشو ادامه بدم.
  تخریب روحیه ی بدی داره ولی جنبه ی مثبتش اینه که نقاط ضعفو بهت نشون میده(البته منظورم نقاط ضعفی از قبیل یه سوال ریز نیست، فهم کلی یه مطلبو عرض میکنم…) و نکته ی دیگه اینکه چون فکر میکنی همه ی سوالات به سختی سوالات کانونن، بقیه ی آزمونا به نظرت راحت ترن و از پسشون بر میای.
  ولی بازم میگم، مهم اینه که خودتو نبازی وگرنه واقعا کم میاری.
  من خودم به شخصه روحیم ضعیفه و بعد هر کارنامه و دیدن درصد ریاضیم که شرایطشو گفتم حالم بد میشه.البته در اینی که کنکور چون یه آزمونیه که برای همه طرح میشه راحت تره شکی نیست.
  من پدرم رتبه ی صد و هشت کنکور بوده و مادرم رتبه ی صد و چهل و هفت،بدون کتاب کار و مطالب و تستای گیج کننده، و هردوشون بهم میگن که کنکور این غولی نیست که مافیای کنکور برای سودجویی ساختنش.
  من قبول دارم که رقابت سخت تر شده ولی مسلما منبع کتابه و باید خیلی محکم به کتاب اعتقاد داشت.
  در ضمن برای کسانی که توی مدرسه ی تیزهوشان درس میخونن و اعتقاد به قبولی صد درصد دارن، دختر عمه ی من نمره ی بیست یکی از بهترین مدارس تیزهوشان اصفهان بود توی رشته ی تجربی که ما می گفتیم حتمااا پزشکی قبوله، اما متاستفانه نتونست و رتبش ده هزار شد.
  قصد من نا امید کردن شما،دوستان عزیزی که توی مدارس تیزهوشان درس می خونید نیست، اتفاقا آرزوی موفقیت برای تک تکتون دارم، ولی مطمئن باشید صرفا نوع مدرسه تعیین کننده نیست.رتبه ی دوی کنکور انسانی امسال یک دانش آموز از یکی از شهرستان های سیستان و بلوچستان بود.
  پس اون گوهر وجودی باید باشه.
  ضمنا در مورد معدل و ارزش معدل، همه میتونن با حفظ کردن کتاب و بیست و سه ساعت درس خوندن یه بیست نمادین بگیرن که یک ساعت بعد تمام مطالب از ذهنشون پریده، توصیه میکنم طوری درس بخونید که هیژده بگیرید ولی هفتاد درصد مهم مطالبو بگیرید و ده سال بعدم به خاطرش داشته باشید، تا اینکه بیست بگیرید و هیچی نفهمیده باشید.
  جزئیات مهمه، ولی مطمئن باشید کلیات در اولویته.
  درمورد تعداد داوطلبان کنکور هم( اللخصوص کنکور تجربی)با توجه به طرح هدایت تحصیلی و شرط معدل،مطمئنا تا چند سال دیگه خالص سازی انجام میشه.
  به هرحال امیدوارم همگی موفق باشیم.

 5. سیروس نصیری می گوید

  سلام به همه من سیروس نصیری هستم طراح سوالات ریاضی آزمون های گاج در سال تحصیلی ۹۷-۹۸

  تمام تلاشمون و میکنیم که بهترین و استاتدارترین باشیم

  پاینده باشید

  @sirousnasiri

  1. بشیر می گوید

   سلام. من فارغ التحصیل نظام قدیم هستم و برا سال پیش رو میخام با آزمون برای کنکور۹۹ آماده بشم. انتخابم در نهایت گاج خواهد بود. به نظرم بهتره سوالا شبیه کنکور باشن تا سخت تر از کنکور. سال ۸۸ من توی آزمون های قلمچی از همین موضوع ضربه خوردم و کلا ریاضی رو کنار گذاشتم چون فکر میکردم درس ریاضی در آزمون حل نشدنیه. امیدوارم گاج به همین روالش ادامه بده. با آرزوی موفقیت

 6. قاری می گوید

  باسلام . نظر من آزمونها یگاج وگزینه ۲

  1. Ghalamchi می گوید

   فقط قلمچی….

 7. محمد می گوید

  امنیت ازمون های گاج بی نظیره و تمام مسوسات سوالاتشتن لو میرن ضمنن امار گاج امسال ۱۶۰ برابر بیشتر شده است

 8. Navid می گوید

  با سلام من امسال در آزمون مبتکران ثبت نام کردم. ومیخام بدونم به نظر متخصصان . آزمون مبتکران چطور هست . ولی متاسفانه اطلاعاتی در دسترس نیست.لطفا کمک کنید

 9. دانش آموز تنبل می گوید

  سلام دوستان فارغ التحصیلم علی رغم میل باطنیم باید درس بخونم سر کارم میرم به نظرتون کدوم آزمون شرکت کنم؟؟؟

 10. مبین می گوید

  گاج عالیە واقعا عاشقشم من کلاس دهمم تا کنکور فقط گاج شرکت میکنم

 11. m.m می گوید

  بنطرتون کدوم ازمون بهتره گاج یا قلم چی یا سنجش؟

 12. m.m می گوید

  بنطرتون کدوم ازمون بهتره گاج یا قلم چی یا سنجش؟من سومین ساله میخام کنکور بدم تجربی هستم ولی در واقع ادلین سالمه جون هیجی سری قبل ها نخوندم.راهنمایی کنیدد ممنون

 13. سمانه می گوید

  سلام من تو مدرسه ی معمولی درس خوندم و نفر اول کلاسمون بودم معدل نهاییم هم۱۹٫۷۹ بود میخوام بگم اونایی که تو مدارس معمولی درس میخونن نا امید نشن تمام دوستان هم سن من که تو تیزهوشان میخوندن معدل نهاییشون کمتر از من بود من برای کنکور ۹۷ تو قلم چی ثبت نام کردم که بجز پول هدر دادن نتیجه ی دیگه ای نداشت واقعا به قول دوستان قلم چی برای اونایی خوبه که از۲۴ساعت ۲۶ ساعتش درس میخونن سطح سوالاش غیر استانداره و برنامشم به اونایی که از مباحث یه ازمون عقب موندن رحم نمیکنه و به کار خودش ادامه میده من از فروردین یعنی سه ماه مونده به کنکور خودم با برنامه ریزی خودم درس خوندم و رتبه ی ۳۰۰۰ آوردم امسال پشت موندم و میدونم که امسال زیر هزار میارم دوستان خواهشا اکه میتونین با برنامه ریزی خودتون وبا کمک یه مشاور خوب برین جلو ذهن هر کس با کسه دیگه فرق داره قلم چی فقط به نفرات برتر اهمیت میده درصورتی که همه ی ما به یه اندازه پول پرداخت میکنیم (از دیگران عبرت بگیرین تا خودتون مایه ی عبرت بقیه نشین) درضمن اونایی که تو تیزهوشان میخونن مغرور نشن این همه دانش اموز تو تیزهوشان درس میخونن فقط۲۰ درصد از هر مدرسه تو کشور قبول میشن . موفق باشین

  1. مهتا می گوید

   ببخشید یه سوال داشتم اینکه شما ترازتون زمانی که آزمون های قلم چی بودید حدودا چقدر بود؟

 14. نازنین می گوید

  سلام توی آزمونهای گاج برای نهم یه آزمون پیشرفت داریم یکی تیزهوشان… تعداد آزمونای پیشرفت هم انگار کمتره! سوال من اینه که این دوتا چه فرقی باهم میکنند؟ روزای آزمونشونم باهم یکی نیست آیا اگه هر دورو شرکت کنم باید هزینه ی دوبرابر پرداخت کنم؟

  1. m.m می گوید

   کدوم ازمون بهتره قلم چچی یا سنجش

 15. مسعود علوی موحد می گوید

  یرای شما که سال دوازدهمی به نظرم قلم چی بهتره چون میتوتی خودتو مقایسه کنی و جایگاه واقعیتو بفهمی
  میتوتی ی کاری کنی:آزمون فلم چی شرکت کن.آزمون های گزینه دو رو هم بگیر از سایتش و حل‌ کن.انشاالله که موفق میشی

 16. درسا می گوید

  سلام . واقعا چطور با معدلای ۱۷ و ۱۵ میگین درستون خوب یا متوسط هست .درصورتی که امسال ۲۰% تاثیر قطعی معدل داریم ! من مدرسه تیزهوشان هستم و با معدل ۱۹/۶۰ بازم نمیگم درسم خوبه .. من از نهم تا یازدهم میرفتم قلم چی گاهی نفر برتر میشدم و گاهی نمیشدم امسال واقعا بین قلم چی و کاج موندم به خاطر اینکه مهم چیز توی ازمون بررسی نقاط اشتباه و ضعف هست شما اگه بری ازمون و ندونی اشتباهت کجاست پولتو هدر دادی فقط . توی قلمچی به شدت تقلب زیاد شده حتی پشتیبانا هم با بچه ها همکاری میکنن تودم با چشمام دیدم که پشتیبان پاسخنامه رو به دانش اموز داد و گفت اگه میخاد از روش بزنه !! تا حالا گاج نبودم ولی به نظرم بهترین چیزی که داره اینه که اشتباهات رو به صورت فیلم که امسال این امکان اضافه شده براتون میفرسته ، چند نفر از رتبه برتر های شهرمون مثلا رتبه ۷۰ کنکور هم قلم چی میرفته هم گاج به این صورت که صبحا میرفته قلم چی و عصرا هم تک نفری توی اموزشگاه گاج میرفته . البته رتبه برتر فرقی نمیکنه چه ازمونی بره ، هرجا بره بازم درسشو خونده و رتبه برتره.

  1. mobina می گوید

   خانم درسا معدل ملاک خوب یا بد بودن درس نیست امیدوارم اینو تاحالا فهمیده باشی هر چند خیلی ها هم هستن که معدلشون خوبه و رتبشون هم خوبه اماهیچ وقت نمیتونید با معدل یکیو قضاوت کنید و بگید چون معدلت فلانه درست خوب نیست ,موفق باشید
   و این موضوع هم هست که ۲۰درصد تأثیر قطعی داریم و شما نباید از مسیر کنکوریت منحرف شی
   اینو گفتم تا اون بچه هایی که معدل متوسطی دارن ناامید نشن ,و همه ی تلاششونو بکنن همتون موفق میشید رفقا

   تو این دنیا به اندازه ی هممون جا هست موفقت همدیگرو واس همدیگه آرزو کنیم

  2. W می گوید

   خانم محترم، برادر دوست صمیمی من توی یه مدرسه ی دولتی کوچیک اونم توی یه شهرستان کوچیک شد رتبه ی هفتاد رشته ی تجربی، پس غیر ممکنی نیست که بچه های مدارس دولتی موفق بشن.
   همین امسال ما توی شهرستان خیلی کوچیکمون ده تا رتبه ی زیر هزار فقط توی تجربی و کلی رتبه ی زیر هزار توی رشته های دیگه داشتیم.
   ضمنا، معدل شرط نیست.
   نمیخوام مقایسه بکنم ولی به ادیسون توی مدرسه گفته شد که یک کودنه، و سالها بعد اون شد توماس ادیسون..
   من براتون آرزوی موفقیت دارم،اما این کار شما، یعنی تخریب بچه های مدارس معمولی و یا با معدل متوسط کار پسندیده ای نیست.
   همگی موفق باشیم.

  3. مهدی می گوید

   سلام کنکور ۹۸تأثیر+هس

 17. آیدا می گوید

  سلام من پایه یازدهم تجربیم واقعا نمی دونم چه ازمونی شرکت کنم درسم بد نیست معدل پارسالم هم ۱۹.۷۷ بود کلاس ما همشون رفتن قلمچی همین باعث شده فکرم پیش قلمچی باشه .ولی فکر می کنم گاج و‌گزینه دو بهترن . سوالای گاج از قلمچی سخت تره؟ یه سریاهم میگن گزینه دو زیادی سوالاش اسونه میشه یه راهنمایی بکنین؟

 18. mobina می گوید

  سلام من سال دوازدهم تجربی هستم /سال دهم و یازدهم رو آزمون شرکت نکردم و هنوز نتونستم تصمیم بگیرم که چه ازمونی برم ,گاج و سنجش رو اصن نمیپسندم و اما بین دوراهی قلم چی گزینه دو موندم /عاجزانه خواهش میکنم اگر کسی در این ازمون ها شرکت کرده یا هرکسی که حتی توی دوتاش شرکت کرده(کسایی که دوسال کنکور میدن)راهنماییم کنه /مشاورم میگه گزینه دو اما اقای کرکه ابادی که رفتم پیششون گفت قلم چی/دبیر ریاضیم پسرش رتبه ی۱۲۰اورده پارسال و قلم چی میرفته/به خدا گیج شدم همه نظراتو خوندم /هم قلم چی یه جاهایی نقاط ضعف و قوت داره و هم گزینه دو /وضع درسیم هم متوسط رو به بالاس سال یازدهم با معدله۱۷,۹۰گذروندم /و اینکه روحیم جوری نیست که با دوتا تراز بد ناامید شم
  امیدوارم هرکسی این متن و خوند بهم کمک کنه نمیخوام پشت کنکوری بشم/و هزینه ی قلم چی و گاج رو هم در تهران بگید

  1. کنکوری می گوید

   قلمچی بهترینه

 19. shagha می گوید

  تومشهدقلم چی ازمن یک ونهصد گرفت

 20. آیــدا می گوید

  سلام…من پشت کنکوری ام رشته ی تجربی…پارسال گزینه دو ثبت نام کردم و آزمون دادم از برنامش راضی نبودم ولی ترازم تو آزموناش خیلی نزدیک به ترازم تو کنکور شد…امسال هم که از دوباره میخوام‌کنکور بدم تصمیم گرفتم یه چیز دیگه ثبت نام کنم ولی نمیدونم چی برم؟؟!!قلم چی هزینش اینجا نسبت به گزینه دو و سنجش خیلی زیاده واقعا….سنجش میگن سوالاش خیلی نزدیک به سوالات کنکور هست،راهنماییم کنید به نظرتون چیکار کنم؟؟؟؟

 21. مسعود علوی موحد می گوید

  سلام من امسال یازدهم میخونم .رفتم برا ثبت نام آزمون آزمایشی
  البته هم قلم چی و هم گاج رو سر زدم که خودم ی مقایسه ای کنم.اول رفتم نمایندگی قلم چی گفتن ۱۷ تا آزمون تا خرداد ۹۸ مونده که کل مراحلش میشه یک میلیون و صد هزار تومن.بعدش هم گفتن گرفتن حداقل چهار تا کتاب قلم چی و شرکت در دو تا آزمون تشریحیش و کلاس رفع اشکال(منظور مشاوره بعد آزمون و تحلیل آزمونه) اجباریه که اینا خودشون شدن ۲۶۰ هزارتومن(یعنی سر جمع یک میلیون و سیصد و شصت هزار تومن)
  نیم ساعت بعدشم رفتم نمایندگی گاج تا از شرایط و … آگاه بشم
  اونجا(گاج)گفتن که ۱۵ مرحله آزمون تا خرداد ۹۸ مونده و هزینه هر آزمون ۳۷ هزار تومان هستش یعنی کلا ۵۵۵ هزارتومن.ضمنا گفتن به جز این هزینه هیچ مبلغ دیگه ای دریافت نخواهد شد و مشاوره و … رایگانه.

  حالا به نظرتون کدوم آزمونو برم بهتره ؟
  بین این سه تا گاج؟قلمچی؟گزینه دو؟

  1. دوست می گوید

   سلام انصافا گزینه دو هم سوالاتش استاندارد هست و هم کارنامه هاش یه راهبرد خوبی به داوطلب نشون میده خواهرم سال اول کانون بود که کاملا نا امیدش کرد خوشبختانه پشت کنکور با توصیه یکی از دبیران در آزمون های گزینه دو شرکت کرد و رفته رفته آزمونها انگیزه اش رو برد بالا و در منطقه دو رتبه ۲۶۵ آورد و از پزشکی دانشگاه تبریز قبول شد و انشاله منهم امیدوارم سال بعد در پزشکی قبول شم شما هم خواهش میکنم فریب تبلیغات کانون نخورید .موفق باشید

 22. راضیه می گوید

  سلام. خیلی ممنون از تحلیل خوبتون، ولی بر خلاف گفته شما، گاج برنامه جدیدو منتشر کرده که به خصوص برای فارغ التحصیلا عالیه. الان خیلی ها رو میبینم که صرفا به خاطر برنامه خوب گاج، میخوان گاج ثبت نام کنن!
  با یه روند خوب، تا عید درسا رو تموم میکنه و بعد عید دوره هست (برای فارغ التحصیل ها)
  از نظر هزینه هم به من گفتن که اگه توی سایت پیش ثبت نام کنی که یه یه شماره ای که یادم نیست! اس ام اس بدی، ۲۰% تخفیف داره و اگه هزینه رو یکجا بدی ۵% تخفیف دیگه هم داره و مجموعا میشه ۲۵% و حدود ۵۹۰ تومان.

  اگه خواستیم گاج برین حتما این پیش ثبت نام رو تی سایت انجام بدین.

  برای فرهنگیان و خانواده شهدا و یه سری ارگان های دیگه هم گفت تخفیف ۲۵% داره.

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام راضیه جان
   ممنون از حسن نظرتون
   این مقاله زمانی نوشته شده که آزمون های گاج مدعی نبودن ولی در سال ۹۷ آزمون های گاج خیلی بهتر شدند

   1. آدم می گوید

    اصلاح کنید مقاله رو تا کیفیت مطالب خودتون هم افزایش پیدا کنه…
    ممنون

  2. عاطفه می گوید

   ممنون ک اطلاع رسانی کردین

 23. پروا می گوید

  به نظر من بهتره که قلم چی ثبت نام کنید.گزینه۲ به دلیل برنامه ی بدش واقعن گند می زنه به برنامه ریزیه ادم.من اخر سال امتحانای گاج از سایت خریدم اونم با تخفیف ۷۰ درصد و تو خونه زمان گرفتمو حل کردم.نمی تونین بگین چون فقط خوبا می رن قلم چی من نمی رم روحیه ام خراب می شه کنکور شوخی بردار نیست باید رقابت کنیدمن خودم ازتراز ۴۲۰۰قلم چی رسیدم ۶۹۰۰٫می تونید پیشرفت کنید باش

 24. pegah می گوید

  سلام به نظر من دوران درخشش وخوب قلم چی تموم شده وتنها نقطه قوتش درحال حاظر برنامه ی ازمونشه که بنظرم با پشتوانه ی سابقه ی طولانیش این مزیت رو کسب کرده . البته این رو هم بگم که برای انتخاب یک موئسسه خوب هر کس معیارهای خودش رو داره معیارهایی مثل کیفیت سوالات- بعداقتصادی – خدمات جانبی – جامعه ی اماری – برنامه راهبردی درکل اگر بخوایم که ۳ معیار اولی رو در اولویت قرار بدیم اول گزینه۲ وبعد گاج خوبه . شاید از خودتون بپرسید مهم ترین معیار برنامه راهبردیه که در واقع مثل نقشه ی راه یا نقشه
  ی گنج میمونه توی الویت بندی قرار ندادم ! باید بگم که اگر شما از یک مشاور تحصیلی خوب به صورت جداگانه پیروی کنید وعملا از برنامه راهبردی موئسسه استفاده ای نداشته باشید بهتره (البته اگر ازبرنامه راهبردی راضی نباشید ! که گاج برنامه ی خوبی داره اما گزینه ۲ تنها نقطه ضعفش همینه وتنها نقطه ضعف گاج بنظرمن در نوپا بودنشه ) .

 25. maryam می گوید

  سلام من یه سوال داشتم…من میخوام کنکور منحصرا زبان بدم برای این کنکور چه ازمونی ازهمه بهتره؟؟

 26. سمانه می گوید

  سلام.من قلم چی شرکت کردم هزینش خیلی خوبه به کل آزمون ۶۰۰ دادم اونم تو این وضعیت اقتصادی الان واقعا ۶۰۰ خیلی گرونه یا ما خیلی پولداریم؟😅😅😂
  باید بگم از اونجایی که من روحیه جنگجویی دارم و سوالای سختو بیشتر ترجیح میدم و کاملا با این موافقم که اگر با سوالای سخت در بیفتم سوالای ساده برام مثله آب خوردن میشه قلم چی رو انتخاب کردم.ازش هم راضی هستم.اصلا زندگی همینه باید با چیزای سخت در بیفتی💪💪💪💪

  1. شهر ياس می گوید

   سلام تو شهر ما يك ميليون و سيصد ميگيرن چطور شهر شما ٦٠٠ميگيرن؟🤔

  2. مهیار می گوید

   خسته نباشی..ما هم اگه سهمیه جانبازی یا ایثارگر و …. داشتیم..کانونو مفتی میرفتیم…هیچوقت هم پز نده

 27. سما می گوید

  من ازمون های قلم چی شرکت کردم و به نظرم قلم چی سیاستش فقط و فقط توجهش به داوطلبان با تراز های بالاست و جوش برای منی که یه داوطلبی در سطح متوسط بودم خییییلی مایوس کننده بود و نتونستم اونجوری که باید و شاید از ازمون ها استفاده کنم ….سوالات قلم چی سخت و بیشتر از سوالات کتاب های ابی و زرد عمومی و زرد اختصاصی خودش سوال طرح میکنه…..من سوالات گاج رو دیدم و به نظرم خیلی شبیه کنکوره حتی فونت شم کاملا شبیه کنکوره و به نظر من میتونه محک کاملی از شرایط داوطلب ارایه بده!

 28. محمدمهدی می گوید

  من میخوام برم یازدهم سال اول آزمون های قلمچی میرفتم با برنامه هاش نمیتونستم جلو برم به نظرتون کدوم آزمون برم

 29. Reza می گوید

  من اول تابستون خبر گرفتم ازمون های قلم چی حدود یک میلیون دویست بود

 30. ریحانه می گوید

  ممنونم خیلی خوب هر موسسه رو از هر جهت بررسی کردین.

 31. Zahra می گوید

  سلام
  من امسال میرم یازدهم یه نظر شما ازمون سنجش شرکت کنم یا گزینه دو؟لطفا کمکم کنید …. مرسی

  1. unknown می گوید

   بین این دوتا که صد در صد گزینه دو :-/

 32. محسن می گوید

  سلام من آزمون گزینه دو می روم از نظر سطح سوالات عالی می باشد کارنامه را دقیقا همان روز می دهد همچنین تخمین رتبه متناسب با کنکور سال قبل می دهد به نظر من خیلی عالیست

 33. مهدی می گوید

  به نظر من یکی از ضعف های آزمونای قلم چی اینه که سوالاش قبل از آزمون لو میره.گاج بهتره چون بدلیل مسائل اینچنین کاری کرده که رقابت سالم تری شکل بگیره

 34. mahshid می گوید

  سلام من امسال میرم اول دبیرستان و هم ازمونای گاج بورس شدم هم ازمونای قلم چی حالا نمیدونم کدومو برم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. M, n, k می گوید

   هیچی دیگه خرخون برو حال کن😂 وللی جدی یکی رو مجانی برو و حتی اون یکیم هم من جات بودم دوتا میرفتمو پول یدونش رو میدادم. اینجوری خیلی بهتره. هردو که ته پول یدونه رو میدی.

  2. Javad می گوید

   آخه اول دبیرستانی وجود نداره دهم یازدهم شده 😎

 35. ensie می گوید

  کسی میدونه جامعه اماری ازمون ۱ تیر سنجش چقدر بوده؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

  1. مینا می گوید

   ۱۲۷۷۷۳ تو کشور

 36. حسام می گوید

  سلام :من امسال به یازدهم تجربی میرم لطفاراهنمایی کنیدآزمون های سنجش برم یاقلم چی .بسیارسپاسگزارم

 37. Parisa می گوید

  من رشته م انسانیه و میخواستم هم به درسهای اختصاصیم و هم آزمون برم منتهی نمیدونم سنجش یا اینکه قلم چی ؟!

  1. saber می گوید

   شک نکن سنجش بهتره .من خودم ازمونای قلم چی رو دادم .بدرد نمیخوره

 38. کوثر می گوید

  با سلام من یازدهمم ولی با خوندن نظرات هنوز متوجه نشدم که گزینه ۲برم یا گاج یا اینکه قلم چی سطح درسیم هم میشه گف خوبه معدلم درحد۱۸/۵۰اگه میشه کسی که اطلاعات بیشتری داره راهنماییم کنه

 39. سید حسن هاشمی می گوید

  احسنت به شما . بنده دبیر کنکوری شیمی هستم. سطح سوالات شیمی گاج واقعا غیر استاندارد است و بسیار سخت تر از حتی قلمچی میباشد که با جمله شما در مورد بسیار استاندارد بودن متضاد است. برای مثال از ۲۰ سوال استوکیومتری حداکثر باید ۴ سوال خیلی سخت باشد اما تعداد انها بیشتر است

 40. سارا می گوید

  خیلی ممنون..عالی بود👌👌

 41. زهرا می گوید

  سلام. من یکساله ک در آزمونهای قلم چی شرکت میکنم و خییییلی راضی هستم.. بنظرم بهترین آزمونها رو قلم چی داره و فوق العادست…. کنکوری هستم…
  ب امید موفقیت تمااام کنکوریای عزیز…

  1. باران می گوید

   سطح سوالتش خیلی بالاس ایا

 42. امین می گوید

  سلام .
  دوستان من پارسال قلم چی بودم و امسال رفتم گاج.
  سوالات اختصاصی گاج یک سر و گردن از قلم چی سخت تر هستن و برنامه ازمون های اون مثل قلم چی موازی نداره بنابراین پیشنهاد میکنم سال تحصیلی دهم و یازدهم برید گزینه دو و تابستان قبل از یازدهم و دوازدهم یا برید گاج یا قلم چی و سال دوازدهم ازمون های جامع سنجش همراه با قلم چی یا گاج برید

 43. علیرضا می گوید

  من گزینه دو هستم واقعا امسال سوالاش خیلییییی سخت شده برنامه ی ازموناشم افتضاحه اصلا مرور پایه نداره فاصله ازموناش هم زیده برای بچه های ساله اولی بده برای سال دومی ها هم اگه پایه خوبی داشته باشن با ارفاق خوبه
  در ضمن این مشاوره هوشمندا همش الکیه و فیلم تحلیل ازمونشو اصلا نمیزاره دلی کانون میزاره هزینه ی کمشم به خاطر تعداد کم ازموناشه بعد چون دفترچشو سرحلسه میدن تقلب زیاد میشه و بخاطر جامعه اماری کمش اصلا نمیدونی تو چه وضعی هستی ولی کانون یه تراز مشخصی داره و میتونی خودتو با قبولی های سال قبلش قیاس کنی اها کانون تو طول سال تعداد تست زیستش ۵۰ تاس ولی گزینه دو ۳۰تاس و ازموناشم سه هفته و بعضی موقع ها ۴ هفته ای هست
  بخدا همش چزایی هست که دیدم الانم خودمو دارم واسه سال بعد اماده میکنم

 44. حسن می گوید

  با سلام
  والا منم موندم ک گزینه دو برم ، گاج برم یا قلمچی ؟
  لطفا بیشتر راهنمایی کنین

 45. علی اکبر می گوید

  مقاله مفیدی بود

 46. امیرحسین می گوید

  تشکر از شما بابت زحماتتون

 47. آرش می گوید

  خیلی عالی و جامع

 48. محمد می گوید

  سلام.اینطور که مشخصه اطلاعات شما در مورد آزمون های سنجش خیلی دقیق نیست.این آزمون ها در شب بعد از برگزاری آزمون یک کارنامه ی نهایی صادر میکنن که به نظر من از کارنامه قلمچی خیلی بهتره(.گزینه ۲ و گاج رو چون هرگز شرکت نکردم نظری نمیدم.)در کارنامه سنجش رتبه داوطلب در کشور و سهمیه مشخص هست.جالبه که در هر درس کاملا کارنامه مشخص میکنه که شما هر مبحث یا بخش رو چند درصد زدید.مثلا اگه زیست ۵۰ زدین اون پایین جداگانه ثبت شده که زیست ۱ ۴۰ و زیست پیش ۶۰ زدین ولی کارنامه قلمچی صرفا یک رتبه و تراز میده.در ضمن نقطه ضعف بزرگ قلمچی اینه که مثلا در فیزیک در هر آزمون فیزیک ۱ از ۲-۳-۴ جدا هست و تعداد سوالاتش اغلب ۱۰ تا از هر کتاب فیزیک هست که باعث میشه سطح دشواری آزمون بیش از حد بالا بره و شاهد سوالات غیراستاندارد باشیم.اما در سنجش سوالات به شکل پراکنده هستن و به دلیل تعداد آزمون های کمتر هر آزمون مباحث بیشتری رو دربر میگیره در نتیجه آزمون خیلی استانداردتر و شبیه تر به کنکور سراسری میباشد.اما به هر حال تعداد شرکت کنندگان سنجش کمتر هست پس رقابت کمتر هست و به طور کلی سطح سوالات سنجش متوسط رو به آسان میباشد(البته اغلب).در مورد فاصله آزمون ها هم اتفاقا آزمون های سنجش ۳ هفته یکبار برگزار میشن و منظم هستن و همونطور که گفتم بدلیل فاصله زمانی بیشتر استاندارد تر هستن.یکی از نقاط ضعف سنجش شاید این باشه که مکان برگزاری آزمون معمولا نزدیک به اغلب داوطلبان نیست و به همین دلیل و البته این که تبلیغات کمتری نسبت به سایر موسسات دارن داوطلبان کمتری دارن وگرنه یک آزمون کاملا مناسب و به صرفه نسبت به قلم چی هست چون من در هر دو شرکت کرده ام.لطفا نظر رو ثبت کنین تا بقیه بتونن استفاده کنن.با تشکر از سایت خوبتون.

  1. محصل ایرانی می گوید

   سلام محمد عزیز
   ممنون از دیدگاه پر محتوای شما

  2. روشا می گوید

   افرین دمت گرم هرچی می خواستم بگم رو گفتی …

  3. میلاد می گوید

   فدات با این نظرت

 49. پری می گوید

  من هم گزینه دو دادم وهم قلمچی …..درسم بد نیست وروزانه ۱۲ساعت میخونم و۲۰۰تست میزنم ولی در نهایت نه تنها نتیجه نمیگیرم بلکه به شدت ناامید میشم ودیگه نمیخوام ادامه بدم…..از طرفی گزینه دوهم اصلا ترازش به تراز کنکور نزدیک نیست وممکنه کل سال ترازت خوب باشه ولی سره کنکور ورق برگرده ….اما ازبین این دوبازهم گزینه دو بهتره چون امید بیشتری به خوندن میده و اگه کمی تلاش کنی واقعا ثمره اش رومیبینی

 50. شهین می گوید

  سلام
  آزمون های جامع سنجش به دلیل جامعه آماری بالا خوبن. من ترازم چندتایی با آخرین کارنامه ی آخرم تفاوت داشت. توصیه ام برای شما عزیزان اینه که حتی اگه تو سایر آزمونها ثبت نام کردید جامع های سنجش رو شرکت کنید.

 51. نازنین می گوید

  سلام خسته نباشید من سال دهم تجربی هستم میخواستم بدونم کلا ازمون قلم چی بهتره یا گاج خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 52. Nana می گوید

  به نظرمن قلمچی برای اونایی خوبه ک از ۲۴ ساعت شبانه روز ۲۶ساعتشو درس میخونن!!!!!!بقیه کنکوری ها اگه شرکت کنند به جز ناامیدی از خودشون و وضع تحصیلیشون سودی نداره..توصیه میکنم سنجش شرکت کنید..هرکسی قلمچی ثبت نام کرد پشیمون شد پشیمووووون!!:( توروخدا قلمچی نرین پولتونو هدر ندین

  1. مهسا می گوید

   من قلم چی میرم اصلا هم پشیمون نیستم…لطفا نظر بی خود ندید

   1. علی می گوید

    خب معلومه چون پولشو دادی نمی خوای بگی پشیمونی

  2. محمد می گوید

   تا حدود زیادی موافقم.قلمچی برای کسانی خوبه که سال آخری نیستن و اگه سال آخری هستین فقط در صورتی قلم چی شرکت کنین که درس هاتون واقعا خوبه و دانش آموزان قوی هستین در غیر این صورت معمولا پول زیادی رو به هدر دادین.برای سال آخری های متوسط من سنجش یا گزینه ۲ رو پیشنهاد میکنم.البته در مورد گاج خودتون تحقیق کنین من اطلاعی ندارم

 53. ثمین می گوید

  هزینه ی آزمون های گاج چقدره؟از الان تا کنکور؟چرا هزینشو هیچ جایی نزده

  1. عباس می گوید

   سلام هزینه آزمون های گاج برای کنکور آزمونی ۴۲ هزارتومن هستش وتقریباًنمایندگان گاج تو شهرستانها به دلیل داشتن امنیت بالای آزمونشون وبالا بردن جامعه آماری بورسیه های ترازی می زارن مثلا در آزمون های جامع اعلام می کنن هر کس ترازش بیشتر از ۷۰۰۰شد کل آزمون های بعدش مجانی ،و یا در هر آزمون غیر جامع چنانچه تراز بالای ۷۰۰۰شد آزمون بعد مجانی .من سوالات کل آزمون ها را دیدم وبه نظرم سطح سوالات گاج از همه بهتره .

 54. نازنین می گوید

  من سنجش شرکت کردم اتفاقا خوبه و راضیم مهم درس خوندنه و تلاش خود آدم چه یک نفر شرکت کنه چه هزار نفر

 55. علی می گوید

  منم سنجش شرکت کردم
  به نظرمنم اینها همه ابزاره برای محک زدن مهم تلاش خود ادمه
  باتوکل به خدا همه چیز درست میشه

 56. عاطفه می گوید

  من ازمون سنجش شرکت کردم اینجوری ک شما گفتین کلا ناامید شدم ?

  1. شیما می گوید

   منم ازمونه سنجشو نوشتم ولی مهم درس خوندن خودته که مرتب باشه ازمون فقط برای محک زدنته پس در نتیجه ب فکر اینکه کدوم ازمون بهتره یا کدوم بدتر نباش و ازمونو از جنبه اینکه به شرایط کنکور و کاهش استرس عادت کنی وهمچنین تشخیص نقاط مثبت ومنفی…نگاه کن…انشالله هممون موفق باشیم ب امید خدا

   1. محسن می گوید

    درسته….. اما آزمونی که خیلی با کنکور فاصله داشته باشه… فقط وقت تلف کردنه…. نه به سختی قلم چی…. ونه به بی نظمی سنجش…… گاج یا گزینه ۲ عالین

    1. Eli می گوید

     من میرم گزینه دو چون برنامه ے هرآزمونش زیاد نیس خیلی خوبه ولی اینکه ازمونا دیر ب دیره خ بده?

 57. فاطمه می گوید

  هزینه ازمونای قلم چی حدودا چقد میشه؟

  1. پریسا می گوید

   از یك میلیون به بالا. بستگی داره چند تا ازمون ثبت نام كنی. الان از اینجاش به بعد یه تومنه. هی هر چی بگذره و ازموناش بره موقع ثبت تام خوب به ارای هر ازمون رفته هزینه اش كمتر میشه .

 58. الهه می گوید

  سلام.خسته نباشید
  من یازدهم تجربی هستم بین گاج و قلمچی کدومشون بهتر هستند؟

 59. هانا می گوید

  سلام
  ممنون
  هزینه آزمون گاج چقدره؟

  1. علیرضا می گوید

   سلام هر ازمون ۳۵ هزار تومان هستش از اول تابستان تا اخر ازمونها شامل ۲۶ مرحله هستش که تا ۷ مهر ۷ مرحله انجام میشه بعد ۷ مهر یعنی ۲۱ مهر به بعد ۱۹ مرحله داره. من گاج ثبت نام کردم واقعا سوالای فوق العاده ای داره بی نظیره دقیقا مثل کنکور منبع طرح سوالات دقیقا منبع کنکور هستش . جامعه اماری کمی داره اما من کیفیت سوال و برنامه راهبردی برام بیشتر اهمیت داره برنامه خیلی خوبی هم داره برید داخل سایت برنامه رو نگاه کنید تا متوجه بشید … ان شاالله موفق باشید❤❤

   1. شیما می گوید

    اره ازمونهای گاج صد درصد سطح سوالاتش عالیه …این همه کتاب های معتبروعالی ازگاج معرفی میکنن واقعا حرف نداره??

 60. زهرا می گوید

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون به نظر شما برای من که فارغ التحصیل شدم و امسال دوباره از مهر میخوام بخونم گزینه دو بهاره یا گاج

  1. علیرضا می گوید

   سلام به نظرم من برنامه گاج خیلی بهتر از گزینه دو هستش ازمونهای دو هفته یکبار فاصله خیلی خوبی هستش سه هفته به نظرم زیاده. برنامه گاج فک کنم مثل قلم چی باشه واقعا عالیه . به نظرم سطح و کیفیت سوال های گاج خیلی بهتر از موسسه های دیگه باشه من بعداز گاج گزینه دو رو پیشنهاد میکنم. اگه گزینه دو همچین برنامه ای با فاصله دو هفته ای داشت خیلی بهتر بود میشد. قلم چی منبع سوالاش تقریبا مشخص هستش و سوالاش از کنکور سخت تره جامعه اماری بالایی هم که داره بخاطر کسایی هستش که بورسیه کرده ینی بورسیه به نفع خودشه امارش بالا میره. در ضمن گاج هم بعد ازمون میتونی ویدیو حل تشریحی سوالات ازمون رو ببینی و کارنامه مشاوره محور هم داره که انگار یک مشاور داره برات صحبت میکنه .انشاالله موفق باشید❤❤

 61. غزاله می گوید

  فوق العاده بود ممنونم از زحمتتون

 62. الهه می گوید

  خیلی ممنون عالی بود