خانه / مشاوره / مشاوره کنکور / برنامه ریزی برای کنکور / برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ , نمونه رایگان برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ , نمونه رایگان برنامه ریزی کنکور

نمونه رایگان برنامه ریزی کنکور

سلام به همه دوستان
کمتر کسی هست که از اهمیت برنامه ریزی برای کنکور چیزی ندونه، خیلی از داوطلبان این موضوع رو میدونن اما نمیتونن برنامه ریزی مناسب و اصولی برای خودشون داشته باشن به همین خاطر بیشتر روزها رو تو سردرگمی و آشفتگی سپری میکنن. اگر خواهان موفقیت در کنکور هستید حتما باید یک برنامه منسجم و خوب برای خودتون تنظیم کنید. یک برنامه ریزی صحیح باید یکسری ویژگی ها رو داشته باشه که این ویژگی ها شامل موارد زیر میشه :

اختصاصی بودن برای هر فرد: شما توی این دنیا منحصر به فرد هستین و کسی دیگه ای نیست که عینا اهداف و خصوصیات شما رو داشته باشه، بنابراین یک برنامه ریزی صحیح باید بر اساس خصوصیات جسمی و روحی شما تنظیم بشه.

انعطاف پذیری: برای هر فردی ممکنه در طول روز یکسری اتفاقات غیر منتظره (مثل اومدن مهمون) بیفته که اجازه نده طبق برنامه ریزی پیش بره اما نباید این اتفاقات باعث تغییرات عمده در برنامه ریزی شما بشه. حتما توی برنامتون ساعات و روزهایی رو برای جبران ساعت هایی که در اثر موارد غیر قابل پیش بینی از دست رفته قرار بدید.

در نظر قرار دادن اهداف: اینکه هدف شما برای شرکت در کنکور قبولی در چه رشته ای هست در برنامه ریزی خیلی اهمیت داره، چونکه قبولی در رشته های دانشگاهی مختلف رتبه و درصد های متفاوتی رو میطلبه. طبیعی هست که برای رسیدن به درصد و رتبه های خوب باید ساعات مطالعه بیشتری در طول روز داشته باشید و این ساعات رو در برنامه ریزی تون بگنجونید. مثلا داوطلبی که هدفش قبولی در پزشکیه با دو تا سه ساعت مطالعه در روز امیدی به دستیابی به هدفش نیست چون باید بیشتر از این ها مطالعه کنه.
سادگی و انجام پذیری: حتما توصیه میکنم برنامه ای واسه خودتون تهیه کنید که بتونید اجرا کنید. خیلی دیدم دانش آموزهایی رو که در اوایل جوگیر میشن و یه برنامه فضایی رو واسه خودشون تنظیم میکنن! نهایتش هم برنامه رو نمیتونن اجرا کنن و بی انگیزه میشن (روز از نو روزی از نو). توجه کنید که برنامه نباید فراتر از حد توان شما باشه، وقتی میانگین مطالعه روزانتون ۳ ساعته برای ۱۰ ساعت برنامه ریزی نکنید. شما باید قدم به قدم ساعت مطالعتون رو افزایش بدید.

تنوع: بارها داوطلبانی مشاهده شدن که ۶-۵ ساعت رو پشت سرهم صرف مطالعه یک درس خاص کردن، خب این روش درست نیست که در طول روز یک درس خاص رو مطالعه کنید و روز بعد یک درس دیگه رو. حتما تو برنامتون تنوع رو رعایت کنید، دروس اختصاصی رو در کنار عمومی در برنامه هر روزتون بگنجونید. این کار باعث میشه ک شما از مطالعه یک درس خاص در طول رو زده نشید.

قابل ارزیابی بودن: برنامه شما باید میزان پیشرفت و پسرفتتون رو بهتون نشون بده، یعنی باید بدونید تو انجام چه کارهایی و مطالعه چه درس هایی موفق بودید و یا ضعف داشتید. این ویژگی باعث میشه شما نقاط ضعفتون رو بشناسید و در برنامه ریزی های بعدتون برطرفش کنید.

مکتوب بودن: حتما برنامه خودتون رو در دفترچه ای ثبت کنید.

 

خب حالا چطور برنامه ریزی کنیم؟

برنامه ریزی کنکور در دو گام با زبانی ساده:

گام اول : برای برداشتن اولین قدم باید جواب یکسری از سوال هارو بدونی : ساعت مطالعه روزانه و هفتگی رو میدونی چقدره؟ میدونی چند ساعت میخوابی؟ میدونی چقدر زمان صرف سرگرمی (تلویزیون، شبکه های اجتماعی و تفریح با دوستان و…) میکنی؟ به طور کل باید بدونی که در طول روز چقدر زمان صرف کارهای مختلف میکنی، اگر جواب سوالات بالا رو میدونی قدم اول رو برداشتی، اگر هم که نه بهت توصیه میکنم چند روزی بدون اینکه برنامه ریزی کنی به ثبت کردن تاریخ و مدت زمان کارهایی که در طول روز انجام میدی بپردازی. برای مثال اینطور ثبت کن : ۱۲ شب تا ۷ صبح خوابیدم، ۸ تا ۸:۳۰ صبحانه خوردم، ۹ تا ۱۱ ریاضی خوندم، ۲ تا ۵ تلویزیون تماشا کردم، ۶ تا ۸ ادبیات خوندم و الی آخر. حالا بعد چند روز از عادت‌های خودت خبر داری و میدونی که به طور میانگین چند ساعت در روز درس می‌خونی و چه‌ قدر از وقتت رو به کارهای دیگه اختصاص میدی. تمام این‌ها رو به صورت مکتوب در دفترچه‌ی خودت داری. این کار باعث میشه دقیقا بدونی در چه زمانی مشغول چه کاری هستی تا کمک کنه یک برنامه ریزی صحیح برای خودت داشت باشی.

گام دوم : برنامه ریزی شامل مراحل ماهانه، هفتگی و روزانه هست. یکی از خصوصیات برنامه ریزی اصولی حرکت از مقیاس های بزرگ به مقیاس های کوچیکه. برنامه ریزی ماهانه به این صورته که مباحث و دروسی رو که در طول یک ماه میخواید مطالعه کنید رو مشخص کنید مثلا چه فصل هایی از کتاب زیست و چه مباحثی از ریاضی و… باید بخونید. بهتره که حجم مطالعه رو هم مشخص کنید (مثلا ۸۰ صفحه ادبیات از صفحه فلان تا فلان). حالا برای برنامه ریزی هفتگی از حجم مطالعاتی و مباحثی که در برنامه ماهانه مشخص کردید کمک بگیرید، مثلا برای این هفته ۲۰ صفحه از اون ۸۰ صفحه ای که مشخص کردید و یا یک مبحث از مباحث مشخص شده کتاب ریاضی رو بخونید. کوچکترین مقیاس برنامه ریزی کنکور به صورت روزانه هست، حالا مباحث و حجم مطالعاتی برنامه هفتگی رو در روزهای هفته پخش کنید. مثلا برای خودتون تعیین کنید که روز شنبه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ از صفحه ۳۴ تا ۴۲ فلان کتاب یا نصف یک مبحث ریاضی رو مطالعه کنید و تست هاشو کار کنید.
البته خیلی از داوطلبا چون آزمون آزمایشی شرکت میکنن با برنامه این آزمون ها پیش میرن و چندان نیاز به برنامه ریزی بلند مدت ندارن. معمولا آزمون های آزمایشی هر دو هفته و سه هفته یکبار برگزار میشه، بنابراین اینجا بیشتر باید به برنامه ریزی هفتگی و روزانه اهمیت بدید.

 

توصیه های مهم در برنامه ریزی کنکور:

 • بلند پروازی نکنید برنامه رو بیش از حد توانتون تنظیم نکنید، واقع بین باشید.
 • مباحث پیچیده و سخت رو زمانی مطالعه کنید که کارایی و توان ذهنی بیشتری دارید.
 • حتما حتما در برنامه یک روز درس های متفاوتی رو قرار بدید و تنها یک درس خاص رو مطالعه نکنید.
 • تک برنامه ای باشید، از آشفته کردن ذهنتون با چند برنامه ای بودن و برنامه های درهم و نامنظم خودداری کنید.
 • تا حد ممکن تعداد تست هایی که قراره در یک هفته کار کنید رو هم مشخص کنید تا بتونید برای تست ها هم برنامه ریزی کنید.
 • بعد از ۴۵ دقیقه تا یک ساعت مطالعه بی وقفه حتما استرحت کوتاهی در حد ۱۵-۱۰ دقیقه داشته باشید. البته میتونید هر ۱۵ دقیقه مطالعه هم استراحتی در حد ۲-۱ دقیقه داشته باشید.
 • توجه کنید که در طول هفته تمام دروس اختصاصی و عمومی در برنامه ریزی باید جا داشته باشن و همراه مطالعه زمانی رو هم برای تست زدن در نظر بگیرید. اینجوری نباشه که یک هفته فقط مطالعه کنید و یک هفته فقط تست بزنید.
 • برای خواب و استراحت و تفریحات هم برنامه ریزی داشته باشید، خوب خوابیدن برای تمرکز و هوشیاری کامل لازمه پس حتما ۸-۶ ساعت خواب شب داشته باشید. برای تفریح کردنم زمانی رو در نظر بگیرید مثلا آخر هفته ها یک نصفه روز رو به خوش گذرونی با دوستاتون بپردازید، اما نباید این تفریحات شمارو از مسیر مطالعاتی دور کنه، حتما کنترلش کنید.
 • برنامتون رو بر اساس ضرایب دروس در کنکور بچینید و ساعات بیشتری به دروسی که ضرایب بیشتری دارن اختصاص بدید. مثلا در رشته تجربی دروسی مثل زیست و شیمی ضریب بیشتری دارن پس ساعت های بیشتری نسبت به بقیه درس ها بهشون اختصاص داده میشه. البته از نقاط ضعفتون در بعضی درس ها نگذرید و سعی کنید زمان مطالعه ای بیشتر براش در نظر بگیرید تا بتونید این ضعفتون رو برطرف کنید.
 • سعی کنید درس‌ هایی رو که انتخاب می‌کنید با هم تفاوت داشته باشن مثلا اگر اول ریاضی خوندید بعد از اون به سراغ فیزیک نرید. بهتره از درس‌های عمومی یا اختصاصی مثل زیست به عنوان درس بعدی انتخاب کنید.
 • در روزهای مدرسه میتونید ۴ تا ۶ ساعت مطالعه داشته باشید سعی کنید دروسی رو مطالعه کنید که در اون روز تدریس شده اینطوری قدرت تسلط و تثبیت بهتری پیدا میکنید. در روزهای تعطیل ۱۰ تا ۱۲ ساعت میتونید درس بخونید. اینجوری حدودا در کمترین حالت ۴۰ ساعت و در بیشترین حالت ۵۴ ساعت مطالعه هفتگی دارید.
 • اگر در برنامه ریزی تون زمانی که برای مطالعه مباحث و تست زنی در نظر گرفتید بیشتر از حد مطالعه روزانتون هست در این صورت زمان کم میارید. برای رفع این حالت میتونید از حجم تست زنی کم کنید و یا مباحث کم اهمیت رو کنار بزارید.
 • اگر تازه واسه کنکور شروع کردید و به مطالعه عادت ندارید، از ساعات مطالعه کمتر که توانشو دارید و خسته نمیشید شروع کنید. مثلا اگر توانایی شما ۴-۳ ساعت مطالعه در روز هست، برنامه ریزی ۱۲ ساعت مطالعه در روز برای خودتون تنظیم نکنید! ما شما رو از این کار بر حذر می داریم! چون با اینکار در نهایت شاهد افت انگیزه و خستگی مطالعاتی شما هستیم که اصلا خوب نیست. افزایش ساعت مطالعه روندی تدریجی داره اگر روزانه شما فقط ۱۵ دقیقه به درس خوندنتون اضافه کنید در پایان هفته ۱٫۵ ساعت به ساعت مطالعه روزانه تون اضافه کردید. اینطوری توانایی درس خوندنتون به مرور افزایش پیدا میکنه و در عرض چند هفته به ساعت مطالعه مطلوبی می رسید.
 • برای جبران عقب موندگی هاتون حتما ساعت های خالی رو در برنامه روزانه و هفتگی تون در نظر بگیرید تا اگر نرسیدید مبحثی رو تموم کنید حتما توی اون ساعات جبران کنید. البته توجه کنید که نباید این موضوع تبدیل به یک عادت بشه، اولویت با اجرای برنامه اصلی هست.
 • تعادل بین مطالعه دروس عمومی و اختصاصی رو رعایت کنید. زمان بیشتری (۷۰ درصد) برای دروس اختصاصی در نظر بگیرید و زمان کمتر (۳۰ درصد) برای دروس عمومی مطلوب به حساب میاد.
 • حتما در پایان هفته تحلیلی از عملکردتون داشته باشید تا ضعف هاتون رو بشناسید و برطرف کنید. و با توجه به برنامه این هفته تون برنامه ای برای هفته بعدتون تنظیم کنید.

نمونه رایگان برنامه ریزی برای کنکور

ما اینجا یک نمونه برنامه ریزی روزانه و هفتگی کنکور رو به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دیم تا بهتر متوجه برنامه ریزی صحیح بشید و با الگوبرداری و ایده گرفتن برای خودتون یک برنامه ریزی اصولی و خوب انجام بدید.

 

163 دیدگاه

 1. سلام من رشتم انسانیه می خواستم اگه میشه یه کادر برنامه ریزی برای مطالعه بزارین ممنون

 2. محمد باقر فکوری

  این چه وضعه برنامه ریزی ادم ۱۰ ساعت درس بخونه دیگه به کاراش نمیرسه فقط که کنکو نیست ادم باید به کار های دیگه هم برسه 😐

 3. فرشید رضایی

  سلام من چند سال شده از کنکور فاصله داشتم. الان شرایطم طوری هست میتونم درس بخونم .دیپلم ریاضی بودم .میخوام در کنکور تجربی شرکت کنم .لطفا راهنمایی ام کنید.ممنون

 4. سلام خسته نباشید من خیلی دوست دارم ک بخونم برا کنکور تجربی و رشته مورد علاقم ینی پرستاری قبول بشم ولی چون دانشجو هستم و کار میکنم وقتم کمه ازتون میخوام راهنمایی کنید منو ک چیکار کنم موفق میشم؟؟؟منتظر جوابتون هستم

  • سلام باید تایم های خالی در برنامه روزانتون رو پیدا کنید و برای این تایم ها برنامه ریزی درسی داشته باشید.
   از زمان های خالیتون در دانشگاه و سرکار به بهترین نحو استفاده کنید حتی اگه شده مثلا ۱۰ تا لغت زبان بتونید که بخونید این کار رو حتما انجام بدید.

 5. سلام .جناب استاد. هرچی دنبال ی برنامه خوب واسه این ۴ماه اخر گشتم پیدا نکردم !میشه لطفا کمک کنید؟

  • سلام با توجه به وقت محدودی که باقی هست مهم ترین و پرتکرار ترین مباحث رو از بودجه بندی کنکور سال های اخیر پیدا کنید و در این مدت روی اون ها به تسلط کامل برسید. حداقل ساعت مطالعه ۱۰ ساعت رو در برنامه ریزی روزانه در نظر بگیرید.

 6. سلام خسته نباشید
  من سال دومی هست که قراره کنکور ریاضی بدم و تا اینجای کار چیزی نخوندم ۲ روز از هفته ام به دانشگاه میرم و یک روز هم درسای دانشگاه را مطالعه میکنم که در مجموع ۴ روز در هفته وقت مطالعه دارم .
  مییدونم اگه بخونم مثلا فیزیکو تا ۶۰ درصد میزنم و اشکالم عدم تمرکزه جزوه ک دستم میاد با خودم خیلی خیال پردازی میکنم و کل روزم هدر میره
  میشه به من کمک کنید که الان چیکار کنم؟من پارسال بخاطر همین موضوع قبول نشدم .و اینکه اگه بخوام برنامه بنویسم با این اوصاف و اینکه چیزی نخوندم چه مباحثی رو بخونم چه چیزهایی رو در نظر بگیرم؟
  ب کمک شما نیازمندم
  اصلا خودتون برنامه مینویسید؟
  لطفا کمک کنید من پارسال همایش انگیزشی رفتم ولی تاثیرش مقطعیه و خیال پردازیام همه انرژی و استعدادمو میگیره.
  ممنون میشم جواب من رو بدید.

  • سلام. با توجه به اینکه شما در طول هفته وقت محدودتری دارید بهتره از تمام فرصت هایی که به دست میارید استفاده کنید. اوقات مرده خودتون رو با کمی درس خوندن زنده کنید (شده در حد خوندن چند لغت زبان). توصیه میکنم در زمان باقی مانده روی مباحث پرتکرار و مهم تر تمرکز کنید (برای این کار باید بودجه بندی کنکور رو بررسی کنید). انگیزه چیزی نیست که تو یک مقطع به شما داده بشه، انگیزه غذای روحه و شما باید هر روز پر از انگیزه بشید. هر روز هدف هاتونو مرور کنید. در بحث عدم تمرکز مقالاتی در سایت ما منتشر شده توصیه میکنم مطالعه کنید. عدم تمرکز یک شبه درست نمیشه و نیاز به تمرین داره…
   آرزوی موفقیت براتون دارم

 7. سلام واقعا عالی بود من دارم برنامه ریزی برای بعد عید میکنم واین خیلی کمک کرد ممنون خیلی ممنو مطلب مفیدی بود

 8. سلام خسته نباشید استاد . من امسال باید کنکور بدم رشته من تجربی هست میخواستم بدونم بهترین کتابای تست زنی چه کتابایی هستند ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 9. سلام من امسال بعد دوسال میخوام کنکور انسانی بدم تنها رشته ای که میخوام تربیت بدنیه به نظرتون فقط زیرمجموعه تربیت بدنی رو بخونم کافیه

  • سلام با توجه به رشته دلخواه شما بهتره که به ضرایب زیر گروهی که تربیت بدنی در اون قرار داره توجه کنید و بر این همون اساس برنامه ریزی کنید.

 10. سلام ..یک نمونه برنامه ریزی هم واسه انسانی ها بزارید لطفا

 11. سلام من متولد۷۷/۵/۱ هستم وتا۹۷/۵/۱۰ معافيت تحصيلى دارم و اکنون داش اموز پيش دانشگاهى تجربى هستم ايا من مى توانم يک سال پشت کنکور بمانم و کنکور ۹۷شرکت کنم??

 12. سلام میشه یه برنامه ریزی کلی برا رشته ریاضی بزارین هفتاد روزه

 13. سلام ببخشید .من تازه برا کنکور ۹۶ شروع کردم ب نظرتون اگ محکم بخونم میتونم کنکورپزشکی کرمون بیارم منطقه۳ هستم

 14. اعتماد به نفس نیس خواهر واقعیته .باورش برا تو سخته..وقتی خدای این همه قدرت داره به نظرم غیر ممکن وجود نداره …مطمعنم میتونم ..اگ خیلی از ادما طرز فکرشون ب دنیا عوض کنن ب نابغه بودنشون پی میبرن …اگرم این سوال پرسیدم خواستم ب شما روحیه بدم والله من تموم کردم الان جمع بندیم

 15. سلام من ی برنامه سه ماهه میخوام وقت زیادی ندارم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام من دهم انسانیم و خوابگاهی ی برنامه برای امتحانات نوبت دوم میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید مرسی

 16. سلام
  من برای کنکور ۹۷ میخوام اماده بشم ونیاز به برنامه یزی دارم اما واقعا خودم نمیتونم.میشه شما این لطف رو کنید.ممنونم

 17. سلام.من ۱ سال دیگه کنکور تجربی دارم.یه برنامه ریزی مناسب برای درس خوندن لازم‌ دارم نمیدونم‌ باید چطوری شروع کنم! خواهش‌میکنم کمکم کنید.راستی کلاسای آموزشگاه ها برای کنکور مناسب هست؟ تأثیری داره؟ جواب بدین لطفا

 18. شروین حسینی

  من کلا سال کنکور ۷ ساعت تو هفته آخر درس خوندم رتبه ام هم شد زیر ۱۰۰۰
  آدم بی هدف آدمیه که درس میخونه رتبه تک رقمی بشه
  بعد دوباره درس میخونه میره مثلا eth، جان هاپکینز، ییل یا…
  دوباره درس میخونه دکترا میگیره
  خب دیگه جا نداره میدونه بیاد ایران یا باید بره سربازی یا بیکاره
  میمونه و اونجا مثلا سالی ۱۰۰-۲۰۰ هزار دلاری کاسب میشه
  حالا مالیات ازش کم کن یه ۱۰ هزار دلار مستقیم میذاره تو جیب دولت البته اشکالی نداره چون کیف دنیا را داره میکنه و از اون طرف ناتو را هار میکنه برای بقیه ممالک(این شد هدف)

  یه آدم دیگه میره مثلا رو گردشگری کار میکنه:
  سال اول: یه سری دستبند و سبد و … دستی میسازه میفروشه
  سال دوم: تعدادی کارگر استخدام میکنه برای تولید اینا خودش میره دنبال فروششون و پیدا کردن بازار جدید

  سال نهم: (همراه با هم سن خودش که دکتری گرفته به سریغ ترین وجهش) هتل گردشگریشا تاسیس کرده
  حالا حدودا ۵۰۰ نفر زیر دستش کار میکنن ایرانیایی که میانگین درآمد سالانه هر نفر ۷۰۰۰ دلاره
  ۵۰۰ نفر دیگه دزدی نمیکنن، ۵۰۰ نفر دیگه گدایی نمیکنن، ۵۰۰ نفر دست به خودکشی نمیزنن و …+ فرهنگ ما داره صادر میشه که این سبب تبلیغ برای کسب و کار های دیگه هست.
  اشتباه نشه ۱۰۰ درصد اگه آرش فردوسی، فیروز نادری، پروفسور سمیعی، بیژن پاکزاد، کوروش منصوری و خیلیای دیگه تو ایران میموندن الان چیزی نبودن که البته اینا هم میتونن باز به کشورشون کمک کنن(نمیگم کمک نمیکنن نمیدونم)
  البته بتون بر نخوره رویکردی که الان توسط بعضی تندروها تبلیغ میشه را نمیگم اما متاسفان مدگرایی و غرور، دانش اندک، ترس از آینده ی نامعلوم، سربازی(که البته بانی آن دولت است) و خیلی چیزهای دیگه سبب این رویکرد شده کما این که من در دانشگاهی که الان تحصیل میکنم(امیر کبیر) میبینم دانشجوی ترم ۱۲ با معدل بین ۱۲ و ۱۳ داره یه دانشگاه رنک ۲۰۰ آمریکا اپلای میکنه و فاند هم دریافت میکنه. و اینست که متاسفانه ما ایرانی ها یا از اینطرف می افتیم یا از اون طرف بعد جالبه که کنکور خوندن(خرخونی معروف) میشه یه کار مقدس درحالی که میبینیم معمولا بهترین رتبه های کنکور فارغ التحصیل شده در رشته ی خودشون تجربه ای برای بازار کارندارند بخاطر صفت خرخونی؟!
  فقط ۳ درصد آدمها هدف دارند، یه درصد فکر کنید شما جز اون ۹۷ درصد باشد => خواهشا خواهشا تحقیق بسیار بکنید نه برای کنکور بلکه برای کوچکترین قدم های در زندگیتون.

 19. سلام ،
  آرمان هستم ۲۴ سالمه از رشت
  سه ساله که خدمت سربازیم تموم شده .
  رشته ام علوم انسانیه ، از روزی که پیش دانشگاهی رو تموم کردم تا به امروز یک صفحه هم کتاب نخوندم ، ولی تصمیم دارم از دهم خرداد واسه کنکور بخونم ،
  میدونم که غیر ممکنه ،
  لطفا راهنماییم کنید ، امکانش هست که بتونم رشته ی حقوق دانشگاه گیلان قبول شم ؟؟
  با تشکر

 20. سلام…من هدفم دبیری بود و ب خاطرش انگیزه هم داشتم ولی ب دلایل تغییر شرایط دیگه نمیتونم ب دهف برسم و انگیزه هم ب طبع اون از بین رفت چ کنم…؟ ب خاطر کی و چی بخونم….التماس دعا یاعلی

 21. سلام چرا برنامه ب ایمیلم ارسال نشد؟اینجا نوشته ارسال شده ولی تو ایمیلم چیزی نیست

 22. من یه فارغ تحصیل هستم که می خوام از اول شروع کنم به خوندن و کنکور تججربی بدم، اما نمی دونم باید برنامه ریزی خودمو از کجا شروع کنم چطوری بخونم تو کدوم آزمون شرکت کنم هر چقدم بیشتر تو اینترنت می گردم بیشتر گیج میشم، هرجا هم میری برایه مشاوره کلی پول ازت میخوان، قیمتایه شرکت تو آزمونا و مشاوره ها هم که واقعا سر سام آوره، همینجوری اومدم اینجا نوشتم…
  موفق باشین

 23. سلام اقای مدیر وقت بخیر..لطفا یه برنامه ۱۰ یا ۱۲ ساعته هم برای ریاضی فیزیک ها بزارید…..ممنون میشم…

 24. مریم نکومهر

  سلام خسته نباشید.برای کنکوری های ۹۷ توی تابستون پیشنهادتون چیه؟؟ دروس سال دوم رو اول بخونیم یا سوم؟؟ و این که قراره از اواسط مرداد مدارس پیش دانشگاهی باز بشه و بریم برای چهارم.با این حال نمیتونیم کامل به دروس پایه برسیم و باید چهارمم بخونیم، چه کنیم؟؟

 25. سلام من امسال نهمم تموم شد و میرم دهم و رشته تجربی از الان میخوام شروع کنم تست زنیو تا حتما به یه جایی برسم
  حداقل روزی ۵ ساعت مطالعه و واقعا درس خوندن به طور مداوم
  معدلم ۱۸ ولی میخوام به یه جایی برسم
  به نظرتون از الان شروع کردن اینده نگری خوبیع؟

 26. سلام من امسال دیپلم ریاضی وفیزیک گرفتم وبراکنکوربرنامه ریزی کردم وچون پیش دانشگاهی نخوندم نمیدونم چه کتاب کمک درسی رومطالعه کنم لطفایه لیست بهم بدید

 27. سلام ممنون از وقتی ک برای کنکوری ها میگذارید اگر کسی بخواد پزشکی بیاره باید چکار کنه از کی شروع ب خوندن بکنه ؟باید همه تفریحاتو بگذاره کنار؟بنظر شما ده ساعت خوندن کم نیست ؟خونه بهتره یا کتابخونه
  واقعا چطور میشه ادم ب همه درس ها مسلط بشه یعنی کسی ک کلاس کنکور نره و خرج زیادی نکنه ب هدفش نمیرسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 28. مطالب خیلی عالی بود?…تشکر❤

 29. سلام. من میخوام شروع کنم برای کنکور ۹۷ بخونم اما نمیدونم چه ازمون ازمایشی باید بنویسم…میشه راهنماییم کنید؟کدوم ازمون از نظر برنامه و بودجه بندی و استاندارد سوالات بهتره؟خواهش میکنم کمکم کنید واقعا تو تصمیم گیری در موردش موندم

 30. سلام من یک سال دیگه کنکور دارم معدل نهایی خوبی هم دارم اما برای برنامه ریزی کنکور نمی دونم از کجا باید شروع کنم یعنی برنامه ریزی صحیح نمی تونم انجام بدم لطفا کمکم کنید

 31. سلام خسته نباشید . واقعا ممنون از مطالب خوب و مفیدتون ‌.
  من امسال تازه میرم دهم و میخوام از تابستون امسال شروع کنم بخونم برای کنکور چون هدفی که دارم برام بی نهایت با ارزش و مهمه.
  میشه بگید من الان بیشتر رو کدوم درسام تمرکز کنم و همونو رو با دقت بخونم ؟!ممنون.

 32. سلام من کنکور ریاضی۹۷ دارم و میخوام طبق بودجه بندی آزمونها درس بخونم ولی اونا فقط مباحث سوم هستن میخواستم ببینم مباحث دوم رو چجوری بخونم؟
  آیا هر مبحث دومی که با مبحث سوم که در آزمون هست مرتبط باشه بخونم؟

 33. خیلی عالیه فقط یه برنامه به عنوان نمونه بزارید

 34. سلام .من سه چهارسال پیش کنکور دادم قبول نشدم الان میخام برای کنکور ۹۷ شروع کنم ولی اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم توروخدا راهنماییم کنید چ کتابایی خوبه چ کلاسایی برم کدوم سال رو اول بخونم ؟؟!!!!

  • باید از پایه شروع کنی از دوم شروع کن تا پیش واسع فیزیک و ریاضی هم بفکر کلاس یا فیلم های اموزشی باش

 35. من برام توی ایمیلم هیچ برنامه ای گذاشته نشده

 36. سلام من دانشجوهستم تصمیم دارم دوباره کنکوربدم وهدفم پزشکیه میشه کمکم کنیدکه روزانه چندساعت درس بخونم وایاکلاسای کنکورومشاوره لازمه که برم؟

 37. سلام برای من تو جیمیل هیچ برنامه ای ارسال نشده لطفاً رسیدگی کنید.با تشکر

 38. با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده فارغ التحصیل رشته مددکاری هستم.رشته ام تجربی بوده.بنا به خواست خانواده ام وارد رشته مددکاری شده ام.خودم علاقه خاصی به رشته های داروسازی مامایی داشتم و دارم.میخواستم ببینم جهت قبولی در کنکور تجربی بدون شرکت در کلاس های آموزشی میتوانم با ده الی دوازده ساعت مطالعه مفید موفق شوم؟در ضمن متولد ۶۸هستم.خواهشمندم مرا راهنمایی کنید.
  با تشکر

  • الان تو کنکور موفقیت با اونایی هس که راه حل های سریعی رو بلدن تو امتحانات کسی که زیاد مینوشت زیاد نمره میگرفت ولی تو کنکور اونی موفقه که کم مینویسه الان طراح سوالی از ریاضی میده که اگه با راه حل تشریحی بخای حل کنی باید ۵٫۶ دیقه وقت بزاری واسه سوال متاسفانه الان جوری شده که اونی که خرج میکنه موفق تره

 39. سلام من رشتم انسانیه و سال دیگه کنکور دارم تازه میخوام شروع کنم ولی نمیدوم چطور برنامه ریزی کنم اطفا یه نمونه برنامه ریزی انسانی تو وب سایت قرار بدین ممنون

 40. سلام من تازه انتخاب رشته کردم ولی اگه تجربی انتخاب کنم می تونم کنکور قبول بشم چون واقعا علاقه دارم فقط به انگیزه نیاز دارم؟؟
  میخوام از همین اول خوب بخونم میشه بگید از آغاز سال چند ساعت در روز مطالعه کردن باعث موفقیت میشه؟؟
  سپاس

 41. سلام..من امسال دومین ساله که میخوام کنکور بدم..قصد دارم از شهریور ماه شروع کنم..میخواستم بپرسم حالا که مدرسه ندارم از شهریور ماه چند ساعت در روز بخونم که کافی باشه؟

 42. سلام و خسته نباشید ببخشید من تا حالا درسی نخوندم و الان میخوام شروع کنم به درس خوندن به نظر شما میتونم تو رشته تجربی رتبه خوبی بیارم؟ (از نظر دوستام ذهنم خیلی خوبه)اگه میتونم خواهشا ی برنامه بهم بدین

 43. راستش من سوم تجربی هستم یعنی دیپلم تازه گرفتم خیلی استرس دارم ب شدت و از طرفی خیلی دوس دارم حداقل پرستاری یا پزشکی عمومی بیارم خواهشا کمکم کنین از استرس در بیام و امیدی داشته باشم برا خوندن اخه تموم فکر و زندگیم شده کنکور

 44. سلام من از اخر تیر شروع کردم ب درس خوندم ولی تا الان هرچی ازمون دادم رتبم خوب نشده اصن انگیزم برا درس خوندن از دست رفته همش احساس میکنم نمیتونم ب هدفم ک پزشکیه برسم از طرف دیگه هم من باید از ۱۵شهریور برم مدرسه ک تا قبل عید کتابا تموم بشه با این من احساس میکنم نمیتونم تا اخر تابستون دروس دوم و سوما تموم کنم و از این بابت خیلی استرس گرفتم و نگرانم
  اگه میشه منا لطفا راهنمایی کنین مرسی

 45. سلام.من میخوام برم سربازی.میخوام بدونم به نظرتون میتونم برای کنکور سال بعد بخونم که رشته های پیراپزشکی قبول شم

 46. سلام خسته نباشید.من یک عالمه مشاور رفتم واقعن تا حالا این مطالب جالب شما رو بهم نگفتن.میشه لطفا بهم بگید واقعن میتونم امسال رتبه ی خوبی بیارم واسه پزشکی اگه واقعا خوب بخونم.یعنی واقعا با این مدت میشه ؟؟؟؟؟

  • عزیزم ما الان علم غیب نداریم که بفهمیم قبول میشی یا نه بلاخره برا موفقیت باید تا حدی که توان داری تلاش کنی

 47. واقعن میشه یک برنامه بهم بدید.فقط بدونم چه باید بکنم خودم میتونم خودمو بیارم بالا.فقط بدونم چه کنم و چه برنامه ای داشته باشم.واقعا ممنون میشم.راستی من فارغ التحصیل هستم.

 48. من از اونایی که توی دبیرستان تغییر رشته میدن ومیان تجربی یا اونایی که دانشجو هستن واومدن تجربی واقعا متنفررررررمممم چون اینا رقیب یکسری جوون میشن که دارن آیندشونو میسازن بخدا ماها گناه داریم آرزو داریم هدف داریم ولی بخاطر این آدما که همشونم پزشکی میخوان داریم زجر میکشیم! متاسفم براشون!!!

  • دقیقا منم از همچین آدمایی بدم میاد ولی زمانی که من هم کنکور شرکت می کردم همچین آدمایی آزمون دادنو جای منو اشغال کردن!

   • خیلی فکر اشتباهی دارین اصلااینجوری نیست هرکسی جای خودش روداره ماهم دوست داریم اینجوری به هدفمون برسیم

  • هر کسی لیاقت خودشو میتونه فریاد بزنه مطمئن باش کسی جای کس دیگه ای رو نمیگیره مشکل اینجاست که خیلی از آدما که نمیتونن پیشرفت کنن خودشون رو پشت کلی بهونه قایم میکنن و اونچه که زیاده بهونه…یکی درس نمیخونه کم کاری میکنه بعد میاد میگه چون بعضیا که رشتشون فرق داشت اومدن تجربی من قبول نشدم و رتبم شد ۲۱۵۱۶۸۴۶۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰!!!!!به نظر من مسخره ترین بهونه است خب عزیز من خیلی از شماها از بچه های رشته ی خودتون و هم دوره خودتون هم که عقب هستین بعد بهونه های این مدلی میگیرین؟؟؟

   • آقای سپهر امیدوارم پزشکی قبول بشی اما یه سوال دارم ازتون..فقط شما هدف و آرزو دارین؟؟؟؟ بقیه ماستن پنیرن چین؟؟؟؟ بقیه نمیتونن آرزو داشته باشن؟؟؟ یا شاید آرزوی مشترک؟ لطفا قبل از هر چیزی یاد بگیر خودخواه نباشی و تو هم برای رسیدن به هدف واقعیت تلاش کن مثل خیلی از آدمایی که شکست خوردن اما بازم برای هدفشون جنگیدن و موفق شدن. من خیلی از بچه هایی که با این همه سختی بازم تصمیم گرفتن از نو شروع کنن تبریک میگم چون آدمایی که شکست خوردن درک میکنن موفقیت یعنی چی و امیدوارم طعم شیرین موفقیت رو یک روز بچشن…من خودم چهارم تجربی هستم یک کنکوری

 49. سلام خسته نباشید
  میخواستم ببینم این که میگن چون کنکور ۹۷ اخرین کنکور نظام قدیمه تعداد شرکت کنندگان تجربی خیلی بالا میره و قبولی رشته های پزشکی و پیرا پزشکی هم تعدادش کم میشه هم خیلی سخت میشه درست هست یا نه؟ اصلا فرق کنکور ۹۷ با کنکورای سال قبل چیه؟
  ممنونم

  • نه عزیزم از این حرفا زیاد میزنن مطمئن باش کنکور ۹۷ هم مثل کنکور امروز و دیروزه من از اول راهنمایی درگیر این حرفا بودم و ترس و استرس داشتم اما الان که پیش دانشگاهی هستم همون روال داره دنبال میشه فقط با یسری شایعه جون آدمو به لبش میرسونن

 50. سلام من رشتم معماریه.میخوام سال۹۷انسانی کنکور بدم..بنظرتون من بخوام ی کتابو تموم کنم بعد ی کتاب دیگه رو شروع کنم خوبه اخه وقت کم دارمو باید حداقل ی دور همشونو بخونم ک بتونم دوباره با دور دوم شروع کنم

  • نه اصلا درست نیست مغزت خسته میشه تو خوندن باید تنوع باشه نه اینکه یه کتابو بزاری جلوت تا تموم بشه…شما باید برنامه ریزی کنید برای درساتون مثلا ۲ ساعت منطق ۱ ساعت زبان و…. در روز دو تا درس اختصاصی بخونی با یک درس عمومی بنظر من بیشتر جواب میگیری و ذهنت خسته نمیشه

 51. با عرض سلام و خسته نباشید
  میبخشید یه سوالی داشتم بخاطر مشکلی ک داشتم تا الان نتونستم بخونم اگه الان شروع کنم به خوندن برای کنکور ۹۷ ایا میتونم رشته پرستاری قبول بشم ممنون میشم اگه جواب بدین

 52. سلام خسته نباشید.
  برنامه تون خوبه ممنون فقط یه موضوع هست وقتی ادم خودشو ازمایش نکنه و نتیجه کارشو نبینه کم کم خسته میشه من از الان میخوام شروع کنم ولی چون برنامه تابستون کانون دو ماه پیش شروع شده نمیتونم برای تابستون خودمو بسنجم اگه میشه یه راهی بهم نشون بدین
  درضمن کنکور ۹۶ هم شرکت کردم رتبمم ۸۰۰۰ شد امسال وقت بیشتری دارم ولی تا مهر نمیتونم کانون ثبت نام کنم

 53. سلام خسته نباشید میشه ی برنامه ۸ ساعته برا تجربی بذارید

 54. سلام وقتتون بخیر
  اگه امکان داره لطفا درباره زمان های مناسب برای مرور و تست زنی توضیح بدین؟
  مثلا برای دروس عمومی و تخصصی چه زمانی پس از خوندن مطلب درسی تست کار کنیم؟

 55. باسلام وعرض ادب من دانش اموز رشته ی تجربی هستم میخوام برم کلاس یازدهم خواهشا یه برنامه ریزی خوب بهم ایمیل بزنید یایه جدول برنامه ریزی برام درست کنید.
  باتشکرفراوان

 56. سلام.می خواستم بدانم با مدرک دیپلم متوسطه وزارت اموزش پرورش ۱۳۷۷ در کدام دانشگاه بدون ازمون ورودی و بدون حضور در کلاس کاردانی غیرحضوری بدون امتحان پایان ترم میتونم مدرک کاردانی بگیرم. حقبقتا در شرایط سخت شاغلین در خارج شهرها هستم و امکان حضورندارم. میتوانم هزینه ثبتنام واحدهارا پرداخت کنم و ۲ترم یا ۴ترم هم صبر کنم تا مدرکم حاضر شود

 57. با سلام و احترام بنده شغلم کارمند بوده و ارشد مدیریت دارم دیپلمم هم تجربی بوده میخواستم برای کنکور ۹۷ شرکت کنم و تنهادر رشته های فیزیوتراپی یا شنوایی سنجی قبول بشم ایا روزی با ۴ ساعت مطالعه میشه در چنین رشته هایی قبول شد یا نه ؟ با تشکر

 58. سلام. وقتتون بخیر.
  من چند سال پیش آزمون دادم . الان دوباره میخوام بخونم ولی اصلا برنامه ای ندارم و فوق العاده سردرگم هستم . میشه لطفا برای بنده برنامه ریزی معینی طرح ریزی بفرمایید. یک دنیا ممنون

 59. باسلام…
  من سال چهارم تجربی هستم یک هفته بعداز اتمام امتحانات نهایی شروع به خوندن کردم هفته ای کم کم۶۰ساعت درس میخونم ولی توی هیچکدوم ازازمون هام ترازم از۵۰۰۰بالاتر نمیاد نمیدونم باید چکار کنم البته خیلی کند خونم….توروخداراهنماییم کنیدمن بجزپزشکی هیچی نمیخام

  • فرشته آرین فر

   سلام این خیلی خوبه که هفته ای ۶۰ ساعت درس میخونی اما هیچوقت کیفیت رو فدای کمیت نکن سعی کن درس رو بفهمی نه حفظ کنی برای خودت میتونی درسی مثل زیست رو تحلیل کنی تا فراموش نکنی هیچوقت و تو درسی مثل عربی و زبان تصویر سازی کنی ولی چیزی که نباید فراموش کنی تست زدن هستش امیدوارم تست زدن هم درکنار درس خوندن در هفته هم باشه…امیدوارم به خواستت برسی

  • سلام.ببینید درس خوندن واسه امتحانات با درس خوندن برا کنکور خیلی فرق میکنه تو واسع امتحان درسو حفظ میکنی میری مینویسی ولی اگه برا کنکور هم بخای حفظ کنی نمیتونی موفق شی چو اگه یکم سوالو تغییر بدن منظورشو نمیفهمی الانام کن میدونی کنکور مفهومی شده

 60. توی نظرات نظرات خوندم که خیلیا قصد دارن تغییر رشته بدن یا بعد از چند سال دوری دوباره کنکور بدن من این رو نه تکذیب میکنم و نه تایید فقط صحبتی که مشاورم نقل کرده رو بهتون میگم
  درباره پسری که پشت کنکوری بود و سال اول خوب درس نخونده ولی سال دوم ترکونده
  ولی نتیجه ای که گرفته عجیبه و اینه ک کتابداری قبول میشه اون ادم توی همون رشته خودش دکترا میگیره و الان بسیاری از کشور ها فقط برای دو ساعت تدریس این ادم سر و دست میشکنن
  صحبت من اینه انسان باید اراده و پشتکار داشته باشه حتی توی ضعیفترین رشته تحصیلی اون وقت موفق میشه
  دوستان خوب فکر کنید ذهن ادم بعد از چند سال دوری از کنکور خیلی سخت میتونه به روال کنکوری بودن برگرده برای همین اکثر پشت کنکوریا رتبشون از سال قبلشون بدتر میشه
  ولی اون روی سکه هم هست اگر که واقعا میخواید دوباره بخونید با تمام وجود تون باید بجنگید
  امیدوارم همه موفق بشید

 61. سلام خدمت دوستان عزیزم
  ببینید درسته بیشتر دوستان ارزوشونه که پزشکی قبول شن اما دقت داشته باشین جمع پذیرش مناطق۱و۲و۳ کلا ۷هزار نفره و تعداد شرکت کنندگان در تجربی ۷۰۰۰۰۰ نفره…
  شما اگه بخان جز این ۷هزار نفر بشین میتونید روزانه ۱۰ ساعت اما با برنامه ریزی دقیق خواب کافی تغذیه مناسب به رشته مد نظرتون برسین دقت کنین دوستان که هیچوقت نماز اول وقتتون رو فراموش نکنید شکنکنید تاثیر زیادی داره.

 62. سلام خسته نباشید…من دانشجوی کاردانی نرم افزار هستم..ایشالا سال ۹۷کنکور کاردانی به کارشناسیمه…هیچ موسسه بدردبخوری ام برای رشته های فنی و حرفه ای پیدا نمیشه…میشه لطف کنید برنامه ریزی درسی برام کنید..اجرتون با امام حسین

  • فرشته آرین فر

   سلام کتاب های کاردانی به کارشناسی برای ذخیره و بازیابی تالیف محمد عادلی نیا و امین اکبرپور انتشارات اساتید ..ساختمان داده نویسنده هاش همینه مدارمنطقی کامبیز جمعدار و زبان تخصص نوشته محمد حسین رضوانی و محمد عادلی نیا ..سیستم عامل محمد عادلی نیا و کوروش شیخ وند …برنامه نویسی سی پلاس پلاس نوشته محمد عادلی نیا و سجاد ابراهیمی جلدش هم آبی فیروزه ای هستش این کتابها رو تهیه کن و بخون صد در صد قبولی داشتم از دوستام که دو ماه آخر اونم روزی ۳ ساعت وقت گذاشتن و فقط این کتابها رو خوندن و قبول شدن با رتبه زیر ۵۰…کتابهاش عالیه

 63. سلام
  من رشتم معماری بوده
  سال ۸۹
  الان میخام کنکور تجربی بدم . تصمیم گرفتم پیش دانشگاهی تجربی بخونمو تو کنکور تجربی حتما شرکت کنم ب نظرتون امکان داره؟ تروخدا راهنمایی کنید خواهشا واقعا سر در گمم .تصمیمم جدیه میخام پرستاری قبول شم

 64. سلام من رشته ام تجربیه و میخوام کنکور هنر بدم چیکارباید بکنم؟ و چند ساعت مطالعه داشته باشم؟

 65. سلام ،۹۷ کنکور دوم منه باید حداقل پیرا پزشکی قبول شم تا پدرم رو خوشحال کنم ولی چون تو دبیرستان خیلی سر به هوا بودم و هیچی نخوندم کارم زیاده اصلا نمی تونم تصمیم بگیرم چی بخونم چه جوری بخونم خیلی نگران وقتمم داره هدر میشه

 66. سلام
  برای پزشکی قبول شدن باید چند ساعت خوند ؟

  • این سولاتون اصلا جواب نداره مهم نیس چن ساعت باید درس بخونی مهم اینه که خوندنت کیفیت داشتع باشه

 67. سلام دوستان
  میشه بگید چه درس هایی با چه درس هایی قابل جبران هستن ؟
  مثلا ضعف درس عربی و زبان رو با تقویت چه درسی میشه جبران کرد؟

 68. باعرض سلام
  من دانش آموز پایه یازدهم انسانی هستم
  ازتون یه برنامه درسی میخواستم
  راستش از الان که میخوام واسه کنکور بخونم انگار تمام چیزا دست به دست هم داده که نذاره من درس بخونم
  از یه طرف یک ماه از مدرسه ها گذشته ولی هنوز هیچ کدوم از انتشارات ها کتاب تست درست حسابی ندادن بیرون
  تازه تا هم میخوام یکم تست بزنم وقت تموم میشه و نمیتونم درسای مدرسه رو که هرروز سه تا چهارتاکتابن رو تموم کنم
  مدرسه ما ساعت ۲/۳۰تعطیل میشه منم تا میرسم خونه ساعت۳میشه
  تاهم میخوایم یکم ناهار بخوریم و استراحتی چیزی بکنیم ساعت ۵ میشه
  واقعا نمیدونم چه جوری درس بخونم
  میتونین راهنماییم کنین؟

 69. محمد سالاری

  سلام بنظرتون من با روزی ۷_۸ساعت درس خوندن از الان تا کنکور میتونم رتبمو زیر۱۰۰۰کنم؟

 70. با سلام بنظرتون برای شروع کردن برا کنکور خیلی دیر شده /؟

  • سلام منا
   عزیزم هیچ وقت برا شروع دیر نیست به عنوان ی پشت کنکوری بهت میگم که ارداتو قوی کن شروع کن بهانه هایی مثل دیگه دیر شده یا از فردا میخونم فقط و فقط باعث میشن زود بگذره پس از همین لحظه شروع کن نگو فردا، فردا همین امروزه…
   من الان پشیونم که چرا تلاشمو بیشتر نکردم که نخواد پشت کنکور بمونم اما غصه دیروز خوردن فایده نداره و باید تلاش کنیم که بسازیم روزای خوب رو
   به امید موفقیت برای همه

 71. بعله دیه از یه جا باید شروع کرد و زندگی رو ساخت میخوام زندگی کنم وموفق باشم همین

 72. فرشته آرین فر

  سلام دوستان من پیام تک تکتون رو خوندم اما متاسفانه خیلیاتون که میخوایین تو کنکور تجربی رتبه خوبی بیارید و دریکی از شاخه های پزشکی تحصیل کنین هنوز به این باور و ایمان قلبی نرسیدین من دانشجوی کاردانی نرم افزار تو دانشگاه فنی حرفه ای بودم اما بعدش متوجه شدم که راهم رو اشتباه اومدم پس دور زدم تو آموزش از راه دور یکی از مدارس دیپلم تجربی گرفتم و تو همون سال کنکور دادم و رتبه من شد ۶۸ .جالب اینه که بدونین خانواده من از این موضوع بی اطلاع بودن و وقتی به خانوادم گفتم که من کنکور تجربی دادم و رتبه ۶۸ رو آوردم باورشون نمیشد. من به کسی هدفم رو نگفتم چون فکر میکردم حرف هایی زده بشه که منو ناامید کنه.من موفق شدم چون هم باور داشتم که یک روز نزدیک پزشک میشم و اینکه راز دار خودم بودم و هدفم رو میدونستم و برای همین تایم مطالعه بالایی داشتم .۱۱ ساعت در روز البته گاهی افت میکردم اما ناامید نمیشدم. اگه میخواهید کارهای بزرگ شما نتیجه بده کارهای کوچک خودتون رو درست انجام بدید و از عمل کردن نترسید.
  مطمئن باشید در زمان مناسب نتیجه کارکرد خودتون رو میبینید….دوست داشتم تجربه ای که داشتم رو در اختیارتون بزارم تا شاید یه دلگرمی برای شما دوستان کنکوری باشه.بدرود موفق باشید

  • واقعا تبریک میگم بهتون . ایشالا همیشه موفق باشی . دمت گرم خیلی انگیزه گرفتم با این کامنت شما. برای ما هم دعا کنید .

  • من دانش آموز دهم هست رشته کامپیوتر شاخه فنی و حرفه ای من هم کامپیوتر میخونم البته با علاقه ، به انسانی هم علاقه دارم ولی این رشته رو انتخاب کردم چون علاقه دارم هم استعدادشو تو انسانی هم استعداد دارم حفظیانم فوق العاده قوی هست ریاضی ام ضعیف نیست ولی خب تو درس ریاضی زیاد درس نخوندم چون بهش علاقع نذاشتم اگه میخوندم الان تو ریاضی و فیزیک بودم. پ
   اموفق باشی یا علی

   • فرشته آرین فر

    سلام خب هرکسی تو یه کار و رشته ای موفق هستش قطعا خصوصا اگه با اشتیاق و با تمام وجودت به انتخابی که کردی باور داشته باشی قطعا در آینده ی نه چندان دور به هر انچه که میخوای میرسی ممکن مسیر رسیدن به هدفت سخت باشه اما چون دوستش داری هیچوقت خسته و تسلیم نمیشی. انتخاب رشته یکی از انتخاب های بزرگ زندگیه که رو آینده میتونه تاثیر مثبت یا منفی بزاره .خیلی خوبه که انقدر از انتخابت راضی هستی امیدوارم نتیجه ی خوبشو هرچه زودتر بگیری

  • وای واقعا دمت گرم بانوی با استعداد با این حرفت بهم انگیزه دادی …ًکه واسه شروع دیر نیست

 73. دوستان من شدیدا علاقه دارم به رشته ی پرستاری . و دوس دارم دانشگاه ایران درس بخونم . پارسال کنکورمو خیلی خراب کردم . بنظرتون از الان بخونم قبول میشم ؟ روزی چقد حداقل ؟

  • اره بابا پرستاری کاری داره با۱۰۰۰۰هزارم میشه قبول شد

   • فرشته آرین فر

    نه نمیشه عزیزم با ۴۰۰۰ پارسال داشتیم که آزاد ابهر قبول شده البته دختر بود و پسر با ۳۶۰۰ پزشکی قبول شده سراسری….نتیجه میگیریم که دخترا باید بیشتر درس بخونن متاسفانه تو کنکور هم مثل خیلی جاهای دیگه دخترا باید بیشتر تلاش کنن تا موفق بشن
    پس شما باید رتبتون ۲۰۰۰ نهایت ۳۰۰۰ باشه

 74. سلام استاد.
  راستش من پشت کنکوریم و رشتم تجربیه..من تمام دروسم را سعی میکنم ک بخوبی بخونم مخصوصن شیمی و زیستو واقعا همراه با خوندنش تست های خوب میزنم ونکته برداری میکنم..با این وجو هیچ وقت نتونستم در ازمونا بالای ۵۰ بزنم..نمیدئنم چرا؟بازمونایی ک در خونه از خودم میگیرم حتی با وجود اینکه تستای IQمیزنم خیلی فرق دارن و من رو در ابتدای سال واقعا کلافه کرده بنظرتون اشتباهم کجاست؟

 75. سلام دوستان من میخواستم روش مطالعه دقیق واسه کنکور رو بدونم

 76. سلام.استاد،من متولد ۷۳ ام،بعد از چن سال وقفه بین درس امسال میخوام پیش دانشگاهی رو بخونم البته غیر حضوری،و برا کنکور اماده شم و اینکه درس های دوم و سوم رو هم تقریبا فراموش کردم،
  برا خودم برنامه ریزی کردم ولی احساس میکنم خیلی مفید نیست و اینکه ی روز در میان حوصله خوندن ندارم ولی انگیزمو از دست نمیدم..
  و حالا از شما خواهش میکنم که اگه میتونید راهنماییم کنید و برنامه درسی مناسب حال من بهم بدید.

 77. سلام خسته نباشید میشه ی تیم مشاوره ای خوب با قیمت مناسب بهم پیشنهاد بدین؟من پارسال خیلی هزینه کردم برای کنکورم ولی متأسفانه نتیجه نگرفتم

  • سلام
   سوگند جان ببین مشکل کجا بوده، که نتیجه دلخاهتونو نگرفتید
   درسته مشاوره خوب هم باید باشه اما همه چیز بستگی به خود فرد داره دانش آموز داریم با کمترین امکانات رشته خوبی قبول شده چون تلاش خودش بوده
   به امید موفقیت همه کنکوریا

 78. وای من اصلا نمیدونم چه زمانی تست بزنم واییییی دارم دیونه میشم به خدا

  • هرفصلی رو که تموم میکنی حدودی تست مفهومی بزن تا اون جیزی که خوندی رو بفهمی در نزدیکای کنکور هم که جزواتو تکمیل نویسی کردی بخون تست سرعتی بزن

 79. دوستان عزیز فلن زوده بیخیال باو روزی ۱۰ساعت چ خبره مگه:/
  بعد عید یکم لاشو وا کنین تست بزنین امادگی واس کنکور نه از اول تابستون:||||
  نیم ساعتم سر جلسه بخوابین مختون واشه
  ارزوی موفقیت برای خودمو بقیه❤

 80. اصلا این مهم نیس که یکی میگه ده ساعت باید بخونی یکی میگه سیزده ساعت باید بخونی .اخه چه ربطی داره مهم اینجاس که مفید درس بخونی درس خوندنت کیفیت داشته باشه .الان یکی میاد ده ساعت تایم میگیره درس بخونه هی چشش تو ساعته که این ده ساعت تموم بشه اخرش هم میبینه هیچی نفهیده این نوع برنامه ها مخصوص خر خوناس که اخرشم هیچی به هیجی میشه

 81. سلام هر کسی یه بازدهی ای داره البته اونایی که خرخونن رو دست کم نگیرین آقای امیر چونکه یکی از دوستای خرخون من که هر وقت میرفتم پیشش کتاب دستش بود میگفتم بریم بیرون کتاب دستش بود و… با اینکه من ذهنم و یادگیریم از اون خیلی بهتر بود و تو آزمون ایی که میدادیم ترازم از اون خیلی بهتر بود اما اون تلاشگر بود واقعا . من به خودم به تراز ۷۲۰۰ کانون و… مغرور شدم اما بعد ش اون بود که برد نه من.الان حدود ۷سال هستش که از دوران کنکور میگذره اما جایگاه اون کجا و من کجا…اون بورس یکی از دانشگاه های عالی امریکا رو گرفت و من بدبخت دربه در دنبال کار تو این بیکاری و هنوزم هیچ…. میخوام اینو بهت بگم اگه برای آینده ی راحتی که میخوای داشته باشی, خرخونی امروز تو میتونه بهت کنه پس حتما خرخون باش

 82. رشته ام انسانیه حس میکنم خیلی عقب هستم از بقیه نمیتونم با برنامه درس بخونم?

 83. سلام.من یه یازدهمیم…ایمیل و این جور چیزا هم ندارم….چطوری میتونم مشاوره بگیرم؟؟؟؟؟؟(اینم بگم که این ایمیلی که نوشتم الکیه:( )

 84. سلام من فاطمه ام و امسال پشت کنکورم از الان یه برنامه برای خوندن و شرکت در کنکور ۹۷میخوام میشه برای برنامه ریزی راهنماییم کنید که چطوری برنامه ریزی کنم

 85. سلام ، من میخوام از سال اول دبیرستان شروع کنم به درس خواندن برای کنکور….وقتی این حرف رو جلوی دوستام و خانوادم میزنم بهم میخندن 😐 اخه میگن کیه که از سال اول شروع میکنه ؟ میخواستم بپرسم واقعا خوندن از سال اول فشار میاره یا خوبه ؟

  • بد نیست. افتضاحه. چون جوگیری الان

  • همه ماها قرار بود از فردا شروع کنیم?و مث تو بودیم…بنظرم از الان فقط سعی کن درسارو خوب بخونی ن اینکع حفظ کنی تا سال کنکورت برات مرور باشه و تست بزنی

 86. سلام خسته نباشید من برای کنکور درس فیزیک رو جمع بندی نکردم استرس گرفتم میشه یه پیشنهاد بدین

 87. سلام من شاغل هستم ساعت کاریم ساعت اداریه و میخوام کنکور کارشناسی نرم افزار بدم ممنون میشم کمکم کنید

 88. سلام.بنده ۲۱ساله هستم دیپلمم فنی هست فوق دیپلم برق دارم خدمت سربازی هم چهار ماهی هست تمام کردم.اما به دلایل خراب بودن بازارکار مهندسی میخوام برا پرستاری از دوباره ببخونم.شما فک کنید من میخوام از ۱-شروع کنم.کنار درس خوندن مجبورم کار کنم تا برا دانشگاه اماده بشم جوری که من فک کردم وقت مفید درروز۴ساعت .به نظرتون چه درس هایی بخونم که هم برا کارشناسی برق کنکورش خوبه هم پرستاری.میخوام با یک تیر دو نشون بگیرم و امتحان کنم اما امیدم به پرستاریه.از مدیر سایت عزیز استدعا دارم بنده حقیر سردرگم را کمک کنند.باسپاس فراوان یاحق

 89. من میخوام مامایی قبول شم تهران هم نشد مهم نیست جاهایی مثل کاشان و قزوین هم خوبن فقط نمیدونم دقیقا چه درصدهایی نیاز دارن به چیزایی که تو سایتا مینویسن نمیشه اعتماد کرد میخوام بدونم کسی تجربه شو داره و. میدونه چه درصدایی مورد نیازه، ممنون

  • درصد ملاک نیست. شاید اگه همرو ۲۰ بزنی رتبه ۱ شی. اگه همرم ۹۰ بزنی بازم نیاری. کنکور رقابته،نه درصد

 90. سلام خوبین من رشتم انسانیه و کنکور ۹۷ و انچنان بار علمی ندارم?میخوام واسه کنکور ۹۸ بخونم اگ بمونم شرایط کنکور همینه؟اگ عوض بشه چجوری میشه شرایط ما ؟برا نظام قدیم بازم برگزار میکنن؟
  اگ نکنن خب حق ماها ضایع میشه چون کسی چندبار شرکت کردع از همینجا اعتراضم و اعلام میکنم یعنی مشکل خیلیامونه

 91. سلام من فارغ التحصیل رادیولوژی هستم و الان هم مشغول بکارم سال ۹۵فرغ التحصیل شدم میخوام مجددا شرکت کنم پزشکی یا دندانپزشکی قبول شم واقعا سردرگمم نمیدونم چیکار کنم شرکت کنم امکان قبولی هست یانه.برنامه روزانه از کجا میتونم بگیرم میخوام با ازمونهای قلمچی پیش برم

 92. سلام
  من دانش آموز پایه یازدهم هستم،ببخشید مزاحم شما میشم،چون توانایی پرداخت هزینه واسه مشاوره رو نداشتم زحمت دادم.
  داخل آزمون ورودی نمونه دولتی شهرمون به دبیرستان به دلیل کم کاری خودم رشته مورد علاقم(تجربی)قبول نشدم و انسانی و ریاضی آوردم که وارد رشته انسانی شدم.
  الان که وسطای راهم متوجه شدم علاقه چندانی به این رشته و شاخه هاشو ندارم.
  چند بار به فکر تغییر رشته افتادم ولی میترسم با توجه به پایه نسبتا ضعیفم توی درسای ریاضیو فیزیک اونجاهم موفق نشم.
  ولی داخل دروس عمومی مثل فارسیو عربی به شدت قویم،معمولا بالای۹۰میزنم.
  تغییر رشته رو پیشنهاد میکنین؟(البته منظورم از تغییر رشته در سال کنکوره،دیپلم انسانی بگیرم ولی خیلی قوی کنکور تجربی بدم)
  الان داخل شرایط خیلی بدی قراردارم نمیدونم چیکار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنین🙏🏻🌸 بنظر شما خوبه یک ماه وقت بزارم ببینم واقعا از عهدش بر میام یا نه؟؟؟

 93. خدایی برا ما انسانی ها هم برنامه بذارین
  ممنون

 94. سلام من فوق لیسانس کامپیوتر دارم و ۲۸ ساله هستم ..متاسفانه بازار کار رشته ی کامپیوتر در ایران خیلی کم هست و من نتونستم شغلی پیدا کنم ..میخوام کنکور تجربی شرکت کنم رشته ی تحصیلی دبیرستانم ریاضی بود..به نظرتون برای من امکان پذیر هست که رشته پرستاری قبول بشم?برای مطالعه زیست از چه کتابهایی استفاده کنم?آزمونهای قلم چی خوبه شرکت کنم?

 95. سلام.گفتید بودید که یک هفته هم بخونید هم تست بزنیددوتا رو از هم جدا نکنید یه رتبه برتر بود میگفت هفته ای دویست تا عمومی و ششصد هفتصد تا اختصاصی نورمال هست ؛یه نفر که توی ازمون ازمایشی شرکت میکنند یا شش ساعت مطالعه چطور میشه توی هفته ی اول هم خواند و هم تست زد ؟

 96. سلام
  خواهشا بگید موفقیت تو کنکور ۹۸ واسه ما سال اولی ها که هم همه روزهای هفته رو باید بریم مدرسه و هم امتحانامون نهاییه وجود داره یا نه؟😐 و از کی شروع کنیم؟ اگه از الان شروع کنیم دروس پایه رو ببندیم یا دوازدهم پیش خوانی کنیم ؟ ساعت مطالعمون تو سال تحصیلی چقد باشه خوبه؟
  مرسی که جواب میدین.💓

 97. سلام،من مدرک کاردانی کامپیوتر دارم و رشته دبیرستانیم فنی بود و میخوام برای سال ۹۸ کنکور زبان شرکت کنم میشه چند تا منبع خوب برای دروس عمومی و تخصصیش معرفی کنید تا بتونم هر چه زودتر شروع ب مطالعه کنم و وقتم هدر نره و کتاب برای تست زنی خیلی ممنون میشم جواب بدین

 98. سلام مطالبتون خیلی مفید بود ولی ای کاش کتابای کمک درسی رو هم معرفی میکردین

 99. سلام من دانش اموز یازدهم تجربی هستم …و سال دیگه کنکور دارم میشه منو راهنمایی کنینن چطوری برنامه ریزی کنم و درس بخونم ممنونم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *