خانه / مشاوره / مشاوره کنکور / مشاوره انگیزشی / اگه از الان برای کنکور شروع کنم موفق میشم؟

اگه از الان برای کنکور شروع کنم موفق میشم؟

اگه از الان برای کنکور شروع کنم موفق میشم؟

 • از الان بخونم موفق میشم؟
 • الان برای شروع کردن دیر نیست؟
 • این همه عقب افتادم واقعا میشه جبرانش کرد؟

این روزها از این نوع سوالات تو ذهن خیلی از کنکوریها ایجاد میشه! در حال حاضر کنکوریها به سه دسته تقسیم میشن:

دسته اول کسایی هستن از همون اول طوفانی شروع کردن و تا الان جا نزدن و خوب خوندن! این دسته پیشتازان کنکور نام گرفتن!

دسته دوم عده ای از کنکوریها هستن که تا الان دست و پا شکسته خوندن و نتونستن انتظارات رو برآورده کنن! خیلی هاشون هم در حال حاضر امیدشون رو از دست دادن!

دسته سوم دوستانی هستن که تازه فیلشون یاد هندوستان کرده و تازه میخوان واسه کنکور شروع کنن!

خب حالا آیا واقعا میشه تو این مدت باقی مونده موفق شد؟!

اگه این سوال رو از من بپرسی با قاطعیت میگم میتونی! بله میتونی موفق شی! من باور دارم میتونی تو این زمان باقی مونده نتایج شگفت آوری بگیری و معجزه کنی… باید ثابت کنی که لایق بهترین ها هستی… فقط به شرطی که کوتاهی های گذشته رو فراموش کنی و با تلاش مضاعف گام برداری به سمت آینده ای که آرزوشو داری.

یکم فکر کن با خودت! واقعا ارزش نداره این مدت باقی مونده رو با تمام وجودت تلاش کنی و یک عمر مثل یه قهرمان زندگی کنی؟ تو رشته و دانشگاهی که دوست داری تحصیل کنی و باعث افتخار خودت و خانوادت بشی؟

یه وقتایی امیدت رو از دست میدی
یه وقتایی فکر میکنی دیگه نمیشه… ادامه دادن فایده نداره
یه وقتایی تموم آرزوهات یادت میره و خودت رو تو هیاهوی کنکور گم میکنی…
از خودت و بقیه میپرسی: واقعا میشه؟ اگه تلاش کنم میرسم؟ میتونم موفق شم؟
با قاطعیت بهت میگم میتونی، تو میتونی طعم شیرین رسیدن به هدفت رو حس کنی…
فقط باید خودت رو باور کنی!
خودت رو باور کن دوست من…تو فوق العاده ای.
تموم آرزوهات واقعی میشن اگر بخوای!
اگر تسلیم شدی، اگر تلاش نمیکنی و اگر جازدی یعنی تو هدفت رو نمیخوای…نمیخوای یه زندگی خوب داشته باشی! نمیخوای تحصیل تو یه رشته و دانشگاه خوب رو تجربه کنی!
با تمام وجود بجنگ! حتی اگر نتیجه دلخواهت رو نگیری، حسرت نمیخوری…سرت رو بالا میاری و با خودت میگی هرکاری که لازم بود انجام دادم اما خدا صلاحم رو بهتر از خودم میدونه.
باور کن خستگی و بی خوابی این روزا یادت میره تنها چیزی که میمونه نتیجه کنکور هست که یک عمر زندگیت رو تحت تاثیر قرار میده!

میدونی دلیل موفقیت بعضی کنکوری هایی که مثل تو این موقع از سال ناامید بودن چیه؟ اینه که باور کردن که این‌ زمان برای موفقیت و رسید‌ن به‌ هد‌ف کافی هست و از فرصت ها استفاده کردن و برای هدفشون جنگیدن! البته خیلی ها هم موفق نشدن چونکه باور نداشتن تو این زمان باقی مونده میشه موفق شد و با این کارشون سست و کند شدن و فرصت رو به رقبای دیگشون دادن… رقباشون هم به خوبی از این فرصت استفاده کردن و نتیجه تلاششون رو تو کنکور دیدن! هم موفق شدن ممکنه و هم موفق نشدن… این بستگی خودت داره که چقدر هدفت برات ارزش داره، چقدر حاضری روش وقت بزاری.

باور کن این زمان باقی مونده یه فرصت عالی برای جبران هست…فقط خودت رو باور کن و ایمان بیار به اینکه میشه تو این مدت باقی مونده هم موفق شد! مثل خیلی ها که تونستن موفق باشن! مثل رستگار رحمانی رتبه ۱ سال ۸۸

رستگار رحمانی تو یک خانواده ۱۲ نفره که پدرش کارگر ساختمانی بود زندگی میکرد… رستگار از بهمن ماه با معدل پایین برای کنکور استارت زد و رتبه یک تجربی شد! جالبه بدونید این نابغه تا قبل از بهمن دوران سربازی رو طی میکرد.

اینجوریه که بعضی آدما تو کنکور کولاک میکنن! نق زدن رو بزار کنار و خودت رو باور کن و از همین الان دوباره شروع کن…تصور کن آخرین کنکور زندگیته و تو باید هرکاری برای موفقیت لازمه همین امسال انجام بدی. هیچ وقت یه دونده دو ماراتن تو یه مسابقه ۶۰ کیلومتری، وسط مسیر (کیلومتر ۳۰) ناامید نمیشه! چون میدونه هنوز ۵۰ درصد مسیر باقی مونده و ممکنه تو این مسیر خیلی ها جا بزنن و کم بیارن در نهایت فرصت برنده شدن رو به اون بدن!

نگو که وضعیت تو با بقیه فرق میکنه، نگو که این حرف‌ها فقط امید‌ دادن الکیه! این حرف ها امید دادن الکی نیست بلکه واقعیتی هست که بارها برای کنکوریها تجربه شده! واقعیتی که با یک تغییر شروع شده و تا بهترین شدن پیش رفته…

تصور کن به هرچی بخوای میرسی…بزار بقیه فکر کنن تو دیوونه ای! آره تو دیوونه ای! دیوونه هدفت! تا بهش نرسی نباید جا بزنی…

اگه تا الان خوب نبودی و فرصت هارو هدر دادی میتونی جبران کنی به شرطی که دیگه هیچ فرصتی رو از دست ندی و اشتباهات گذشته رو تکرار نکنی… نسبت به رقبا تلاش بیشتری داشته باشی تا نه تنها بهشون برسی بلکه ازشون جلو بزنی! تلاشت را متوقف نکن چون موفقیت د‌ر یک قد‌می تو قرار داره.

زمان برای هیچکس منتظر نمیمونه همیشه یادت باشه یک روز ۱۴۴۰ دقیقه هست این دقایق برای تو حکم طلا رو داره، این دقایق سرمایه توئه، این دقایق آینده تو رو میسازه… پس سعی کن به احترام این دقایق سرنوشت ساز برای خودت ارزش قائل بشی و با تمام وجود تلاش کنی.

واقعیت اینه که هرچی به کنکور نزدیک میشیم ارزش ساعت مطالعه بالاتر میره، یعنی ۲ ساعت مطالعه الان برابر با ۸ ساعت مطالعه تو مهرماه هست! از این زمان باقی مونده بهترین استفاده رو ببر و با برداشتن گام های کوچیک یه موفقیت بزرگ رو برای خودت رقم بزن.

حرف آخر

اگر کاری رو با عشق انجام بدید حتما به نتیجه می رسید. هیچ چیز خوبی به آسونی به دست نمیاد پس با عشق درس بخونید و با اشتیاق فراوان تلاش کنید. انسان های افتخار آفرین کارهای خودشون رو با جدیت و سخت کوشی انجام میدن و بارها در راهشون شکست میخورن اما هیچوقت تسلیم نمیشن….

این تو و این زمان باقی مونده…خودت رو ثابت کن… ثابت کن که لیاقت موفقیت رو داری…

43 دیدگاه

 1. یکی از نواده ها

  سلام پرانرژی باشیییید مثله همیشه.. ممنونم ازتون متناتون عالیه و فوق العاده انگیزه میده.. از شما یه آقای مهربون و دلسوز که چهره ی خدارو نشون میده تو ذهنم یه تصویر زیبا دارم((: موفق باشید

 2. فقط میتونم بگم دمتون گرم.خیلی کمکم کرد وایشاا…خدا جای ما جبران کنه براتون

 3. ممنووونم واقعا کمکم کرد..
  سایت فوق العاده خوبی و پرانرژی دارید..
  ان شاءالله همونطور ک ب ما کمک میکنید خداوند هم ب شما کمک کنه..
  بازم ممنون از زحمات بی دریغ و بی منتتون..

 4. احساس،دلگرمی و امید دادنه یه سری از آدمارو میشه از راه دور هم متوجه شد…
  درست مثل نویسنده ی این متن…
  واقعن ممنون،روحیه خوبی بهم دادین-امیدوارم ب تمام آرزوهاتون برسین…خسته نباشین دوست عزیز!!!!

 5. واقعا عالی بود متنتون من با تمام وجودم تصمیم گرفتم شروع کنمو جا نزنم و اول مهر بیام اینجا و بتون بگم ک حرفای شما باعث شد من ب ارزوم برسم واقعا ممنونم قول میدم ک بش برسم

 6. سلام،ممنون از متن پر انرژیتون،من لیسانس کامپیوترم و قصد دارم توی کنکور ۹۶شرکت کنم،چند روزی هم ببشتر نیست که شروع کردم به خوندن و دستو پا شکسته میخونم،همین چند دقیقه پیش از این که با این همه کنکوری که رشتشون تجربی هس و تسلط بیشتری روی درسا و کتابا دارن گفتم بیخیال وقت خودمو نذارم رو کاری که احتمال موفقیتش خیلی پایینه،سطح علمی و تسلط روی کتابا بچه های رشته های تجربی کجاو من کجا،اما با خوندن متنتون دوباره امیدوار شدم ،همیشه.باور داشتم کاری که دیگران انحام دادن و موفق شدن صددرصد منم میتونم انجام بدم و موفق بشم.
  اما با همه این توصیفات در حال حاضر ترس و نگرانی بزرگی تو وجودم هست از اینکه نمیدونم چی بخونم،چجوری بخونم،از کجا شروع کن وخلاصه کلی بی برنامگی،عذر میخوام که پر حرفی کردم ،اگر واقعا برنامه و راه حلی هست بهم کمک کنید تا از این سردرگمی بیرون بیام ممنون میشم.

  • سلام لطف دارید. خوشحالم که از تلاش کردن منصرف نشدین 🙂 این تصور رو به وجود بیارید که آخرین کنکور زندگی شماست و هرکاری برای موفقیت لازمه باید همین امسال انجام بدید. به هیچ عنوان خودتون رو با دیگران مقایسه نکنید تنها باید خودتون رو با دیروزتون مقایسه کنید. این زمان باقی مونده جایی برای اتلاف وقت نمیزاره شما باید از تک تک لحظات استفاده کنید با شناسایی مهم‌ترین و پرتکرار ترین مباحث کنکور تمرکز ویژه ای بر روی اونها داشته باشید و با یک برنامه ریزی منظم و منسجم خودتون رو برسونین.

 7. سلام مرسی از راهنمایی هاتون خیلی کمک کرد من برا برنامه ریزی مشکل دارم که چطوری برنامه بریزم که بتونم کنکورو موفق بشم من جز دسته سومی ها هستم لطفا اگر میتونید کمک کنید به ایمdلم پیام بدید سپاس بیکران از شما

 8. متنتون واقعا عالی و سرشار از انرژی مثبت بود همجنین سایت عالی ای دارین ممنون وایشالا موفق باشید

 9. من اگه از الان شروع کنم میتونم توی این یه ماه و ۴ روز رتبه ی لازم برای زیست شناسی سراسری بیارم؟
  خیلی نا امیدم
  هیچی نخوندم
  ینی خوندم اما درست حسابی نه
  مثلا پایه رو نخوندم
  عمومی های پیش رو واس امتحانات یه دور خوندم اختصاصیم هم تقریبا خرابه…
  چیکار کنم؟:(

  • بهترین راه کار برای شما اینه که مباحث پرتست و آسون تر رو بر اساس بودجه بندی کنکور انتخاب کنید و اون ها رو مطالعه کنید. عمومی‌ها به دلیل زود بازده بودنشون میتونن تو این مدت کم خیلی به کارتون بیان حتما بهشون زیاد اهمیت بدید. اگر از زمان باقی مونده درست استفاده کنید قطعا موفق میشید

 10. سلام واقعا دستتون درد نکنه شاید باورتون نشه ولی الان که دارم اینارو میخونم و نظر میدم دارم گریه میکنم
  واقعا به نظرتون میشه ؟؟
  من دانش اموز زرنگی بودم جزو دانش اموزای تاپ نیستم ولی در کل دانش اموز خوبی بودم (از لحاظ درسی)معدل ترم اول پیش دانشگاهیم ۱۹٫۹۳ اومد و دانش اموز فرزانگانی هستم اینو بگم که تا اخرای اسفند خیلی خوب درس میخودنم حداقلش یه انگیزه ی قوی داشتم و به عشق اون درس میخوندم ولی نمیدونم چی شد که کلا بعد عید افت کردم نه حال درس خوندن دارم نه اگیزه رسما افسردگی گرفتم وقتی میبینم دوستام با چه شور حالی دارن درس میخونن و تو سنجش چه رتبه هایی میارن و حتی کسایی که از من عقب بودن الان چقد پیشرفت کردن اعصابم بیشتر خورد میشه هی میگم نکنه بمونم سال بعد.. رتبه های سنجشم که رفته رفته بدتر میشه الان که ۲۵ روز مونده کارنامه ی نهاییم رو گرفتم با دیدن نمراتم گریم گرفت ینی من چه طور میتونم این نمراتو بگیرم(بالاترین نمره م تو این ۴ تا درس ۱۸٫۲۵که مال ادبیاته بقیشم بین ۱۶ تا ۱۸ هس) اینم بگم که من پایه و پیش ۱ رو خیلی خوب خوندم فقط ضعف تو یاداوریه مطالب سال های قبل و پیش ۲ هست….تورو خدا بگین تو این روزای باقی مونده با شرایطی که من دارم میتونم به اونچیزی دوستدارم برسم؟؟؟؟(مثلا رشته ی پزشکی یا دندان) تورو خدااا امیدواری الکی به من ندین واقعیتو بگین
  مرسی

  • سلام خواهش میکنم.
   بزرگترین مشکل شما مقایسه کردن خودتون با دیگران هست. واقعا دلیل نداره شما تو این روزای با ارزش رتبه و تراز دوستانتون رو با خودتون مقایسه کنید. شما باید با خودتون رقابت کنید در غیر این صورت واقعا ضربه می خورید. تو این دوران با روش سه روز یه بار درس‌ها رو جمع بندی کنید. بارها مطالب رو مرور کنید تست بزنید انقدر که ملکه ذهنتون بشه. قطعا میتونید نتیجه بگیرید در صورتی که با تمام وجود تو این روزهای تاثیر گذار تلاش کنید. موفق باشید.

 11. سلام ممنون از مطلب خوبتون
  من تازه میخوام شروع بکنم
  دیر نیست
  زود هم نیست
  ایمان دارم ک میشه
  حتی تو این فرصته کم
  لطفا بهم بگید چ فصل هایی از زیست رو بخونم تا حدود ۳۰ ۴۰% بشه
  فقط ترکیبی نباشه
  کمکم میکنید؟

 12. منننننن ۹۷ کنکور دارم رشته م ریاضیهههه هنوز هیچی نخوندم نمیدونم چیکار کنممممم
  خیلی استرس دارم:(((((((

 13. سلام من تازه الان متوجه اشتباهات مطالعاتیم شدم
  و از چند روز پیش شروع به جدی تر خوندن کردم؛
  هدفم هم رتبه ی زیر ۵۰۰ ?
  دعا کنید که این هدف برام بلند پروازی نباشه
  و بهش برسم

 14. یک عدد پشت کنکوری

  سلام وقت بخیر
  بسیااااااار ممنونم از متن و مقاله های پر انرژی و مثبتتون….

  شما فرشته اید در غالب یک انسان…..:)

  ایام ب کام
  یا حق

 15. سلام من کنکور ۹۷ هستم تا تابستون داشتم خوب پیش میرفتم اوایل مهرهم خوب بود بعد دیگه میترسیدم سمت کتاب برم یه استرسی میگرفتم که حتی شب خوابم نمیبرد مدرسه هم یک روز تعطیل داریم بقیه روزا تا ۷مدرسه ایم رسما مغزم نمیکشه این موضوعو چند بار با مشاورم مطرح کردم هم استرس هم برنامه مدرسه ولی توجهی نکرد و برنامه خودشو ریخت اخه برنامه ای که نشه بهش عمل کرد فایده داره؟دو بار هم خودم برنامه ریختم طوری که هم با مدرسه هماهنگ بود هم درسای پایه رو تقریبا جا داده بودم باز هم توجهی نکردن ازشون میخوام راه کار بدن حداقل فقط میگن نه باید بتونی طوری شده که از استرس ایشون حتی میترسم ازمون بدم و بعضی وقتا غایب میشم هی میگن من که این برنانه رو ریختم چرا کم پیشرفت داشتی یا نداشتیو ….رسما کاری نمیکنن فقط هر دوهفته ۱۵ مین میرم برنامه مینویسن و برمیگردم به خاطر همین موضوع کلا درسو ول کردم ولی میخوام خودم دوباره شروع کنم بدون نظر ایشون یا کلا دیگه نرم مشاوره بنظرتون درسته اینکار؟ الکی تو رفت و امد هم نباشم ممنون میشم راهنمایی کنید

 16. من دانشجوی رشته ی مامایی ترم یک هستم میخوام بهمن ماه مرخصی بگیرم و دوباره کنکور بدم .هدفم پزشکی دولتی هست .ب نظرتون موفق میشم ؟

 17. امروز ۳ دی ۹۷ هستش اینجا کامنت میزارم که سال بعد حتما داروی شیرازو میارم ممنوووون بابت مقاله ی فوق العادتووون انرژیاتون برقرار باشه الهی

 18. من میتونمممممم
  شروع میکنم از امروزززز

 19. سلام من کامنتارو خوندم. لطفا زمان خودتونو با اینکارا هدر ندین. یکبار شروع کنین برای همیشه.قرار نیست یک نفر همیشه به شما انرژی بده که بتونین جلو برین. ما هم این روزارو پشت سر گذاشتیم. خوده من سال ۹۳ اذر ماه شرو کردم. ولی خسته نشدم از تلاشم و به هدفمم رسیدم. لطفا شروع کنید و نگران نشدن نباشید.

 20. پر قدرت جلو میرم میدونم که میتونم

 21. من فاطمه ام یک عدد پشت کنکوری بی انرژی? فردا ازمون دارم از پیش یک ولی دست و پاشکسته خوندم از شنبه با قدرت میترکونم اینجا کامنت میذارم تا ثبت بشه و سال دیگه میام خبر قبولیمو تو دانشگاه علوم پزشکی بهتون میدم ?به امید موفقیتت همگی

  • منم دو ساله پشت کنکورم?فردا ازمون دارومو حس میکنم هیچی یادم‌نمیاد?ترازم ۵۵۰۰ قلم چیه.هر چی فک میکنم و میگردم کسی نبوده که با این تراز این موقع سال جهش ۱۵۰۰ تایی داشته باشه تا کنکور و پزشکی سراسری قبول شده باشه
   خیلی ناامیدم?

 22. کنکور را قورت بده

  من از امروز شرووع به درسخوندن بعه طور جدی میکنم و قبولی ام در رشته پزشکی را در همین جا اعلام میکنم

 23. با سلام و خسته نباشید ؛ لیسانس it هستم و متولد ۶۶ ؛ میخوام امسال کنکور تجربی امتحان بدم ؛ با وجود اینکه ۱۱ ساله از درس دور بودم ؛ و الان بخوام شروع کنم ؛ امیدی هست?

 24. سلام من یک پشت کنکوری ام چندوقتی هست که نسبت به درسم سرد و بی علاقه شدم…اما تصمیم گرفتم ازاین به بعد به کوب بخونم تاموفق شوم شک ندارم که من پزشکی قبول میشوم..درسته کم کاری کردم اماازهمین امروز جبرانش میکنم من میتوانم و پیروز میشوم…یاعلی مدد

 25. سلام خسته نباشید من برای ۹۷کنکور دارم رشته انسانی واصلا نخوندم الان به خودم اومدم میخواستم راهنماییم کنین چطور بخونم که ی رتبه خوب بیارم

 26. سلام من کنکوری تجربی هستم و تاحالا درس حسابی درس نخوندم من میخوام از الان ب طور جدی شروع کنم تو ازمونای قلمچی شرکت میکنم و ازین میترسم ک اگه ترازم کم بشه تو ازمونا روحیمو دوباره از دس بدم چون اگه از الان بخوام دوباره شروع کنم باید ی برنامه جدا بریزم ک متناسب با این پنج ماه باشه نمیتونم طبق برنامه قلمچی برم و ترازام ممکنه کم بشه چیکار کنم در مورد این موضوع؟میشه راهنمایی کنید ممنون

 27. سلام. من دانشجوي حسابداريهستم. از ١٠بهمن ميخام جدي براي دندون پزشكي بخونم. بايد قبول بشم و ميشم.?? از خدا ميخام كمك كنه كم نيارم. منم مهر ٩٧ميام خبر قبوليمو براتون ميدم. شك نكنينننننن

 28. وای تو رو خدا کمکم کنین.داغون شدم تا الان هیچ غلطی نکردم.از این به بعد شروع کنم می رسونم؟

 29. سلام من متواد ۱۳۶۳ هستم و فوق لیسانس دارم میخام مجدد کنکور تجربی بدم بنظر شما فایده ای داره این کارو بکنم یا نه میخام رشته های پیراپزشکی بخونم از الانم میخام شروع کنم

 30. سلام
  من کنکور رو یه چیز محال و غیر ممکن واسه خودم در نظر میگرفتم..ولی کم کم دیدگاهم عوض شد. حالا فهمیدم که کنکور خیلی هم سخت نیس فقط من و امثال من بلد نبودیم از وقتمون درست استفاده کنیم..
  بچه ها به معجزه ها ایمان بیاریم..چیزی که واقعا و از ته دل بهش ایمان داریم به واقعیت تبدیل میشه.
  (من میتونمممممممم)

 31. متن خيلي عالي بود از نويسنده اش خيلي متشكرم. به خودم قول دادم از الان شروع كنم و حتما به هدفم برسم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *